Pomozte vývoji webu a sdílení článku s přáteli!

Pro léčebné účely se používají květiny, plody této rostliny. Unikátní vlastnosti tohoto lidového léku mohou nahradit obrovské množství léků. Pokud se podíváte na seznam, který hloh léčí, můžete v něm najít celou řadu nemocí. Domácí recepty tinktury, odvar z krve-červeného hloh pomáhají zlepšit zdraví.

Užitečné vlastnosti hloh

Dosud nebylo možné plně studovat chemické složení plodů a květů rostliny, ale lékaři nepochybují o tom, že výhody hloh jsou zřejmé. Zpravidla se používá pro profylaktické účely a pro léčbu akutních stavů. Co je užitečné hloh? Lékaři se domnívají, že hlavní prospěšné vlastnosti rostlin spočívají v přítomnosti rostlinných polyfenolů, flavonoidů. Tyto prvky zabraňují křehkosti stěn cév, pomáhají neutralizovat volné radikály v těle, například:

 • Hyperozid. Zvyšuje využití glukózy, nasycuje srdce draslíkovými ionty a kyslíkem. To pomáhá zlepšit kontraktilitu myokardu, srdeční výdej.
 • Quercetin. Snižuje propustnost, má protinádorový, antioxidační účinek, snižuje propustnost, zlepšuje kapilární pružnost
 • Vitexin. Rozšiřuje cévy, zlepšuje metabolické procesy v srdečním svalu.
 • Quercetin. To je považováno za vynikající preventivní nástroj pro oběhové poruchy v mozku, kardiovaskulární onemocnění. Příjem kvercetinu snižuje pravděpodobnost šedého zákalu.

Dalším užitečným prvkem, který ovlivňuje příznivé vlastnosti, jsou kyseliny. Jsou součástí květin, hlohového ovoce, například:

 • Olean - posiluje, tonizuje krevní zásobení srdce a mozku.
 • Ursolovaya - má hojení ran, protizánětlivý účinek.
 • Chlorogenní - pomáhá normalizovat funkci jater, ledvin, má antisklerotický, choleretický účinek.
 • Káva - podporuje vylučování žluči, má silné antibakteriální vlastnosti.

Bobule hloh obsahují provitamin A, karoten, vitamíny E, K, C. Některé odrůdy mají stejnou úroveň karotenu jako šípky nebo mrkev. Součástí fondů je sorbitol, cukr, který se doporučuje pro diabetes. Vysoký obsah hořčíku, draslíku, železa, vápníku a stopových prvků z mědi, zinku, manganu. Po zmrazení bobulí hloh se množství tříslovin snižuje, plody nejsou tak sladké, trochu sladší.

Hawthorn během těhotenství

Pro mnoho pilulek je hlavní kontraindikací doba nesení dítěte. Z tohoto důvodu se budoucí matky zajímají o to, zda je hloh vhodný pro těhotné ženy. Před užitím se poraďte s lékařem, který zná vaši historii. Léčivé vlastnosti hloh v tomto případě jsou dobře popsány ve složení čaje. Chcete-li dosáhnout pozitivního výsledku, měli byste vědět, jak vařit bobule.

Koncentrace hloh by měla být nízká. Tento čaj pomáhá normalizovat nervový systém ženy, vyrovnat se s nespavostí a nemá negativní vliv. Připravte si infuzi na bázi černého nebo zeleného čaje. Další možnost, která může být použita během těhotenství, je popsána níže. Pokyny pro vaření:

 1. Potřebujete 2 lžíce. Já jogurt / kefír, banán, ½ lžičky med a 1 polévková lžíce. Já koncentrovaná infuze hloh.
 2. Míchejte všechny ingredience.
 3. Poražte mixérem v pěně.

Tlak hloh

Léčivé vlastnosti hloh pomáhají uvolnit stěny cév, což příznivě ovlivňuje tlak. Doporučuje se užívat pouze ty, kteří jsou diagnostikováni s hypertenzí, hypotenzní tento nástroj je součástí kontraindikací. Tinktura tlaku hlohu pomáhá vyrovnat se s tinnitem, bolestmi hlavy, závratěmi. Doporučujeme příjem lidových prostředků s vysokým cholesterolem, nízkým obsahem lecitinu. Tím se zlepší srážení krve a její stav.

Terapeutické vlastnosti tinktury hloh jsou dostačující pro počáteční stadium hypertenze. Pro závažnější stavy budete potřebovat další léky, které Vám lékař předepíše. Když užíváte domácí léky v pozdějších stadiích nemoci, měli byste rozhodně informovat svého lékaře, aby tuto podmínku zohlednil při přípravě léčby. To je způsobeno tím, že lidový lék zvyšuje účinek srdečních léků, lékař může snížit dávkování léků proti tomuto pozadí.

Hawthorn pro srdce

Tato rostlina se používá při prevenci a léčbě koronárních onemocnění. Hloh je užitečný pro srdce díky jeho schopnosti snižovat hladinu cholesterolu v krvi, což zabraňuje tvorbě a ukládání plaků. Příznivý účinek rostliny je prokázán v případech anginy pectoris, látky z kompozice zlepšují metabolismus tuků. EKG vykazuje významná zlepšení koronárních srdečních onemocnění po užití tohoto lidového léku.

Pozitivní účinek má dlouhodobý pravidelný příjem hloh. Je důležité pít lék přesně podle dávkování, které lékař předepíše. V rámci léčby je nutné kombinovat léčbu s vhodnou výživou, zdravým životním stylem a léky, které Vám lékař předepíše. Ačkoli nástroj je považován za populární, ale můžete si ho koupit v lékárně.

Hawthorn tinktura - výhody a škody

Jakékoliv léky mají určitý seznam nepříznivých (škodlivých) účinků. Tinktura hloh není výjimkou. Pokud budete mít příliš mnoho peněz, může dojít k negativním důsledkům. Z tohoto důvodu je doporučeno se poradit s lékařem dříve, než ji začnete užívat. Hawthorn - příznivé vlastnosti a kontraindikace jsou založeny na vlastnostech lidského těla, průběhu nemoci. O pozitivních vlastnostech rostliny je napsáno v oddílech výše, níže je seznam negativních účinků, které se mohou vyskytnout.

 1. Příliš dlouhé užívání může vést k poklesu srdečního rytmu (arytmie).
 2. Velké množství ovoce může způsobit mírnou otravu.
 3. Pravděpodobnost křeče cév, střev, zvracení při léčbě nalačno se zvyšuje. Měli byste snížit dávkování nebo užívat přísně 2 hodiny po jídle.
 4. Návaly horka, kolika vznikají, pokud pijete studenou vodu po užívání hloh.
 5. Hypertenzním pacientům se doporučuje, aby k léčbě srdečních onemocnění používali spíše květiny než ovoce.

Hawthorn - kontraindikace

Jednou z hlavních výhod tohoto nástroje je jeho neškodnost. Dlouhodobé užívání má příznivý vliv na celé lidské tělo. Nicméně, použití ovoce má některá omezení, například, tam jsou takové kontraindikace hloh: \ t

 1. Sušené ovoce, květiny, infuze jsou zakázány pro děti do 12 let.
 2. Je nutné přísně dodržovat dávkování, doporučené množství denně - 150 g bobulí. Příjem velkého množství prostředků prudce snižuje tlak.
 3. Je kontraindikován k pití na prázdný žaludek, protože to povede ke střevním, vaskulárním křečím, zvracení, nevolnosti.
 4. Kontraindikace je kombinace s antiarytmickými kardiálními léky.
 5. Mírná otrava způsobuje příjem nezralých bobulí.
 6. Hlavní kontraindikace k použití bobulí - hypotenze, protože dále snižují tlak.

Jak udělat hloh

Pokud kontraindikace ve vašem případě nezakazují příjem, pak je hlohový odvar nebo tinktura snadno připravena doma. V případě potřeby si můžete koupit hotový výrobek v lékárně, ale pokud máte součásti, můžete si lék vyrobit sami. Zde jsou některé příklady vaření:

Recept 1

 1. Take 1 polévková lžíce. čerstvé jahody (zmrazené na zimu nejsou vhodné). Dejte do jakékoli jídlo, kaše s dřevěným tolkushkoy.
 2. Hmotu bobule naplňte 70% alkoholem (asi 200 ml).
 3. Nejméně 3 týdny by směs měla být skladována na tmavém místě. Nádobu denně protřepávejte.
 4. Pak tinkturu přetáhněte do termosky a můžete ji začít používat.

Recept 2

 1. Potřebujete 150 g sušeného ovoce. Pečlivě zkontrolujte, zda jsou všechny kusy rozdrcené nebo rozdrcené.
 2. Nalijte zem bobule 1 litr vodky.
 3. Po dobu 20 dnů vložte výrobek na tmavé místo.
 4. Infuzi protřepejte do vhodné nádoby. Kapalina by se měla stát žluto-červeným odstínem.

Video: hloh je užitečný pro tělo

Recenze

Valentine, 43 let

Hawthorn - příznivé vlastnosti a kontraindikace této rostliny jsou úžasné. Před několika lety to bolelo spát na levé straně, brnění srdce. Udělal jsem si odvar z bobulí, nalil do termosky a pil každý den po dobu 2 týdnů. Teď bez bolesti budu spát na obou stranách. Pro mírné onemocnění, lék pomáhá hodně.

Vladimir, 50 let

Neustále se snažím odložit potřebu užívat prášky, kromě medicíny je teď drahá. Pro mírné záchvaty hypertenze, místo přípravků, jsem vařit čaj pro sebe s hloh. Četl jsem, že indikace pro užívání tohoto typu bylin je zvýšený tlak. Takový nápoj mi hodně pomáhá vyrovnat se s mírnými epizodami hypertenze.

Anna, 48 let

Moje známost s hlohem nebyla tak, jak jsem chtěl. Poté, co jsem vzal lék, okamžitě jsem se cítil lépe, po dobu 2 týdnů jsem se cítil dobře a pak došlo k prudkému zhoršení. Uplynulo několik měsíců, opět jsem pila čaj s plody této rostliny a situace se přesně opakovala. Bylo nutné odmítnout přijetí těchto prostředků.

Pomozte vývoji webu a sdílení článku s přáteli!

Kategorie: