Podle VTsIOM, v roce 2022-2023, 37% dotazovaných Rusů nemohlo dostat schůzku alespoň jednou kvůli příliš dlouhým frontám. Tato situace je typická pro mnoho oblastí země. Jedinou zárukou, že se ocitnete v kanceláři specialisty, s vaším problémem v nemocnici nebo v lékařském centru, je schůzka s lékařem. Naštěstí dnes existuje mnoho způsobů.

Jak si domluvit schůzku s lékařem

Jen před několika desítkami let, aby bylo možné navštívit pediatra nebo úzkého profi specialistu, bylo nutné sedět na živé lince. O něco později bylo možné se s lékařem domluvit s pomocí personálu poliklinického registru, který tam přišel osobně nebo telefonicky. Nyní, spolu s tradičními metodami, je rychlé online schůzky s lékařem. Tam je jediný federální portál státních záznamů, ale prakticky každý velký region Ruska má jeho vlastní.

Přes internet

Samo nahrávání k lékaři přes internet je nesmírně populární a je k tomu velmi srozumitelné vysvětlení. Registrace na specializovaných pracovištích netrvá déle než 15–20 minut a vyplnění žádosti je ještě méně. Pro každý portál je soubor požadovaných informací individuální. Po potvrzení registrace je k dispozici záznam k lékaři prostřednictvím internetu Ve většině případů se od nováčků žádá, aby přispěli:

  • pasová data;
  • Číslo OMS;
  • e-mail;
  • adresa bydliště;
  • informace o klinice v místě bydliště, rodinný lékař.

Terapeuti, oční lékaři, neurologové, zubní lékaři, urologové, dermatologové, endokrinologové … Seznam odborníků, jejichž dveře otevírají doktorovi elektronický záznam, je nejširší. I když se jedná především o lékaře primární péče: okresní policisté, zubní lékaři, gynekologové. Pro každý hlavní region Ruska má svůj vlastní portál. Například:

  • portal04.cdmarf.ru je otevřeno pro obyvatele Altajské republiky;
  • pro Jekatěrinburg - Yekaterinburg.rf;
  • pro Petrohrad - samozapis-spb.ru.

Záznam u lékaře prostřednictvím EMIAS-info

Obyvatelé ruského hlavního města tohoto druhu elektronických služeb nejsou zbaveni. Služba dálkového jmenování lékaře je otevřena v rámci služeb www.pgu.mos.ru, www.medihost.ru, www.mosregistratura.ru. Největší metropolitní portál - www.emias.info. Od roku 2013 je v provozu jednotný lékařský informační a analytický systém. Tento projekt realizuje Ministerstvo zdravotnictví Moskvy a oddělení informačních technologií.

Elektronická registrace na klinice prostřednictvím EMIAS-info je možná pouze v případě, že máte politiku OMS a pokud jste geograficky přiřazeni k jedné z moskevských zdravotnických institucí. Systém zajišťuje dostupnost lékařů primární péče. Je to výhodné, protože kromě dospělé osoby můžete psát na dětskou kliniku. Funkce portálu: funguje jako mobilní aplikace. Stažením do telefonu můžete nahrávat bez počítače.

Prostřednictvím veřejných služeb

Populární a jednotný portál Gosuslug. Jeho webová adresa je www.gosuslugi.ru, vylepšená verze je www.beta.gosuslugi.ru. Goszortal má federální status. Pro vstup na stránku musíte zadat celé jméno, číslo mobilního telefonu nebo e-mail. Pokud však zadáte žádost, budou také vyžadovány údaje o pasu, zásadách a SNILS. Než se zaregistrujete u lékaře prostřednictvím státních služeb, ujistěte se, že informace, které poskytnete, se shodují s údaji zaznamenanými na klinice. Jinak systém jednoduše nepřijme vaši státní registraci.

Telefonicky

Pokud počítač nebo internet nejsou k dispozici a potřebujete se zaregistrovat okamžitě, použijte telefonní služby městské kliniky. Moderní velká zdravotnická střediska jsou vybavena velkými call centry s jedním vícekanálovým číslem. Pokud jste přiřazeni k této poliklinice, pak bude možné se přihlásit nejen k lékařům primární úrovně (místní, zubní nebo lékaři ženské konzultace), ale také k odborníkům - oftalmologovi nebo dokonce k ultrazvuku. Rodiče registrují své dítě na recepci.

Oficiální záznam jednoho telefonu pro lékaře, který by jednal pro všechny regiony federace, nefunguje. Tento projekt není státní zdravotní péčí. Nicméně, v mnoha velkých městech, otevřené řady schůzek k doktorovi jsou otevřené. V Moskvě můžete zavolat na číslo: +7 (495) 539-30-00, v Altai Territory: 8-800-100-26-99, v Kostroma: 8-800-450-03-03, v Petrohradu jsou oddělené linky pro každou oblast města.

Na klinice

Dobrá stará osvědčená metoda - nahrávání na klinice - stále funguje. Recepční zkontroluje, kdy je k dispozici lékař, který potřebujete, a naplánujte si návštěvu podle svého pohodlí. Výhodou záznamu na klinice je, že je možné se rychle přihlásit k několika specialistům. Je-li to nutné, je snadné projít požadovanými bezplatnými postupy pro držitele politik OMI.

Jak zrušit schůzku u lékaře

Zjistěte, co dělat, pokud jste požádali o návštěvu na internetu, ale nemůžete dorazit na kliniku. Jak odmítnout psát doktorovi prostřednictvím internetu? Je to jednoduché. Přejdete-li online na stránku specialisty nebo kliniky, kde jste provedli záznam, zadejte do vyhledávacího okna číslo, které vám bylo při registraci záznamu přiděleno, a klikněte na pole „Zkontrolovat“. Pokud již byla vaše žádost schválena, zobrazí se mimo jiné možnost „Cancel“. Kliknutím na toto tlačítko tuto návštěvu zrušíte. S lékařem je nutné odmítnout schůzku předem, nejméně hodinu před termínem.

Video: vlastní záznam k lékaři

Přesvědčte se sami, jak systém „Elektronický registr“ funguje na základě jediného portálu veřejných služeb. Je to velmi jednoduché, cenově dostupné, krok za krokem, jak vyplnit formulář, jaká data zadat. Specialista "na prstech" vysvětluje navigaci na webu. Díky tomuto videoklipu se může i ten, kdo to udělá poprvé, snadno přihlásit k konzultaci s hlavními lékaři.

Kategorie: