Elektrické mlýnky na maso s vysokým výkonem a multifunkčními tryskami jsou již dlouho běžnými hosteskami. Kromě funkce vaření masa takový stroj často nahrazuje odšťavňovač, řezač zeleniny a kuchyňský robot.

Shromáždili jsme a systematizujeme informace o 10 populárních modelech elektrických mlýnků na maso v tomto hodnocení.

Hodnotící kritéria

Analyzovali jsme klíčové charakteristiky výkonu a spolehlivosti všech modelů:

  • Jmenovitý a maximální výkon. Maximální výkon odráží sílu otáčení hřídele v okamžiku zablokování, při takovém zatížení motor neodolává dlouhodobému používání a ochraně. Jmenovitý výkon je výkon, při kterém mlýn na maso pracuje v normálním režimu, broušení potravin. Maximální výkon je důležitý při práci s tvrdým, vláknitým masem a pevnými potravinami. Jmenovitý výkon určuje sílu působící na hřídel během provozu.
  • Materiály, ze kterých jsou skříň převodovky a ozubená kola vyrobeny. Materiál karoserie přímo ovlivňuje hmotnost zařízení a trvanlivost, jakož i stupeň ochrany proti vibracím a mechanickému poškození. Síla motoru působící na hřídel závisí na materiálu převodovky. Bez ohledu na výkonný motor mlýnku na maso, pokud jsou ozubená kola vyrobena z plastu, pak takový model netrvá dlouho. Výjimkou je převodovka v samotné převodovce, která působí jako přídavná pojistka - je obvykle vyrobena z odolného plastu, který chrání motor před přetížením, když je hřídel zaseknutý při plné rychlosti.
  • Počet trysek, které rozšiřují funkční aplikaci. Moderní mlýn na maso není totiž jen zařízením pro výrobu mletého masa, ale také multifunkčním kombajnem. A počet dalších trysek, jako jsou: odšťavňovače, řezačky zeleniny, trysky pro vaření klobás a kebee, pomáhá hospodyňkám používat mlýn na maso.
  • Počet otáček, přítomnost ochrany proti přetížení a zpětný chod. Volič rychlosti v mlýnku na maso umožňuje zvolit optimální režim pro maso různých stupňů tvrdosti. Reverzní pomáhá uvolnit hřídel při rušení pomocí tvrdého kusu nebo blokovacích nožů a mřížky s výrobky.

Kromě toho jsme se snažili reflektovat designové rysy každého modelu a shromáždili pozitivní a negativní body z uživatelských recenzí.

A samozřejmě není posledním kritériem pro hodnocení v tomto hodnocení cena, která přímo ovlivňuje rozhodnutí o koupi.

TOP-10

10. Moulinex ME 686832

Model zpracovává až 2, 6 kg / min. Mlýnek na maso má rukojeť pro přepravu a prostor pro uložení šňůry a příslušenství. Zásobník je vyroben z plastu. Pogumované nohy pomáhají snižovat vibrace.

Lehké plastové pouzdro tohoto modelu je náchylné k poškrábání a poškození. Majitelé si stěžují na špatné ostření nože, v důsledku čehož se maso lisuje skrz otvory v grilu a neřezá. Kromě mlýnku na maso je docela hlučný.

Výhody: Pohodlná rukojeť pro přenášení, lehká.

Nevýhody: Mísa pro krmení masa je vyrobena z plastu a špatně připevněna k základně, vysoká hladina hluku a křehké plastové tělo, tupé nože, šroubovací vůle během provozu.

9. Polaris PMG 3043L ProGear Uvnitř

Při stavbě tohoto mlýnku výrobce prohlásil kovové pracovní díly, které by měly zajistit spolehlivost. Charakteristickým rysem tohoto modelu bylo použití ozubeného kola s ocelovým převodem a motorem s dlouhou životností.

Kovové vlastnosti pracovních částí a ergonomie jsou hlavními rysy tohoto modelu. Nicméně, majitelé si všimnou tupého nože z trhlin, v důsledku čehož se často neusadí, ale je vytlačován šroubem skrz otvory pro grilování a mlýn na maso musí být často rozebírán.

Výhody: Kompaktní, dobrý prostor pro upevnění, silné, ne elegantní pouzdro.

Nevýhody: Hlučný, rychle narazí na nůž, těsné tlačítko na.

8. REDMOND RMG-1205-8

REDMOND RMG-1205-8 je zařízení s velkým počtem funkcí. Je schopen dělat nádivky, tvořit kebbe a klobásy, sekat zeleninu, dělat šťávu z měkkého ovoce.

Kombinovaný materiál těla a velký počet trysek v kuchyni pomáhají při přípravě různých pokrmů. Je pravda, že trysky jsou vyrobeny z tenkého kovu, který je příliš tvrdý pro příliš tvrdé výrobky. Kromě toho tento model neposkytuje řízení výkonu. V důsledku toho je značně ovlivněna kvalita a spolehlivost plastových dílů.

Plusy: Mnoho tipů, snadno se čistí.

Nevýhody: Žádný regulátor rychlosti, hluk, trysky z tenkého kovu, krátká šňůra.

7. Caso FW 2000

Pouzdro z litého hliníku, pracovní nástroje z kovu. Zahrnuje 3 mřížky a trysky pro klobásy a kebbe. Řízení - mechanické. Mlýnek na maso je snadno demontovatelný a snadno se s ním manipuluje. Kov v tomto modelu poskytuje spolehlivost. Ale design nože a šneku vyčerpal. Přístroj se nedokáže dobře vyrovnat s tvrdým, šlachovitým a mraženým masem.

Výhody: Celokovová konstrukce, během provozu neklouže po stole.

Nevýhody: Vysoká hladina hluku, nepohodlný posunovač, nepracuje s tvrdým masem dobře.

6. Philips HR2742 / 20 Viva Collection

Součástí tohoto modelu je 6 vyměnitelných hrotů a 2stranný doplněk pro čištění, který zkracuje dobu tohoto postupu o 50%. Model je však vyroben z plastu, což usnadnilo konstrukci, ale také snížilo spolehlivost.

Lehkost, kompaktnost a všestrannost tohoto modelu určitě osloví hostesku. Bylo však nutné zaplatit za odlehčení konstrukce, samozřejmě, nízkou spolehlivostí pohonu a mechanickou ochranou proti přetížení - při zaseknutí se plastové pouzdro zlomí.

Výhody: Přijímač masa se snadno demontuje a čistí, automatické seřízení nože a šroubu eliminuje možnost nesprávné instalace, tiché, mnoho přídavných zařízení.

Nevýhody: Plastový pohon, při přetíženém, objemném kufříku, bez prostoru pro trysky, nedochází k automatickému vypnutí motoru.

5. Kambrook KMG400

Mlýnek na maso může zpracovat až 2, 2 kg za minutu. Doba nepřetržitého provozu je 15 minut. Model je jasný a snadno použitelný.

Kovové pouzdro a intuitivní ovládání, ale to, bohužel, je vše. Konstrukce mlýnku na maso je navíc velmi těžkopádná, ale také se svou hlavní funkcí - výrobou mletého masa - nečiní velmi dobře.

Výhody: Pohodlná správa, skladovací trysky v pístu, šňůra je odvíjena.

Nevýhody: hlučné, krátké šňůry, těžké, špatně mleté ​​maso.

4. Gemlux GL-MG500SS

Gemlux GL-MG500SS je vybaven standardním nožem a grilem, který maso jednou prochází.

Tento model má pohodlné ovládání, kovové pouzdro, vysoce kvalitní nůž a spolehlivé upevnění šroubů. Tlumení vibrací je však špatně promyšleno. Při práci silně chodí na stůl. Nízký jmenovitý výkon navíc omezuje rozsah použití.

Výhody: Sharp nůž, spolehlivý mechanismus upevnění šroubů k motoru. Nevýhody: Vysoká vibrace, velká velikost, bez trysek pro zeleninu.

3. Moulinex HV9 ME740

Jedná se o nejvýkonnější mlýn na maso v sortimentu Moulinex, který je dodáván s velkým počtem příloh.

Výkon a funkčnost tohoto modelu odpovídají názvu potravinového procesoru. Ale ne všechny trysky pro zeleninu vykonávají svou práci stejně dobře a náklady na tento mlýn na maso jsou poměrně vysoké. Podle majitelů, tam je vůle v krku montáž, a nůž je nudný a drtí maso.

Plusy: Mnoho trysek, kompaktní.

Nevýhody: Rychle omývá povrch kovových dílů, hluk, tryska s kostkami nefunguje dobře - kusy vycházejí nerovnoměrně, vysoké ceny.

2. Sirman TC-12 Denver

Sirman TC-12 DENVER je určen především pro použití v podnicích. Mlýnek na maso je vybaven systémem chlazení motoru a ochranou proti přetížení.

Výkonný, spolehlivý a téměř bezporuchový model kroutí maso s jakoukoliv tvrdostí bez závěsu. Ale musíte zaplatit za všechno - a v tomto případě nejen náklady, ale také místo. Toto vozidlo má slušné rozměry a hmotnost 15 kg.

Výhody: Dobře zkroucené struny, praktický box pro trysky a nože, dlouhá nepřetržitá práce bez přerušení.

Nevýhody: úzká specializace, vysoká cena.

1. Dauken FW3040

Mlýnek na maso Dauken FW3040 kombinuje vyzrálý design a kovové tělo. Jedná se o jednoduchou a stylovou možnost. Mlýnek na maso je vybaven prostorem pro komponenty.

Tichá práce, široká funkčnost a ergonomie okamžitě vytvářejí dobrý dojem o tomto mlýnku na maso, a pokud vezmete v úvahu kvalitu stavby v kombinaci s výkonem, FW3040 nemá ve své třídě stejné výsledky. Model má řazení.

Výhody: Rychlostní spínač, tichý provoz, praktičnost, bohaté vybavení.

Nevýhody: málo známá značka.

Srovnávací tabulka charakteristik

ModelVýkon max. Wattů.Jmenovitý výkon wattů.BydleníPřevodový materiálPočet trysekVýkonCena r.
Dauken FW30401800800oceli a plastukov42.514900
Sirman TC-12 Denver750550Hliník s anodickou oxidacíneznámé-1.432199
Moulinex HV9 ME74023001000Plastneznámé6519990
Gemlux GL-MG500SS1000500HliníkKov22.78990
Kambrook KMG4001600500Kovneznámé22.29990
Philips HR2742 / 202000600ABS plastPlast52.912500
Caso FW 20002000800Litý hliníkKov32.311199
REDMOND RMG-1205-82000700Plast / kovKov42.713495
Polaris PMG 3043L3000500PlastKov3314999
Moulinex ME 6868322200800Plastneznámé34.59800

Výsledek

Díky univerzálnímu porovnání modelů pro technické vlastnosti, hodnocení zákazníků, cenové a konstrukční vlastnosti jsme identifikovali modely TOP-3:

  • Moulinex HV9 ME740 - vykazuje dobré výsledky a má skvělou funkčnost.
  • Sirman TC-12 Denver - má nejlepší vlastnosti spolehlivosti a výkonu.
  • Dauken FW 3040 byl nejlepším modelem z hlediska poměru cena / kvalita. Vysoká síla, funkčnost a spolehlivost potvrzená majiteli příznivě odlišují tento mlýn na maso od jiných modelů.

Všechny tři modely mají své výhody, ale jako nejlepší byl vybrán mlýn na maso FW3040 model Dauken. To se etablovalo jako spolehlivé zařízení ve stylovém ergonomickém kufříku. Spolehlivost potvrzená hodnoceními zákazníků, stylovým ergonomickým designem, nejoblíbenějšími tryskami a vysokým výkonem s masem - mluví ve prospěch modelu FW3040.

Kategorie: