Pomozte vývoji webu a sdílení článku s přáteli!

Příčinou cirhózy jater není jen zneužívání tvrdého alkoholu. Mastná nemoc může vyvolat nemoc s přímou indikací pro transplantaci orgánů. Nebezpečí hepatózy ve skryté povaze průběhu nevratných procesů, takže je důležité včas diagnostikovat a zvolit správný způsob léčby.

Co je to tuková hepatóza?

Před cirhózou progresivní onemocnění prochází několika fázemi. Vzhledem k tomu, že tělo je schopno se zotavit, pak symptomy potřebují vědět více. Je lepší začít s pochopením samotné nemoci: mastné hepatózy - co to je? Dystrofie jater způsobuje degeneraci funkčních buněk do tuku. Procento posledně uvedeného ve vztahu k hmotnosti těla je ukazatelem stadia onemocnění. Dříve, tukové játra byla považována za non-nebezpečné onemocnění, ale statistiky vývoje onemocnění do cirhózy říkají opak.

Důvody

Změna metabolických procesů vedoucích k tvorbě lipoproteinů probíhá pod vlivem různých faktorů. Se závislostí na alkoholu je mastná jaterní degenerace (AHBP) důsledkem chronické intoxikace, kdy škodlivé látky jednoduše ničí zdravé jaterní buňky, což jim brání v zotavení. Pokud mastná hepatóza jater, jejíž příčiny jsou způsobeny jinými faktory, ovlivňuje zdravotní stav, pak by měl být zdroj identifikován pro řádné ošetření. Důvody pro nealkoholickou skupinu (NAFLD) zahrnují:

 • nevyvážená výživa;
 • bakteriální toxiny;
 • obezita;
 • diabetes mellitus;
 • nesprávné užívání léků, jako je protizánětlivá nesteroidní skupina;
 • vzácná genetická onemocnění spojená s nedostatkem endogenního proteinu.

Příznaky mastných jater

Vzhledem k tomu, že jaterní obezita je patologický proces, jehož vývoj trvá nějakou dobu, pak od počátku onemocnění do nevratného stavu je klinický obraz nerovnoměrný. Pro každou fázi je charakteristický výskyt určitých příznaků, stupně, další příznaky onemocnění. V počáteční fázi - steatóza jater - onemocnění může být asymptomatické a při dalším vývoji mohou být příznaky nemoci vyjádřeny nebo se skrývají za projevy jiných patologií. Mezi typické příznaky tukové hepatózy v játrech patří:

 • zvětšená játra;
 • těžkost v pravém hypochondriu nebo bolestivá bolest;
 • zánět stěn žlučníku;
 • členění;
 • mírné žloutnutí;
 • slabost, únava;
 • časté bolesti hlavy.

Jak léčit tukové játra

Prevence tukových jater je snazší než léčba, protože neexistuje žádná standardní metoda, která zaručuje pozitivní výsledek. Na cestě k uzdravení budeme muset použít dva přístupy: změny životního stylu (správná výživa, cvičení, regulace hmotnosti) a užívání drog, metody tradiční medicíny. S diagnózou tukové hepatózy jater, léčbou léky nebo fytopreparacemi bez fyzické námahy, správná výživa nedává dobrý výsledek: difúzní změny zůstanou, hrozí, že se stanou chronickým procesem.

Léčba

Hepatoprotektory pomáhají zlepšit stav, obnovit postižené játra v diagnostice specifických příznaků onemocnění. Působení těchto léčiv s přirozeným základem přispívá k ochraně buněk postiženého orgánu, stabilizuje jejich membránu a tyto léky jsou reprezentovány touto skupinou léčiv: Ursosan, Liv 52, Hofitol. Léčba tučných jater léky naznačuje, že léčba léky je založena na užívání následujících léků:

 1. Inzulinové senzibilizátory (troglitazon, metformin, pioglitazon) pomáhají zvyšovat citlivost na inzulin, snižují zánět a výskyt difúzní tkáně.
 2. Statiny (Aktigall, Lopid) jsou navrženy tak, aby snižovaly hladinu tuku v krvi.
 3. Esenciální fosfolipidy (Phosphogliv, Essentiale Forte) pomáhají aktivovat metabolické procesy v tukové hepatóze, což vede k obnově poškozených buněk.
 4. Sulfo-aminokyseliny (Taurin, Heptral) - tablety, které přispívají ke zlepšení průtoku jater s jejich pomocí, tukové infiltrace jater.

Léčba lidových prostředků

Tato metoda, pokud je diagnostikována tuková degenerace jater, bude účinným doplňkem léčby léky. Jak léčit tukové játra, uchýlit se k radám léčitelů? Mezi dary přírody je celá kolekce bylin, které pomáhají normalizovat odliv žluči, obnovit metabolické procesy a normalizovat hladinu tuků a cukru. Aby se zabránilo rozvoji závažného patologického onemocnění, infuzí nebo odvarů z pampeliškového kořene, kurkumy, heřmánku, březových listů, artyčoků, pomoci šťovíku.

Použití lidových prostředků k zastavení tukové degenerace jater, by měla být pouze po konzultaci s hepatologem nebo terapeutem. K stimulaci regeneračního procesu poškozeného orgánu lze lék připravit nezávisle. Tradiční léčba nabízí následující recepty pro léčbu tukové hepatózy:

 • Tinktura nesmrtelnosti. Pro přípravu nástrojů potřebujete 20 g sušených květů nesmrtelného písku (minerální písek) a 250 ml převařené vody. Přidejte nasekanou trávu horkou vodou, nechte ji vařit po dobu 2 hodin a potom se napněte. Take odvar by měl být půl hodiny před jídlem, rozdělení celého objemu skla na tři stejné části.
 • Sbírejte byliny s medem. Vezměte jednu polévkovou lžíci: list břízy, pampelišky, řebříčku, kořen čekanky, máta, květy nesmrtelníků. Míchejte bylinky, nalijte směs 0, 5 litru vody, pak přiveďte k varu a nechte na ohni déle než 5 minut. Vývar, nechte ho vařit, ao hodinu později přidejte 1 polévkovou lžíci. lžíce medu spolu s lžičkou tinktury jetele. Výsledný objem by měl být rozdělen do čtyř částí, vypít půl hodiny před jídlem.

Dieta pro mastnou hepatózu jater

Ignorovat tento aspekt v léčbě nemoci nebude fungovat. Když patologické změny ohrožují zdraví nebo se stávají chronickými, je nutné jednat v několika směrech najednou. Efektivní přístup zahrnuje léky, zvládání nedostatku fyzické aktivity a vyváženou stravu. Protože mastná hepatóza, dieta, která hraje důležitou roli, je doprovázena obezitou, prvním krokem na cestě k uzdravení je snížení obsahu kalorií v denním menu.

Další doporučení týkající se výživy, pokud je po úplném vyšetření diagnostikována degenerace tuků v játrech:

 1. Snižte příjem nasycených mastných kyselin, aby nedošlo k vyvolání růstu difúzních ložisek.
 2. Obohacte dietu o mono- nebo polynenasycené tuky.
 3. Vyvážení příjmu bílkovin, sacharidů, tuků, vody, vitamínů.
 4. Z celkového množství spotřebovaného proteinu by tyto látky živočišného původu měly představovat polovinu denní normy.
 5. Z celkového množství spotřebovaného tuku denně by měl být podíl polynenasycených mastných kyselin 25%.
 6. Spotřeba cukru, pektinu, škrobu, vlákniny by měla být snížena a vyvážena.
 7. Mělo by být upřednostňováno domácí jídlo, které by se mělo vyhnout rychlému občerstvení.
 8. Přibližná strava: 4-6 jídla denně v malých porcích, přičemž interval je 3-4 hodiny.
 9. Podmínky šetrné stravy předepisují úplné odstranění kořeněných, mastných jídel, uzeného masa, koření, pečeného pečiva a alkoholu.

Zjistěte více informací o onemocnění mastných jater.

Video

Pomozte vývoji webu a sdílení článku s přáteli!

Kategorie: