Pomozte vývoji webu a sdílení článku s přáteli!

Použití antibiotik je odůvodněno v boji proti infekčním onemocněním. Některé z nich jednají záměrně a některé mají široké spektrum činností. Takové léky zahrnují Sumamed - návod k použití, který vám umožní přiřadit ji dospělým a dětem různého věku.

Sumamed - instrukce

Sumamed lékařství patří do skupiny antibiotik nové generace. Přípravek obsahuje účinnou látku azithromycin (má podobný synonymní název) a pomocné látky, jako je hydroxid sodný a kyselina citrónová. Pokyn Sumamed uvádí, že lék není uvolňován pouze na lékařský předpis a je uložen na místě nepřístupném pro dítě. Lék má několik forem uvolnění, které umožňuje jeho použití v dětství a pro dospělé:

 • pilulky;
 • kapsle;
 • prášek (pro suspenzi nebo injekci).

Lék účinně bojuje proti různým infekčním onemocněním dýchacích cest, onemocněním urogenitálních orgánů, Lymské chorobě. Instrukce ukazují, že použití léčiva je účinné při léčbě žaludečních onemocnění a lézí duodena, ke kterým dochází, když jsou vystaveny působení Helicobacter pylori. Sumamed může být použit kašel a zánět, faryngitida. Soudě podle recenzí, stojí za to použít pro angínu.

Co pomáhá léku? Recenze ukazují, že Sumamed je účinný při pneumonii, při zánětu středního ucha a sinusitidě. Používá se při léčbě kapavky. Je praktikován při léčbě chlamydií. V krvi se může hromadit antibiotikum. Vylučuje se z těla po pěti až sedmi dnech po posledním příjmu. Úspěšně léčí prostatitis a je často používán v gynekologii.

Souhrnné pozastavení

Abstrakt Souhrn, který je obsažen v každém balení, uvádí, že granulovaný prášek použitý pro bílou suspenzi může mít nažloutlý odstín. Příchutě - banánová a třešňová příchuť. K dispozici v plastové láhvi, do které je vloženo 11 ml vody. Sumamed forte, na rozdíl od klasické Sumamed, obsahuje účinnou látku ve větším množství.

Než začnete plemeno Sumamed Forte, měli byste rozhodnout o množství látky, které musí být získáno. Způsob přípravy je jednoduchý - to potvrzují i recenze. Po rozpuštění v destilované vodě, které předchází důkladné promíchání složek, se získá homogenní hmota. Doba použitelnosti připraveného roztoku je omezena na pět dnů. Skladujte při teplotě do 25 ° C. Před každým použitím připraveného roztoku je nutné důkladně protřepat.

Sumeded pilulky

Výrobce vyrábí tablety Sumamed dvou typů:

 • 125 mg. Přípravek obsahuje informace PLIVA a 125. Je balen v blistru po 6 kusech.
 • 500 mg. S nápisem PLIVA a 500 a číslo v blistru je 3.

Shromážděné kapsle

Kapsule vyrobené ze želatiny mají modré tělo, pokryté modrou čepičkou a zabalené v blistru po 6 kusech. Podle návodu má prášek obsažený uvnitř bílou nebo nažloutlou barvu. Jedna tobolka obsahuje 250 mg účinné látky, pomocnými složkami jsou stearát hořečnatý, mikrokrystalická celulóza a laurylsulfát sodný.

Sumární injekce

Podle instrukcí, Sumamed in ampulles je určen pro intravenózní infuzi. Pro přípravu roztoku v lahvičce (500 ml) se přidá voda pro injekce (4, 8 ml). Vše je důkladně promícháno třepáním. Připravená směs podle pokynů udržuje kvalitu při teplotě nepřevyšující teplotu místnosti po dobu delší než jeden den (při teplotě + 5 ° C - 7 dní). Před přímou injekcí léčiva se přidá roztok chloridu sodného (0, 9%), glukózy (5%) nebo Ringerův roztok, aby se získal infuzní roztok:

 • 1 mg / ml v 500 ml roztoku;
 • 2 mg / ml ve 250 ml roztoku.

Sumamed - dávkování

Měli byste pečlivě prostudovat pokyny, abyste přesně porozuměli tomu, jak Sumamed užívat. Tobolky a suspenze se doporučuje pít před jídlem nejméně jednu hodinu nebo dvě po jídle. Užívání tablet není přímo závislé na čase jídla. Při aplikaci dávky a výběru formy přímo určí ošetřující lékař, který musí předepsat recept na nákup léku. Aplikace závisí na onemocnění, jeho klinickém obrazu a věku pacienta.

Sumamed pro dospělé

Informace o tom, jak užívat Sumamed dospělé osoby, byste měli konzultovat se svým lékařem. Přibližně množství použitého léku lze nalézt níže:

Infekce dýchacích cest 500 mg / den po dobu tří dnů
Infekce kůže a měkkých tkání

Migrující erytém (chronický)

1 den - 2 tablety po 500 mg;

2-5 dnů - 1 tableta po 500 mg.

Sexuálně přenosné infekce

S nekomplikovaným stupněm:

2 tablety po 500 mg jednou.

Obtížný stupeň onemocnění:

1 den - 2 tablety po 500 mg;

7 dní - 2 tablety po 500 mg;

Den 14 - 2 tablety po 500 mg.

Pneumonie získaná ve Společenství

1-2 dny - 500 mg intravenózně;

3-7 (10) den - 1 tableta po 500 mg.

Infekční a zánětlivá onemocnění malé pánve

1 den - 500 mg intravenózně;

2 dny - 500 mg intravenózně nebo 2 tablety 125 mg;

3-7 dnů - 2 tablety po 125 mg.

Nemoci žaludku a dvanáctníku, které provokují Helicobacter pylori1-3 dny - 2 tablety po 500 mg

Sumamed - dávkování pro děti

Podle pokynů, Sumamed dítě jmenován od šesti měsíců. Do tří let se dětem předepisuje Sumamed jako suspenze, protože je snáze polknuta dítětem a má příjemnou chuť. Je důležité vědět, že pokud dítě přijalo Sumamed za posledních šest měsíců, mělo by být jeho opětovné jmenování vyloučeno. Nepodávejte léky dětem, pokud je jejich tělesná hmotnost nižší než 10 kg. Také děti nedávají kapátko s roztokem léku, dokud jim není 16 let.

Množství suspenze stanoví lékař, ale přibližně to lze vypočítat na základě podílu 10 mg sirupu na kilogram tělesné hmotnosti dítěte. Při infekčních onemocněních horních a dolních dýchacích cest, kůže a měkkých tkání se předepisuje k použití po dobu tří dnů jednou. V Lymeské chorobě je dávka první den upravena na 20 mg / 1 kg tělesné hmotnosti. Druhý den se vrátí k obvyklému způsobu podání - 10 mg / 1 kg tělesné hmotnosti.

Cena za Sumamed

Droga je považována za lék na předpis, takže před objednáním nezapomeňte napsat lékařský předpis. Cena Sumamed se liší v závislosti na lékárně, takže je lepší vědět předem, kolik Sumamed nákladů. Antibiotikum lze zakoupit v internetovém obchodě, ve kterém je katalog snadno specifikovatelný v závislosti na formě uvolnění. Jak ukazuje praxe, cena zde je převážně nižší než na pevných prodejních místech. Nezapomeňte, že cena nemusí být zahrnuta přepravní náklady. Průměrná cena v rublech za poslední měsíc vzrostla o cca 5%.

minimální cena maximální cena
125 mg tablety317350
500 mg tablety434540
1000 mg dispergovatelné tablety5031120
250 mg tobolky410502
prášek206351
Souhrnný lyofilizát12241866
Sumeded forte325631

Sumamed - vedlejší účinky

Jestliže užíváte Sumamed - vedlejší účinky se mohou objevit jako alergie na složky léčiva. Léčivý přípravek může způsobit:

 • Nevolnost;
 • Průjem;
 • Nadýmání;
 • Kašel v žaludku;
 • Kožní vyrážka.

Sumamed - kontraindikace

Sumamed a těhotenství jsou neslučitelné věci, protože antibiotikum má velmi silný účinek a je schopen zůstat v krvi po dlouhou dobu. Ve výjimečných případech, není-li co nahradit, je povoleno užívání léků. K tomu může dojít pouze tehdy, když je ohrožen život nastávající matky. Pokud není možné nahradit lék jemnějším analogem, pak může být aplikace předepsána s vysokým stupněm opatrnosti v přítomnosti jaterní koliky a onemocnění jater. Nepředepisujte Sumamed při kojení.

Video: jak připravit pozastavení Sumamed

Sumamed - recenze

Elena Petrovna, 51 let

Nepamatuji si, že jsem byl tak nemocný. Lékař předepsal toto antibiotikum pro bronchitidu. Líbilo se mi dávkování přípravku Sumamed a skutečnost, že průběh léčby byl jen tři dny, a ne nejméně týden, stejně jako jiná antibiotika. Po první dávce přišla úleva, i když úplné uzdravení proběhlo až desátý den.

Štěpán, 27 let

Od přírody jsem protivník antibiotik, ale s mým vředem je nutné pít tyto pilulky, i když se snažím bez nich. Nemyslel jsem si, že lék může pomoci za pouhé tři dny, a to je levné. To byl významný argument. Je jasné, že pouze zhoršení nemůže být vyléčeno, ale účinek spolu s dalšími léky nepřichází dlouho.

Svetlana, 30 let

Dala synovi anginu - velmi nepříjemnou nemoc. Terapeut jmenoval Sumamed. Prodává se ve formě prášku, který musí být zředěn vodou, aby vznikl sirup. Moc se mi líbila přítomnost odměrné stříkačky pro přidávání vody a odměrky. Díky příjemnému vkusu nebyly žádné problémy s užíváním dětského antibiotika.

Pomozte vývoji webu a sdílení článku s přáteli!

Kategorie: