Pomozte vývoji webu a sdílení článku s přáteli!

O sinusitidě se toho ví hodně, ale dospělí stále trpí záněty sliznice dutin. Nemocí jsou postiženi hlavně mladí lidé, vrchol exacerbací je pozorován na podzim a v zimě. Chcete-li předejít zánětlivým procesům, zjistěte více o onemocnění a léčbě sinusitidy u dospělých.

Sinusitida - příznaky

Nemoc se objevuje, když jsou v nosohltanu trvale příznivé podmínky pro rozvoj infekce. Známky sinusitidy u dospělých závisí na povaze zánětlivého procesu a formě průběhu.Chronické a akutní formy se projevují svým vlastním způsobem. Běžné příznaky sinusitidy u dospělých:

 1. Bolestivé, nepříjemné pocity v nose, zanícené dutiny. Symptom se zhoršuje, pokud pacient skloní hlavu dolů. Povaha bolesti: ráno méně výrazná, večer rostoucí.
 2. Byl pozorován ucpaný nos nebo hnisavý výtok. Zároveň je hlas nosní, chraplavý, dýchání je obtížné.
 3. Snížený čich.
 4. Vysoká teplota (akutní).
 5. Slabost, únava, někdy zimnice.
 6. Poruchy spánku.
 7. Zhoršení nebo ztráta chuti k jídlu.
 8. Kašel záchvaty.
 9. Otok měkkých tkání obličeje, zarudnutí (pokud je závažné).
 10. Zvýšené slzení.
 11. Nepříjemná pachuť po jídle, zápach z úst.

První příznaky sinusitidy

Nemoc začíná výtokem z nosu, který nevyvolává strach a podezření. Alokace mohou být průhledné, purulentní, dlouho neprocházejí. Jedním z prvních příznaků, které by vás měly upozornit, jsou nepříjemné, bolestivé pocity v čelistních dutinách, které večer přibývají. Dále se mohou objevit známky intoxikace: únava, celková malátnost, horečka. Další příznaky sinusitidy u dospělých jsou individuální v závislosti na povaze zánětlivého procesu.

Chronická sinusitida - příznaky

Při diagnóze chronické sinusitidy jsou příznaky a léčba u dospělých různé. Forma je detekována jako problematická, protože má rozmazané příznaky. Jak se projevuje sinusitida? Hlavním a stálým příznakem je rýma, kterou nelze vyléčit standardními léky. Bolest je i ve frontální části hlavy, v hloubce očí.Je pro něj jednodušší, když zaujme vodorovnou polohu. Další příznaky akutní formy u dospělých:

 • slabost, celková malátnost;
 • snížený čich;
 • otoky očních víček, zánět spojivek;
 • bolest při mrkání;
 • teplota je normální;
 • suchý chronický kašel.

Jak léčit sinusitidu

Pokud nemoc ignorujete, hrozilo riziko rozvoje komplikací: výskyt zánětu středního ucha, poškození mozku, přechod do chronické formy, zánět hltanových mandlí a tak dále. Z tohoto důvodu musí být odstranění zánětu sinusové sliznice řešeno ihned po zjištění prvních příznaků. Jak léčit sinusitidu u dospělých? Moderní přístup zahrnuje diagnostiku, integrovaný přístup, zahrnuje opatření k odstranění ohniska infekce, obnovení normálního dýchání a odvedení exsudátu ze sinusu.

Jaká antibiotika užívat na sinusitidu u dospělých

Při diagnostice sinusitidy, sinusitidy – příznaky a léčbu u dospělých určuje lékař. Farmakoterapie je vždy předepsána, protože léky jsou nedílnou součástí účinné léčby. Antibiotika jsou předepisována v obtížných případech a akutní formy způsobené bakteriemi. Zlepšení nastává přibližně 4 dny po zahájení léčby. Při léčbě sinusitidy u dospělých se používají následující antibiotika:

 1. Hemomycin. Lék s minimem vedlejších účinků. Má baktericidní účinek na patogenní mikroflóru, začíná působit ihned po vstřebání do krve.
 2. Makropěna. Léčivou látkou je midecamycin, účinný proti Haemophilus influenzae, pneumokokům. Používá se, když jiná antibiotika selhávají nebo pokud pacient netoleruje peniciliny.
 3. Amoksiklav. Lék předepsaný na otitis, bronchitidu, který má široké spektrum účinků. Účinná látka řady penicilinů účinně ničí stěny bakterií a odstraňuje nepříjemné příznaky.
 4. Ofloxacin. Lék ze skupiny fluorochinolonů, který má baktericidní, antibakteriální vlastnosti. Účinné proti gramnegativním a některým grampozitivním mikroorganismům.

Kapky na sinusitidu u dospělých

Tekuté léky účinně ničí bakterie, usnadňují dýchání, oproti tabletám jsou dobré, protože se nehromadí v krvi a neškodí střevům. Léčba sinusitidy u dospělých může být provedena pomocí následujících kapek:

 1. Sinuforte. Zvýšit produkci hlenu, snížit otoky a vyčistit dutiny.
 2. Nazivin. Vazokonstrikční kapky na sinusitidu, normalizující dýchání, snižující množství sekretů.
 3. Isofra. Předepisují se pro těžkou formu, obsahují antibiotika.
 4. Sialor. Sprej dokonale pomáhá při akutní, alergické formě, potlačuje zdroj infekce.

Pilulky na sinusitidu

Existuje několik typů léků, které mohou zmírnit příznaky a podpořit rychlé hojení. Lékař může na sinusitidu předepsat následující léky:

 1. Metronidazol. Lék s antimikrobiálním, antiprotozoálním (proti prvokovým patogenům) účinkem. Rychle proniká do jednobuněčných organismů a vede k jejich smrti, poškozuje DNA.
 2. Ibuprofen. Anestetizuje změnou citlivosti receptorů bolesti, odstraňuje zánět, snižuje teplotu.
 3. Bioran. Imunomodulátor, skládající se z rostlinných složek. Posiluje obranyschopnost organismu.

Injekce na sinusitidu

Používá se, když je perorální léčba sinusitidy u dospělých neúčinná, existuje riziko rozvoje sepse. Pro citlivost se volí prostředek po výsevu. Pro sinusitidu jsou předepsány následující injekce:

 1. Penicilin. Úspěšné, pokud nebyly dříve léčeny. K dosažení požadované koncentrace v krvi je třeba je aplikovat každé 3-4 hodiny - to je obrovské mínus léku.
 2. Gentamicin. Nejznámější lék ze skupiny aminoglykosidů. Ničí mnoho typů patogenní mikroflóry, ale není účinný proti streptokokům. Injekce se provádějí pouze pod dohledem lékaře.
 3. Ceftriaxon. Má podobný účinek jako penicilin. Injekce s lékem by se měla provádět pouze dvakrát denně.

Lidové léky na sinusitidu a u dospělých

K odstranění příznaků můžete použít domácí metody spolu s léky. Poznámka: při diagnóze sinusitidy by příznaky a léčbu u dospělých měl určit lékař. Po testech předepíše léky a může, ale nemusí schválit jiné metody. Lidové léky na sinusitidu u dospělých:

 1. Vyrobte si vlastní nosní kapky smícháním stejného množství šťávy z aloe, medu a celandinu. Pohřbívejte alespoň 3x denně.
 2. K léčbě, prevenci používejte cibuli: smíchejte stejné množství rostlinné šťávy a alkoholu, vkapávejte večer.
 3. Zahřejte dutiny. Pokud není modrá lampa, lze to udělat domácími prostředky, například pomocí pytlů se zahřátou solí (pískem).

Výplach čelistních dutin doma

Pokud se chcete vyhnout operaci, například punkci, vážným následkům sinusitidy, měli byste dělat inhalace. Při správném provedení odstraní zánět, odstraní hlen. Fáze mytí maxilárních dutin doma:

 • smíchejte 60 ml vroucí vody, čtvrt lžičky sody, sůl;
 • naplňte hrnek uvedenou směsí, přidejte vychlazenou vodu;
 • nalijte kapalinu do odsávačky;
 • zakloňte hlavu, nalijte roztok do nosní dírky, nalijte druhou.

Jak dlouho se hojí sinusitida

Při adekvátní léčbě (užívající protizánětlivé, antibakteriální látky, mukolytika) nemoc netrvá déle než 10-12 dní. Jak dlouho se chronická sinusitida léčí? Pokud má člověk sinusitidu po dlouhou dobu, může lékař předepsat operaci, elektroforézu. Účinnost těchto metod je minimálně 95%, doba rekonvalescence u dospělého člověka trvá několik týdnů.

Video: jak vyléčit chronickou sinusitidu

Jak vyléčit sinusitidu bez propíchnutí a bolesti. Život je skvělý!(15.12.2015)

Pozornost! Informace uvedené v článku mají pouze informativní charakter. Materiály článku nevyžadují samoléčbu. Pouze kvalifikovaný lékař může provést diagnózu a poskytnout doporučení pro léčbu na základě individuálních charakteristik konkrétního pacienta.

Pomozte vývoji webu a sdílení článku s přáteli!

Kategorie: