Pomozte vývoji webu a sdílení článku s přáteli!

Moderní trh nabízí mnoho způsobů, jak získat bydlení: hypotéky, investice do nemovitostí a další. Další společnou metodou na získání bydlení je uzavření dohody o převodu vlastnictví bytu. Je však třeba vzít v úvahu řadu nuancí a fází takových transakcí.

Co to znamená převést při koupi domu

Termín cession se používá v mnoha oblastech a prostředcích - převod jejich práv. Tato metoda není nákupem a prodejem, protože zahrnuje pouze změnu podílů na vlastním kapitálu. V důsledku toho kupující obdrží za své peníze práva v rámci transakce s developerem a závazky. Mezi ně patří požadavek na převod bydlení a povinnost provádět pravidelné platby na transakci, pokud částka nebyla plně zaplacena.

Převod vlastnictví bytu do nové budovy právníky se označuje jako dohoda o postoupení. Tato metoda je rozšířena všude. Kupujícím je v tomto případě postupník a prodávající je postupovatelem. Je-li nakoupený majetek zaplacen zčásti, pak je smlouva o postoupení při koupi bytu v nové budově doplněna o položky týkající se převodu dluhu na kupujícího (dluh je vyplacen developerské společnosti, platební postup se promítne do DDI).

Oficiálně bylo zjištěno, že asi 30% všech transakcí na prodej nemovitostí tímto způsobem. Investoři majetkové účasti jsou jednotlivci a organizace. Nemovitosti prodávané z osobních důvodů nebo za účelem zisku. Je užitečné, aby občané věděli, co je to přiřazení bytu v nové budově a jak jej správně zařídit. Legitimita takových transakcí s nemovitostmi není zpochybněna, pokud je proces založen na právních systémech (DDU, PDKP, HBC). Kromě toho, takové bydlení, zpravidla je levnější než nabídky developera nebo vlastníků.

Pokud prodáte byt podle zadání v domě ve výstavbě, je někdy možné být velmi ziskové, pak by si měl být kupující vědom rizik a nedostatků transakce. Při podpisu dokumentů se převádí nejen právo na bydlení jako účastníka společného projektu výstavby, ale také řada povinností. Například výplata dluhu. Kromě toho to může být bezohledný stavitel společnosti a přinést vlastníky akcií (bez provedení včasného uvedení domu do provozu).

Co je to přiřazení bytu

Po zpracování transakce bude postupník skutečně nahrazovat kupujícího, který vstoupil do DDU u developera. Co je převod bytu v nové budově je převod pouze těch práv k nemovitostem, které prodávající dříve vlastnil. Existuje několik způsobů, jak jej navrhnout:

  1. DDU (č. 214). Občan, který již dříve uzavřel smlouvu s developerem, má právo požadovat převod bydlení k němu, když přijde stanovená doba. Akciová účast je registrována státními orgány, načež spoluvlastník získává práva, která jsou po registraci DDU převedena pouze postoupením.
  2. Další režim - registrace předběžné smlouvy. Vylučuje veškeré výpočty s developerem, kupující obdrží pouze práva k nemovitostem. Tento typ transakce je spojen s velkým rizikem, například potřeba znovu zaplatit bydlení. Uzavřete pouze jmenovitou doložku (obsahující údaje nového kupujícího).

Jak se provádí zadání

Jedním z hlavních pravidel pro zpracování transakce je získání souhlasu developera. Pořadí plnění zakázky závisí na tom, zda byl obytný prostor v plné výši zaplacen převodcem, nebo zda existuje dluh. Pokud prodávající plně vykoupil svůj podíl, pak v rámci postoupení jsou práva na hlavní transakci převedena na kupujícího, bez závazků vůči developerovi. Legislativa to umožňuje bez souhlasu stavební organizace, budete ji však muset informovat dopisem.

Jak zajistit převod bytu v domě ve výstavbě:

  1. Prodávající zasílá kupujícímu papír týkající se původní transakce (účtenky, smlouvy, dodatečné certifikáty, doklady o hypotéce apod.).
  2. Kupující je přesvědčen, že převedená práva jsou platná a plní své povinnosti.
  3. Dohoda je uzavřena.

Smlouva o přidělení práv

Dokument potvrzující skutečnost, že transakce je potvrzena, musí zahrnovat uplatnění smlouvy potvrzující práva na bydlení prodávaná v nové budově prodávajícímu (DDU). Kromě toho je připojen písemný souhlas developera, kompletní informace o staveništi, bankovkách (hypoteční smlouva). Registrace je možná, pokud není dům předán majitelům.

Rizika při koupi bytu

Pokud nemáte žádnou touhu stavět na dlouhou dobu a čekat na dům, pak tato možnost nákupu nemovitosti je pro vás docela vhodná. Po prostudování toho, co znamená převod bytu do nových budov, však nezapomeňte na možná rizika:

  1. Uznání transakce je neplatné. To se může stát z různých důvodů, takže je důležité ve smlouvě specifikovat částku zaplacenou prodávajícímu (reálná).
  2. Duální prodej. Předpokládá se, že tento typ podvodů se velmi rychle šíří ve všech regionech země. Problémům se však lze snadno vyhnout - uzavřít transakce na základě DDU, stanovené registrační komorou.

Je prodej na dani zdanitelný?

RF Code uvádí, že všechny příjmy občanů jsou zdaněny. Toto pravidlo se vztahuje na bydlení, a to nejen v nové budově, nabyté převodem vlastního kapitálu. Poplatek však můžete snížit o částku, kterou vám vzniknou. Ve skutečnosti se zdanění týká pouze rozdílu ve výši nákupu bydlení od developera a prodeje postoupení. Pokud ale nemusíte platit poplatek, musíte poskytnout prohlášení 3-NDFL. Jinak mohou být pokuty.

Video: koupě bydlení podle zadání

Pomozte vývoji webu a sdílení článku s přáteli!

Kategorie: