Pomozte vývoji webu a sdílení článku s přáteli!

Dnes medicína pokračuje ve svém rychlém vývoji, v jehož důsledku se každoročně objevuje mnoho nejnovějších lékařských přístrojů pro diagnostiku a léčbu, zejména v oblasti chirurgie: kryogenní a laserová chirurgie, elektrokauterizace atd. Jedním z nich je radiochirurgická léčba - to je významný progresivní krok směrem ke snížení komplikací a následků po chirurgických zákrocích. Chirurgická manipulace s použitím přístroje Surgitron v rozvinutých zemích je považována za jednu z nejúčinnějších a nejdostupnějších.

Co je Surgitron

Surgitronova metoda je jednou z metod provádění radiochirurgické intervence. Její podstata spočívá v řezání měkkých tkání nejjemnějším způsobem, bez použití mechanických ostrých řezných nástrojů (skalpel, nůžky atd.). Samotné zařízení má podobný název, s jakým jsou prováděny takové chirurgické zákroky.

Procedura Surgitron je jednou z nejmodernějších a jedinečných metod radiologické terapie. Široké využití a popularita díky svým vlastnostem - chirurgická léčba s její pomocí se vyskytuje téměř bez bolesti, v krátké době, nezanechává žádné znatelné jizvy nebo jizvy. Po takové operaci pacient navíc nemá žádné pooperační komplikace, protože přístroj nevyvolává hnisání a zánět rány. Podle hodnocení pacientů je cenově výhodná procedura velmi důležitá.

Princip činnosti

Základem působení Surgitronu je záření vysokofrekvenčních rádiových vln. Ovlivňující organickou tkáň, vlnový paprsek řídí molekuly vody v buňce, v důsledku čehož se odpařují, což má za následek incizi v požadované oblasti kůže nebo sliznice. Zároveň okolní tkáně, cévy zůstávají nedotčeny, což v některých případech umožňuje zabránit nadměrnému krvácení. Po rozřezání rádiovým nožem se na chirurgické ráně vytvoří fibrinový film, poté kůra, která postupně mizí a neviditelná jizva zůstává.

Než je paprsek rádiových vln nasměrován do požadované oblasti na těle, po určitou dobu se hromadí v zařízení. Vodičem vlnové energie jsou elektrody, které jsou externě podobné tenkému drátu. V závislosti na typu manipulace a lékařských indikacích je jejich kombinace volena individuálně. Existují následující typy elektrod:

 1. Kruhový vlnovod. Používá se především k odstranění krtků, bradavic, nevi a bradavic.
 2. Trojúhelníkový vlnovod. Málokdy se používá hlavně pro odstraňování bradavic nebo papillomů na těžko přístupných místech.
 3. Kuličkový vlnovod. Je široce používán v laparoskopických operacích spolu s koagulací k zastavení krvácení, léčbě pooperačních ran a jejich čistého kosmetického vzhledu.
 4. Skalpel skalního rádia (nůž). Používá se pro pitvu tkání. Navíc, pokud je to nutné, může být pro zastavení kapilárního krvácení použit rádiový vlnový nůž.

Výhody a nevýhody

Stejně jako u každého chirurgického zákroku má Surgitron určité výhody a nevýhody. Mezi výhody tohoto chirurgického zákroku patří:

 1. Radiochirurgické odstranění krtků a jiných útvarů je šetrná manipulace. Cílený účinek rádiových vln poskytuje minimální reakce receptorů bolesti lidské kůže, takže v procesu intervence bolestivé pocity prakticky chybí.
 2. Nejrychlejší a prakticky bezbolestné období rehabilitace po manipulaci.
 3. Riziko patogenních bakterií vstupujících do rány je minimální vzhledem k vlastnostem záření produkovaného Surgitronem, které je škodlivé pro téměř všechny infekce, viry a pájky okrajů rány.
 4. Dopad na kůži nezanechává popáleniny.
 5. Po zákroku není přítomnost zánětlivých procesů v měkkých tkáních zaznamenána (za předpokladu, že pacient dodržuje doporučení).
 6. Relativně nízké náklady na postup.

Nevýhodou operace s pomocí Surgitronu je pouze malý seznam kontraindikací. Přípravek se nedoporučuje k léčbě, pokud má pacient chronické infekční onemocnění, diabetes, glaukom nebo epilepsii. Expozice rádiových vln se nedoporučuje pro zánětlivé procesy v těle, které jsou v akutním stadiu, pro zhoubné novotvary a pro tendence ke krvácení.

Surgitron nebo laser - což je lepší

Jak laser tak Surgitron znamenají bezkontaktní účinek díky použití speciálního vybavení. Takové lékařské manipulace eliminují postižené oblasti, aniž by poškodily sliznici nebo kůži, takže pooperační jizvy a mnoho komplikací chybí. Trvání pooperačního období je také výrazně nižší. Ošetření rádiovými vlnami má určité výhody:

 1. Po manipulaci s pomocí Surgitronu je pooperační období mnohem menší než po použití laseru.
 2. Na pokožce zůstává zanedbatelná kosmetická vada.
 3. Použití radiové vlnové elektrody vyžaduje větší kontrolu lékařem během operace.
 4. Látky v okolí nejsou prakticky zraněny.
 5. Použití laseru je zpravidla komplikováno významnými popáleninami (zejména pokud se provádí manipulace na sliznicích nebo tenké kůži).
 6. Malý počet absolutních kontraindikací použití Surgitronu.
 7. Na rozdíl od laseru může být u malých dětí použito radiové ošetření.

Oblast působnosti 1. \ T

Minimálně invazivní zákroky pomocí Surgitronu se provádějí v gynekologii, dermatologii a chirurgii. Zařízení se používá pro následující manipulace:

 • excize lipomu;
 • Kosmetické odstranění jizev po operaci nebo zranění;
 • eliminace cervikální konizace;
 • odstranění krtků, nevi, bradavic;
 • operace ve stomatologii;
 • kauterizace cervikální eroze;
 • léčba ektopie, cervikální dysplazie (první stupeň);
 • odstranění některých drobných kosmetických vad na vnějších pohlavních orgánech u žen (například odstranění asymetrie stydkých pysků);
 • odstranění benigních novotvarů, bradavic, papillomů atd .;
 • během operace k zastavení kapilárního krvácení.

Způsob úpravy zařízení Surgitron

Odstranění krtků Surgitronom, bradavic, cervikální eroze se provádí ambulantně. Pacient musí nejprve projít některými testy a v případě potřeby podstoupit lékařskou prohlídku. Obecná metoda léčby Surgitronem je následující:

 1. Pacient má pohodlnou polohu pro manipulaci.
 2. Požadovaná oblast je anestetizována. Zpravidla se používá lokální anestézie pomocí Novocainu, roztoků lidokainu nebo speciálních anestetik ve formě aerosolů, mastí. Pokud je postup nutný u mladšího dítěte, doporučuje se intravenózní anestézie.
 3. Provádění samotné manipulace.
 4. Léčba místa antiseptiky.
 5. V případě potřeby naneste sterilní obvaz.

Příprava postupu

Před manipulací pomocí přístroje Surgitron je pacientovi předepsán standardní přípravek:

 1. Před nadcházející operací na děložním čípku by ženy měly podstoupit úplné gynekologické vyšetření a výtěry z cervikálního kanálu pro cytologii, genitální infekce a mikroflóru.
 2. Všem pacientům jsou předepsány obecné testy krve a moči, testy na infekci HIV, hepatitida, nádorové markery.
 3. V případě potřeby jmenujte další předběžnou kolposkopii, ultrazvuk pánevních orgánů.
 4. Je nutné provést alergický test na citlivost na léky, které se používají pro lokální anestézii a dezinfekci ran.

Odstranění papillomů

Manipulace s rádiovými vlnami pro odstranění papillomů, bradavic a nevi je jedním ze základních postupů, které provádí Surgitronův přístroj. Tato operace se provádí ambulantně. Celá manipulace trvá 10-20 minut. Během operace chirurg působí následovně:

 1. Po provedení lokální anestezie (v tomto postupu lékaři dávají přednost použití anestetických mastí nebo aerosolů k prevenci alergických reakcí), chirurg jemně omezí tvorbu kůže smyčkovým vlnovodem. Současně je odříznuto několik vrstev epidermy, ale vnitřní vrstvy nejsou ovlivněny, v důsledku čehož nejsou žádné pooperační jizvy.
 2. Na konci manipulace odborník zarovná ránu s elektrickým drátem ve tvaru koule, zastaví kapilární krvácení.
 3. Nakonec se pokožka pečlivě ošetří antiseptickým roztokem.
 4. Pokud je to nutné, lékař obvazy nebo těsní ránu baktericidní omítky a dává doporučení.

Léčba cervikální eroze

Přístroj Surgitron v gynekologii se používá především jako jedna z možností chirurgické léčby cervikální eroze. Procedura se provádí lokální anestézií. Procedura trvá 15 až 30 minut a provádí se v několika fázích:

 1. Gynekolog používá smyčkovou kruhovou nebo trojúhelníkovou elektrodu k odstranění eroze odříznutím horní vrstvy sliznice.
 2. Pak pomocí kuličkového vlnovodu ošetřuje ránu, vytváří koagulaci, vyrovnává její hrany a dodává jí příznivý kosmetický vzhled.
 3. Po ukončení procedury se krk a vagina ošetřují antiseptickým roztokem chlorhexidinu, peroxidu vodíku nebo alkoholu.
 4. Pokud během operace byly odstraněny všechny nádory, jsou poslány k dalšímu histologickému vyšetření, aby se vyloučila onkologie.

V procesu manipulace se používá kolposkop, který pomáhá lékaři vizualizovat a přesně určit postižené tkáně orgánů. Někdy žena během zákroku cítí lehkou nepříjemnou bolest v pánevních orgánech. Po operaci může pacient pociťovat nepohodlí a bolest v dolní části břicha po dobu dvou až tří dnů. První den po operaci se doporučuje použít vaginální antiseptické čípky (například hexex).

Do týdne po provedení operace k odstranění eroze se může objevit mírné krvácení z pochvy, obvykle by nemělo mít zápach, nečistoty ve formě hnisu. Kromě toho musí pacient věnovat pozornost jejich počtu a barvě. Pokud je výtok po operaci šarlatový nebo červený, bohatý a trvá déle než 7-9 dnů, je nutné okamžitě se poradit s lékařem.

Obnova a péče po Surgitronovi

Po manipulaci s pomocí Surgitron, stejně jako po každém chirurgickém zákroku, tělo potřebuje nějaký čas na zotavení. Rehabilitace pacientů zpravidla prochází rychle, bez komplikací. Doba zotavení je stanovena ošetřujícím lékařem na individuálním základě, v závislosti na složitosti manipulace a reakci těla na ni. Pokud se po radioaktivním ošetření pacienta po dobu tří nebo čtyř týdnů objeví nějaké nepříjemné příznaky, obraťte se na odborníka.

Standardní doporučení po zákroku, která pomohou vyhnout se infekci chirurgické rány a přispět k rychlému hojení:

 1. Po 2-4 týdnech po odstranění cervikální eroze je nutné zcela opustit fyzickou aktivitu, chodit méně a ne jít do sportu. Je zakázáno zvedat předměty vážící více než 3-4 kg.
 2. Důrazně se nedoporučuje po odstranění krtků, bradavic, eroze se vykoupat, navštívit bazén saunu, solárium nebo plavat v přírodních vodách. Pro provádění hygienických postupů je povoleno používat pouze teplou sprchu.
 3. Po 5-6 týdnech po odstranění eroze je nutné upustit od sexuální aktivity.
 4. Během menstruace je zakázáno používat hygienické tampony.
 5. Po ošetření rádiovými vlnami na kůži se vyvarujte masáží, kosmetických zábalů.
 6. Nepoužívejte v oblasti kůže, kde byla prováděna manipulace, sprchové gely, křoviny, atd. Během prvních 3-5 dnů by měla být tato oblast umývána pouze teplou vodou s malým množstvím chlorhexidinu, pak je dovoleno používat mírné dětské mýdlo po dobu jednoho týdne.
 7. Pro urychlení regenerace pokožky můžete použít léčivý krém nebo mast, například "Bepanten" nebo "D-Panthenol".

Kontraindikace

Surgitronová chirurgická manipulace má některé kontraindikace:

 1. Postup při radiové vlně pro odstranění cervikální eroze by neměl být používán během menstruace nebo pokud má pacient krvácení dělohy neznámého původu. Gynekologové považují období od 6. do 11. dne menstruačního cyklu za optimální období pro manipulaci.
 2. Neprovádí se kauterizace eroze během infekčních a zánětlivých procesů v oblasti vnitřních pohlavních orgánů.
 3. Pokud je u ženy zjištěna malignita děložního hrdla, je erozní léčba přístrojem s rádiovými vlnami přísně kontraindikována.
 4. Léčba přístrojů není prováděna u pacientů s diabetem mellitus nebo špatnou srážením krve.
 5. Pro odstranění krtků a bradavic pro onkologické léze kůže se nedoporučuje používat radiový vlnový přístroj Surgitron.
 6. Těhotenství je absolutní kontraindikací chirurgické manipulace se Surgitronem.

Cena

Náklady na chirurgický zákrok používající přístroj Surgidron se liší v závislosti na složitosti manipulace, potřebě dalších postupů. Kromě toho, cena za tuto službu každé klinice stanoví své vlastní. Podívejte se na přibližnou cenu Surgitron: \ t

Typ manipulace

Jméno kliniky, Moskva

Náklady na postup, rublů

Odstranění bradavice Surgitron, 1 položka.

Diamed

od 700

Odstranění benigních novotvarů Surgitron, keratom 1 jednotka.

Zdraví

od 1200

Odstranění papilomu, 1 jednotka.

Červený kříž

od 350

Kauterizace cervikální eroze Surgitronem

Mezinárodní klinická nemocnice. Filonenko

od roku 1800

Ektopická léčba Surgitronem

Hlavní lékařská klinika

od roku 1700

Video

Pomozte vývoji webu a sdílení článku s přáteli!

Kategorie: