Počet lidí, kteří naleznou benigní léze na kůži - myomů - ročně roste. K onemocnění tohoto druhu může dojít jak u dítěte, tak u dospělého. Fibrom - co to je, jaké jsou jeho příznaky a léčba, jaké typy onemocnění existují. Symptomy defektu měkké tkáně prakticky chybí.

Co je fibroma a jak je to nebezpečné?

Co je tedy vláknitá formace? Jedná se o benigní uzel, který je tvořen buňkami pojivové tkáně. Nádor postihuje různé části těla a lidské orgány: kůži, prsa, dělohu, vaječníky a tak dále. Fibrom měkkých tkání se týká benigních neoplazmat, ale pokud nejsou okamžitě ošetřeny, nádor vstupuje do maligní fáze.

Rozlišují se jednotlivé nebo vícečetné (fibromatózní) léze pojivové tkáně, měkká a tvrdá forma onemocnění. Odstranění vzdělávání se provádí různými metodami:

  • chirurgická excize;
  • kryodestrukci;
  • laserová terapie;
  • vystavení rádiovým vlnám.

Měkká

Mírný typ onemocnění se týká vícečetného poškození tkáně. Objeví se na obličeji nebo krku, v podpaží, pod mléčnými žlázami. Nádor má jinou barvu, která se liší od pevné až po hnědou. Vypadá to jako měkká onkologická vada, jako je polyp kulatého typu na noze. Pokud je zraněn, je cítit bolest, krvácení je pozorováno.

Tvrdé

Pevný fibroid je malý nádor. Nachází se nad kůží nebo sliznicemi. Tento druh onemocnění má často rozměry ne více než 1 centimetr, je tvořen na prostorném základě. Uznání to není těžké vůbec. Ovlivňuje končetiny, vnitřní orgány (plíce, srdce, žaludek, dělohu, vaginu atd.).

Fibrom měkkých tkání

Nádorová tkáň se často vyvíjí u mužů a žen na kůži, prsou, šlachách. Umístění takové onkologie všech typů je velmi rozmanité. Novotvar postihuje především měkké tkáně rukou a nohou, trup, obličej, krk. Často se ve vnitřních dutinách a orgánech objevuje benigní onkologie. Uvažujme o hlavních formách nádoru.

Děloha

Děložní fibroma - co to je? Tento typ onkologie vzniká ve svalové tkáni dělohy. Novotvary se dělí na myomy, myomy a myomy. První typ se skládá z pojivových tkání. Myoma je onkologie tvořená svalovou tkání a děložními myomy, jejichž symptomy a léčba jsou identické s klasickou formou onemocnění, je tvorba pojivových a svalových vláken.

Ve většině případů, děložní nádor nemá žádné výrazné symptomy, ale někdy jeho velikost nebo umístění dává ženě silnou bolest a někdy dokonce nastane krvácení. Velikosti více uzlů se pohybují od malých až po velké formace. Stává se, že se anomálie zvyšuje na velmi velkou velikost.

Mléčná žláza

U mnoha žen je detekován fibrom prsu. Vzhled onkologie je často úzce spojen s hormonálními změnami v ženském těle (menstruace, menopauza, porod). Fibrom prsu je rozdělen do dvou typů: fibroadenomu a fibroadenomatózy. První typ je pevná koule, která se pohybuje. Druhá naplňuje mléčnou žlázu úplně, což způsobuje, že osoba zažívá silnou bolest.

Vaječník

Kruhový novotvar s plochým povrchem, který má nohu, je ovariální fibrom. Pokud je malá, pak se symptomy téměř neprojeví. Když se tvorba zvyšuje, často vede k následujícím příznakům onemocnění:

  • silná slabost;
  • únava;
  • dušnost;
  • tachykardie;
  • bolest;
  • abdominální distenze.

Kůže

Vláknitý nádor kůže se týká benigních patologií pojivové tkáně. Tvary měkké struktury jsou umístěny na různých částech těla (v slabinových záhybech, podpaží, na hrudi, na prstech). Tento typ rakoviny je často zjištěn u žen po 40-50 letech. U žen i mužů se tvoří solidní novotvar. Má hustou strukturu a je nad povrchem kůže.

Angiofibrom je derivát tvorby fibromů. Skládá se z pojivových vláken, s nádobami na hladkém povrchu. Tento typ benigní vláknité anomálie je tvořen ve formě znatelného malého uzlu pevné nebo světle hnědé barvy. Často diagnostikována u mužů a žen ve věku 45 a více let.

Plíce

Onkologická onemocnění postihují také lidské plíce. Plíce fibroma - co to je, jaká je jejich zvláštnost? Velmi nebezpečný nádor, často postihuje obě dýchací orgány najednou, může růst ve velikosti. Vyskytuje se v jakémkoliv věku, existuje mnoho a samotná forma onemocnění. Zpočátku nejsou žádné známky, ale s výrazným nárůstem je v hrudi pocit těžkosti, tlak na orgány hrudní kosti.

V jazyce

Benígní nádor ústní sliznice sestávající z pojivových vláken se nazývá perorální fibrom. Na sliznicích rtů, dásní, patra, jazyka, uvnitř tváře se vytváří nová formace. Vypadá to jako kulatý uzel s nohou nebo velkou základnou. Pokud je nádor na jazyku nebo jiné části ústní dutiny často poškozen, může být zhoubný.

Na tváři

Faciální fibroma je lokalizována v různých částech obličeje a postihuje lidi různého pohlaví jakéhokoli věku. Hlavním příznakem onemocnění je ostrý vzhled malého tvrdého nebo měkkého růstu. Obecně platí, že patologie na obličeji probíhá bez příznaků, pokud není náchylná k dotyku. Často se tvoří v nose, uších, očních víčkách.

Fibromová kost

Novotvary kostních fibróz se často vyskytují u malých dětí a dospívajících. Vzniká v holenní nebo stehenní kosti. Symptomatologie tohoto typu onemocnění je zcela nepřítomná (s výjimkou neočekávané zlomeniny kosti ovlivněné nádorem). Nový růst označuje vzácný druh benigní onkologie osteogenního rodu. Fibróza kostí na noze nebo rameni nesteogenní formy se prakticky nenachází.

Video: Je vlákno nebezpečné?

Video vypráví o tom, co je to fibroma měkké tkáně, kolik je toto onemocnění nebezpečné pro zdraví a život. Po sledování videa můžete zjistit, jaké typy nádorů existují, jak se s nimi vypořádat. Tato užitečná informace poskytne čas na identifikaci onemocnění a bude vyšetřena lékařem, který předepíše nejlepší léčbu.

Kategorie: