Pomozte vývoji webu a sdílení článku s přáteli!

Často ho trápí suchý nebo mokrý kašel? Vyzkoušejte staré časem prověřené amoniakální kapky. Byly úspěšně používány našimi babičkami, jejich účinnost byla postupem času potvrzena. Nástroj je vynikající alternativou k moderním směsím.

Amoniakální anisický kašel kapky

Anisické kapky proti kašli jsou kombinačním lékem, který má vykašlávací účinek. Amoniak rychle ředí sputum. Anýzový olej stimuluje sekrece z průdušek. Komponenty společně pomáhají zlepšit procesy trávení a mají silný antiseptický účinek. Lékaři předepisují amoniakální kapky proti kašli pro jakoukoli formu bronchitidy. Působí dobře jako protizánětlivé léčivo pro zánět plic. Vysokorychlostní látky zabraňují komplikacím a recidivám chronických onemocnění.

Amoniakální anisické kapky - návod k použití

Droga se prodává ve skleněných nádobách, jako většina sovětských zdravotnických prostředků. Pokyny pro kapky čpavku jsou k dispozici na vyžádání u lékárníka. Pokud jste jej zapomněli požádat nebo ztratili, zde jsou doporučení pro použití. Dospělí pacienti a děti po 12 letech by měli užívat 10-15 kapek uvnitř, třikrát denně. Dávka pro děti do 12 let podle věku. Nástroj musí být zředěn v lžíci vody.

Léčbu lékem s lékem Ammonii anisatus (vědecký název léku v latině) stanoví lékař. Záleží na individuální toleranci složek, dosaženém účinku a povaze léčby. Ve složité terapii se lék užívá společně s termopsis, alteykou a dalšími expektoračními léky. U pneumonie je lék předepisován jako adjuvans v kombinaci s antibiotiky.

Amoniak kapky aplikaci

Lékaři předepisují použití amoniakálních anisických kapek pro tato onemocnění dýchacích cest:

  • akutní bronchitida;
  • chronická bronchitida;
  • tracheitida;
  • faryngitida;
  • pneumonie;
  • bronchopneumonie;
  • bronchiektázii.

Pokud dítě trpí černým kašlem, pediatrové doporučují dávat tento lék dětem. Díky lidovým léčivým vlastnostem anýzu u pacientů se zlepšuje celkový zdravotní stav a procesy trávení, normalizuje se sekreční funkce žaludku, mizí meteorismus.

Kapky amoniaku - anýzu - složení

Složení kapalných anizických kapek obsahuje tři složky:

  • anýzový olej;
  • amoniak v roztoku;
  • ethanol.

1 ml přípravku obsahuje 0, 0281 g oleje a 0, 15 ml 105 roztoku amoniaku. Pomocnou látkou je zde ethanol. 1 kapka přípravku obsahuje 0, 014 ml ethanolu. Neexistují žádné nečistoty jiných chemikálií. Lék se prodává ve skleněných lahvích po 25 a 40 ml. Uvnitř lahviček je čirá kapalina, někdy se žlutým nádechem se silným anýzem nebo čpavkovým zápachem. Díky jednoduchým a cenově dostupným komponentám je cena tohoto léku minimální.

Amoniakální anisické kapky pro děti

Mnoho lidí věří, že děti by neměly brát amoniakální kapky, protože obsahují ethanol. Ale ve skutečnosti pediatři předepisují léky i pro děti staré jeden rok. Přípravek působí rychleji než jiné léky a pomáhá zmírnit stav pacienta od prvních dnů užívání přípravku. Aby nedošlo k nežádoucím účinkům nebo alergickým reakcím u dítěte, je nutné dodržovat přísné dávkování.

Jedna dávka léku pro děti se vypočítá v závislosti na věku. Například u dětí ve věku 1–2 roky je to 2 kapky, po dobu 3–4 let –– 4, u dětí 7–9 –8 let, u dospívajících ve věku 10–14 let –– 12 let. vody Buďte připraveni, aby dítě nemělo rád hořkou chuť nebo silný zápach čpavku. Pokud dítě požádá o vyléčení, podržte ve vzduchu sklenici vody.

Kapky amoniaku během těhotenství

Užívání tekutých amoniaku a anizických kapek během těhotenství není zakázáno, ale doporučuje se to provádět pod dohledem ošetřujícího lékaře as opatrností. Konec konců, složky samotné drogy jsou neškodné, nebezpečí leží v přítomnosti ethylalkoholu. S opatrností k užívání léků je třeba léčit maminky kojení. Získání mléka v těle anýz dětského těla může způsobit alergii na dítě.

Cena tekutého anýzu klesá

Droga patří do kategorie "levné chemie", její cena má nízký práh. A to by se nemělo bát, protože levné neznamená neefektivní nebo škodlivé. Naopak je to velmi platný analog dostupný všem. Rozpor v cenách různých výrobců není více než deset rublů. Náklady na lék se liší v rámci sto rublů.

Video: léčivé vlastnosti anýzu

Recenze

Odvolání 1

Nemůžu s celou rodinou, překonat kašel a rýmu. Rozběhla se do lékárny, vstala poblíž vitríny vykašlávacích drog a oči roztroušené od množství světlých krabic. Najednou jsem si vzpomněla, že pro mě jako dítě moje matka vždy koupila výrobek na bázi anýzového oleje. Sledovala její příklad a nelitovala, všichni členové rodiny se rychle zotavili.

Odvolání 2

Tento lék je vždy v lékárničce. Dopřejte jim kašel od dětství. Tělo si rychle zvykne na moderní drogy a tento lék zůstává účinný po celý život. Další významnou výhodou je nízká cena. Mnoho lidí nelíbí drogu kvůli ostrému zápachu. Myslím, že výsledek stojí za trochu trpělivosti.

Odvolání 3

Do mateřské školy chodilo pouze dítě - časté nachlazení začalo strašným kašlem. Léčili se moderními léky po dobu 2-3 týdnů, často vynechali návštěvu mateřské školy. Učitel doporučil koupit tento lék. Útoky na kašel třetího dne onemocnění se staly vzácnými a nepříjemnými. Od té doby, moje dcera nekaší více než 5-7 dnů.

Pomozte vývoji webu a sdílení článku s přáteli!

Kategorie: