Pomozte vývoji webu a sdílení článku s přáteli!

Díky technickému pokroku se objevilo mnoho nových metod pro léčbu nadbytečné vegetace na obličeji, nohou a těle, ale většina z nich způsobuje těžké pocity během zákroku. Pokud nechcete zažívat bolest, zejména při zpracování jemné bikiny zóny, měli byste zkusit chemickou depilaci - odstraňte vlasy krémem, gelem, pastou.

Depilační krém

Odstranění vlasů z oblasti bikin není novým módním trendem. Dámy to dělají od nepaměti. Je známo, že královské egyptské ženy, někteří obyvatelé asijských a arabských zemí upřednostňovali úplné oholení celé vegetace, která pokrývá intimní prostor. Pak se to stalo nejen z estetických důvodů, ale také z důvodu osobní hygieny. Na hladce oholené pubis se sbírají méně patogenní mikroorganismy, prach, špína - to znamená, že možnost chytit drozd nebo stydké vši je mnohem nižší.

Pokud se před několika desítkami let používaly pouze břitvy, aby se zbavily nežádoucí vegetace v intimní zóně, dnes mnoho žen stále více preferuje chemické prostředky depilace - aerosoly, krémy a gely. Mechanismus jejich působení způsobuje zhroucení vlasů, po kterém se snadno odstraní z kůže mokrým tamponem, žínkou nebo speciální stěrkou. Doma trvá 3–7 minut a výsledek trvá týden.

Výhody

Chemikálie pro depilaci mají ve srovnání s jinými metodami odstraňování nežádoucí vegetace několik výhod. Z mnoha výhod rozlišuje mnoho kupujících následující:

 • Bezbolestný postup. Během depilace, není tam žádný nepohodlí, bolest, jak se stane, když používáte elektrický epilátor nebo holicí strojek.
 • Snadné použití a efektivita. Po přečtení návodu můžete ochlupení odstranit doma. Celková délka procedury trvá až 10 minut.
 • Dostupnost a úspory nákladů. Depilační si můžete koupit v každém obchodě, lékárně v Petrohradu, Moskvě nebo v jiných městech. Cena zboží se pohybuje od 150 rublů a více.
 • Bezpečnost Nepoškozujete kůži, jako je tomu při použití holicího strojku. Dobré krémy pro depilaci intimní části těla pomáhají nejen zbavit se vegetace, ale také vyživují a hydratují jemnou pokožku.
 • Možnost bezbolestného odstranění chloupků i na těch nejpřístupnějších místech.

Nevýhody

Stejně jako všechny ostatní produkty pro depilaci intimní oblasti, má krém nejen výhody, ale také řadu nevýhod. Nevýhody tohoto způsobu zbavení se nežádoucí vegetace zahrnují:

 • Potřeba častého používání. Složení výrobku neovlivňuje folikul samotný (vlasový kořen), nýbrž pouze ničí strukturu jeho horní (viditelné) části, takže nový růst „intimní pistole“ začíná rychle - po 3-5 dnech, a budete se muset znovu obrátit na pomoc depilátoru.
 • Specifický zápach. Chemické složky ve směsi vždy nepříjemně voní, i když někteří výrobci tuto nevýhodu odstranili. Pokud netolerujete drsné aroma, kupte si intimní kosmetiku s drahými parfémovými přísadami.
 • Pravděpodobnost výskytu alergických reakcí. Chemické sloučeniny mohou způsobit svědění, zarudnutí kůže, pálení v době aplikace.

Zobrazení

Vlastnosti struktury kůže v intimní oblasti, její stav, typ vlasů - všechny tyto faktory neumožňují vytvořit univerzální produkt pro depilaci. Mnozí výrobci se o to však postarali a vyráběli řadu výrobků, jejichž cílem je řešení různých problémů. V závislosti na tom může být jakýkoliv depilační krém přiřazen jedné z kategorií:

 • Krém k odstranění intimní části těla. Obsahují agresivní chemikálie a jsou vhodné pro ty, kteří předtím používali holicí strojek.
 • Kosmetika pro citlivou pokožku. Obsahuje minimum agresivních složek, hydratačních složek. Aktivně vyživuje pokožku, zabraňuje podráždění a nepříjemnému svědění.
 • Phyto krémy. Vyvinuto na bázi rostlinných bylin. Mají příjemnou vůni, jemně se starají o pleť, díky čemuž je hladká a hedvábná. Tyto nástroje jsou vhodné pro odstraňování lehkých a tenkých vlasů.

Jaký krém pro depilaci intimních oblastí je lepší

Sortiment kosmetiky pro odstraňování chloupků v intimní oblasti je velmi různorodý. V prodeji najdete výrobky určené nejen pro ženy, ale i pro muže. Vysoce kvalitní depilační krém v oblasti bikin by měl být plně vhodný pro typ pleti, účinně a rychle odstraňovat vlasy bez podráždění. Chcete-li určit výběr nejlepších prostředků, pomůže hodnocení popularity, sestavené v souladu s recenzemi spotřebitelů.

Ženský krém

Při výběru nástroje pro depilaci si vždy pečlivě přečtěte obal. Mělo by být uvedeno, že výrobek je vhodný pro použití v intimní oblasti. Pomůže to zabránit frustraci (pokud se nástroj nebude vyrovnávat s tvrdými vlasy intimní oblasti), podrážděním a chemickým popálením. Depilační krémy žen se liší od analogů určených pro muže pouze přítomností dalších složek v kompozici - heřmánku, šťávy aloe vera, glycerinu.

Přírodní složky ve směsi změkčují pokožku, pomáhají předcházet podráždění a činí epilaci co nejpříjemnější. Populární ženské prostředky zahrnují:

 • Depilační krém pro intimní zóny Veet Suprem Essence - odstraňuje vlasy a zanechává pokožku hydratovanou po dobu 24 hodin. Výrobek obsahuje: močovinu, glycerin, parfém, bambucké máslo (SHI). Vhodné pro odstraňování vlasů na nohách, pažích, podpaží a bikinách. Nedoporučuje se používat depilační léčbu obličeje, hrudníku a hlubokých bikin.
 • Depilační domácí produkce Velvet - určený pro lidi, kteří mají tvrdé vlasy, špatně přístupné chemické expozici. Speciální strukturní vzorec nejenže podporuje rychlou a bezbolestnou depilaci, ale také zpomaluje růst vlasů. Složení obsahuje výživné a hydratační složky: hedvábné mikročástice, výtažky z papáji, ananas.
 • Ultrafine Depilační krém Eveline (Evelyn) Kosmetika 9 in 1. Vhodné pro velmi citlivou pokožku, která je náchylná k podráždění. Kompozice obsahuje hedvábné proteiny, aloe vera, komplex vitamínů, koenzym Q 10. Má hustou strukturu, takže se nerozšíří ani několik minut po aplikaci.
 • Phyto-depilator Sensicare - je vyráběn v Rusku, vhodný pro velmi citlivou pokožku. Depilační přípravek je obohacen olivovým olejem, výtažky z heřmánku, měsíčku a posloupnosti. Působí velmi rychle - za 5-10 minut, ale má nepříjemný zápach.

Pro hlubokou depilaci bikin

Pokud potřebujete odstranit vlasy, a to nejen podél linie spodního prádla, ale také na genitáliích, měli byste upřednostnit hypoalergenní krém s minimálním množstvím agresivních složek. Během aplikace je důležité zajistit, aby se kompozice nedostala na sliznici, jinak by mohlo dojít k silnému chemickému popálení. Nejlepší krém pro intimní depilaci, podle žen:

 • Lowa Lowa - krém s jemným působením. Během několika minut odstraňuje nežádoucí vegetaci v intimní oblasti a zabraňuje růstu nových chlupů. Složení obsahuje éterické oleje, výtažky z aloe vera, heřmánku, měsíčku, máty. Lowa Lowa nezpůsobuje podráždění, ale není vhodný pro odstraňování tvrdých vlasů.
 • Štětec na vlasy - depilátor od amerického výrobce kosmetiky pro péči o tělo SallyHarsen. Prostředky jsou vhodné pro zpracování zóny hlubokých bikin, odstranění vlasů na osobu. Struktura obsahuje vitamíny, éterické oleje a glycerin. Kartáč na vlasy účinně a trvale zvlhčuje pokožku, zmírňuje podráždění.
 • VOX - depilátor, který odstraňuje chlupy co nejblíže kořenům. Nezanechává pocit napjaté kůže, vyživuje a zvlhčuje horní vrstvy epidermy. Složení obsahuje éterické oleje, bylinné extrakty, vitamín E.
 • Batist "Ogurechny" - depilátor z ruské společnosti "Red Line". Skládá se pouze z přírodních složek, pečlivě pečujících o pokožku během a po zákroku. Batiste začíná jednat za 5 minut, ale odstraňuje jen slabé a tenké vlasy.

Během těhotenství

I když čeká dítě, žena se snaží zůstat krásná. Depilace oblasti bikin navíc pomáhá předcházet vzniku nežádoucích gynekologických onemocnění. Při výběru nejlepší krém, těhotné ženy by měly věnovat velkou pozornost složení. Neměly by to být agresivní chemické sloučeniny, ale plně přítomné přírodní složky - aloe, heřmánek, měsíček, éterické oleje.

Trh je zastoupen širokou škálou kosmetiky pro péči o intimní oblast, která je vhodná pro těhotenství. Nejoblíbenější značky jsou:

 • Avon Skin So Soft - depilační krém pro oblast bikin má velmi hustou konzistenci, účinně a rychle odstraňuje vlasy podél linie spodního prádla. Výrobek obsahuje: močovinu, tekutý parafín, semenný olej z rodu louky, hydrogenovaný ricinový olej, sójové bílkoviny, kyselinu salicylovou, extrakt z bílé vrby a lískový oříšek. Avon Skin So Soft působí velmi rychle - 8 minut po aplikaci, vlasy začnou padat. Jeho jedinou nevýhodou je velmi nepříjemný zápach.
 • Creme Hair Remover je přírodní kosmetika od americké značky BikiniZon. Výrobce tvrdí, že tento krém začíná působit 4 minuty po aplikaci. Složení: zelený čaj, heřmánkový extrakt, aloe vera.

Muž

Vlasy mužského těla jsou drsnější, tvrdší a silnější díky působení testosteronu, takže depilační pánská kosmetika obsahuje vyšší koncentrace účinných látek. Pro zmírnění účinku "chemie" často výrobci doplňují složení svých výrobků, které změkčují, hydratují, chladí a zklidňují pokožku, pomáhají udržovat hladinu pH. Zvláštní důvěru mezi muži získaly následující značky:

 • Cliven Young je produkt na bázi mandlového oleje, lanolinu, glycerinu a působí efektivně a velmi rychle. Jednotlivé složky aktivně vyživují, hydratují pokožku, zmírňují podráždění.
 • Univerzální depilátor pro intimní zónu Byly Depil - vhodný pro ženy i muže. Není vhodný pro suchou a citlivou pokožku, má hustou strukturu, po aplikaci se nerozšíří. Složení produktu zahrnuje hydratační olej kukui.
 • Collistar Depilační krém pro muže - depilační přípravek z kategorie luxusní kosmetiky. Jeho jedinou nevýhodou je vysoká cena (cca 2000–2500 rublů za 200 ml). Kompozice obsahuje přírodní extrakty, které aktivně vyživují pokožku, vitamíny, esenciální a přírodní oleje.

Jak používat krém na depilaci

V balení je ke každému depilačnímu přístroji připojen manuál, který podrobně popisuje, jak aplikovat výrobek, kolik ho uchovávat a jak jej čistit. Obecná pravidla pro přípravu jsou následující: \ t

 1. Před použitím musíte strávit alergický test. Naneste malý pruh výrobku na ohyb kolena, počkejte několik minut. Pokud nedochází k podráždění nebo zčervenání, můžete výrobek bezpečně používat v intimní oblasti.
 2. Očistěte stydkou oblast mýdlem, otřete do sucha měkkým ručníkem. Neprovádějte postup, pokud máte poškozenou nebo zapálenou kůži.
 3. Pokud byla dříve provedena depilace s krémem v oblasti bikin, bylo během procedury nepohodlí, před použitím aplikovat anestetický roztok nebo mast.
 4. Malé množství přípravku musí být vytlačeno na dlani nebo na speciální stěrce, rovnoměrně rozložené po ošetřené oblasti. Tloušťka vrstvy se může lišit v závislosti na výrobci smetany - od 1 do 3 mm.
 5. Krém je třeba namočit na kůži po dobu 5 až 10 minut, pak zbytky odstraňte špachtlí (pohyb nahoru) nebo opláchněte teplou vodou.
 6. V závěrečné fázi je vhodné aplikovat uklidňující mléko nebo mléko na oblast bikin. Často jsou baleny, ale pokud ne, použijte kosmetiku pro každodenní péči o obličej nebo tělo.
 7. Po 2-4 dnech po zákroku ošetřete depilační oblast měkkým peelingem. To pomůže vyhnout se růstu vlasů.

Kontraindikace

Depilační chemikálie jsou považovány za bezpečné, ale mají i řadu zákazů. Pokud se vyskytnou následující kontraindikace, neprovádějte postup:

 • individuální nesnášenlivost složek přípravku;
 • na zkušební kresbě byla alergie;
 • na ošetřené oblasti jsou bradavice, krtci, rány nebo jiné poškození kůže;
 • onkologická onemocnění;
 • tam jsou záněty po návštěvě pláže, solária.

Jak si vybrat

Nákup dobrého krému může trvat značnou dobu. Chcete-li si vybrat skutečně pracovní nástroj, mnoho žen musí vyzkoušet spoustu různých produktů. Výběr depilátoru je mnohem jednodušší, pokud dodržujete následující zásady:

 1. Věnujte pozornost výrobci. Je lepší experimentovat s neznámými známkami. Upřednostňují osvědčené nástroje a známé výrobce - Avon, Bikinizone, Cliven, SallyHarsen a další.
 2. Krém na odstranění chloupků v intimních místech by měl vyhovovat typu vaší pleti. Věnujte pozornost značkám, které mnozí výrobci dělají přímo na krabici - pro suchou, normální, citlivou pokožku - a vyberte si kosmetiku, která nejlépe vyhovuje.
 3. Přečtěte si složení. Plus by bylo, kdyby do výrobků byly přidány další změkčující, hydratační nebo výživné složky - heřmánek, éterické oleje, měsíček, jiné rostlinné výtažky nebo vitamíny.
 4. Prodám depilátor určený pro léčbu intimních oblastí. Výrobky, které odstraňují chlupy na nohou, rukou, obličeji nebo v podpaží, nemusí být schopny vyrovnat se s odstraněním ochlupení. Podívejte se na depilační zařízení, na kterých je uvedeno, že jsou určeny pro oblast bikin.
 5. Při nákupu dbejte na trvanlivost zboží. Exspirovaný krém nesmí fungovat nebo způsobit nežádoucí účinky.

Cena

Můžete si koupit chemikálie pro odstranění chlupů v intimních místech lékáren, řetězových supermarketů, speciálních kosmetických obchodů nebo objednání zásilek poštou prostřednictvím internetového obchodu. Ceny se liší v závislosti na objemu produktu, značky a účelu. Průměrné náklady na takovou kosmetiku v Moskvě:

Název produktu, svazek

Cena, rublů

Velvet, 100 ml

85–125

Veet pro citlivou pokožku, 100 ml

297–320

Evelyn 9 v 1, 125 ml

100–150

Cliven, 150 ml

345-369

Fito kosmetika, 100 ml

70–100

Batist "Cucumber", 100 ml

113–150

Video

Recenze

Katya, 23 let

Už několik let používám krém na depilaci intimních zón Velvet. Účinek je velmi dobrý - nejsou vlasy, rostou velmi pomalu, takže je lze znovu použít nejdříve 7–10 dní. Za svou cenu se produkt plně ospravedlňuje a vyrovná se s úkoly, které mu byly předány.

Natalia, 30 let

Dříve, k odstranění ochlupení, vždy používal stroj. Jakmile jsem viděl povýšení v obchodě: na slevu Veet intimní depilace kit byl na prodej. Rozhodla se zkusit, ne doufat v super-výsledek. Jaké bylo mé překvapení, když 5 minut po aplikaci začaly vypadávat vlasy samy. Teď používám pouze Veet.

Marina, 32 let

Mnohokrát se snažila experimentovat s chemickými depilačními komorami intimní zóny, výsledek byl vždy žalostný. Oni buď nedali žádný účinek, nebo způsobili vedlejší reakce - pálení, zarudnutí. Opravdu mě překvapilo jen Batiste "Cucumber". Rychle a účinně odstraňuje chlupy bez vzniku alergií. Doporučuji každému vyzkoušet.

Alina, 27 let

Vždy provádějte depilaci intimních oblastí pouze krémem. Zkoušela jsem břitvu, ale vždycky bylo podráždění a někdy i drobné rány. S depilátorem však takové problémy nikdy nevzniknou. Poprvé jsem použil ty, které jsou určeny pro tvrdé vlasy, ale teď mohu použít všechny - mé vlasy se staly tenčí a mnohem lehčí.

Pomozte vývoji webu a sdílení článku s přáteli!

Kategorie: