Pomozte vývoji webu a sdílení článku s přáteli!

Drtivá většina moderních přístrojů je založena na operačním systému Android. Neexistuje jediný operační systém, který by nedal chybu, nebo by se v něm nevyskytly krátkodobé poruchy, takže byste si měli pamatovat, jak restartovat smartphone na Androidu. To pomůže zbavit se problémů v programu, pokud se jedná o náhodnou chybu.

Jak restartovat na android

Android je dobrou volbou pro správu mobilních zařízení, ale často dochází k haváriím, zavěšení, chybám. V nejhorším případě zařízení přestane reagovat na jakékoli akce uživatele, takže musíte vědět, jak restartovat android. K tomu můžete použít několik nástrojů, které poskytují tvůrci telefonu nebo tabletu. Tento postup má dvě hlavní varianty:

 • standard - neznamená ztrátu dat, odstranění programů z miniaplikace;
 • pevný reset - plný restart s resetem na tovární nastavení, všechna data z telefonu zmizí (karta SD není ovlivněna), aplikace jsou vymazány.

Snadné restartování bez ztráty dat

Tato možnost, jak provést reset na android, je vhodný, pokud chyba v softwaru není fatální, telefon právě začal "zpomalit" nebo viset při provádění určitých úkolů, ale stále funguje. To neznamená, že se jedná o vzácné případy, ale nejsou kritické a lze je snadno napravit. Možnost jedna, jak restartovat android:

 1. Podržte tlačítko napájení (tlačítko napájení) po dobu několika sekund.
 2. Počkejte, až se zobrazí dialogové okno. Obvykle se navrhuje "vypnout". „Přejít do režimu offline“ nebo „restartovat“ telefon.
 3. Klikněte na požadovanou položku a počkejte, až se zařízení restartuje.

Všimněte si, že rychlost, se kterou se nabídka zobrazuje, může záviset na složitosti systémové chyby. V některých případech musíte počkat 5 až 10 sekund. Tato volba pomáhá všem moderním modelům telefonů (Samsung, Fly, Sony, HTC atd.) Za předpokladu, že se na obrazovce zobrazí informace a telefon reaguje na stisknutí kláves. Pokud se tak nestane a nechcete ztratit data ze zařízení, můžete použít radikálnější metodu - vyjměte a znovu vložte baterii. Tyto akce restartují zařízení.

Hard reset android s odstraněním dat a aplikací

V případě vážných havárií systému, které mohou při provádění některých operací způsobit aplikace třetích stran, viry nebo chyby, je třeba vědět, jak je třeba restartovat android. Tato metoda předpokládá kompletní čištění zařízení, reset na tovární nastavení: všechna data ze zařízení budou zcela, trvale vymazána. Doporučuje se proto zálohovat veškerý obsah z paměti zařízení (karta SD není ovlivněna).

Důvodem tohoto chování se často stává jiný "odpad", který vzniká při operačním systému. Postup, jak provést tvrdý reset na android není nic jiného, ať už máte Lenovo, Samsung nebo Sony. Algoritmus zůstává stejný:

 1. Přejděte do nabídky nastavení zařízení.
 2. Vyhledejte položku, která má název „Zálohování a obnovení“.
 3. Klikněte na položku "Obnovit data". Název se může mírně lišit, například „Obnovit tovární nastavení“.

Tato volba vrátí váš Android do jeho původního stavu, jako kdyby jste ho právě koupili z obchodu. Všechny zbytkové soubory, přerušené aplikace a další "odpadky" zmizí, systém bude opět fungovat správně, bez zpoždění, selhání. Všechna vaše data, přihlášení, hesla, stažené aplikace budou vymazány. Tuto funkci lze použít pouze v případě, že telefon zapnete a přejdete do nabídky. Pokud to není možné, použijte nabídku Obnovení.

Další informace o tom, jak kontrolovat výskyt virů v telefonu.

Restartujte Android na telefonu nebo tabletu pomocí Recovery

Někdy tablet nebo smartphone zamrzne natolik, že je nelze zapnout. S takovými problémy, musíte vědět, jak úplně restartovat android. K dispozici je speciální režim obnovení, který je spuštěn pomocí kombinace funkčních tlačítek na zařízení. Pro různé modely přístrojů lze naprogramovat různé kombinace a sled kliknutí, které najdete na oficiálních stránkách vývojářů nebo v návodu. Zpravidla je naprogramováno současné stisknutí tlačítka hlasitosti a napájení. Jak přetížit android na telefonu:

 1. Uchopte požadovanou kombinaci pro váš model smartphonu.
 2. V zobrazené nabídce se pohyb provádí pomocí tlačítek pro snížení hlasitosti a snížení hlasitosti.
 3. Najděte řádek "Data vymazání" nebo "Obnovení továrního nastavení", potvrďte výběr tlačítkem napájení.
 4. Počkejte na obnovení původního stavu systému.

Video: jak udělat tvrdý reset na android

Pomozte vývoji webu a sdílení článku s přáteli!

Kategorie: