Pomozte vývoji webu a sdílení článku s přáteli!

Pokud není přirozené porodění možné u ženy z několika důvodů, lékař předepíše císařský řez. Po této operaci potřebujete správné obnovení. Každá žena, která se připravuje na matku, by měla vědět, jak trvá období obnovy.

Rehabilitace po císařském řezu: funkce prvních dnů

Nová matka má hned mnoho povinností, což komplikuje zotavení po operaci. V den, kdy bude žena muset strávit na jednotce intenzivní péče. Kvůli anestezii se žena nemůže dostat z postele na 12 hodin. Pro snazší obnovu po řezu císařským řezem si zapamatujte následující doporučení:

 1. Budete ležet na zádech, ale často se musíte převrátit na bok tak, aby krevní sraženiny vycházely a adheze nezačaly. Odpočiňte si nohy na posteli, zvedněte boky výš, otočte je kolem a níže. Udělej to pomalu. Hladce rozprostřete hrudník.
 2. Když obnovíte celkovou anestezii, kašel vás bude trápit, protože hlen se hromadí v plicích. Při kašlání zatlačte šev s ručníkem nebo plenou tak, aby se nerozptylovaly.
 3. Chcete-li se dostat z postele, najeďte na stranu a pověste nohy. Nejdřív vstaň a sedni na chvíli. Pohybujte nohama, hněte je. Snažte se, až vstanete, zaujmout co nejrovnoměrnější vertikální polohu.
 4. Zbavte se plynu ve střevech během období zotavení vám pomůže zhluboka se nadechnout. Stále můžete houpat v křesle.

Jak rychle obnovit po císařském řezu - doporučení

Vraťte se do dobrého tvaru každá žena chce co nejdříve. Rychlá obnova je možná, pokud si pamatujete některá doporučení. Všechny vaše životní styl záleží: jídlo, denní rutina, intimní hygiena. Snažte se striktně dodržovat všechny pokyny lékaře, abyste se vyhnuli budoucím zdravotním problémům. Chcete-li pochopit, jak se dostat z císařského řezu, nezapomeňte na několik základních pravidel. Takže se chráníte před spoustou problémů.

Správná výživa po císařském řezu

Nejlepší je jíst jídlo v nemocnici, připravené s přihlédnutím k zvláštnostem obnovení těla žen v práci. Kompletní dietu s tím, co můžete jíst po císařském řezu. Denní zotavení stravy pro mladou matku:

 1. Po prvním císařském řezu můžete pít pouze vodu.
 2. Druhý den uzdravení je vhodný chudý vývar se zeleninou. Vstupte do dietních mléčných výrobků: jogurt, tvaroh. Jezte malý kousek mletého masa z chudého masa.
 3. Třetí den uzdravení, můžete jíst parní placičky, karbanátky, kaši na vodě, sýr, tvaroh, kaše zelenina, kuře, hovězí maso. Jídlo by nemělo být horké. Pokud máte problémy se stolicí, pijte kefír.
 4. V následujících dnech zotavení, zahrnovat ve stravě mléčné výrobky, maso, zelenina a ovoce, vejce, máslo a rostlinný olej.

Po císařském řezu přestaňte používat tyto produkty:

 • přírodní med;
 • česnek;
 • citrusové a exotické ovoce;
 • jahody;
 • majonéza, hořčice a jiné omáčky;
 • marinády;
 • mrkev;
 • uzené maso;
 • Konzervy;
 • mořské plody;
 • klobásy;
 • čokoláda

Motorická aktivita

Čím dříve se začnete pohybovat po císařském řezu, tím méně budete mít adheze. Zatímco se přesunete z anestezie, převalte se z jedné strany na druhou, zkuste se pohybovat nohama, otáčet nohy. Když se cítíte lépe, stáhněte si kolena na hruď. Ujistěte se, že okamžitě začít provádět Kegel cvičení, to pomůže vyhnout se potížím při močení. Po operaci druhého dne budete muset vystoupit z postele.

Péče o císařské šití

5 dní v řadě provede všechny procedury sestra. Měla by léčit ránu antiseptiky a měnit obvaz. Pokud se nitě nerozpustí samy o sobě, budou odstraněny přibližně o týden později, od této chvíle je dovoleno navlhčit incizi a nenosit bandáž. Léčba antiseptiky by měla pokračovat samostatně. Je nutné umýt šev tekutým mýdlem, otřít ho jednorázovým ručníkem. Po chvíli můžete použít masti k léčení jizev.

Nosit ortézu

Mnozí pochybují o potřebě tohoto příslušenství, považují jej za nepříjemné. Moderní odborníci říkají, že obvaz musí být během období zotavení alespoň jeden měsíc. Neměla by být univerzální, ale speciální - pooperační. Nosit obvaz přispívá ke správnému a rychlému zotavení břicha po císařském řezu. Příslušenství ochrání váš šev před poškozením, pro vás bude mnohem snazší chodit a zapojit dítě.

Fyzická aktivita

Nezapomeňte, že intenzivní zotavení postavy po císařském řezu je možné pouze o šest měsíců později. V prvních několika měsících se musíte postarat o sebe, nezvedat žádné závaží, s výjimkou dítěte. Jedním z nejnebezpečnějších následků přetížení je oddělení děložního stehu. Před zahájením fyzického cvičení se poraďte s lékařem. Do půl roku uplynulo, chodit hodně, dělat jednoduchá cvičení pro ruce a nohy, bez naložení břišních svalů. Nezapomeňte na kegel cvičení.

Menstruační cyklus

Jeho zotavení po císařském řezu probíhá stejně jako po běžném porodu. Jeden a půl až dva měsíce lochia vyjde - výtok, podobný menstruaci. První dvě období by měla být velmi hojná. Cyklus by se měl normalizovat za 3-5 měsíců. Pokud se nestabilizuje, musíte být vyšetřeni a ujistěte se, že nejsou žádné komplikace, jako je endometrióza. Proces obnovení normálního menstruačního cyklu po císařském řezu závisí na:

 1. Věk Čím mladší je žena, tím dříve začne její období a úplná obnova plodné funkce.
 2. Životní styl. Ovlivňuje to, jak žena jí, dělá cvičení.
 3. Kojení. Pokud matka krmí dítě mateřským mlékem, pak začne menstruace asi za 6-8 měsíců. V nepřítomnosti laktace se objevují po 8-12 týdnech.

Sexuální aktivita

Lékaři doporučují, aby pacienti, po císařském řezu, začali intimní vztahy za měsíc nebo dva. Pokud se vyskytly nebo jsou nějaké komplikace, měla by být otázka obnovení pohlavního styku po těhotenství projednána s lékařem. Nezapomeňte na antikoncepci, protože byste neměli otěhotnět dříve než dva roky a nejlépe tři roky po císařském řezu.

Pozorování gynekologem

První návštěva odborníka 10 dní po císařském řezu. Udělá ultrazvukové vyšetření dělohy, dá vám záznam a bude pozorovat nejméně dva roky. Pak se obraťte na svého lékaře, když přestanou lochia, to znamená po půl nebo dvou měsících zotavení. Příští návštěva je šest měsíců po porodu. Pak musíte navštívit lékaře každých 6 měsíců.

Jak odstranit žaludek po cesarean doma

Ujistěte se, že nosí obvaz a používat krémy pro obnovení pružnosti pleti, aby zábaly. Pokud nevíte, jak obnovit břicho po císařském řezu, zkuste ho navinout častěji, hodně pomáhá a může být provedeno za všech podmínek. Pomůže cvičení pro tisk, dechová cvičení, jóga. Efektivní bude trénink s obručí. Pokud je to možné, spát na břiše, pomůže správné svalové kontrakce.

Video: efektivní cvičení po císařském řezu

Pomozte vývoji webu a sdílení článku s přáteli!

Kategorie: