Pomozte vývoji webu a sdílení článku s přáteli!

Léčba patologických stavů jater v minulosti naznačovala dlouhodobé ne vždy účinné léky. Německý hepatoprotektor Hepa-Merz se od tohoto liší svou rychlostí a vysokou biologickou dostupností. Přečtěte si pokyny pro tento lék.

Léčivo Hepa-Mertz

Léčivo je jedním z hepatoprotektivních a detoxikačních činidel. Léčivé vlastnosti léku Gepa-merts jsou způsobeny účastí jeho aktivních látek v cyklu tvorby močoviny močoviny. Vzhledem k farmakologickým účinkům tohoto léčiva dochází ke snížení koncentrace nitridu vodíku v těle pacienta s jaterním selháním.

Kromě toho ornitin, který je součástí léčiva, aktivuje hlavní jaterní enzymy - karbamoylfosfátsyntetázu a karbamoyltransferázu. Složky léčiva přispívají k produkci somatotropního hormonu a inzulínu. Léčivo má vysokou účinnost na pozadí minimálního počtu vedlejších účinků, což je zvláště důležité pro patologické stavy jater.

Hepa-Mertz - složení

Léčivo obsahuje 2 aminokyseliny: L-ornitin a L-aspartát. Tyto proteinové sloučeniny se přímo podílejí na přeměně amoniaku na glutamin a močovinu. Tyto metabolity mají navíc imunomodulační účinek. Při užívání léku se mnohonásobně zvyšuje aktivita zabijáků lymfocytů a stimulují se buněčné a humorální imunity. Kromě účinné látky (dvou aminokyselin) obsahuje přípravek Hepa-Mertz pomocné složky:

 1. bezvodá kyselina citrónová;
 2. sodná sůl sacharinu;
 3. příchutě (pomeranč a citron);
 4. cyklamát sodný;
 5. barvivo;
 6. Povidon;
 7. fruktóza.

Indikace Hepa-Mertz pro použití

Anotace k léku uvádí, že hepatoprotektor se používá při akutních a chronických onemocněních jater, které jsou doprovázeny hyperamonemií. L-Ornitin L-aspartát je nedílnou součástí doprovodné terapie cirhózy a hepatitidy. Jako profylaktické činidlo se lék užívá s častým přejídáním. Lék se používá ke zmírnění intoxikace po otravě alkoholem nebo drogami. Další indikace pro použití přípravku Hepa-Mertz jsou:

 • jaterní encefalopatie;
 • steatohepatitis;
 • steatóza.

Hepa-Mertz - návod k použití

Síť lékáren nabízí lék ve formě granulí, zabalených do sáčkových sáčků nebo koncentrátu ornitin aspartátu v ampulích pro přípravu roztoků pro infuze. Návod k použití Gepa-Mertz informuje, že v těžkých podmínkách (cirhóza, kóma), je lepší podávat hypoamonium lék intravenózně, neustále sledovat rychlost přijímání finančních prostředků. Trvání léčby volí lékař individuálně pro každého pacienta.

Prášek Hepa-Mertz

Granulární forma léčiva se doporučuje pro perorální podání. Před použitím musí být prášek Hepa-Mertz rozpuštěn v dostatečném množství čisté vody. Jedna dávka léčiva je 1-2 sáčky. Pro toto množství prášku se doporučuje odebrat asi 200 ml vody. Granule jsou předepsány k odstranění příznaků dystrofie jater, zabraňují vyčerpání buněčného potenciálu hepatocytů. S neustálým přejídáním nebo pitím alkoholu by měl být prášek užíván, aby se zabránilo rozvoji jaterních patologií.

Hepa-Mertz ampule

Návod k použití informuje, že pro intravenózní podání léku musí být léčivá kapalina rozpuštěna v 500 ml infuzního roztoku. Průměrná dávka je 3-4 lahvičky Hepa-Mertz. V těžkých případech (cirhóza, fulminantní jaterní encefalopatie, kóma) se po celý den předepisuje 8 ampulí léčiva. Rychlost infuze do těla během intravenózního odkapávání by neměla překročit 5 g / h.

Hepa-Mertz - kontraindikace

Z etických důvodů nebyly provedeny plnohodnotné klinické studie tohoto léku u žen, které očekávají dítě a malé děti. V důsledku toho aspartát ornitinu během těhotenství předepisují lékaři, když terapeutický účinek užívání přípravku převažuje nad možnými riziky. Hepatoprotektor může být také kojen při kojení, ale pouze pod přísným dohledem specialisty. Navíc je známo, že někteří neonatologové a pediatrové používají ornitin ve své vlastní lékařské praxi. Nicméně, existují některé kontraindikace Gepa-Mertz:

 1. selhání ledvin v terminálním stadiu;
 2. individuální nesnášenlivost složek léčiva;
 3. během laktace (při absenci specifických indikací).

Hepa-Mertzovy analogy

Farmaceutický trh nabízí spotřebiteli obrovský výběr léků. Každý lék má analogy a synonyma jména. Rozdíl mezi těmito pojmy spočívá v tom, že první z nich jsou vybrány pro identický mezinárodní nechráněný název (INN) účinné látky (ornitin) a druhý pro podobný hepatoprotektivní farmakologický účinek. Existují následující analogy a synonyma aspartátu ornitinu:

 1. Synonyma:
  • Ornicketil;
 2. Analogy:
 • Berlition (efektivní analog Gepa-Mertz);
 • Heptor;
 • Dipana;
 • Carsil Forte;
 • Liv 52;
 • Metionin;
 • Prohepar;
 • Kyselina ursodeoxycholová;
 • Fosfonika;
 • Essentiale.

Cena za Hepa Merz

Náklady na lék závisí na kvalitě jeho zdrojových komponent. Mnoho farmaceutických společností investuje do reklamy obrovské investice, což se odráží v konečné ceně výrobků. Pokud jde o otázku, kolik stojí Gepa-Mertz, lze říci, že prášek se prodává za 750-800 r. Ornitin aspartát v ampulích je obtížnější získat v důsledku významných finančních ztrát. Emisní cena je cca 3000 p.

Je důležité, aby spotřebitelé věděli, že hepatoprotektor může být levně zakoupen ve virtuálních lékárnách poté, co jej předem objednal prostřednictvím elektronického katalogu. Generika nakoupená z internetových obchodů jsou vlastně falešná, takže byste měli koupit drogy pouze na specializovaných prodejních místech. V tomto ohledu by měl být spotřebitel upozorněn těmito body: \ t

 1. nepřiměřeně nízké náklady na léčivo;
 2. jiná forma uvolnění původního léčiva (tablety);
 3. země původu.

Video: Hepa-Mertz pro játra

Hepa-Mertz - recenze

Elena, 48 let

Můj otec byl dlouho léčen na jaterní encefalopatii. Lékař doporučil podání injekcí Hepa Merz. Podíval jsem se na RLS popis drogy, přečtěte si několik recenzí o této droze. Musím říct, že lék okamžitě pomohl. Táta začal mluvit lépe, zajímal se o svět kolem něj. Porucha spánku se stala mnohem méně častou.

Andrey, 38 let

Kvůli neustálému přejídání se doporučuje, abych pro profylaxi užíval hepatoprotektory. V lékárně jsem koupil německou drogu Hepa Merz. Všiml jsem si, že je to poměrně drahé (800 rublů). Přečetl jsem si návod, jak užívat Gepa-Mertz v prášcích a začal se léčit. Po absolvování kurzu jsem měl konstantní jaterní koliku.

Olga, 28 let

Už rok jsem byl nemocný hepatitidou, asi před měsícem jsem začal užívat L-ornitin. Podle recenzí je nitrožilní způsob podávání tohoto léku mnohem účinnější, ale rozhodl jsem se pít granule, abych nehledal sestru. Po cestě si vzala speciální vitamíny. Tato léčba významně snižuje závažnost symptomů hepatitidy.

Pomozte vývoji webu a sdílení článku s přáteli!

Kategorie: