Pomozte vývoji webu a sdílení článku s přáteli!

V domácnosti je žena omezena ve výběru možností odstranění nežádoucích vlasů, zejména v intimní oblasti. Má přístup pouze ke speciálním krémům, starému osvědčenému stroji, vosku nebo pastě, elektrickému epilátoru. Ten je považován za velmi pohodlný, ale je to lepší než jiné metody a jak je epilace oblasti bikin prováděna epilátorem?

Je možné oholit hlubokou oblast bikin epilátorem?

Odborníci zajišťují, že absolutně některá ze stávajících metod odstraňování chloupků může být aplikována na všechny oblasti, vyjma obličeje - kůže je tenká, citlivá, některé možnosti (klasické holení, vosk) jsou nežádoucí. Neexistují žádné takové problémy s oblastí bikin, včetně té nejhlubší: pokud se vám s epilátorem pohodlně pracuje, neměli byste přemýšlet o „moci“ a „nemůže“. Nicméně, ne všechny ženy souhlasí dělat toto:

 • Kůže na pubis a perineu je velmi citlivá, snadno poškozitelná. Růst vlasů nastává v několika směrech. Společně tyto faktory jsou příčinou zranění, která se dlouho hojí.
 • Bezbolestná epilace tohoto typu nemůže být nazývána - horní zóna pubis nesmí přinést nepohodlí, ale čím nižší, tím ostřejší pocit. Pokud nemůžete pracovat s epilátorem na nohou, je lepší se nedotýkat hlubokých bikin - bude to mnohem bolestivější.
 • Podráždění, které se objevuje u drtivé většiny žen, pomalu mizí, ale hladká kůže po epilátoru zůstává delší než po holení: až měsíc.

Jak epilace provádí epilátor v oblasti bikin

Obecné schéma práce je stejné jako u holicího strojku: před zahájením procedury je třeba pokožku napařit, některá zařízení mohou odstranit vlasy i pod tekoucí vodou. Pokud je to nutné, ženy aplikují gel s lidokainem, pokud je bolest při používání epilátoru oholit hluboké bikiny příliš silná. Alternativou ke gelu je sprej. Použití léků proti bolesti v injekcích je nežádoucí.

Klasický typ depilace:

 1. Předehřejte pokožku ve sprše (3-5 min.).
 2. V případě potřeby ošetřujte antisepticky, necitlivě.
 3. Stříhání vlasů na 4 mm.
 4. Očistěte před růstem pomalou rychlostí a současně táhněte z kůže.
 5. Ošetřenou oblast omyjte, naneste speciální uklidňující prostředek.

Tento postup lze provést ve 3 verzích:

 • Klasická depilace na lince - přes okraj kalhotek.
 • Hluboké bikiny - stydké okolí.
 • Celkové holení - zahrnuje rozkrok k hýždě.

Jak si vybrat nejlepší epilátor pro bikiny

Kromě technických charakteristik, které jsou podrobně popsány níže, je stejně důležitý bod - pohodlí. Vezměte si do rukou model, který se vám líbí, zkuste několik pohybů. Pokud není nárok na hmotnost a formu, je to váš epilátor. Na technické stránce však musíte zvážit pouze:

 • pracovní princip;
 • rychlost;
 • moc;
 • potraviny;
 • Je možné provádět depilaci ve vodě?

Počet rychlostí

Schopnost měnit tempo práce je důležitá pro správné odstranění chloupků, výpočet stráveného času a pohodlí procedury:

 • Pomalá (první) rychlost je zaměřena na krátké vlasy - vylomí dlouhé.
 • Střední (druhá) je ideální pro většinu možností odstraňování chloupků, včetně odstranění chloupků z oblasti bikin.
 • Rychlý (třetí) je velmi bolestivý, ale s ním mohou být odstraněny i velmi dlouhé vlasy.

Jak epilátor pro hluboké bikiny

Bez ohledu na systém, kterým je zařízení vybaveno, chopí se chlupů a se zvláštním pohybem je vytáhne ústy a snaží se odstranit folikul. Z tohoto důvodu je nemožné zavolat zařízení depilačním přístrojem - nezmenšuje se jeho délka, ale „se táhne“ hluboko do. Přesnější princip určuje systém - disk nebo pinzeta. Jediný rozdíl mezi nimi je to, který prvek dělá rotaci. Který epilátor si vybrat?

Disk

Nejběžnější, a proto nejoblíbenější: epilátor s tímto principem práce najdete i v rozpočtovém segmentu, díky němuž je přístupný každé ženě. Přístroj odstraňuje chloupky v důsledku otáčení disků. Počet zachycených chlupů nepřesahuje 32 kusů, takže míra bolesti při práci s diskovým epilátorem je průměrná.

Kleště elektrické depilační

To je považováno za modernější, ale zda je to lepší pro staré modely disků, je otázkou. Vlasy zachycují speciální talířové kleště, které vytvářejí jakýsi "špetek". V době, kdy mohou odstranit 20 až 40 vlasů, což závisí na vlastnostech modelu a počtu pinzety. Odborníci doporučují zvolit modely o 40 jednotkách, protože to sníží bolest při epilaci a efekt efektu bude výraznější.

Dostupnost dalších funkcí a funkcí

Většina z nich je zaměřena na zlepšení komfortu procedury a na její bezbolestnost. Toho je dosaženo zejména tryskami:

 • Pokud máte vysoký práh citlivosti, podívejte se na modely, které slibují ochlazení pokožky. Mohou to udělat proudem vzduchu nebo předběžnou sadou vody v trysce, která musí být v mrazáku.
 • Alternativní možností chlazení je speciální rukavice naplněné gelem: před použitím s epilátorem se uchovává v chladničce po dobu několika hodin.
 • Masážní tryska pomáhá uvolnit nervová zakončení ošetřené oblasti.
 • Zastřihovač nemá vliv na pocity během epilace - je zaměřen na vytvoření designu v oblasti bikin.
 • Tryska pro lokální odstranění chloupků - úzká, odstraňuje chlupy jednotlivě.
 • Některé epilátory pro oblast bikin mají speciální trysku, která pokrývá část pinzety (u modelů disků to není) - to snižuje oblast léčby, takže bolestivost procedury je snížena.

Jak používat epilátor

Kromě obecné techniky práce musíte znát některé funkce tohoto zařízení a konkrétní oblast. Jak používat epilátor v oblasti bikin co nejúčinněji a bezpečněji? Dodržujte následující pravidla:

 • Nedržte hlavu na suchou pokožku - potřebuje dobrý skluz.
 • Pokud se jedná o první zkušenost s epilátorem, začněte experiment s nohama.
 • Nikdy se neholte nad růstem vlasů.
 • Netlačte hlavu epilátoru - tak vyvoláte zranění.
 • Po několika dnech po epilaci pokožku vydrhněte.
 • Začněte s nízkou rychlostí, pokud se bojíte bolesti.
 • Před menstruací by se postup neměl provádět - zvyšuje se citlivost oblasti bikin.
 • Ve večerních hodinách je epilace méně bolestivá.

Nejlepší epilátory pro ženy

Všechny modely, které existují na trhu krásy, není třeba srovnávat, a proto v níže uvedeném hodnocení jsou pouze přístroje, které jsou nejvíce orientovány na práci s intimní oblastí. Pečlivé vyšetření každého modelu vám pomůže učinit dobrou volbu a najít správnou a ideální volbu pro vás přímo. Odborníci nabízejí navigaci mezi následujícími položkami:

 1. Braun SE 7681 je jedním z nejdražších přístrojů, ale podle odborníků je to ideální epilátor s tryskou pro oblast bikin, lokální depilací a podpažím. Hlavní nevýhodou je vysoká cena.
 2. Rowenta Silence Bikini 5420 - pomáhá vyrovnat se s odstraněním vlasů, a to iv oblasti se zvýšenou citlivostí, má masážní trysku a možnost nastavení rychlosti. Cena je průměrná.
 3. Braun 7931 SkinSpa má 40 pinzet a 2 rychlosti, epilace bikin s tímto typem epilátoru je téměř bezbolestná díky masážní funkci a plovoucí hlavě. Navíc je podsvícení. Nevýhodou je vysoká cena.
 4. Philips Bikini Perfect 6375 je skvělý epilátor pro oblast bikin, doplněný ořezávačem pro design. V sadě 4 úzkých trysek, které jsou vhodné pro práci i na nejmenších plochách. Možné odstranění mokrých vlasů. Úplatky a cena - jeden z nejdražších přístrojů.
 5. Philips Satin HP - volba, když "levné" není ekvivalentní "špatnému". Práce ve vodě, tryska pro intimní zónu, může regulovat rychlost. Hlava se vymaže.

Cena

Náklady na takové zařízení se pohybují od 1500 do 13000 rublů, proto, aby bylo možné zjistit přesnější cenu, musíte pochopit, který model hledáte a na kterého výrobce se díváte. Přibližný provoz na předních značkách:

Výrobce Cena

Rowenta ticho bikiny

1700-9000 r.

Braun se

3500-12000 р.

Philips HP

1200-6000 str.

Video

Recenze

Alain, 34 let: Přítel mě přesvědčil, abych si koupil epilátor Braun, i když mě cena dlouho děsila - více než 10 000 rublů. Nelitoval! Tichý, rychlý, tekoucí ve vodě. Pokud si připravíte kůži dobře, není strašidelné ani oholit oblast bikin. Plovoucí hlava velmi pro úplné odstranění chloupků a podpaží. Každý, kdo si myslí, že si objednává nebo ne - doporučuji!

Inna, 27 let: Z katalogů jsem si vybral epilátor pro polovinu zóny bikin, rozhodl jsem se ho koupit v internetovém obchodě. Zastavila se u Rowenty Silence Bikini, která mě stála 3000 p. Ideální ženské zařízení pro intimní zónu, zejména pokud to uděláte poprvé. Ne příliš bolestivé, odstraňuje vlasy dobře, není třeba je čistit.

Pomozte vývoji webu a sdílení článku s přáteli!

Kategorie: