Pomozte vývoji webu a sdílení článku s přáteli!

Lékaři říkají, že v normálních případech je frekvence močení u dospělých mužů 5-6 krát denně a návštěva toalety více než 10krát denně je již patologií. Pokud takové opakované vyprazdňování močového měchýře není doprovázeno bolestivými pocity, nevylučuje to přítomnost vážných onemocnění v těle. Vzhledem k tomu, časté močení bez bolesti u mužů může být známkou některých závažných onemocnění, měli byste okamžitě navštívit zdravotnické zařízení. Kvalifikovaný urolog bude diagnostikovat, identifikovat příčiny a předepsat správnou léčbu.

Příčiny častého močení u mužů bez bolesti

Dle lékařské praxe, důvody pro opakované návštěvy toalety zahrnují: \ t

 • poškození endokrinního systému;
 • věkové poruchy;
 • infekce v močové trubici, ledvinách nebo močovém měchýři;
 • dlouhodobé užívání diuretik;
 • stresové situace.

Konstantní nutkání močit bez bolesti může znamenat narušení endokrinní činnosti, diabetes mellitus je zvláště nebezpečný. Lékař by měl být kontaktován, pokud opakované návštěvy toalety přidávají příznaky jako: zvýšená chuť k jídlu, žízeň, rychlý úbytek hmotnosti, přepracování a podrážděnost. Všechny tyto příznaky ukazují diabetes, ve kterém se tělo snaží odstranit přebytečnou glukózu v krvi v důsledku hojného močení.

V případě poruch tvorby moči spojených s věkovým faktorem se může v noci objevit časté močení. Ve většině případů nutkání nepředstavuje ohrožení těla. S pěstováním roste množství moči v bublině v noci. Bezbolestná a opakovaná návštěva toalety však v některých případech znamená rozvoj prostatitidy. Tato choroba znepokojuje muže zralého věku. Stále nevydaná nemoc je někdy asymptomatická, ale často je touha po močení hojně doprovázena bolestí břicha, závratí a nevolností.

Urogenitální infekce jsou dalším znakem vícenásobné návštěvy toalety. Patologie jako cystitida bez bolesti a pálení, pyelonefritida, zánět močovodů - hlavní důvody léčby mužů k urologům. Nadměrné návštěvy záchodů pro tyto nemoci v některých případech jsou doprovázeny řízky v dolní části břicha, bolesti zad, vysoká horečka. Užívání diuretik a stresových situací někdy způsobuje časté návštěvy latríny.

Příznaky, které mohou doprovázet časté močení

Symptomy, které se objevují při močení často bez bolesti u mužů, mohou buď indikovat vývoj různých onemocnění nebo být pro tělo neškodné. V každém případě musíte navštívit zkušeného lékaře. Mezi bezbolestnými symptomy, které se objevují při opakovaných návštěvách toalety, jsou: horečka, sucho v ústech a výtok z močové trubice krví.

 • Teplota S tímto příznakem se může vyvinout takové onemocnění, jako je prostatitis. Časté noční nutkání, doprovázené zimnicí, dává lidem spoustu problémů. Jako výsledek - nedostatek spánku a podrážděnost. Infekční onemocnění ledvin - další důvod vzniku vysoké teploty při vyprazdňování močového měchýře.
 • Sucho v ústech. Tento příznak je často známkou diabetu. Příznaky, jako je slabost, rychlý úbytek hmotnosti, dobrá chuť k jídlu bez pocitu plnosti, se přidávají k neustálé touze pít a opakované močení.
 • Vypouštění z močové trubice. Pokud je moč zakalený, s hnisavými nečistotami, pak jsou tyto příznaky pravděpodobně příčinou onemocnění, jako je cystitida. Zánět močového měchýře se často vyskytuje u žen a dětí, ale také způsobuje mnoho problémů pro muže. Cystitida je doprovázena nepříjemnými bolestmi v dolním břiše, zejména po sexu.

Který lékař kontaktovat

První lékař, který by měl být navštíven, když je tělo neobvyklé pro příliš časté návštěvy toalety, je urolog. Po prozkoumání a identifikaci příčin pošle tento specialista pacientovi testy. Dnes jsou urologové vyzbrojeni velkým množstvím technických prostředků a metod pro identifikaci příčin častého močení bez bolesti u mužů. Zpravidla jsou jmenováni:

 • vyšetření prostaty (rektální);
 • kompletní krevní obraz;
 • laboratorní studie infekčních onemocnění;
 • výpočetní tomografie nebo ultrazvuk ledvin / močového měchýře.

Jak a co léčit časté močení mužů

Léčba častého vyprazdňování močového měchýře závisí na diagnóze provedené urologem. Při léčbě infekcí může lékař předepsat antibiotika - léky ve formě tablet. Měly by být používány striktně, jak je předepsáno lékařem, což vylučuje použití alkoholu. Existuje také lidový lék na časté močení u mužů - speciální bylinné tinktury, které se prodávají v lékárnách bez lékařského předpisu. Například odvar z máty, třezalky tečkované, listy třešně, šalvěje nebo heřmánku pomůže zbavit se opakovaných cest na toaletu.

Metody prevence častého močení

Pro prevenci a zlepšení celkového stavu močového systému je třeba dodržovat některá pravidla:

 1. Do fyzické cvičení na posílení pánve svaly.
 2. Dodržujte řádný spánek a odpočinek.
 3. Eliminovat pikantní, konzervované a slané potraviny ze stravy.
 4. Mírný pohlavní styk až pětkrát týdně.
 5. Omezte přívod kapaliny na 1, 5 litru denně.
 6. Dodržujte pravidla intimní hygieny každý den.

Pomozte vývoji webu a sdílení článku s přáteli!

Kategorie: