Pomozte vývoji webu a sdílení článku s přáteli!

Chronické neinfekční onemocnění dýchacích cest, často se vyskytující a zhoršující na pozadí alergických reakcí, stresových situací a celkové únavy těla - astmatu. Hlavním příznakem onemocnění je patologický zánět dýchacích orgánů.

Bronchiální astma - symptomy u dospělých

Běžným typem onemocnění je zvýšená citlivost průdušek na vnější podněty. Typické příznaky astmatu u dospělých jsou křečové reakce na silné pachy. Výsledkem je, že bronchiální stěny nabobtnají a zesílí, respirační vůle se zužuje. Skrz to vstupuje do membrány trochu vzduchu, což je důvod, proč se člověk cítí dusen.

Symptomy bronchiálního astmatu u dospělých:

 • Kašel Může být dlouhá a trvalá. Zvyšuje se v noci a při styku s nespecifickými dráždivými látkami (plyn, kouř, silný zápach, studený vzduch).
 • Obtížnost při mluvení a dýchání. Ten může být tak omezený, že se člověk nemůže zhluboka nadechnout, ale zároveň je bez problémů možné dlouhé vydechování.
 • Pískání pískotů. Viditelné i na dálku a při pokusu o krátký dech.
 • Epizody dušnosti v kombinaci se zadusením po fyzické námaze (fyzikální námaha bronchiálního astmatu).
 • Při kombinaci s rýmou lze pozorovat otok nosní sliznice, kýchání.

Srdeční astma

Tento nebezpečný syndrom není samostatným onemocněním, nýbrž exacerbací kardiovaskulárních poruch charakterizovaných nedostatkem srdeční srdeční komory. Zjevené v noci. Typickým příznakem, ze kterého může začít útok, je ostrý nedostatek kyslíku a úzkosti. Hlavní věc v této době - nezačíná panikařit, protože nedostatek kontroly nad tělem, dýchání a srdeční tep může být fatální.

Symptomy srdečního astmatu u dospělých:

 • Dyspnoe, pocit tlaku a bolest na hrudi, které se objevují několik dní před útokem (aura útoku).
 • Nadměrné vzrušení, neschopnost udržet klidný klidový stav.
 • Obtížné dýchání, suchý kašel a problémy s hlasem. O něco později lze pozorovat sputum.
 • Tachykardie - zvýšená tepová frekvence, zvýšený tlak, modravost (cyanóza) rtů, obličeje a falangů.
 • Strach ze smrti. S prodlouženými útoky jsou možné panické stavy.

Alergické

Jedna z běžných forem, která se projevuje jako reakce na alergeny - pro každou osobu to mohou být různé látky a produkty - které, pokud se dostanou do dýchacích cest osoby, způsobí udušení, alergické vyrážky na kůži (kopřivka, svědění atd.). Často existuje sezónní variabilita symptomů - reakce na látky, které se dříve nestaly dráždivými.

Existují prvky, na které všichni pacienti reagují, ale zároveň nejsou pozorovány alergické reakce. Patří mezi ně kouř (tabák, sporák, oheň), parfémy, deodoranty, vzduchové vůně, prach. Příznaky alergického astmatu u dospělých jsou podobné typickým příznakům bronchiální formy onemocnění, proto je snadné je identifikovat. Jedná se o kašel, dušnost, bolest na hrudi, plicní plíseň a píšťalky, ospalost.

První známky astmatu u dospělých

U příznaků astmatu u dospělých by měla být věnována zvýšená pozornost, protože onemocnění může začít téměř nepostřehnutelně, ale v období exacerbace se stává nebezpečným pro zdraví a život. Obecně platí, že příznaky silně závisí na stadiu nemoci - čím těžší je, tím více se projevují symptomy. K tomu potřebujete vědět, jak začít bronchiální astma u dospělých.

První příznaky jsou často zaměňovány za chlad: přetížení hrudníku, kašel, kýchání. Nemoc je proto vždy možné rozpoznat v rané fázi. Pokud se však stav neléčí, stav pacienta se začne zhoršovat, dochází k záchvatům astmatu, a to je důvod k nouzové léčbě u lékaře. První příznaky astmatu:

 • Alergické reakce. Vyvíjejte se u dítěte dříve, než se objeví samotná choroba.
 • Časté nachlazení, pozorované nejen v zimě, ale iv létě. To může znamenat, že kašel astmatu se již vyvíjí.
 • Slabé dýchání, přerušovaná řeč, bolest na hrudi.

Astmatický záchvat

Pokud nástup onemocnění může být asymptomatický, pak jsou astmatické záchvaty snadno rozpoznatelné. Hlavním příznakem astmatického záchvatu u dospělých je udušení. Lidský hrudník získává v tomto případě válcový tvar a sám zaujímá polohu nuceného sezení (orthopnea position), při které jsou zachovány respirační funkce. Bolest v oblasti levé hrudní kosti je méně častá, ale může se vyskytnout při srdečním selhání.

Jak diagnostikovat

Klinické projevy mohou být zaměňovány se symptomy jiných nemocí, protože astma se projevuje u dospělých různými způsoby: při prvním podezření se poraďte s pulmonologem. Na základě získané historie, vyšetření pacienta a laboratorních testů bude schopen diagnostikovat astma u dospělého. Pro tento - špičkový průtokoměr a spirometrii, krevní analýza na přítomnost eosinofilů se používají metody přístrojů.

Jak zjistit astma doma

Je těžké spolehlivě určit astma doma, ale může být podezřelý z pravidelných útoků. V tomto případě je velmi důležité včas se poradit se specialistou, včasná diagnóza umožní vybrat účinnou léčbu a předepsat profylaxi, i když je těžké se zbavit nemoci a minimalizovat její projevy na minimum.

Video

Pomozte vývoji webu a sdílení článku s přáteli!

Kategorie: