Pomozte vývoji webu a sdílení článku s přáteli!

Na chalupě ve sklenících rostou domácí kultury rychleji, dávají bohatou úrodu. Aby se předešlo problémům v umělé zahradě a zeleniny potěšené nezapomenutelnou chutí a reprezentativním vzhledem, je nezbytné kvalitní zavlažování a hnojení půdy. Vlastně odkapávací zavlažování, zejména samotný proces, se snadno organizuje doma.

Zavlažování v zemi

Pro zavlažování zeleniny ve skleníku není nutné pobíhat s kbelíky a plýtvat drahocenným časem. Tento proces lze doma automatizovat, udržet výnos a usnadnit jejich práci. Je důležité si uvědomit, že špatná kvalita zavlažování vyčerpává půdní zdroje a pěstovaná zelenina již není u jídelního stolu příjemná. Poskytování vody na místě a ve skleníku - otázka času a přání každého zahradníka.

Odkapávací páska

Z potrubí se voda pohybuje podél regulačního kanálu skleníku, prochází četnými filtry pro vysoce kvalitní čištění. Odkapávací pásky jsou součástí umělého zavlažovacího systému a jejich vlastnosti určuje výrobce. Hlavním hodnotícím kritériem je tloušťka stěny, která určuje životnost, pevnost a funkce zařízení. Například lehká odkapávací páska je vhodná pro rychle dozrávající plodiny a pro dlouhodobé zrání zeleniny je nejlepší použít tloušťku stěny s okrajem.

Kapátka na zavlažování

V systémech kapkového zavlažování jsou zapotřebí kapátka, která mají několik modifikací. To může být kompenzovaný model skládacího typu nebo skládací kapátko s řízeným přívodem vody. Hlavním účelem zařízení je zajistit stejný tlak na různých částech hadice. Tímto způsobem jsou všechny plodiny na zahradě rovnoměrně zavlažovány a kapky vody do kořenového systému. Pro zajištění praktického zavlažování lze použít lékařské kapátka.

Autowatering ve skleníku

Pokud se člověk v zahradě vždy neobjeví, bude mu pomáhat autonomní zavlažování, které se vyrábí doma. Chcete-li vytvořit automatický model pro skleník, musíte také zakoupit filtr, nádrž na vodu, časovač, regulátor, regulátor tlaku a hadici. Automatické zavlažování ve skleníku lze zakoupit, ale v tomto případě musíte utratit spoustu peněz. Hlavním úkolem je vytvořit požadovaný tlak uvnitř potrubí tak, aby voda po částech po určeném časovém intervalu proudila do kultur.

Zalévání skleníků bez vaší účasti

V Izraeli a dalších evropských zemích se zavlažování ve sklenících provádí pomocí automatizace a účast lidských zdrojů již není nutná. Chcete-li splnit své plány, naplňte barel vodou, koupit speciální vybavení a vodní čerpadlo v obchodě. S ním je možné dodávat vodu do rozsáhlého systému zavlažování ve skleníku, přičemž se udržuje konstantní tlak, aby bylo možné instalovat četné odkapávací pásky přímo do kořenového systému každé kultury.

Odkapávací brouk

Jedná se o obzvláště účinný způsob zavlažování ve sklenících, který je k dispozici každému pro náklady a funkčnost. V konkrétním případě je nutné použít zařízení "Skleník" a "Skleník", které pokrývají celou plochu skleníku, ale používají se také v otevřených prostorách. Výrobu kapkového zavlažování ve skleníku provádí společnost LLC "Cycle", která se nachází v regionu Vladimir (Kovrovo). Každá sada má své vlastní charakteristiky, které je třeba zdůraznit:

 1. Skleníkové zařízení určené k zavlažování 60 plodin, tj. Skleníkové plochy o rozloze 18 metrů čtverečních. Náklady na sadu spotřebovávající vodu z nádrže je 1800 rublů, zatímco model s mírným prouděním tekutiny z vodovodního systému bude stát kupujícího asi 2000 rublů.

 2. Skleník má podobnou montáž a plochu, nabízí několik sad v závislosti na zdroji vody. Model „poháněný“ z nádrže stojí 1200 rublů a spotřeba vody z akvaduktu bude stát 1500 rublů.

Automatický zavlažovací systém

Zavlažování kapek v skleníku běloruského výrobce je určeno pro 50-60 rostlin, ale pokud je to nutné, pokrývá rozměrnější plochy. Mezi úpravami uvedenými manuálními, poloautomatickými a automatickými režimy, nejvíce přizpůsobenými přání kupujícího. Mezi hlavní výhody zavlažovacího mechanismu patří:

 • není třeba elektřina, bezchybná práce na bateriích;
 • kompaktnost zařízení;
 • sada kapátků a hadic podle normy;
 • možnost použití minerálních hnojiv, což činí jednotku multifunkční;
 • nainstalovat instrukci aquadusa, detailní výkres.

Nejdůležitější věcí je, že tato jednotka poskytuje vysoce kvalitní samovodnění rostlin s minimální spotřebou vody, tj. Vylučuje přítomnost osoby. Na 8 bateriích pracuje mechanismus po dobu 6-8 měsíců, zatímco výrobce má záruku kvality. Je možné vodu progresivně zavlažovat nejen skleníkovými plodinami, ale také zeleninovou zahradou, trávníkem, skleníkem, předzahrádkou.

Zavlažovací systém to udělejte sami

K zajištění kvalitního zavlažování kořenového systému je nutná naléhavá potřeba zavlažování. Ve skleníku je nejlepší způsob, jak zachovat nutriční vlastnosti půdy, získat bohatou úrodu na výstupu. Vzhledem k tomu, že automatické zavlažování je velmi nákladné, je docela reálné, aby takový mechanismus byl doma. Je důležité dodržet technologii, připravit potřebné materiály předem, pochopit princip samonosného designu.

Systém zavlažování

Materiály pro instalaci

Základem návrhu je hlavní přívod vody (vodní nádrž), ze které se voda šíří kapilárními trubkami přímo do kořenového systému každé elektrárny. Pro výrobu účinného zavlažovacího systému pro skleník je nutné připravit během instalace následující materiály:

 • Měřicí páska;
 • samořezné šrouby;
 • Řezačky trubek;
 • hliníkové konzoly;
 • nastavitelné klíče;
 • pahýl;
 • nůžky na řezání plastových trubek.

Chcete-li sestavit složitou strukturu, můžete potřebovat odkapávací pásky, odkapávače pro zavlažování (můžete lékařské), konektor, spínací ventily, čerpadlo, spojky, adaptéry, trubky, trysky. Pro progresivní modely zavlažování je důležité nezapomenout na časovač a monitor. Jednoduchý mechanismus významně šetří finanční náklady a zároveň poskytuje teplomilným rostlinám potřebné množství vlhkosti.

Jak udělat automatické zavlažování

Zalévání skleníků bez vaší účasti je realitou. Hlavní pravidlo: zvolte pouze plastové prvky. Jsou lehké a trvanlivé; na rozdíl od kovových konkurentů se nestávají ucpanými rezy, čímž narušují tok vody do kořenového systému rostlin. Kapátko by mělo být nastavitelné tak, aby pokrylo velké plochy. Zavlažovací systém pro skleník se montuje v následujícím pořadí:

 1. Připojte přívodní hadici k hlavnímu přívodu vody nebo ji pevně připojte k velké nádobě, která musí být po sestavení celé konstrukce naplněna vodou.
 2. Vytáhněte hadici požadované délky podél lůžek, zavřete zátku z opačné strany.
 3. Před každým skleníkem našroubujte šrouby pro nadcházející zavlažování. Každá díra v hadici by neměla procházet, jinak se okamžitě stane bezcenným.
 4. Pro určení průtoku je povoleno odšroubovat šrouby o 1-2 otáčky, voda přes ně odkapává silněji.
 5. Hadici zajistěte hliníkovými pásy tak, aby se při změně povětrnostních podmínek nepohybovala.
 6. Pokud je ve skleníku několik lůžek, použijte odpaliště a několik hadic pro zavlažování.

Video: Kapková závlaha z lékařských kapátků

Recenze

Anna, 42 let: Mám polykarbonátový skleník, takže je nutné zavlažování plodin. Nedávno jsem pro sebe vytvořil vlastní zavlažovací systém pomocí hadice a šroubů. Design je jednoduchý a cenově dostupný, hlavní věc - nevyžaduje zvláštní náklady. Když potřebuji více vody, odšroubuji šrouby na několik otáček, pak je znovu upevním, aby se okurky a rajčata vůbec neohnuly.

Victor, 34 let: Dlouhou dobu se snažil zavlažovat pomocí nejnovějších technologií odkapávací zavlažování, ale nakonec se vrátil ke starému zastaralému způsobu se samořeznými šrouby. Ve sklenících je to vynikající a velmi praktická možnost, zejména když je místo tekoucí vody obvyklá nádoba s vodou. Již několik let používám tento systém: funguje a pokaždé mě těší s bohatou sklizní.

Pomozte vývoji webu a sdílení článku s přáteli!

Kategorie: