Pomozte vývoji webu a sdílení článku s přáteli!

Urogenitální infekce se často vyskytují u obou pohlaví, ale ženy, vzhledem ke strukturním rysům močového systému, je nesou těžší. Cystitis, paranephritis a další onemocnění způsobená nejjednoduššími bakteriemi rychle postupují a jsou doprovázeny závažnými komplikacemi. Lékaři pro léčbu pyelonefritidy, adnexitidy, uretritidy a dalších infekčních onemocnění ledvin předepisují Furamag - návod k použití tohoto antimikrobiálního léčiva obsahuje úplný seznam kontraindikací a přibližných dávek.

Tablety Furamag

Širokospektrální antibakteriální léčiva se používají častěji než jiné pro léčbu chorob způsobených patogenními mikroorganismy. Tablety Furamag jsou skupinou takových léků. Hlavní účinnou složkou léčiva je furazidin nebo draselná sůl. Odolnost vůči antibiotikům se vyvíjí pomalu, takže se používá k prevenci infekcí. Lék je určen k potírání následujících patogenů:

 • E. coli normální a hemolytické;
 • stafylokoky normální a hemolytické;
 • původci paratyfidu B;
 • geny enterobacter aero;
 • citrobacter;
 • Protey Mirabilis;
 • salmonelu;
 • streptokoky;
 • bakterie morgan;
 • shigella.

Aktivita nitrofuranu ve vztahu k toxinům produkovaným mikroorganismy je 95%. Lék zbarví moč jasně žlutou barvou. Možná negativní reakce z mikroflóry žaludku. Léčivo má mírný vliv na metabolismus a syntézu leukocytů, proto v případě problémů s renální vylučovací funkcí není předepisován. Při užívání v kombinaci s léky obsahujícími vápník je možná reakce moči, doprovázená změnou hodnoty pH z neutrální na alkalickou.

Složení a uvolňovací forma

Léčivo je dostupné v želatinových kapslích. Droga patří do skupiny netoxických léků, protože obsahuje pouze furazidin. V lékárnách najdete furamag s koncentrací 25 mg a 50 mg. Kromě furazidiny jsou do přípravku zahrnuty uhličitan hořečnatý, uhličitan draselný a mastek. Tyto látky tvoří obal kapslí a neumožňují rozpad látky. Podrobnosti o složení léčiva mohou být uvedeny v tabulce níže.

Účinná látka

Koncentrace v mg

Furazidin draselný

25

Uhličitan draselný

6.3

Hydroxid uhličitan hořečnatý

25

Talek

1.5

Furamag je antibiotikum nebo ne

Furazidin je derivát nitrofuranu. Látky této skupiny patří k antibiotikům. Ovlivňují střevní mikroflóru, ničí gram-pozitivní a gram-negativní mikroorganismy. Furamag, stejně jako jakékoli jiné antibiotikum, způsobuje smrt prospěšných bakterií, proto se po jeho podání doporučuje pít Linex a další probiotika. Lék má aktivační účinek na imunitní systém, nutí leukocyty zničit patogenní mikroorganismy.

Adsorpce furazidinu probíhá v tenkém střevě. Maximální koncentrace účinné látky je dosažena hodinu po užití přípravku a trvá 4-5 hodin. Doporučuje se užívat tobolky po jídle, aby se zvýšila biologická dostupnost přípravku. Furamag lze detekovat v moči 4 hodiny po vstupu kapsle do žaludku. Furazidin je vylučován ledvinami. Léčivo může být použito ke stimulaci syntézy leukocytů.

Indikace pro použití

Antibiotika mohou být užívána pouze na doporučení lékaře. Pro infekce způsobené mikroorganismy citlivými na furazidin je předepsán Furamag - návod k použití obsahuje úplný seznam doporučení pro užívání tohoto léku. V chirurgické praxi je toto antibiotikum předepsáno pro prevenci neuritidy, sepse, hnisání ran. Tobolky Furamag lze užívat při léčbě infekčních onemocnění dýchacích cest. Indikace pro použití léčiva jsou následující:

 • urogenitální infekce (pyelonefritida, akutní cystitida, uretritida);
 • gynekologické infekce;
 • těžké popáleniny doprovázené infekcí kůže.

Jak užívat Furamag

Návod k použití obsahuje přibližné dávky vypočítané pro léčbu infekčních onemocnění. Přesný režim antibiotik by měl být lékař. Dávka přípravku Furamag se vypočítá v závislosti na onemocnění a stavu pacienta. Podle instrukcí by dospělí měli užívat 100 mg léku 3-4krát denně. Furamag cystitida užívaná ve výše uvedené dávce po dobu jednoho týdne. Děti mají předepsanou dávku 25–50 mg 3krát denně. Denní dávka nesmí překročit 5 mg na 1 kg.

U urologických operací, cystoskopie a prevence chronické cystitidy jsou dospělým předepsány dávky 50 mg jednou. Děti před operací by měly užívat 30 mg. Pokud byla během komplexní léčby vynechána další dávka, měla by být další dávka užita jako obvykle. Nemůžete pít 2 tablety místo jednoho, abyste nahradili zmeškané léky.

Zvláštní pokyny

Aby se snížila pravděpodobnost vedlejších účinků ze žaludku a nervového systému, lék se omývá velkým množstvím tekutiny. Léky nitrofuranové skupiny není nutné kombinovat s antihistaminiky. Pokud se objeví nežádoucí účinky, musíte okamžitě přestat užívat tobolky. Schopnost řídit nebo obsluhovat furazidin neovlivňuje. Pro bolesti hlavy chronické povahy je Furamag užíván s opatrností.

Furamag během těhotenství

Užívání během těhotenství je kontraindikováno, protože nitrofurany snadno pronikají do placenty. Po dobu trvání léčby se kojení zastaví. Při dlouhodobém užívání přípravku Furamag může trpět mikroflóra žaludku a vagíny, takže léčba se před plánováním těhotenství zruší. Pokud žena zcela zrušila kojení, pak si může vzít lék podle standardního schématu.

Furamag děti

Furazidin a jiné nitrofuranové přípravky nejsou předepisovány pro děti do 3 let, protože jejich toxikologické účinky na tělo jsou velmi vysoké. Pro akutní infekce urogenitálního systému jsou dětem předepsány dávky 25–50 mg 3krát denně. Denní dávka nesmí překročit 5 mg na 1 kg. Délka léčby nepřekročí 4 dny. Podle instrukcí pro exacerbaci chronické cystitidy nebo obstrukci močových kanálků v důsledku pyelonefritidy jsou dětem předepsány dávky 1 mg na 1 kg tělesné hmotnosti.

Interakce s léky

Neužívejte současně Ristomycin, Chloramphenicol, Sulfanilamide a Furamag - návod k použití říká, že během léčby infekčních onemocnění tímto nástrojem byste se měli zdržet užívání alkoholu. Nápoje obsahující alkohol zvyšují pravděpodobnost nežádoucích účinků a přispívají k utlačování krve. Neužívejte současně s přípravky Furamag, které zvyšují kyselost moči (kyselina askorbová, chlorid vápenatý atd.).

Furamag a alkohol

Podle návodu furazidin draselný - hlavní složkou léku. Ethylalkohol nemůže tuto látku rozpustit, takže užívání alkoholu vede k potlačení terapeutického účinku léčiva. Vysoce kvalitní nápoje navíc zvyšují toxicitu Furamagu. Po jejich užití pacienti trpí závažnými vedlejšími účinky, mezi nimiž jsou nejčastější:

 • průjem;
 • zvracení;
 • kožní vyrážka a svědění;
 • prudký pokles krevního tlaku.

Vedlejší účinky a předávkování

Léčivo patří do skupiny netoxických látek. Vzácně se po použití léčiva vyskytly vedlejší účinky typické pro jiné nitrofurany: těžké migrény, závratě, nízký krevní tlak, nevolnost, zvracení, anorexie, polyneuritida, problémy s játry, alergické reakce (kožní vyrážky, svědění, žlutá kůže). Pokud v průběhu léčby zjistíte nežádoucí účinky, které nejsou uvedeny v návodu k použití, informujte o tom ošetřujícího lékaře.

Předávkování je doprovázeno klasickými neurotoxickými příznaky, ataxií a třesem. Při otravě antibiotiky by se mělo vypít velké množství vody. Návod k použití říká, že k prevenci neuritidy může lékař předepsat vitaminy skupiny B (thiamin bromid). Při silných toxických účincích je nutné provést výplach žaludku.

Kontraindikace

V případě přecitlivělosti na léčiva nitrofuranové skupiny není toto širokospektrální antibiotikum předepsáno. Dětský věk do 1 měsíce, terminální stadium chronického selhání ledvin, toxická hepatitida, polyneuritida pokročilého stádia jsou absolutními kontraindikacemi užívání tohoto léku. Nepijte ji během těhotenství a kojení. Návod k použití obsahuje kompletní seznam kontraindikací.

Podmínky prodeje a skladování

Podle návodu nelze Furamag skladovat déle než 3 roky od data vydání. Tobolky musí být na suchém místě skrytém před sluncem. Teplota vzduchu nesmí překročit 25 ° C. Produkt můžete zakoupit pouze na lékařský předpis. Přípravek se vyrábí v tobolkách po 25/50 mg v blistru po 10 kusech. V jednom balení může být až 5 blistrů s pilulkami.

Analogy

Pokud jde o farmakologické vlastnosti, tetracyklin je nejbližší furazidinu. Tento lék je účinný proti Proteus Mirabilis, Proteus Morganii, Staphylococcus, Salmonella tyčinkám. V kombinaci se streptomycinem může být použit k léčbě infekcí krku. Nejbližší analog Furamag je Furagin. Je účinný proti Staphylococcus Spp, Enterobacteriaceae a dalším grampozitivním a gramnegativním bakteriím. Standardní dávka přípravku Furagin obsahuje 50 mg účinné látky. Podle analogů Furamag zahrnují:

 • Furasol;
 • Urofugarin.

Cena Furamagu

Návod k použití uvádí, že lék vyrábí lotyšská společnost OLAINFARM. Ruské farmaceutické společnosti nebyly schopny zakoupit licenci na výrobu této tablety antibiotik, takže lékárny si ji objednaly z Lotyšska a Polska. Cena Furamagu závisí na koncentraci účinné látky a počtu kapslí. Níže uvedená tabulka ukazuje náklady na antibiotikum v různých lékárnách v Moskvě.

Název lékárny

Formulář vydání

Náklady v rublech.

Dialog

25 mg, 30 tablet

419

50 mg, 30 tablet

594

Síťová nemocniční lékárna WHITE LOTUS

25 mg, 30 tablet

510

Europharm LLC

50 mg, 30 tablet

770

Zdravzona

25 mg, 30 tablet

440

Video

Recenze

Daria, 27 let

Ve věku 19 let mi byla diagnostikována cystitida. Lékař mi původně předepisoval Nolitsin, ale tento lék mi nevyhovuje kvůli kontraindikacím. Pak jsem se rozhodl pro lékárnu, abych našel vhodný nástroj a pak si ho koupil. Moje volba padla na Furamag. Účinek léku se projevil po 2 hodinách. Úplně ta nemoc prošla na druhý den.

Elena, 35 let

Stejně jako mnoho jiných dívek, jsem obeznámen s cystitidou v chladném počasí. Snažil jsem se s ním bojovat bez antibiotik, ale pak doktor předepsal Furamag příznaky nemoci neprošly. Pocit pálení v močovém kanálu prošel druhý den, ale já jsem čelil vedlejším účinkům ve formě závratí a těžké migrény.

Alena, 29 let

Po užívání Furamagu jsem měl nepříjemný dojem Setkal jsem se se silnými vedlejšími účinky. Vypil jsem 2 tobolky léku a pak jsem šel do práce. Po asi 2 hodinách se objevila nevolnost a závratě. Další den jsem se rozhodla snížit dávku na 1 tabletu. V důsledku toho byla k neustálé nevolnosti a závratě přidána tachykardie.

Pomozte vývoji webu a sdílení článku s přáteli!

Kategorie: