Pomozte vývoji webu a sdílení článku s přáteli!

Škůdci okurek ve skleníku jsou nebezpečné malé hmyz, který může vážně poškodit vaše plodiny, zkreslit život zahradníka. Spider mite je jedním z nich. Boj s tímto parazitem nezdržujte. Naučte se, jak se vypořádat s roztoči ve skleníku.

Co je to pavoučí roztoč

Škodlivý pavoučí roztoč na okurkách je mléčně průhledný, zelenožlutý, červený nebo oranžový hmyz. Jeho velikost je zpravidla menší než jeden milimetr, ale někdy dosahuje velikosti 2 mm. Jakmile byl malý skleník ve skleníku, vybere si nej sukulentnější rostliny: hmyz potřebuje šťávu z buněk k jídlu. Pití všech tekutin z listů okurek, klíště "zabíjí" kulturu: rostlina vyschne, pak onemocní, umře.

Jak to vypadá

Spodní část listů je bohatá na živiny, takže u této lokality preferuje roztoč okurky ve skleníku. Hmyz má tendenci zaplňovat maximální prostor a zanechává na nich malé světlé bílé stopy: skvrny se postupně mění na bílé pruhy. Po třech dnech usazování opustí samice hmyz vajíčka v množství až čtyři sta. Do týdne se počet škůdců výrazně zvýší a za účelem krmení zničí více rostlin. Oni mohou být viděni, a web je indikátorem vzhledu kolonie škůdců brouků.

Jak se vypořádat s roztočem na okurky

Boj proti roztočům na okurkách může trvat velmi dlouho. Někdy metody, které fungovaly dříve než sto procent nepomohou. Existuje několik základních aspektů, které pomohou odstranit škůdce. Za prvé, odborníci radí střídavě okurky a rajčata při výsadbě sazenic: na druhé, je těžké pro škůdce množit, a to nebude moci přesunout na další keře. Je důležité včas vytáhnout plevel, protože na nich spí hmyz.

Vlhkost hraje velkou roli: 80-85% jsou přijatelné ukazatele pro okurky, ale nesnesitelné pro škůdce. Z času na čas je nutné vodu, uvolnit a mulčovat, zároveň provádět kvalitativní kontrolu rostlin v době přítomnosti hmyzu. Je důležité, aby byly postižené listy nejlépe spáleny. Pokud prevence nepomohla a roztoč na okurkách zůstal, pak je nutné stříkat keře preparáty každé dva týdny. V případě rozšíření kolonie škůdců by měl být postup.

Další způsob, jak zničit stvoření, je kolonizovat roztoče, například phytoseiulus. To zničí škůdce, zatímco ne ruší rostliny. Pokud se tyto metody nehodí, pak byste se měli obrátit na toxické látky, ale nezapomeňte na bezpečnost. Pečlivě si přečtěte návod a používejte vlastní prostředky ochrany: respirátory a tak dále.

Chemikálie pro roztoče

Existuje velké množství nástrojů, které lze snadno zakoupit z internetového obchodu. Jedním z nich je Aktara. Po půl hodině po nástřiku léku bude hmyz nasycen jedem a během jednoho dne zemřou úplně. Je důležité, abyste si pozorně přečetli návod, protože jejich vlastní dávka léku se vypočítá na různých škůdcích. Tyčinky "Plant Pin" musí být umístěny v půdě poblíž keře nebo sazenice. Když jsou rostliny zavlažovány, škodlivé látky z léčiva se rozpouštějí a zabíjejí klíšťata. Stejným způsobem působí Etsisso proti klíšťatům

Při práci s chemikáliemi byste měli věnovat velkou pozornost bezpečnosti: pomocí Aktellik musíte vždy nosit gázový obvaz a rukavice. Po použití si důkladně umyjte ruce. Pro zabití roztočů je nutné ampulku otevřít, zředit na litr vody a postřikovat listy rostlin roztokem. Fitoverm je další vysoce kvalitní nástroj, jak dostat hmyz ven, ale pokud jsou instrukce porušeny, roztoč se přizpůsobí jedu a výsledek bude katastrofální.

Cena

Cena a cena chemických výrobků se liší, například, lék "Aktara" lze nalézt za 100 rublů a trochu, a cena fondů EthiSo může dosáhnout až 1000 rublů nebo více. Kvalita těchto léků je však odlišná a měla by být používána v jiné době infekce: první - v počáteční fázi a druhá - když jsou problémy vážné: existuje riziko, že celá plodina bude nenávratně ztracena.

Lidové léky

Pokud se bojíte otrávených chemikáliemi a chcete bojovat s klíšťaty, vždy existuje alternativa: levné výrobky a tradiční metody. Jak se zbavit roztočů ve skleníku? Můžete použít infuzi cibule: musíte nalijte 20 g slupky s litrem vody a nechat po dobu 6-9 hodin, pak sprej tohoto roztoku. Nebo připravte směs s léčivou pampeliškou: zřeďte 30 gramů na litr vody. Jemně strouhaný česnek (podíly jsou stejné) jsou také vhodné jako prostředek ochrany před škůdcem.

Tam je lidový lék měsíčky: nalít suché květy s teplou vodou v poměru jeden k dva a odejít na dva dny. Naplňte infuzi, přidejte asi padesát gramů mýdla. Toto řešení je ideální pro postřik semenáčků, aby se zabránilo roztočům. Můžete použít bramborové desky: nalijte 1-2 kg teplé vody. Poté, co roztok stál asi čtyři hodiny, nakazte infikované keře volně. Nejen roztoč zemře, ale také mšice, housenka.

Prevence roztočů na okurkách ve skleníku

Pro preventivní účely můžete použít všechny populární metody. S jejich pomocí je snadné nejen chránit okurky z roztočů, ale také obohatit zeleninu o užitečné látky a minerály. Další neobvyklá metoda: použití rajčatových zelení. Formulace:

  • V 10 litrech vody musí být vloženo asi čtyři kusy.
  • Směs se vaří půl hodiny.
  • Přidejte 50 g mýdla pro domácnost.
  • Koncentruje se jednou na jednu vodou, zpracovávají se rostliny a půda.

Video

Recenze

Marina, 42 let: Každoročně se svým manželem zasadila okurky, žádné problémy. Tento rok již začal malý roztoč, který jedl všechny naše sazenice. Přátelé doporučili koupit prostředky "Aktara", objednali jsme si je v katalogu (cena byla příjemně překvapena). Dělal všechno podle instrukcí a žádné další škůdce! Šťavnaté okurky ošetřily všechny přátele.

Nikolai, 52 let: Při práci na zahradě vždycky předcházeli prevenci proti hmyzu, ale letos neměli čas na to, aby v pravý okamžik vyčistili plevel. V důsledku toho máme roztoče. Koupil chemickou látku Ethisso, splnil podmínky. Dejte do zahrady tyčinky, hojně napojené sazenice. Po pěti dnech hmyzu jsme zachránili naši sklizeň!

Alexey, 38 let: Všiml jsem si, že listy okurky začaly být bílé, začaly kontrolovat rostliny, nacházely klíšťata. Začal jsem se dívat na ceny chemických výrobků, protože jsem už věděl, jak bojovat - bramborové desky a mýdlo na prádlo, takže mě moje babička učila. Udělali tinkturu, začali systematicky zalévat okurky. Uplynulo jen pár dní a nejsou žádné pavoučí roztoče!

Pomozte vývoji webu a sdílení článku s přáteli!

Kategorie: