Pomozte vývoji webu a sdílení článku s přáteli!

Hlodavci jsou prodejci více než 70 druhů onemocnění nebezpečných pro člověka. Mohou se snadno usadit mezi lidmi, zejména pokud jsou pro to vytvořeny podmínky: díry ve zdech, nehygienické podmínky. Vzhledem k tomu, že krysy se chovají velkou rychlostí, je jasné, proč je úkol rychle se zbavit škůdců naléhavý.

Co jsou nebezpečné krysy

Pokud populace krys žije v odpadkové koši, suterénu, verandě, kurníku nebo stodole, pak je nájemníci domu slyší dupat, pískat a dostat se do obývacího pokoje přes toaletu. To však není vše. Tito savci mohou infikovat lidi prostřednictvím produktů, jako je yersinióza, tularemie, leptospiróza a další. Nebezpečnější než krysy? Hlodavci nesou parazity, kteří jsou původci infekčních onemocnění. Nejnebezpečnější pro člověka jsou hnědé a černé exempláře, protože ve středověku byli distributory moru a tyfusu.

Co se jich bojí

Někteří lidé se domnívají, že se hlodavci ničeho nebojí, ale není to tak. Krysy jsou citlivé na pachy, takže je nepříjemný zápach může vyděsit. Chcete-li se zbavit savců v nebytových prostorách, můžete použít petrolej, mazací olej, spálenou gumu, spálenou vlnu, naftalen. Je jasné, že pro obývací pokoj není tato možnost vhodná. V místech, kde není možné použít jedy nebo nepříjemné pachy, funguje ultrazvukový prostředek pro potkany. Principem činnosti zařízení je šíření zvukových vln, které nepříznivě ovlivňují centrální nervový systém malých a velkých hlodavců.

Jak chytit krysy

Můžete bojovat s myší a krysy pomocí mechanických pastí, které musí být instalovány podél stěn, kde se hlodavci pohybují. Lov škůdců nebude účinný, pokud je chytíte od hnízda. Jak chytit krysy a myši, pokud je jejich stanoviště neznámé? Je snadné identifikovat škůdce hromadami vrhu nebo stopami zkažených věcí. Nainstalujte past na krysy daleko od způsobu pohybu domácnosti a skryjte pasti za velkými předměty. Princip pasti: rám, který je pod pramenem, s odstraněnou návnadou (sýr, maso) zlomí krk hlodavce.

Co otrávit

V případě, že nevíte, jak se zbavit hlodavců, nejjednodušší způsob, jak je vyhnat, je zavolat sanitární epidemiologickou stanici. Profesionální personál bude provádět deratizaci ve všech místnostech s použitím toxických chemikálií. Jednodušší způsob je účinný jed z krys, který si můžete koupit v obchodě již v hotové formě nebo si to udělat sami. Chemické přípravky jsou rozděleny do dvou skupin: jed jedovatých nebo dlouhotrvajících. V prvním provedení škůdci rychle umírají, ve druhém jsou vystaveni pomalé destrukci.

Jak se zbavit krys v soukromém domě

Potkani často napadají místo, usazují se ve stodole, chlívku nebo kuřecím kurtu, kradou slepičí vejce a další potraviny. Pro chytání populace pomůže domácí zvířata: kočky, psi (Fox teriér, jezevčík). Krysy jsou inteligentní zvířata, proto, pozorujíce, jak jsou příbuzní zničeni po jednom, rychle opustí soukromý dům. Boj proti krysám v soukromém domě bude účinný, pokud začnete hada.

Hlodavci se bojí plazů, protože v přírodě jsou kořistí. Tato přirozená odolnost pomáhá ničit škůdce. Není nutné, aby se had plazil kolem domu. Uprostřed místnosti je nutné umístit pouze terárium, které odradí nezvané „sousedy“. Nejúčinnějším způsobem hlodavého vápna je udržovat dům v čistotě a jídlo v chladničce nebo v nepřístupném prostoru.

V slepičím domě

Pokud se v domě slepic najdou škůdci, nebudou pracovat s jedy. Jak odstranit krysy z takové místnosti? Byliny pomohou vyhubit hlodavce a nepoškodí slepice: sušené máty peprné nebo větvičky bezinky. Můžete použít spoustu čerstvých rostlin nebo kus látky navlhčené jejich esenciálního oleje. Mnoho lidí tvrdí, že takové aromaterapeutické sezení pomáhá rychle se zbavit krys v slepičím domě.

V bytě

Vzhled sledovaných škůdců savců v bytě je pro majitele šok, zejména pokud se nachází v horních patrech výškové budovy. Mnozí dokonce ani nevědí, jak zabít krysu, protože je vynalézavý a nemusí se osobě vůbec objevit. Podezření na přítomnost škůdce můžete vyvolat nepříjemným zápachem, výkaly v podobě kuliček, pískáním, škrábáním, kousky papíru, otvory ve zdi.

Jak se zbavit krys v bytě s pomocí jedu není nejlepší volba, protože hlodavec bude jíst jed, a pak zemře někde ve stropě, po kterém je nepříjemný zápach po mnoho měsíců. Chraňte apartmán před nezvanými hosty několika způsoby:

  • uspořádat stěny podél stěn a připoutat je k bateriím;
  • naneste lepidlo na kus lepenky a umístěte jej na místa průniku tak, aby byl hlodavce pevně upevněn na kartonu;
  • koupit přístroj s ultrazvukem;
  • otvory s rozdrceným sklem, betonovou směsí a železnými plechy.

Ve stodole

Od nebytových prostor se hlodavci snáze stáhnou. Zbavit se krys ve stodole může být podle starého populárního receptu: rozptýlit popel na podlaze. Látka dráždí kůži škůdců, takže pobyt v místnosti bude pro ně nesnesitelný. Účinné a lapače na bázi lepicí pásky. Další možností je umístit hlubokou mísu uprostřed stodoly s vodou. Zvíře, když chce uhasit žízeň, se určitě utopí.

Ve sklepě

Řídit škůdce ze sklepa navždy je vytvořit pro ně nejnepříznivější podmínky. Proto je nutné je zbavit potravy, aby se zastavila aktivní reprodukce. Pro začátek musí být sklepní dveře čalouněny kovovými plechy, otvory v potrubí by měly být utěsněny a ventilační otvory by měly být uzavřeny sítí. Chcete-li se zbavit krys ve sklepě, můžete použít mechanické (improvizované pasti) nebo chemické metody. Odborníci říkají, že tyto jsou účinnější. Mezi ně patří použití jedů, které se vyrábějí v roztocích, aerosolech, prášcích, otrávených zrnách.

V garáži

Vyhnat z garáže sledovaných hlodavců může být některá z výše uvedených metod. Je však třeba mít na paměti, že krysa je velmi mazané zvíře. Bojovat byl úspěch, musíte jednat podle určitých pravidel. Rychlý způsob, jak se zbavit krys v garáži je zavřít všechny možné otvory pro jejich proniknutí, ujistěte se, že okna a dveře jsou zavřené po západu slunce. Neskladujte potraviny v garáži a nechte tam špinavé nádobí. Čas od času musí být místnost ošetřena, aby se zabránilo vzniku roztoku bělidla.

Jak se zbavit krys lidových prostředků

S hlodavci můžete bojovat pomocí starých, ale účinných receptů. Jak chytit krysu doma lidovými metodami? Nejběžnější metodou je směs sádry a mouky (1: 1), která je ponechána v blízkosti nádoby s vodou. Zvíře ochutná pokrm a pak vypije vodu. Sádra uvnitř savce ztvrdne, což bude mít negativní vliv na jeho vnitřní orgány.

Lidové léky pro krysy se používají, pokud je použití chemických látek nepřijatelné. Další účinný způsob zakořenění hlodavců, který byl používán po dlouhou dobu: je třeba chléb nasekat, jemně nasekat víno a přidávat nerafinovaný slunečnicový olej. Návnada by měla být umístěna v rozích a podél stěn. Škůdci budou jíst navrhované léčení a zemřou z trávení.

Další informace o tom, jak se zbavit myší.

Video

Recenze

Konstantin, 38 let

Po chemickém zpracování v další jídelně jsem se usadil krysy. Brambory začaly mizet ze stodoly, pak v kuchyni sbírali odpadky z popelnice, ale když jsem viděl v kuchyni díru, moje trpělivost skončila. Koupil jsem si vepřové strniště, rozetřel jsem ho masem a páchl na místech, kde hlodavci zůstali - po týdnu byli pryč.

Maria, 21 let

Když jsem žil v pronajatém bytě, viděl jsem velkou krysu na popelnici - křičela jsem, že všichni sousedé přišli. Jeden muž mi dal pilulku tsunami. Pokyny uvádějí, že vyvolávají vnitřní krvácení. Položil jsem jed u koše a o dva dny později jsem viděl, jak krysa zemřela. Omlouvám se za zvíře, ale co dělat.

Ekaterina Lvovna, 69 let

Hlavním důvodem vzniku domu hlodavců - nehygienických podmínek. Když moji sousedé dostali krysy, začali na mě upadat. Přinesl jsem je rychle znamená "Rat číslo smrti 1." Zvířata jedla návnadu v podobě pastovité hmoty a rychle zemřely. Jediné negativní - muselo hledat mrtvé mrtvoly, aby nezmokly.

Pomozte vývoji webu a sdílení článku s přáteli!

Kategorie: