Pomozte vývoji webu a sdílení článku s přáteli!

Lékař může předepsat přípravek Miramistin během těhotenství jako prostředek k léčbě žen s bolestmi v krku, rýmou nebo dechem. Tento lék je považován za bezpečný pro plod, a proto se používá proti různým zánětům a infekčním onemocněním. I za těchto podmínek je nutné aplikovat Miramistin zřetelně podle návodu a v uvedených dávkách. Závisí na specifickém onemocnění. Další informace o tom, zda a jak používat Miramistin během těhotenství, jsou popsány níže.

Co je Miramistin

Univerzální a populární lék s antiseptickými vlastnostmi, který se používá v každodenním životě a léky pro léčbu infekčních a zánětlivých onemocnění je Miramistin. Jeho činnost je zaměřena na ničení mikroorganismů. Účinná látka léčiva neumožňuje množení bakterií na sliznicích. Miramistin je také považován za dobrý nástroj pro prevenci onemocnění způsobených virem nebo plísní. Kromě destrukce bakterií lék posiluje procesy regenerace tkání, aktivně ovlivňuje imunitní síly těla.

Je možné Miramistin během těhotenství

Podle návodu k použití byl přípravek Miramistin zkoumán s ohledem na účinky na ženy během těhotenství. Nebyl nalezen žádný důkaz o negativním dopadu na matku nebo dítě, ale neexistuje ani potvrzení úplné bezpečnosti léku. Miramistin je indikován k externímu použití na sliznicích nebo na kůži, takže léčivo neproniká do krve, proto se nemůže dostat do dítěte placentou. Zavlažování při výplachu, nanesení masti na ránu, opláchnutí nebo vdechnutí nosu je přijatelné léčebné metody.

Indikace pro použití

Miramistin má široké spektrum účinku. Léčivo se používá k léčbě onemocnění plísňového, virového a bakteriálního původu. Hlavní oblastí použití jsou pohlavní patologie. Miramistin se také koná v takových oblastech medicíny, jako je chirurgie, otolaryngologie, dermatologie, urologie a stomatologie.

Gynekologie používá toto antiseptikum k léčbě zánětů genitálií a jejich prevenci v období po porodu. Terapie začíná několik dní před porodem: každé 2 hodiny musí žena vložit do vagíny gázovou podložku zvlhčenou Miramistinem. Další indikace pro použití tohoto nástroje v těhotenství jsou:

 • popáleniny;
 • kožní onemocnění - mykózy, pyodermie;
 • onemocnění horních cest dýchacích;
 • akutní a chronické patologie urogenitálního traktu;
 • pohlavně přenosných nemocí.

Pro hrdlo

Jedním z použití přípravku Miramistin je otolaryngologie. Zde je lék předepsán ve formě spreje. Roztok lze také použít k inhalaci nebo oplachování. Jakákoli forma léku má antimikrobiální a antivirový účinek, ale nevstoupí do krevního oběhu. Miramistin pomáhá snižovat otok a zánět hrdla, což snižuje výskyt kašle. Užívání léku během těhotenství může být následující onemocnění:

 • faryngitida;
 • laryngitida;
 • akutní tonzilitida;
 • hnisavé angíny;
 • ARI a ARVI;
 • chřipka;
 • otitis.

Když drozd

Pro léčbu drozdů se doporučuje, aby se tampony navlhčené Miramistinem umístily do pochvy, kde by měly být 1, 5-2 hodiny. V případě genitálních infekcí, například mykoplazmózy, trichomoniázy, kapavky, se může použít přípravek k mytí. Douchování během těhotenství by nemělo být prováděno nezávisle. To může způsobit poškození vaginální sliznice nebo plodové membrány. Komplikace jsou spontánní potraty, zvýšený děložní tón a přenos infekce na plod.

Od zimy

Otorinolaryngologie se používá k léčbě těhotných problémů s nosem. Vhodnou formou v tomto případě je opět sprej s rozprašovací tryskou. Injekce léku pomáhá propláchnout nosní dutinu, což zlepšuje dýchání. Pro léčbu nosu však můžete použít i mast nebo kapky z roztoku Miramistinu. První z nich rozmazává nosní průchody a druhé jsou jednoduše pohřbeny v nozdrách.

 • rýma;
 • sinusitida (pro praní maxilárních dutin po otevření);
 • rýma s nachlazení.

Složení Miramistinu

Složení přípravku Miramistin je zcela bezpečné pro ženy během těhotenství. Adjuvans je čištěná voda. Hlavní složky Miramistinu jsou:

 • monohydrát - bezvodá látka, což je transparentní olejová kapalina, která je vyrobena ze síry;
 • benzyldimethyl nebo chlorid amonný je hlavní složkou používanou při výrobě prakticky všech antiseptik.

Mechanismus působení

Farmakodynamika přípravku Miramistin působí na houby, viry a bakterie. Účinná látka léku vytáhne tekutý výtok z ran, nedává novou tvorbu hnisu. Lék nepřispívá k podráždění tkání, proto se hojí rychleji. Miramistin navíc obnovuje normální mikroflóru a přispívá ke stabilizaci hormonálních hladin.

Návod k použití přípravku Miramistina během těhotenství

Vzhledem k tomu, že Miramistin je bezpečný pro těhotné ženy, může být jakákoli forma uvolnění použita k léčbě různých onemocnění. Jedná se o mast, roztok a sprej. Ten se používá k zavlažování nosu nebo krku. Roztok a mast zpracovávají rány nebo je využívají k namáčení tamponů, které se pak ukládají do nosu nebo vagíny. Tekutá forma je vhodná pro oplach a inhalaci. Hlavní dávku v každém případě stanoví lékař, stejně jako dobu trvání léčby.

V nose

Pro léčbu sezónních a chronických onemocnění horních dýchacích cest se Miramistin používá jako masti, roztok nebo sprej. S nachlazení, je třeba pohřbít 2-3 kapky léku až 2 krát denně. Dalším způsobem léčby je nejprve opláchnout nos fyziologickým roztokem a poté pomocí vatového tamponu namazat nozdry zevnitř s maskou Miramistin. Opakujte postup může být nejvýše 5 dnů. Miramistin v nose během těhotenství se navíc používá jako sprej. K tomu je třeba udělat 2-3 injekce do každé nosní dírky, zadržet dech. Při nachlazení se postup opakuje 6krát denně.

Po hrdle

Je možné během těhotenství kloktat s přípravkem Miramistin? Návod k použití léku to nezakazuje. Kromě oplachového roztoku můžete použít i sprej na zavlažování hrdla. Lék se nastříká na povrch mandlí a na plochu hltanu a třikrát se stlačí tryska. Pro dosažení tohoto efektu se postup opakuje až 4 krát denně po dobu 4-10 dnů. Pro opláchnutí budete potřebovat roztok Miramistinu. Postup se provádí za použití 10-15 ml léku až 6krát denně. Po opláchnutí je třeba vyplavit zbytky roztoku a zdržet se jídla asi půl hodiny.

Inhalace

Miramistin pro krk během těhotenství se používá ve formě inhalace. Lék urychluje regeneraci sliznic a zvyšuje lokální imunitu. Tento postup bude vyžadovat 0, 01% roztok Miramistinu. Stačí asi 4 ml. Léčivo se nalije do nebulizátoru bez ředění vodou. Vdechnutí přípravku Miramistin během těhotenství trvá nejvýše 15 minut. Tyto procedury jsou předepisovány pouze lékařem, protože pokud se lék dostane do plic a průdušek, existuje riziko jeho proniknutí do krve a placenty. Indikace pro inhalaci jsou případy, kdy přínosy z nich převažují nad možným poškozením.

Douching

Každá třetí těhotná žena vyvíjí drozd kvůli hormonálním změnám. Miramistin je často předepisován pro jeho léčbu, ale je nemožné, aby je doma sprchoval. Nedostatek dovedností ve vztahu k tomuto postupu může být závažným důsledkem, včetně přenosu na dítě a spontánního potratu. Doma můžete umýt antiseptický roztok externích genitálií. S porážkou sliznice je umožněno vstřikovat tampony navlhčené přípravkem do vagíny po dobu 1, 5-2 hodin. Postup se opakuje po dobu 5-7 dnů.

Dávkování a podávání

Způsob léčby Miramistinu a jeho dávkování stanoví lékař v závislosti na konkrétním onemocnění. Terapie je odlišná pro různá období těhotenství. 1-2 trimestery jsou v tomto ohledu obzvláště důležité, protože v této době dochází k tvorbě hlavních životně důležitých orgánů a jejich systémů u dítěte. Jakékoliv procedury s tímto antiseptikem jsou jmenovány v případě nadměrného prospěchu z těchto komplikací.

1 termín

V první fázi těhotenství lze přípravek Miramistin používat pouze podle pokynů lékaře. Poměr terapeutického účinku s vedlejšími účinky bude schopen určit pouze odborník. Mnoho gynekologů nedoporučuje používat tento lék v 1 trimestru. Je-li to nutné, mělo by být omezeno na použití, ve kterých neexistuje riziko, že by se léčivo dostalo do krve. V závislosti na nemoci to může být návaly, oplach, mytí nosních cest, rozmazání kůže nebo sliznic. Dávka je:

 • 10 ml pro mytí nosu;
 • 10-15 ml pro opláchnutí;
 • 2-4 lisování při použití spreje k léčbě krku a nosu;
 • 2-3 kapky roztoku pro instilaci do nozder;
 • proužek 0, 5-1 cm masti pro aplikaci na rány.

2 semestry

Ve druhé etapě těhotenství stojí za to být opatrný při aplikaci Miramistinu. Způsoby použití jsou stejné jako v prvním trimestru. Je lepší omezit používání externích metod, aby se zabránilo přenosu léčiva krví do placenty a dítěte. Nepřekračujte výše uvedené dávky. To je nezbytné pro eliminaci vývoje vedlejších účinků. Bez zvláštních obav je možné přípravek Miramistin používat pouze ve třetím trimestru od 6. měsíce těhotenství.

Jak se neuplatní

Neberte lék dovnitř. Zbývající způsoby užívání přípravku Miramistin jsou dovoleny těhotným matkám při nošení dítěte, ale u několika z nich stojí za to být opatrný. Riziko medikace v krvi během inhalace je v důsledku jejího pronikání do plic a průdušek. Totéž platí pro kloktání, kdy část léku může být v žaludku. Abyste tomu zabránili, roztok po zákroku vyplivte. Vysoké riziko komplikací je způsobeno douchingem. Nemůžete je provádět doma. V některých případech to může dokonce vést ke ztrátě dítěte.

Vedlejší účinky a kontraindikace

Jako každý lék má Miramistin kontraindikace. Je jich málo. Toto antiseptikum nemůžete používat pouze tehdy, pokud jste přecitlivělý na složky léčiva. Záleží na vlastnostech těla. Pokud jde o vedlejší účinky, je možné, že se objeví alergická reakce. Pak byste měli proceduru zastavit. Někdy těhotné ženy mají mírný pocit pálení a svědění, ale ve většině případů to trvá 20-30 minut. Pokud pocity neprojdou a jsou doprovázeny edémem nebo jinými ne-charakteristickými příznaky, měli byste se poradit s lékařem.

Interakce s léky

Miramistin může působit pouze antisepticky. Z tohoto důvodu je lék často používán při léčbě různých onemocnění. Neexistují žádné negativní důsledky z užívání s léky. Při užívání přípravku Miramistin spolu s antibiotiky dochází pouze ke zvýšení antimykotických a antibakteriálních účinků.

Analogy

Při hledání analogů Miramistinu je často porovnáván s chlorhexidinem, který je však toxičtější, díky čemuž jsou jeho vedlejší účinky vyjádřeny mnohem silněji. Navíc, s téměř stejnými indikacemi pro použití, tato léčiva mají zcela odlišné složení. Z tohoto důvodu je Miramistin považován za bezpečnější lék, a proto je předáván dětem nebo těhotným ženám.

Existují i další účinné analogy tohoto antiseptika. Pro léčbu ran a gynekologických onemocnění pomocí léků Octenisept nebo Hexicon. Léčba proti bolesti v krku během těhotenství může zahrnovat:

 • Faringosept;
 • Hexorální;
 • Dekasan;
 • Lizobact;
 • Ingalipt;
 • Gaviscon;
 • roztok furatsiliny;
 • Tantum Verde.

Cena

Cena Miramistinu je určena formou uvolnění a objemem. Můžete si objednat a koupit v internetovém obchodě nebo lékárně v 50, 150 a 500 ml lahvích. Mast v katalozích výrobců je reprezentována zkumavkami 15 a 30 g. Pro zavlažování hrdla nebo nosní sliznice je vhodnější láhev s roztokem se speciální rozprašovací tryskou. Jeho cena bude o něco vyšší ve srovnání s obvyklou formou propuštění.

Formulář vydání

Objem

Cena, rublů

Řešení

50 ml

210

150 ml

400

500 ml

800

Mast

15 g

100-120

30 g

200-240

Rozprašovací roztok

50 ml

230

150 ml

250

Video

Pomozte vývoji webu a sdílení článku s přáteli!

Kategorie: