Pomozte vývoji webu a sdílení článku s přáteli!

Hrubě řečeno, i když ve světě vizáží existuje obrovské množství zajímavých vzorů, existují pouze dvě možnosti pro oční make-up - šipky nebo opeření ("Smoky ice"). Proč tedy tolik kreativně vyrobených modelů? Tajemství je, že linky mohou být vyrobeny s různými nástroji, nástroji, odstíny a navíc existuje nejméně 5 různých forem tohoto typu make-upu. Každý z nich je vhodný pro určité typy.

V jeho očích jdou všechny šípy

Tažené jasné podlouhlé čáry na očních víčkách, které mají zdůraznit krásu vzhledu - to je šipka. Tento make-up je univerzální způsob, jak dát vašim očím požadovaný tvar. Pomocí šipek je můžete vizuálně zvětšit a otevřít. Jediný typ, kterému takový make-up opravdu nejde, je hluboké oči. Nicméně mohou být zajímavě odlišeny tenkou linií světle hnědé barvy.

Tvary pro oči

Maskérky identifikují 6 hlavních druhů linií, které zdůrazňují víčka. To znamená, že existuje více typů, ale všechny jsou odraženy v podstatě z těchto šesti typů očních šipek:

 • Tenké. Nejjednodušší možnost šipky, vhodné pro každodenní obrazy. Představují tenkou linii jedné tloušťky po celé délce, opakující ohyb horního víčka a mírně přesahující jeho okraj.
 • Silný. Podobně jako u předchozí formy, jednoduché, ale více tuku. Tato možnost se zaměřuje na pozornost, protože jsou vhodnější pro večerní východy. Tloušťka může být nastavena "sama". V ideálním případě by tyto linie měly vizuálně zvětšit tloušťku řas.
 • "Křídla". Postupně zahušťování linek, zvyšování rohů. Špičky "křídel" spěchají k obočí.
 • Kočkovitá šelma. Tučné a odvážné možnosti pro večerní pohledy, jak se zaměřuje na vzhled. Obrysy se táhnou kolem celého oka a vytvářejí špičaté a vnitřní rohy.
 • Široká okouzlující. Prodloužené "křídla", která jsou také silnější. Používá se pro večerní vzhled.
 • Kreativní. Na pódiích lze vidět rovné, čtvercové a jiné geometrické tvary, ale odvážné a originální dívky si každý den vyberou tyto možnosti.

Klasické šipky

Výše popsaná "křídla" jsou považována za tradiční. Klasika je vhodná pro velké oči, malé, úzké - obecně je univerzální. Je vhodné kreslit takové čáry tužkou nebo oční linky (běžný štětec nebo „marker“). Trik spočívá ve vytvoření stejného "křídlového" ohybu a délky na obou víčkách. Za tímto účelem dívky používají různá zařízení:

 • pravítka;
 • lžíce;
 • lepicí páska

Tyto nástroje jsou potřebné k tomu, aby linka byla dokonce: papírová páska je nalepena a lžíce a pravítka jsou aplikovány. Pokud se ujistíte, že se ruka při kreslení ne třese, nebudete toto všechno potřebovat. Postupujte podle těchto pokynů:

 • označte místa, kde by se hroty šipek sbíhaly, bod;
 • začněte linku od vnitřního rohu podél horního víčka;
 • přibližně ve středu postupně zesílí linii, vedoucí ji k bodu;
 • nakreslit čáru od vnějšího rohu ke špičce;
 • malovat přes oblast uvnitř šipky.

Dvoulůžkový pokoj

Krásné dvojité šipky otevírají oči. Kromě toho, tento make-up vizuálně prodlužuje řasy a činí je silnější. Současně je kreslení dvojitých čar jednoduché, zejména pokud vlastníte techniku vytváření klasických:

 1. Oční víčka můžete předem tvořit stíny (v případě potřeby neutrální nebo světlé).
 2. Pak byste měli nakreslit obvyklé šipky.
 3. Kde držet druhou linii - záleží na náladě. Druhou šipku můžete provést odděleně od první, podél dolního víčka nebo jako větve od hlavního. Hlavní je, že čáry jsou rovnoběžné a přibližně stejné tloušťky.

Silný

Tento make-up je zvýrazněn a vizuálně zesiluje řasy (zejména pokud používáte náplasti). Silné šipky na očích vypadají velmi působivě, ale pouze v případě, že jsou vyrobeny podle správné techniky. Ideální linie nejsou ty, které se náhodou ukázaly být neúspěšné, ale ty, které byly původně koncipovány jako takové. Podrobný návod pro začátečníky:

 1. Strávit rovnou linii podél horního víčka, mírně přesahující vnější roh. Nedělají tlusté tickers velmi dlouho, jejich funkce není v něm.
 2. Označte maximální výšku trati kolem poloviny století. Zvýšení tloušťky by mělo být postupně, ale téměř okamžitě od vnitřního rohu.
 3. Nakreslete horní obrys.
 4. Natřete vnitřek.

Kočičí oko

To je styl, ve kterém jsou rohy očí zvednuty. Mohou to být šipky, stíny, tužka nebo fixka. "Kočičí oko" neznamená dokonale hladký obrys, protože může být zastíněn. Tento make-up vypadá velmi lákavě, ideální pro rande, ale ne v kanceláři. Kromě toho tyto linie fungují jako šipky pro zvětšení očí, aby byly mírně šikmé a vzhled samotný - slyšitelný. Základní pravidla pro provádění:

 1. Udělejte ostrý vzestup z vnějšího rohu do chrámu.
 2. Nakreslete tlusté čáry.
 3. Zdůrazněte tenký oční linii podél dolního víčka.
 4. Používejte pouze černé, ale ne barevné tužky.

Egyptské šipky

Jedná se o orientální make-up, ve kterém je třeba, aby vaše oči kolem celého obrysu. Další jméno pro "egyptský" make-up - "arabsky". Takové neobvyklé šípy na očích dobře zapadají do zlatých tekutých odstínů, jisker nebo kamínků. Nejsou vhodné pro denní pohled, ale budou ideální volbou pro dovolenou nebo focení. Fáze provádění:

 1. Úplně natřete obrys tužky pod řasami v horním a dolním víčku.
 2. Zakroužkujte všechny tlustou čarou, se špičatými špičkami v blízkosti vnějších a vnitřních rohů (viz foto).

Šipky na očích

Tato volba vypadá zajímavě a nenápadně, zejména pokud používáte pro kreslení kresby dim palety. Jak správně vytvořit šípy peří:

 1. Vezměte tenký štětec, zadejte nějaké stíny. Doporučuje se použít matný, černý nebo hnědý.
 2. Začněte vkládat stín ve tvaru čáry.
 3. Znovu zase nad ní natřete nejlepší pigmentaci.
 4. Spodní konturu upevněte černou tužkou.
 5. Vezměte si čistý malý štětec a jemně začněte stínu. Zvažte, že není zpracována celá šipka, ale pouze její okraje, jinak bude make-up vypadat nedbalý.

Jak si vybrat šipky pod tvarem očí

Hlavním účelem make-upu je zdůraznit výhody a napravit nedostatky, proto jsou pro různé formy doporučeny specifické typy šípů. S jejich pomocí se snaží přiblížit typ k ideálu, zlepšit proporce obličeje. Například pro úzké oči je důležité otevřít pohled, u kulatých - naopak, mírně rozšířit tvar. Co vyhovuje jedné dívce, nebude vyhovovat další. Téměř všechno vypadá dobře na oválných tvářích a mandlově tvarovaných očích.

Pro malé oči

Tento názor je důležitý pro zveřejnění. Pro tento účel se používá lehké (s výhodou bílé) oční linky, které se aplikují podél vnitřního okraje, v blízkosti řas. Tmavé, vnější, šipky pro malé oči jsou kresleny podél celého obrysu a mohou se dokonce mírně odchýlit od přirozené linie tvaru.

Pro kolo

Šipky pro kulaté oči by měly být zesílené a dlouhé. Velikost se vybere individuálně. Nedoporučuje se kreslit tenké obrysy, jinak získáte konvexní efekt. Konturujte tak, aby byl intersticiální prostor zcela vyplněn. V případě potřeby použijte opeření. Nepouštějte spodní víčko a nevybírejte ho bílou tužkou.

Pro úzké

Takové oči selhávají se silnou linií, která nezanechává přirozenou délku. Hrany mohou být stínované. Spodní víčko nebo se nedotýkejte vůbec, nebo vydávejte lehké oční linky (v žádném případě nepoužívejte světlé odstíny). Pokud je navíc zavěšeno víčko (vrozený typ, tento záchranný kruh nepomůže s věkovými změnami), nakreslete tenké šipky na oční linii nebo oční linii, aniž by bylo příliš zaobleno hrot čáry.

Pro mandlový tvar

Ideální forma, pro kterou je vše vhodné. Velmi příznivý vzhled tzv. Kočičích očí. Pro každodenní obrazy se hodí klasická nebo jednoduchá tenká linie. Pro romantické rande (podle vaší nálady nebo pro vytvoření kompletního obrazu) můžete pomocí tlustých čar vytvořit egyptský make-up nebo oči panenek.

Pro těsně vysazené

Začněte kreslit, trochu ustupuje z vnitřního koutku oka. Navíc může být zvýrazněn světlými stíny. Špičky jsou prodloužené a koketně zkroucené, takže pokračují v linii růstu řas. Můžete experimentovat s odstíny: zelená, modrá, zlatá, v závislosti na barvě očí.

Pro hluboký set

Tipy opačné k předchozímu typu: ticker rozšířený směrem k nosu. Pro další efekt se doporučuje přidávat oční linky a spodní víčko.

Jak se naučit dělat šipky na očích

Dva hlavní nástroje pro kreslení šipek jsou vosková tužka a oční linky. Ten může být několika typů: kapalina nebo značkovač (jiný název je „pero s plstěnou špičkou“, má vhodnou tyč). Kromě toho můžete použít stíny, ale nejsou vždy vhodné vést obrys, a také zanechávají ne tak jasný pigment.

Tužka

Tento nástroj může pro oči vytvářet jakékoliv šípy. Je dobře zastíněný, zanechává jasnou barvu, je snadné jej vymazat, pokud potřebujete opravit make. Hlavní pravidlo: tužka by měla být špičatá, jinak bude kontura nedbalá a nerovnoměrná. V opačném případě je kreslení tohoto nástroje velmi jednoduché - doslova jako na papíře. Jediné, co musíte udělat, je aplikovat základ a prášek očního víčka tak, aby tužka nebyla rozmazaná.

Stíny

S pomocí stínů, měkké, každodenní typy šipek pro oči jsou dobře získány. Hlavní věc je vybrat si dobrý make-up (matný, s odolným pigmentem) a nástroj (tenký kartáč na obočí nebo speciální zkosený). Pokyny pro kreslení:

 1. Zadejte požadovaný počet stínů.
 2. Označte tip.
 3. Jemně zatáhněte obrys z vnitřního rohu víčka na špičku.
 4. Malování nad prázdnými místy.
 5. Upravte tvar bavlněným tampónem.

Oční linky

Nejjasnější a rovnoměrné šipky se získají pomocí očních linek, ale naopak není příliš vhodné jej stínit. Tekuté prostředky nebo značka - každá dívka si tuto volbu volí individuálně. Značka je známější, kresba je podobná stejné akci s tužkou. Tekuté oční linky se podaří vytvořit špičaté špičaté špičky. Při kreslení je důležité mít na paměti tyto body:

 • vysoušení nástroje trvá trochu déle;
 • oční linky mohou kůži, takže platí na očních víček základny;
 • Při úpravě tvaru použijte vatový tampon namočený v oleji nebo mastný krém, aby nedošlo k rozmazání make-upu.

Video

Pomozte vývoji webu a sdílení článku s přáteli!

Kategorie: