Pomozte vývoji webu a sdílení článku s přáteli!

Hlodavci způsobují strach nejen svým vzhledem, ale i možností infikování lidského těla nebezpečnou infekcí. Myší horečka je jen takový příklad, že v počátečních fázích je těžké určit i odborníkem. Pacient má akutní příznaky akutního respiračního onemocnění, jako je horečka, zhoršení funkce ledvin, intoxikace těla a intravaskulární koagulace ve formě sraženin, které blokují normální regulaci všech systémů. Jestliže horečka myši nezačne léčbu včas, nadměrná rána do postižených orgánů povede k katastrofálním následkům.

Jak se přenáší myší horečka

Tento druh horečky nese nebezpečí v určité oblasti, zatímco osoba se ani neúčastní šíření viru. Hlavními nositeli onemocnění jsou polní myši a norské krysy. Zvířata netrpí horečkou, jsou nositeli. Virus je uvnitř výkalů hlodavců - moči a výkalů. Infekce myší horečkou se projevuje několika způsoby:

  1. Vzdušný Dýcháte vzduch, prach s částicemi exkrementů. Virus se usadí uvnitř těla, protože jste na špatném místě.
  2. Jídlo Jíte potraviny, které dříve navštívili hlodavci.
  3. Kontakt Vaše kůže se přímo setkává s ohniskem viru - myší nebo potkanů, na místech, kde zůstaly výkaly.

Jak rozpoznat nemoc: symptomy u dětí a dospělých

Pokud jste nedávno navštívili vesnici nebo turistické místo s otevřeným polem, které není příliš čisté, a pak máte teplotu asi 40 stupňů, pak se jedná o první příznaky horečky myší u dospělých. Pokuste se pamatovat, zda jste kontaktovali hlodavce, dýchali v místech jejich hromadění. Tato choroba statisticky postihuje muže častěji, ale neměli bychom doufat, že se u žen projeví příznaky horečky žen. U migrény, bolesti svalů, kloubů, zhoršení zraku, nevolnosti by měl být neodkladně zmíněn specialista na infekční onemocnění.

Klinické projevy v počátečním období

Počáteční symptomy u dětí, mužů a žen jsou rozděleny do několika období. První z nich je inkubace, kdy se virus horečky myši usadí uvnitř těla, násobí se a brzy se začnou objevovat první klinické příznaky. Jeho doba trvání je týden až měsíc a půl, ale časté období příštího období je 24-25 dní. Druhé období je počáteční nebo prodromální, když se objeví první příznaky: horečka, zánět a zarudnutí sliznice, krku, hrudníku, obličeje, sucha, kašle. Na sliznici oka je vyrážka.

U dětí se příznaky, které indikují horečku myší, jeví hladce a postupně. Vzhledem k tomu, že infekce trvá nejméně 15 dní. Všechno, stejně jako u dospělých - teplota 40 stupňů, bolest v kloubech a svalech, zimnice, zvracení, nevolnost, časté, náhlé migrény, vzhled "mřížky" v dohledu, drobný celkový obraz, krvácení z dásní a nosu. Celková doba počátečního období je 2 až 4 dny.

Období dysfunkce ledvin

Po počátečním období přichází oliguric - když je narušena normální funkce ledvin. Pokud zaznamenáte pokles denního objemu výtoku (moči) po předchozích příznacích, je to jeden ze symptomů horečky. Doba trvání oligurie (snížená diuréza) je asi týden. Během této doby se zvýšená teplota snižuje, ale obecný stav pohody se nezlepšuje.

Během normální termoregulace těla, osoba, která je nemocná s myší horečkou cítí nižší bolesti zad. To je přímým ukazatelem zhoršené funkce ledvin. K tomuto příznaku dochází kolem 5 dnů nemoci. U mužů není jen těžké zvracení, ale také bolest v epigastrickém regionu. Lékař rychle určuje horečku myší pro tvorbu krevních sraženin. Malé cévy prasknou, někdy i velké. Nosní a děložní krvácení se nevztahuje na horečku myší.

Období poškození orgánů

Selhání ledvin může být vyjádřeno symptomy, jako je otok obličeje, otok a hmotnost víček. To jsou všechny skutečné známky horečky. Přesnější výsledky a diagnostiku lze získat pomocí analýz v laboratoři kliniky. S touto nemocí dochází ke zvýšení ukazatelů, jako je bílkovina v moči, dusík v krvi. Objevují se hyalinové nebo granulované válce. Lékaři označují nejvyšší hladinu dusíku na 7. až 10. den viru myší horečky. Pronikání patogenu do vnitřních orgánů probíhá bez vysoké tělesné teploty.

Během tohoto období dochází k zvracení, častým migrénám. Mužský sex zažívá nespavost, navíc leží na zádech problémem v důsledku bolesti v ledvinách. Běžná olirugie se sníženou diurézou je nahrazena absencí toku moči do močového měchýře. Tento údaj označuje závažnou variantu myší horečky. S mírným stupněm viru - množství moči za den je 350-900 ml.

Období zvýšené diurézy a možné komplikace

Týden po rozmnožení viru a vývoji patologie se objem moči začne zvyšovat. Během dne, rychlost vylučování dosahuje 3-5 litrů. Bolesti se zastaví, zvracení útoky se sníží na minimum nebo zmizí úplně. U mužů mizí nespavost, dochází ke spánku a odpočinku. Rozpoznatelným znakem rychlého uzdravení je zdravá chuť k jídlu. Po dobře upravené stravě se pacienti zlepšují. Úplné uzdravení trvá od jednoho do několika měsíců.

V období zotavení můžete cítit pocit letargie. Patologie ledvin se projevuje chronickou pyelonefritidou (zánětlivým procesem) nebo nefropatií (poškození glomerulárního aparátu). Zbytky myší horečky obtěžují pacienta na dlouhou dobu, až do 10 let života po zdánlivě úplném uzdravení. To je to nejhorší, co si myslíte?

To není ono. Komplikace myší horečky - nejhorší věc, která je správné, aby tuto nemoc. Jejich seznam zahrnuje šok pacienta, rupturu parenchymu (tkáň, která vykonává hlavní činnosti k očištění těla), krvácení a akutní selhání ledvin. V posledním stádiu patologického stavu, kdy se moč již netvoří, dochází k urémii - otrava organismu látkami, které nevycházejí. Je to také zhoršení mozkové aktivity, svalové fibrilace. Muži jsou více ohroženi než ženy.

Diagnóza onemocnění

Pokud se nacházíte v nepříznivé oblasti, byl jste pokousán hmyzem nebo jste byli v kontaktu s hlodavci, po kterém máte první známky a příznaky nemoci, měli byste kontaktovat lékaře infekčního onemocnění. Pro potvrzení diagnózy je nutné absolvovat obecné a biochemické analýzy moči, krve, sérologických testů. Lékaři také používají metody, které usnadňují detekci aktivních virů nebo protilátek.

Léčba a prevence myší horečky

Onemocnění zvané "horečka myší" je léčeno pouze v nemocnici pro infekční onemocnění. Pacient má speciální box, kde bude muset strávit 1-4 týdny odpočinku a obklopen lékaři, kteří budou sledovat váš stav. Se zhoršením situace v léčbě se jedná o resuscitátory. Během léčby lékaři předepisují léky, které snižují horečku, antivirotikum, léky proti bolesti, zmírňují zánětlivé procesy.

Při akutních projevech viru myší horečky budete muset dodržovat parenterální výživu (zcela obchází gastrointestinální trakt nebo doplňuje hlavní příjem). Během období zotavení je předepsána dieta s lehkým zeleninovým mlékem s vitamíny. Pacienti s horečkou se zřídkakdy podávají bez infuzí glukózy, železa, antihistaminik, krevních transfuzí. Po zotavení je nutné, aby byl specialista na infekční onemocnění dlouhodobě sledován, aby nedošlo k úmrtí.

K prevenci horečky patří eliminace hlodavců a jiných nosičů (hmyz), detailní čištění domků z trávy, keřů. Pokud pracujete na poli, používejte ochranný oděv, který vás ochrání před kontaktem s myšmi a potkani, stejně jako s použitím látek, které děsí nepozvané hosty. Vakcíny byly vytvořeny pro některé typy horečky.

Video

Supermarkety s regály výrobků, zeleninové základny, sklepy v venkovských domech - to je malý seznam míst, která jsou vystavena horečce myší v důsledku hlodavců. Jak se chránit před dostat virus do těla? Jaké jsou první známky a příznaky onemocnění? Najdete zde informace o zásadách infekce myší horečkou, obdobích nemoci. Podívejte se na video níže se dozvíte názory odborníků - imunolog a Elena Malysheva.

Pomozte vývoji webu a sdílení článku s přáteli!

Kategorie: