Pomozte vývoji webu a sdílení článku s přáteli!

Každý pracující člověk v naší zemi musí mít doklad - plastovou kartu, na které je uvedeno zvláštní číslo účtu osobního pojištění. Nicméně, mnoho z nich není schopno přesně odpovědět, proč je karta potřebná, jak je její jméno dešifrováno a jaké informace obsahuje. Zjistěte, jaká jsou tato čísla.

Jaké je pojistné číslo individuálního osobního účtu?

Dnes má téměř každá osoba zelenou kartu. Nicméně, ne každý má představu, jak SNILS znamená. Redukční prostředky - pojistné číslo individuálního osobního účtu. Pro každou osobu je sada čísel jedinečná, v tomto dokumentu nejsou dva lidé se stejnou kombinací čísel. V mnoha případech člověk potřebuje vědět, jak vypadá číslo SNILS, protože tento účet určuje všechny informace týkající se důchodů a pracovních zkušeností.

Jak vypadá SNILS

Zkratkou se rozumí nejen číslo individuálního účtu občana, ale také certifikát, ve kterém jsou tato čísla uvedena. Dokument je karta s osobním účtem, pokrytá laminovanou vrstvou, která chrání před poškozením. Fotografie vzorku, co je SNILS a jak to vypadá, lze prohlížet na internetových stránkách. Kromě nastaveného čísla má zelená karta informace o majiteli:

 • příjmení, jméno a patronymiku pojištěného;
 • jeho datum narození;
 • místo narození osoby;
 • podlaha;
 • datum zápisu do penzijního fondu;
 • na zadní straně jsou pravidla fungování certifikátu.

Kolik číslic obsahuje číslo pojistného certifikátu?

Mnoho potenciálních příjemců dokumentu se zajímá o počet čísel v SNILS. Individuální účet obsahuje sadu 11 čísel, která mají své vlastní hodnoty. Existuje návod, jak správně dešifrovat SNILS:

 • prvních 9 z nich tvoří poznávací značku dokumentu;
 • poslední 2 číslice jsou ověřovací číslo, které se vypočítá podle určitého algoritmu.

Proč potřebujete SNILS

Po pochopení toho, co je dokument SNILS a jak to vypadá, se mnozí také ptají na další otázku. Lidé chtějí vědět, proč si vezměte registrační značku pojištění. Karta může být užitečná v několika situacích:

 • Registrace preferenčních dávek a jiných hotovostních plateb v agenturách sociálního zabezpečení. Informace o těchto akcích budou přiřazeny vašemu osobnímu účtu.
 • Vytvoření účtu na portálu veřejných služeb. Tento online zdroj se stal velmi populární, to vám umožní vyřešit některé problémy (schůzku s úředníky, podání žádosti) on-line. Číslo v certifikátu identifikuje vaši identitu. Na jeho základě obdržíte potřebné informace.
 • Zaměstnanost. Veškeré informace o délce služby, mzdách a důchodových odpočtech, které musí zaměstnavatel provést, budou připojeny k číslu uvedenému v osvědčení o pojištění.

Pro cizince

Občané jiných zemí žijících v Rusku také potřebují vědět, co je to SNILS a jak to vypadá. Dokument je důležitou podmínkou pro oficiální zaměstnání cizince. Penzijní fond hovoří o účelnosti zavedení karty důchodového pojištění osobám, které mají jiné občanství. Cizinci pracující v Ruské federaci, kteří mají tento dokument, předávají vládě informace o pracovních zkušenostech a mohou v budoucnu získat nárok na důchod.

Má-li jednotlivec nárok na dávky nebo dávky, nemůže bez SNILS. Registrace na portálu veřejných služeb, kde bude cizinec schopen získat potřebné informace, vyžaduje zavedení čísla pojištění pro individuální osobní účet. Příjem dokumentu cizincem není povinnou podmínkou, je však mnohem pohodlnější a výhodnější žít v Rusku s mapou.

Získání zelené karty pro dítě

Může být zapotřebí potvrzení o důchodovém pojištění a dítě, protože to vyžadují některé vládní agentury. Důvody, proč je třeba do Penzijního fondu pro děti zařídit plastový dokument:

 • Registrace ve vzdělávacích institucích. Postup je rychlejší, pokud má vaše dítě číslo pojištění.
 • Příjem dávek a dávek ze státu, dědictví rodičovského důchodu.
 • Poskytování služeb vládními agenturami na zelené kartě je funkční.

Pokud je to nutné, měli by rodiče vystavit dětem individuální osobní účet kontaktováním Penzijního fondu. Jsou-li dětem poskytnuty cestovní pas, spolu s dokumentem, mají možnost nezávisle vystavit certifikát ve stejné organizaci. Za tímto účelem se musíte osobně objevit v Penzijním fondu, podat žádost a doklad totožnosti. Pokud je dítě novorozenec, potřebné informace pro zajištění dítěte, organizace dává registrátorovi. Funkce rodičů je přijímána pouze přímo.

Kde získat číslo SNILS

Vznik dokumentu nastává do 3 týdnů ode dne podání informací. Certifikát můžete získat tam, kde je číslo SNILS uvedeno různými způsoby:

 • V oddělení PF. Univerzální číslo vydá zaměstnanec organizace po předložení cestovního pasu a aplikaci zavedeného vzorku.
 • Při zaměstnání na prvním pracovišti. Personální personál vám do systému předá informace. Při změně zaměstnavatele budete muset ukázat hotovou plastovou kartu.
 • Pokud z nějakého důvodu nejste schopni získat certifikát, plast má právo vydat na svého právního zástupce. Současně musí zaměstnanec nadace zkontrolovat přítomnost plné moci ověřené notářem.

Jaké dokumenty jsou potřebné pro registraci SNILS

Chcete-li získat vlastní osobní účet, musíte odeslat následující dokument:

 • zvláštní formulář na předepsaném formuláři;
 • pas nebo jiný doklad totožnosti;
 • seznam předaných dokladů (pokud je žádost odeslána organizací).

Je možné vrátit ztracenou kartu karty pojištění?

Kromě otázky, co je dokument SNILS a jak to vypadá, se mnoho lidí stará o to, co dělat, když se ztratí „plast“. V souladu s pravidly uvedenými na zadní straně certifikátu, karta nemá datum vypršení platnosti a je vydána na celý život. Výměna by měla být provedena, pokud je plast nepoužitelný, osobní údaje nosiče se změnily, nebo byla zjištěna chyba, která musí být na kartě opravena.

Vzhledem k tomu, osobní účet sám, který obsahuje všechny údaje, je veden v penzijním fondu, není těžké obnovit kartu. Obraťte se na zaměstnance s pasem a prohlášení o ztrátě. Poté budou pracovníci schopni zkontrolovat čísla a obnovit certifikát. Postup může provést personální oddělení společnosti, ve které právě pracujete. Po všech manipulacích bude vaše zelená karta obnovena během jednoho měsíce. Budete muset získat "plast", zkontrolujte data dobře.

Video: co je SNILS a proč je potřeba

Pomozte vývoji webu a sdílení článku s přáteli!

Kategorie: