Pomozte vývoji webu a sdílení článku s přáteli!

Dimethyl sulfoxide (Dimexide) je protizánětlivé, analgetické činidlo používané v lékařství a kosmetologii. Lék je silný antiseptický, má hojivé, antimikrobiální vlastnosti. Je schopna proniknout hluboko do kůže a účinně působit v ohnisku zánětu, proto se aktivně používá pro obklady.

Aplikace Dimexid

Roztok dimethylsulfoxidu je čirá, bezbarvá kapalina, která má charakteristický česnekový pach. Lék je dokonale smíchán s alkoholem a vodou a krystalizuje při teplotě pod 160 stupňů. Léčivo, které má speciální chemické vlastnosti, má následující farmakologické účinky:

 • rozpouští krevní sraženiny;
 • zlepšuje průtok kapilární krve;
 • zmírňuje bolest;
 • ničí patogenní bakterie;
 • obnovuje výživu poškozených tkání;
 • zmírňuje zánět.

Vzhledem k různým farmakologickým účinkům se léčivo úspěšně používá k léčbě různých onemocnění. Užívejte lék v monovariantu a spolu s dalšími léky. Dimexid - indikace pro použití:

 1. Traumatologie a chirurgie. Modřiny, podvrtnutí, popáleniny, hnisavé rány.
 2. Urologie. Cystitis, prostatitis, hypertrofie prostaty (benigní), urologická patologie.
 3. Proctology. Paraproktitida, všechny projevy hemoroidů.
 4. Plavidla. Trofické vředy, tromboflebitida.
 5. Pohybový aparát. Ankylozující spondylitida, revmatoidní artritida, reaktivní synovitida, ischias, patní výběžek, osteoartritida.
 6. Dermatologie. Ekzém, keloidní jizvy, furunkulóza, mykóza nohou, nodulární erytém, erysipel, alopecie, akné, dermatitida.
 7. Gynekologie. Eroze, endometritida, streptokoky, stafylokoky, poporodní komplikace, metritida, kolpitis, houby, zánět, adnexitida.
 8. Autoimunitní patologie. Lupus erythematosus (diskoidní).

Jak ředit Dimeksid pro kompresi

Vzhledem k tomu, že lék je dirigentem pro jiné léky, účinek použití obkladů s Dimexidumem závisí na tom, co je součástí tandemu. Ke zmírnění zánětu nebo snížení bolesti přidejte do roztoku lidokain, novokain a další anestetika. Někdy je lék naředěn alkoholem, ale tato možnost není vhodná pro léčbu otevřených lézí nebo popálenin. Pro získání 30% roztoku je nutné smíchat 6 ml dimethylsulfoxidu se 14 ml destilované vody. Pro získání 50% roztoku: 5 ml vody na 5 ml léčiva. Jak správně chovat Dimexide:

 • 20% povoleno pro popáleniny;
 • 30-40% se používá k odstranění trofických vředů a jiných hnisavých kožních lézí;
 • 50% doporučeno pro streptodermu, erysipely;
 • 30-50% - optimální koncentrace pro léčbu pohybového aparátu a dalších nemocí.

S novokainem

Před použitím obkladu se ujistěte, že se kontroluje reakce kůže na léčivo. Za tím účelem se tampon navlhčí v roztoku, aplikuje se 20 minut na jakoukoliv část kůže. Pokud nedochází k zarudnutí nebo svědění, může být aplikován obklad. Jak zředit Dimeksid pro kompresi s novokainem? Je nutné odebrat 50 mg novokainu a 30 mg dimethylsulfoxidu. Směsi smíchejte, pak v tomto roztoku navlhčete gázu, položte na postižené místo, přikryjte plastovým obalem, pak zahřejte a přidržte jednu hodinu.

Komprimujte s Dimexidem

Je třeba mít na paměti, že lék se nikdy nepoužívá ve své čisté formě, jinak je snadné získat silné popáleniny. Aby se roztok Dimexide pro obaly, je nutné použít gumové rukavice a ne perederzhivat to na postižené oblasti. Nemůžete otřít lék do kůže, a to ani naředěný, protože výsledné chemické popálení je těžké vyléčit pak. Komprese Dimexidu by měla být prováděna pouze s pomocí bílé gázy nebo obvazu. Pokud je použita barevná tkanina, lék bude čerpat nátěr pod kůži a osoba dostane vážnou alergickou reakci.

V gynekologii

Lék se používá v gynekologické praxi jako adjuvans. Aplikace s přípravkem Dimexidum ukládají během rehabilitace při léčbě rakoviny po radioterapii. Roztok se také používá pro plísňové infekce a další infekční a zánětlivá onemocnění vnějších pohlavních orgánů. Tampony s Dimeksidomem dokonale pomáhají s cervikální erozí, drozdem. U těchto onemocnění musí být roztok zředěn v poměru 1 až 5 dílů vody. V obkladech s Dimexidem je vhodné zavést aloe šťávu nebo lidazu.

Pro akné

Terapeutické vlastnosti dimethylsulfoxidu umožňují zbavit se akné, akné a jiných podráždění kůže. Pro výrobu pleťových vod s Dimexidem je nutné ředit lék vodou v poměru 1: 4, pak namočit gázu a aplikovat půl hodiny. V horní části obkladu by měl dát kus polyethylenu a přikrýt plátěný hadřík. Dalším způsobem aplikace jsou obličejové masky. Je snadné je připravit přidáním stejného objemu oleje tea tree do roztoku dimexidu ve vodě (10%). Použít na akné by měla být bod a nechat na celou noc.

Pro spoje

Pro účinné ošetření se provádí obklad s Dimexidem na spojích, který kombinuje koncentrát s jinými léky. Účinně s artritidou, zředěný dimethylsulfoxid ve stejném poměru s analginum (v ampulkách) a vodou. Po 5 minutách aplikace této směsi bolest zmizí. Když tromboflebitida, lékaři doporučují dělat obklad z Dimexide na kloubu s heparinem (mast). Pro artritidu je vodní komprese účinná ve stejném poměru s diklofenakem (v ampulích).

Kašel

Roztok dimethylsulfoxidu a obaly se již dlouho používají k léčbě krku a kašle u dospělých a dětí. Zapálené dýchací cesty se potřebují zahřát ven a zmírnit vnitřní příznaky, a lék dokonale zvládne tento úkol. Dimeksid při kašli musí být naředěn teplou vodou v poměru 1: 4, pak obvyklým způsobem stlačit. Aplikuje se po dobu 40 minut výhradně na hrudník, vyhýbá se oblasti srdce.

S modřinami

Roztok dimethylsulfoxidu je široce používán ve výronech a poranění. Compress pomáhá rychle rozpouštět hematomy, zmírňuje otok a zánět tkáně. Dimexid s modřinami lze použít 50%, pokud není narušena integrita tkáně. Když je rána otevřená, aplikujte 10-20% roztok. Když se při výronech, pokud je velmi silná bolest, může lékař, kromě anestetických obkladů, navíc předepsat protizánětlivé léky, které se podávají intramuskulárně.

Dna

Reumatické onemocnění se vyznačuje velmi silnými příznaky. Bolest je zpravidla lokalizována v kloubech dolních končetin, méně často - na rukou. Komprese s Dimexidem pro dnu je téměř vždy používána, protože lék poskytuje rychlou úlevu od bolesti a zastavuje zánětlivý proces. Smíchaný 1: 1 lék s teplou vodou. Aplikace se aplikuje po dobu 30 minut na postižené místo. Délka překrytí může trvat od 10 dnů do 3 měsíců.

Léčba felonem Dimexidem

Hnisavý zánět měkkých tkání prstu se nazývá panaritium. V počáteční fázi onemocnění je možná konzervativní léčba. Pokud se hnisavý proces vyvinul, pak je třetí den vyžadován chirurgický zákrok. Léčba zločince Dimeksidom držel na začátku infekce prstu. K tomu použijte 20% alkoholový obal, ve kterém se dimethylsulfoxid ředí 70% alkoholem nebo vodkou. Aplikujte aplikace 3krát denně, střídavě s teplou lázní.

Cena

Formy uvolňování dimethylsulfoxidu - kapalný koncentrát od 40 do 120 ml, gel 25 a 50% v zkumavkách po 40 g, svíčky s propolisem a mastí (obsahující norkový olej) 30 a 70%. Všechny léky lze snadno objednat z katalogu a zakoupit v internetovém obchodě, pokud prodej lékáren není v prodeji. Kolik stojí Dimexide v Rusku? Průměrná cena koncentrátu (100 ml) je 30-75 rublů. Náklady na svíčky - asi 300 rublů za balení. Gel stojí asi 200 rublů a masti - 150 rublů.

Video

Recenze

Maria, 40 let

K rychlému odstranění kašle používáme vždy roztok dimethylsulfoxidu pro hematomy, podvrtnutí a dokonce i pro bronchitidu. Gázu navlhčíme ve směsi s vodou (1: 1) a aplikujeme přes noc na hrdlo. Komprese dokonale pomohla mé matce s radiculitidou, takže tento lék vždy uchováváme v kabinetu domácí medicíny. Jsem rád, že si ho můžete koupit levně.

Andrei, 23 let

Po tréninku jsem sevřela trojklanný nerv. Lékař doporučil provádět obklady s Dimexidumem. Po třech dnech užívání Novocainu byla bolest v ramenou a zádech hlavy pryč a já jsem mohl znovu jít do posilovny. Nyní sestra používá lék - léčí dítě před zraněním lokte.

Olga, 39 let

Koncentrát dimethylsulfoxidu v naší rodině je univerzálním prostředkem pro všechny nemoci. Použili ji pro burzitidu ve tchýni, po zranění položili na kolena obklady a jeho syn - v mízní uzlině se zimou. Udělal jsem mu masky s rakytníkovým olejem. Pokud budete striktně dodržovat pokyny, nikdy nebudou žádné vedlejší účinky.

Pomozte vývoji webu a sdílení článku s přáteli!

Kategorie: