Pomozte vývoji webu a sdílení článku s přáteli!

Pokud se očekává, že se kotě brzy objeví v domě, rozhodněte se na místo ke spánku, připravte kočičí toaletní a hygienické výrobky. Hlavním bodem je, zda jsou vlastníci zřízeni, aby se o něj náležitě starali, aby ho vzdělávali. Malá zvířata by měla být krmena potravou bohatou na bílkoviny, vitamíny, mikroprvky, léčit, očkovat, hrát si s nimi. Zdravý, aktivní čtyřnohý přítel přinese lidem radost.

Péče o kotě

Zdravá kočka má správné množství mléka pro krmení, zabývá se hygienou koťat, chrání před nebezpečím, rozvíjí přírodní instinkty, dává poučení z adaptace na samostatný život, plně se o ně stará. Pokud je matka zdravá, klidná, plná síly, lidé nepotřebují další péči o koťata. Pokud je slabá, povinnosti krmení a výchovy spadají na ramena majitelů.

Základy

Aby zvíře mohlo bezpečně růst, je třeba mu zajistit řádnou údržbu. Tam je seznam toho, co potřebujete, aby se v očekávání pet. To je:

 1. Miska na krmení a pití - sklo, kov, porcelán, fajáns.
 2. WC zásobník o potřebné velikosti s lopatkou na čištění, výplň.
 3. Ložní prádlo, koš, box na spaní nebo houpací síť, která je namontována na teplém místě bez průvanu.
 4. Bavlněné tampony, kolečka - pro péči o oči a uši.
 5. Kogtetochka - zakoupená nebo vyrobená z kusu dřeva pokrytého kobercem.
 6. Drážkovací fréza se zastřihovačem pro oříznutí pouze špiček zubů.
 7. Hřebeny pro vlnu, přednostně kovovou, aby nedošlo k „šoku“.
 8. Zoo šampon, ručníky.
 9. Hračky - bezpečné gumové míčky, myši, plastové kuličky.

Napájení

Kočka krmí děti po dobu 30–40 dní, ale po 3 týdnech se krmí mlékem z bradavky nebo se učí na talířek. Obiloviny, vejce, ryby, maso, zelenina, tvaroh se zavádějí postupně, dávají správné množství vody. Přechod na suché a mokré hotové krmivo by měl být hladký. Koťata by měla jíst často, 5-6 krát denně, trochu po kousku, aby nedošlo k nadýmání. Jídlo by mělo být příjemná teplota - zima povede k trávení a podchlazení.

Při výběru hotového krmiva je třeba vzít v úvahu, že v produktech třídy Economy existuje jen málo užitečných látek, ale v něm je spousta chutí a konzervačních látek. Takové jídlo vyvolává zažívací problémy, ovlivňuje kvalitu svalů, kostí a vlny. Vyvážené značky kvality potravin, ale vhodné i pro domácí zvířata pouze dva měsíce. Myši, bramborová kaše, jejich slabé čelisti lépe žvýkají. Domácí jídlo (vařené libové maso, ryby, cereálie, tvaroh, zeleninové přísady) je dobré pro kotě. Zakázáno:

 • Smažené, uzené výrobky;
 • solená, nakládaná zelenina;
 • cukrovinky;
 • pečivo, jiné moučné výrobky;
 • jídlo s kořením, solí, kořením.

Hygiena

Čistokrevný nebo čistokrevný mazlíček potřebuje hygienické postupy. Důležité včasné školení na podnose. Výplň by měla zvolit dobrou kvalitu. Nemůžete použít písek - může se stát zdrojem infekce, šíří nepříjemný zápach. WC musí být systematicky vyčištěno, omyto.

Kočky bojují, poškrábají nábytek, protože potřebují brousit drápy. Je nutné zkrátit drápy kotě doma se speciálními nůžkami nebo pinzetou nebo na veterinární klinice. Akvizice kogtetochky usnadní život domácímu mazlíčku, uloží nábytek. Mytí by nemělo být prováděno více než jednou za měsíc, aby se zachoval kožní maz malého mazlíčka: to je důležité pro stav kůže a srsti.

Jak se starat o kotě doma

Rozhodnutí vzít kotě zahrnuje nejen zábavu s domácím mazlíčkem, ale i řádnou péči o něj. Nejtěžší období ošetřovatelství spadá do prvních šesti měsíců, kdy malé zvíře pochopí svět, získá důležité dovednosti. Je nutné zjistit, jak se starat o kotě, v závislosti na věku, stavu, který musíte získat, aby se všichni členové rodiny cítili pohodlně.

Péče o novorozená koťata

Mateřský instinkt kočky se stará o potomky, ale po porodu potřebuje znovu získat zdraví, aby mohla nakrmit děti. Úkolem osoby je poskytovat dobrou výživu a pohodlné podmínky zadržování. Pro novorozence slepá koťata potřebují teplé místo, suché lůžko, špatné osvětlení (soumrak), žádné dráždivé látky. Všechno ostatní dá matce. Nedotýkejte se dětí, vezměte si ruce - kočka nemusí mít rády cizí pachy, děti odmítnou.

1 měsíc

Péče o měsíční koťátko, které je slabé a bezmocné, jí pouze mléčné potraviny, potřebuje péči, náklonnost, zabere spoustu času:

 1. Vlak k jídlu z misky (4-5x denně), přidejte injekční stříkačku. Přejídání vede k regurgitaci, průjmu, nadýmání.
 2. Pokud hodláte přenést do hotového krmiva, mělo by se s nimi začít s krmivem. Domácí menu je nasekané produkty nebo hotová dětská výživa.
 3. Vyberte si dřevěnou výplň pro toaletu nebo použijte jednorázové pleny, naučíte svého domácího mazlíčka, aby ho použil ihned po jídle, ale často se nedoporučuje hrabat v louži. Pro podnosy s mřížkovou výplní není potřeba, ale musí několikrát denně umýt.
 4. Není nutné se koupat dítě, ale je nutné se starat o uši, umýt oči vařenou vodou nebo speciální kapky.
 5. De-odčervení je ukázáno na zvíře přinesené z ulice.

2 měsíce

 1. Strava je doplněna schválenými produkty. Vyloučeny jsou plnotučné mléko, brambory, makarony, slané, uzené, kořeněné potraviny.
 2. Koupit hotová krmiva pro koťata, nepoužívejte konzervy nebo příliš levné. Namočte suché kousky.
 3. Školení na toaletu začít od prvního dne života na novém místě.
 4. Mytí očí se provádí hadříkem navlhčeným kyselinou boritou, roztokem furatsiliny (mimo nos), heřmánkovým odvarem.
 5. Jednou za měsíc si uši umyjte vatovým tamponem namazaným olejem nebo kosmetickou vazelínou. To se také provádí pro prevenci klíšťat. 2 měsíce - první očkování.
 6. Začněte trénovat na nehty trochu holení drápy. Pravidelně česaná vlna.
 7. Provést první vodní procedury. Teplota vody - ne více než 38 stupňů. Hlava, uši a oči nelze navlhčit.
 8. Poskytovat hračky.

3 měsíce

Tříměsíční kotě rozřezala všechny zuby, dobře vidí, voní, jí potravu pro dospělé, zkoumá svět kolem sebe, hraje. Dítě je schopno žít bez matky, ale ne bez pomoci osoby, na kterou byl zvyklý. Majitel se stará o domácího mazlíčka, opravuje chování, tvoří dovednosti. Včasné a řádné krmení, provádění hygienických postupů, očkování, zajištění bezpečnosti - to jsou hlavní úkoly údržby a vzdělávání.

Jak se starat o koťata bez kočky

Pokud je novorozené kotě ponecháno bez matky, muž se o něj postará. Dostání se z bezmocného kluka je problematické, jeho tělo není přizpůsobeno nezávislému životu, ale láska, trpělivost a porozumění dospělého přítele mu pomůže. Zde jsou hlavní body péče o kotě:

 1. Vyberte si hypoalergenní mléčnou náhražku, nastavte dietu (první dva týdny po 2-3 hodinách ve dne a v noci, pak snižte noční krmení na 1 čas).
 2. Kontrola přírůstku hmotnosti v prvních 3 týdnech života.
 3. Teplota směsi se udržuje nejprve mezi 36 ° a 38 °.
 4. Sledujte barvu a konzistenci židle. V případě negativních změn kontaktujte veterináře.
 5. Včas se postarat o návnadu.
 6. V prvním týdnu by měla být teplota v domě pro kočky v rozmezí 30–33 ° C a pak postupně snižována. Teplo je podporováno infračervenou lampou, lahví teplé vody, topnou podložkou zabalenou v ručníku.
 7. Hlazení břicha, stehna a anální oblasti aktivuje práci jeho vnitřních orgánů, pomáhá vyprazdňovat močový měchýř a střeva.
 8. Začněte trénovat na podnose po 4 týdnech.
 9. Péče o oči, vlasy.
 10. Nedovolte dětem hrát si s dětmi, chránit životy zvířat, zabránit nechtěnému chování, když se domácí mazlíčci začnou pohybovat a hrát.

Představuje péči o některá plemena koťat

Péče o malé „ušlechtilé“ koťátko vyžaduje určité úsilí:

 1. Sphynxes nemají vlnu a vyžadují další péči o kožní záhyby a uši. Sfinga ráda osprchuje, je teplá. Konzumace čerstvé zeleniny a obilovin je vítána.
 2. Malá perská krása musí být česána každé dva až tři dny. Odměnou bude brilantní luxusní kůže a pohodu.
 3. Školení podnos britského kocoura Fold začít co nejdříve. Starší zvířata se proces učí rychleji. Péče o britskou pleť je jednoduchá: navlhčete si ruku a lehkou masáž vlasů a pokožky.
 4. Koťata skotského plemene, dlouhá a krátkosrstá, vyžadují řádnou péči, praní, česání, aby se nevytvářely rohože. To je důležité zejména při přípravě výstav.

Video

Pomozte vývoji webu a sdílení článku s přáteli!

Kategorie: