Pomozte vývoji webu a sdílení článku s přáteli!

Vitamíny rozpustné v tucích jsou pro pokožku prostě nepostradatelné, takže léčivý přípravek Retinol Acetate je obzvláště populární. Ve skutečnosti se jedná o roztok retinolu, který našel svou distribuci v moderní kosmetologii. Vitamin se používá nejen v období sezónní avitaminózy, ale také s problémy křehkých nehtů, bledosti vlasů, dermis. Před přijetím vitaminu A v oleji se doporučuje dodatečně konzultovat s dermatologem, kosmetologem, poraďte se se svým lékařem a prostudujte si pokyny pro používání léku.

Co je Retinol acetát

Olejový roztok vitamínu A je používán kosmetologií, zvyšuje tonus dermis a zajišťuje jeho estetický vzhled. Retinol acetát je přírodní složka rozpustná v tucích, která stimuluje metabolické procesy těla na buněčné úrovni. Takové jmenování je vhodné pro moderní medicínu v dysfunkci jater, onemocnění gastrointestinálního traktu - zhoršenou intestinální adsorpci retinolu. V kosmetologii se jedná o vysoce účinný dermatologický lék zaměřený na produktivní obnovu horní vrstvy epidermy.

Složení

Vitamin A v kapalné formě má stejnou přirozenou složku, která stimuluje biochemické procesy v těle. Při požití dosahuje maximální plazmatická koncentrace po 3 - 4 hodinách, s intramuskulárním podáním - po 1-2 hodinách. Poločas rozpadu je pozorován v játrech, retinol acetát je však částečně vylučován v nezměněné formě a částečně ledvinami jako neaktivní metabolity. Vitamin Retinol má rozsáhlé spektrum účinku v oslabeném těle, takže to nebolí zahrnout do složení preventivních opatření pro onemocnění kůže a trávicího traktu.

Farmakologický účinek

Retinol acetát lze zakoupit v každé lékárně, ale nebrání mu studovat jeho účinek na lidské tělo. Například vitamín A produktivně zmírňuje bolest, snižuje počet bolestí hlavy, přispívá k rychlé úlevě od podrážděnosti a dalších příznaků nestability orgánů centrálního nervového systému. Další farmakologické vlastnosti retinol acetátu pro kůži a celé tělo jsou uvedeny níže:

 • normalizuje růst a fyzický vývoj těla;
 • stimuluje sexuální funkce;
 • zvyšuje stabilitu imunity při vystavení vnějším podnětům;
 • stimuluje procesy regenerace a epitelizace;
 • léčí nemoci jater, zažívací ústrojí při porušení střevní absorpce.

Formulář vydání

Roztok se stejnou účinnou látkou retinol acetát má několik forem uvolňování, mezi které patří ampule pro intramuskulární injekce, granule, pilulky a kapsle pro vnitřní orální podání. Při vysoké koncentraci retinol acetátu není nutné porušovat předepsanou dávku, aby se předešlo předávkování. Také jsou známy kapky vitaminu A rozpustné v tucích, které se používají orálně.

Aplikace

Vitamín A rozpustný v tucích si můžete koupit v každé lékárně, ale je důležité, abyste si s lékařem předem domluvili plán intenzivní péče v dospělosti a dětství. Léčba poskytuje maximální efekt, pokud striktně dodržujete všechna doporučení lékaře, způsob aplikace, denní dávku. Toto jmenování je vhodné pro následující klinické případy s těmito chorobami těla:

 • oftalmologie: ekzematózní léze očních víček a rohovek, konjunktivitida, xeroftalmie, povrchová keratitida, hemeralopie;
 • močový systém: cirhóza jater, tvorba kamenů v močových cestách, nedostatek vitaminu a hypovitaminóza A;
 • dermatologie: kolagenóza, hypotrofie, hypersenzitivita horní vrstvy epidermis, pyodermie;
 • dýchací systém: rozsáhlé léze plic a průdušek, pneumonie, akutní respirační onemocnění.

V kosmetologii

Roztok retinol acetátu se doporučuje jako externí prostředek pro obnovu a omlazení pokožky. Několik kapek na dermis, a projít tašky pod očima, zvýšené otok, podráždění. Retinol acetát může být předepsán, když kůže zvlhne, aby se zvýšil její tón, pružnost, poskytl přirozený stín a stimuloval lokální průtok krve problémovými oblastmi. Vitamin A může být předepsán pacientovi na kožní onemocnění, ale pouze ošetřujícím lékařem. Indikace pro použití retinol acetátu jsou následující: \ t

 • akné;
 • zhoršená tvorba kožního mazu;
 • zvýšení počtu kožních mikrobů;
 • vzhled jemných vrásek;
 • zhoršenou produkci kolagenu a elastinu.

Jaký je rozdíl mezi retinol acetátem a retinol palmitátem?

Užitečné retinoidy se nacházejí v mnoha léčivech. Jedná se o retinol acetát a retinol palmitát. V prvním případě se jedná o sůl kyseliny octové, která není vytvářena lidským tělem. Ve druhé - o fyziologicky nasycené kyselině, ve které je organický zdroj v zoufalé potřebě, ale v nekoncentrované formě. Retinol palmitát je považován za přijatelnější pro tělesnou syntetickou sloučeninu, která je přímo zapojena do metabolických procesů.

Návod k použití

Retinol acetát může být podáván jako orální a externí činidlo. Povrchová samoléčba není vítaná, protože pokyny ukazují kontraindikace, vedlejší účinky. Před objednáním léku pacient vyžaduje další odborné poradenství, integrovaný přístup k vzniklému zdravotnímu problému. Forma uvolňování závisí na klinické situaci, věku - dospělém pacientovi nebo dítěti. Níže jsou uvedena místní doporučení.

Olejový roztok

Tato pohodlná forma uvolňování se aktivně používá pro problémy obličeje a jiných kožních patologií. Dermatolog důrazně doporučuje použití acetátu retinolu, 5-10 kapek navenek, dvakrát denně, ráno a večer. Pro zvýšení žádoucího kosmetického účinku je podporován současný příjem vitaminu B2. Denní dávka retinol acetátu je nejvýše 20 mg olejové báze denně.

Kapsle

Pacient přezkoumává, že orální medikace má také příznivý vliv na celkové zdraví. Doporučuje se aplikovat 1 kapsli retinol acetátu ráno a večer. Doporučuje se vypít jednu dávku 10 minut po jídle, vypít vodu. Pokud přeceňujete doporučenou dávku tohoto léčiva, nejsou vyloučeny nežádoucí účinky ve formě zvýšené ospalosti a útlaku orgánů centrálního nervového systému. V druhém případě je pilulka dále zakázána.

Těhotenství a kojení

Lék je levný, ale jeho nákup musí být předem dohodnut se svým lékařem. Například s velkou péčí by specialista doporučil retinol acetát těhotným a kojícím ženám. A v prvním trimestru těhotenství se obecně nedoporučuje pro léčbu a omlazení. Aktivní složka je hrozbou pro prenatální vývoj, vylučuje se v mírných porcích mateřským mlékem. Maximální přípustná dávka - 1 kapka roztoku oleje.

Vedlejší účinky

Retinol acetát je dobře snášen tělem v každém věku, působí nepozorovaně a vzácně způsobuje vedlejší účinky. Výjimkou je přecitlivělost organického zdroje na účinné látky vitaminu A, v důsledku čehož dochází k nepříjemným známkám zvýšení hypovitaminózy A. Patologie se projevuje následujícími změnami v celkovém stavu klinického pacienta:

 • záchvaty migrény;
 • podrážděnost;
 • nadměrné pocení;
 • bolest kostí dolních končetin;
 • zvýšená ospalost;
 • hypertermie;
 • oligurie a exantémy.

V takových případech by měl být další příjem retinol acetátu okamžitě přerušen a měl by být předán ošetřujícímu lékaři mimo plán. Existují dvě varianty sledu událostí - snížení doporučené denní dávky vitaminu A, zavedení náhrady a využití farmakologických vlastností stejně účinných protějšků. Všechny synonyma obsahují retinol acetát, ale různé koncentrace.

Kontraindikace

Před užitím nejméně miligramu retinol acetátu se musíte seznámit s pokyny v obalu. Zvláštní pozornost je věnována lékařským kontraindikacím, které významně snižují počet pacientů, kteří si mohou dovolit koupit vitamin A a být léčeni. Omezení jsou podrobně popsána níže, musí být dále projednána se svým lékařem. Použití retinol acetátu se proto nedoporučuje na následujících klinických snímcích:

 • přecitlivělost organismu;
 • děti do 7 let;
 • dekompenzace stadia selhání srdce;
 • chronická nefritida;
 • žlučové kamenné onemocnění;
 • hypervitaminóza A;
 • zánět kůže.

Interakce s léky

Cena charakteristického léčiva je nízká, takže retinol acetát je často součástí komplexního léčebného režimu. Zde je třeba pamatovat na lékové interakce, které mohou významně zhoršit celkový stav klinického pacienta. Nicméně lékaři v samostatných duetech nevylučují pozitivní dynamiku základního onemocnění. Například retinol acetát se nedoporučuje kombinovat s podobnými vitamíny, protože se vyvíjejí příznaky hypervitaminózy A. V kombinaci s karotenoidy se imunobiologické funkce organismu rychle zvyšují.

Analogy

Cena vitamínu A je k dispozici všem zákazníkům, vždy si ho můžete vybrat v barevných katalogech a zakoupit v internetovém obchodě. Pokud však takový lék není vhodný pro lékařské kontraindikace nebo se zdá, že je v praxi naprosto k ničemu, jsou níže uvedeny léky, které jej mohou včas a harmonicky nahradit. Jsou to takové léky jako:

 • Vitamin A;
 • Retinol;
 • Retinola Palmitat.

Cena

Mnozí pacienti se zajímají o hlavní otázku, kolik je vitamín A v lékárně. Cena charakteristického léku závisí na výrobci, hodnocení lékárny a městě nákupu. Obecně platí, že cena je cenově dostupná pro všechny pacienty, kteří potřebují léčbu, a tento přírodní produkt lze zakoupit v lékárně bez lékařského předpisu. Níže jsou uvedeny ceny v Moskvě, po podrobné studii, můžete bezpečně provést objednávku. Takže:

Název lékárny, kde si můžete koupit vitamin A

Cena, rublů

Samson Pharma

35

Evalar

37

Bílý lotos

40

Daňová lékárna Altufevo

33

ElixirPharma

35

Lititoria

35

Video

Pomozte vývoji webu a sdílení článku s přáteli!

Kategorie: