Pomozte vývoji webu a sdílení článku s přáteli!

Po celém světě rychle roste počet lidí, kteří z různých důvodů musejí přejít na potraviny bez sacharidů. Většina jít na dietu založenou na potravinách s minimálním obsahem sacharidů. Jak efektivní a užitečné je, pokusme se zjistit v tomto článku.

Nízká carb dieta

Dieta s nízkým obsahem sacharidů je postavena na principu minimalizace produkce sacharidů v těle v důsledku zvýšení množství spotřebovaných bílkovin a tuků. Proto výrobky obsahující uhlohydráty ve velkém množství prostě musí zapomenout. Jedná se o chléb a jiné pečivo, sladkosti, těstoviny, cereálie, alkohol (i nealkoholické pivo), sladké ovoce. Můžete jíst pouze potraviny s nízkým obsahem sacharidů. Kromě toho, abyste získali rychlé výsledky z potravin s nízkým obsahem sacharidů, měli byste vypít denně až 2 litry čisté vody.

Nízkotučná dieta pro diabetiky

Lékaři z celého světa radí lidem s diabetem, aby do své stravy zahrnuli potraviny s nízkým obsahem sacharidů. Pacienti v raném stádiu diabetu typu I s přísnou dietou bez sacharidů jsou realističtí, aby se na chvíli vyhnuli závislosti na injekcích inzulínu. Nízká carb dieta pro diabetiky typu II by se měla stát způsobem života - může zlepšit stav těla v důsledku normalizace hladiny cukru v krvi. Pro viditelný výsledek změny zdraví a pohody bude trvat několik měsíců.

Nízká carb dieta pro hubnutí

Jíst sacharidy vyloučení schéma opravdu stimuluje rychlé hubnutí (mnoho recenzí na webu potvrzují tuto skutečnost). Kolik liber bude moci ztratit dietu bez sacharidů závisí na individuálních vlastnostech těla a na tom, co potraviny s nízkým obsahem sacharidů tvoří podstatu vaší denní stravy. Dieta s nízkým obsahem sacharidů pro práci s chudnutím a přináší očekávaný výsledek bez ohledu na pohlaví - ženy i muži s ní budou moci zhubnout.

Stojí za to připomenout, že potraviny bez sacharidů mají řadu kontraindikací. Rizikové jde na takovou dietu v přítomnosti chronických onemocnění. Příliš tvrdé a dlouhodobé omezení sacharidů v těle může ovlivnit práci všech jeho systémů. Nevyvážená strava často ovlivňuje činnost srdce, jater, ledvin. Takže, pokud se rozhodnete zkusit zhubnout dietu proti sacharidům, musíte se nejprve poradit se svým lékařem.

Low Carb Foods

Ačkoli dieta s nízkým obsahem sacharidů vylučuje mnoho potravin, seznam dalších, jejichž obsah sacharidů nepřekračuje přípustné normy, a zároveň respektuje dietu s hypokarbohydráty, je také rozsáhlý. Všechny povolené produkty, které splňují zásady potravinového systému bez obsahu uhlovodíků a které mohou být zahrnuty do pokrmů hypokarbohydrátů a konzumovány čerstvé, vám ukáží tabulku potravin s nízkým obsahem sacharidů.

Maso, masné výrobky

Ryby,

mořské plody

Mléko

mléčných výrobků

Zelenina

Vejce, houby, ořechy

Ovoce

Hovězí maso

Telecí

Jehněčí

Králík

Pták

Vepřové

Droby

Vařené klobásy, klobásy, malé klobásy

Vepřové sádlo v malých množstvích

Všechny druhy ryb a mořských plodů (chobotnice, krabi, krevety, mořské řasy, kaviár)

Mléko

Kefír

Ryazhenka

Přírodní jogurt

Tvrdý sýr

Krém na tvaroh

Krém a rostlinné oleje v malých množstvích

Všechny druhy zeleniny, s výjimkou brambor. Zelený hrášek, kukuřice, fazole v malých množstvích

Kuřecí vejce

křepelka

Všechny druhy hub.

Všechny druhy ořechů, slunečnicová semena

Citrusy, jablka, granátové jablko, ananas, meruňky, švestky s mírou.

Jakékoliv čerstvé bobule v moderování

Nízká carb dietní recepty

Potraviny s nízkým obsahem sacharidů mohou být také chutné. Z mnoha produktů poskytovaných systémem bez sacharidů můžete připravit lahodné pokrmy s nízkým obsahem sacharidů. To je pečené maso se zeleninou, různé saláty, dušená masa, zeleninové polévky, doplněné rybami nebo mořskými plody, tvarohové koláče, kastrolky atd. Své oblíbené pokrmy můžete snadno interpretovat v receptech s nízkým obsahem sacharidů, které nahrazují povolené přísady.

Menu nízká carb dieta na týden

Každý, kdo následuje takový potravinový systém, může zcela nezávisle vytvořit své vlastní menu s nízkým obsahem sacharidů a vyvinout recepty pokrmů podle svých přání a gastronomických preferencí. Je lepší rozdělit celé množství jídla denně na 4-5 recepcí. Tento systém neomezuje množství jedených potravin najednou, pokud je obsah sacharidů minimální.

Aby bylo možné vytvořit si pro sebe a maximálně užitečné týdenní menu, je nutné dodržet následující doporučení:

  • Snídaně by měla být lehká, ale až do oběda. Je lepší, když se jedná o proteinové potraviny, které vás na dlouhou dobu nestají stát: na tvaroh, vejce, zeleninu. Můžete pít šálek kávy s tvrdým sýrem.
  • Na oběd je lepší vařit maso nebo ryby s přílohou ze zeleniny (skvělá volba je brokolice a mrkev pyré), zeleninová polévka, dušená masa.
  • Na večeři je lepší jíst maso nebo ryby a zeleninový salát.
  • Na oběd a odpolední čaj můžete jíst tvaroh, kyselé mléko, neslazené ovoce, ořechy.
  • Během dne můžete pít čaj bez cukru.

Video: Nízká carb hubnutí dieta

Pomozte vývoji webu a sdílení článku s přáteli!

Kategorie: