V každém apartmánu nebo soukromém domě je koupelna důležitou místností, ve které člověk tráví spoustu času. V místě, kde je neustále mokrý, je nutné použít materiál, který vydrží tvrdé provozní podmínky. Nejvhodnější pro tento účel PVC panely.

Co odlišuje plastové panely pro koupelnu

Zdobení stěn plastovými panely je estetický vzhled, praktičnost, odolnost proti deformaci a teplotním změnám. Výhodou materiálu je snadná instalace. Chcete-li dokončit PVC panely do koupelny může někdo bez zapojení odborníků. Tato možnost opravy bude stát s minimálními finančními investicemi. Pozitivní vlastnosti materiálu:

  • není nutná předběžná příprava stěn;
  • je možné skrýt nesrovnalosti;
  • snadno skrýt komunikační struktury a zapojení;
  • levného materiálu.

Mají nástěnné panely pro koupelny nevýhody?

Povrchová úprava PVC panelů koupelny má některé nevýhody, z nichž hlavní je síla plastu, která není na vysoké úrovni. PVC listy jsou mechanicky poškozeny a mohou být deformovány s ostrým teplotním rozdílem (více než 20 ° C). Porovnáte-li plast s keramickou dlažbou, ztrácí na trvanlivosti keramiku.

Co jsou PVC stěnové panely?

Povrchová úprava polyvinylchloridu povahou povrchu může být lesklá, zrcadlová nebo matná. PVC stěnové panely pro koupelnu se liší v plastové tloušťce - čím větší je, tím silnější bude povrch. Materiál je dále rozdělen podle způsobu nanášení dekoru a vzhledu. Základní provedení je bílé prádlo, pokryté matnou texturou. Populární je také lesklý PVC, na kterém se nanáší bezbarvý lak tenkou vrstvou.

Mezi texturními a barevnými variantami je třeba poznamenat plast potažený ozdobným termofilmem s různými vzory nebo zcela zbarvenými barvami, ke kterému se přidává potřebné barvivo na samém počátku výroby. PVC stěnové panely se liší velikostí ne moc: standardní šířka se pohybuje od 15 do 50 cm, délka (výška) má tři velikosti: 2, 6, 2, 7 nebo 3, 0 metry. Pokud jde o tloušťku, výrobci doporučují použít obklady stěn 10–12 cm pro obklady stěn a 6–8 cm pro zakrytí stropu.

Jak si vybrat koupelnový panel

Zdobení koupelny s PVC panely bude vypadat perfektní, pokud budete pečlivě přistupovat k výběru materiálu. Při nákupu byste měli vizuálně zkontrolovat obložení, zda nedošlo k poškození (otvory, praskliny, třísky). Stojí za to koupit dekorativní materiály s marží, ale všechny panely musí být ze stejné šarže. Máte-li je koupit, pak je vysoká pravděpodobnost, že listy budou v různých odstínech, i když stejný design a výrobce. Nákup PVC panelů do koupelny, měli byste zvážit některé z nuancí:

  1. Výztuhy Čím větší je jejich počet, tím odolnější a silnější bude design.
  2. Geometrie a kvalita švu. Připojte dva listy. Pokud jsou vyrobeny s vysokou kvalitou, šev bude hladký, tenký, téměř neviditelný.
  3. Rozsah barev. Při instalaci PVC panelů se snižuje užitná plocha vany nebo toalety. Světlý stín bude vizuálně dělat malý prostor prostornější.

Kde koupit a kolik jsou panely do koupelny

Materiál pro obložení polyvinylchloridu lze zakoupit ve specializovaném železářství nebo v katalogu k objednání dodávky přes internet. Produkty různých výrobců se liší cenou. Například, low-cost domácí PVC listy lze zakoupit za 120 rublů / kus. Možnosti importu laminované filmem s fototiskem nebo vlysem budou stát více - od 500 rublů na m2. Zvažte a náklady na příslušenství, jako jsou šrouby, lamely nebo profil, bez kterého nebude oprava dokončena.

Jak upevnit plastové panely ke zdi

Plastové panely odolné proti vlhkosti jsou ve tvaru pásků ve tvaru pásků podle typu šindele, obložené ve tvaru čtvercového a širokého plechu, s nimiž lze snadno přikrýt velkou plochu najednou. Jsou upevněny na stejném principu, ale před montáží je nutné vypočítat měření a určit stav stěn. Pouze s přihlédnutím ke všem nestandardním prvkům a otvorům je možné přesně určit, ve kterém směru bude upevnění probíhat. Stěnové obklady z PVC fólií se vyrábějí pomocí:

  1. Clay. Tato metoda nevyžaduje mnoho úsilí, ale jedinou podmínkou je, že stěny musí být dokonale hladké. PVC fólie jsou pečlivě a rovnoměrně mazány lepidlem a přilepeny k povrchu.
  2. Hřebíky, svorky. Pro instalaci dýhy tímto způsobem je třeba nejprve vytvořit rám dřevěných trámů. Montují se pomocí šroubů kolmo na plátno se vzdáleností 50 cm a následně jsou PVC rohy upevněny k sobě z rohu konstrukce. Konečná utěrka je upevněna hřebíky nebo sponkami.
  3. Montážní profil. Tato technologie zahrnuje použití speciálních profilů (plast, pozinkovaná ocel). Obložení se montuje na zeď stejným způsobem jako na dřevěných lamelách. První a poslední plátno je připojeno k profilu klipem.

Video: instalace PVC panelů

Foto: obložení koupelny s plastovými panely

Recenze

Dmitry, 43 let

Koupelna musela být zrekonstruována, ale nebylo moc peněz, tak jsem se rozhodla koupit plastové fólie. Sám řez, krep na lepidlo, ukázalo se, že není dokonalý, ale lepší než to bylo před opravou. Nyní si myslím, že bylo nutné namontovat panely na rám, protože v místech nepravidelností byly vedeny vlhkostí.

Anatoly, 30 let

V koupelně mám plastové panely. Za prvé, oni si vymysleli velkou renovaci: zcela změnili sprchový kout, koupelnu, toaletu a finanční prostředky nestačily na stěny a strop, takže jsem musel zapomenout na dlaždici. Zakoupili jsme PVC fólie, řemeslníci je připojili k profilu a spoje se utěsnily bílým tmelem. Po dobu 8 let je vše v pořádku a vypadá velmi slušně.

Anastasia, 33 let

Máme rohový byt, zeď v koupelně směřuje ke konci domu, takže je v zimě velmi chladno. Když prováděli opravy, specificky si vybrali PVC stěnové desky, aby pokládali izolaci pod pěnu. Nyní je potěšením osprchovat se i v těch nejtěžších mrazech!

Kategorie: