Pomozte vývoji webu a sdílení článku s přáteli!

Aby se zabránilo nechtěnému těhotenství, vyvinuli farmakologové skupinu léků, které mají lokální destruktivní účinek na zárodečné buňky. Antikoncepční svíčky nejsou hormonální léky, chrání proti koncepci prostřednictvím destruktivního účinku aktivních složek na membránu spermií pomocí spermicidní kyseliny. Vaginální kontraceptiva jsou jednou z nejúčinnějších metod ochrany proti početí, na rozdíl od intrauterinní antikoncepce díky obsahu aktivních chemických složek.

Co jsou antikoncepční svíčky?

Vaginální antikoncepční čípky jsou jednou z metod externí chemické lokální antikoncepce s farmakologickými činidly. Složení čípků zahrnuje látku na bázi kyseliny, která významně snižuje aktivitu spermií a má na ně destruktivní účinek. Antikoncepční svíčky se používají intravaskulárně, nepronikají do krevního oběhu a nemají žádný vliv na stav těla jako celku.

Vaginální čípky považují gynekologové za jednu z nejspolehlivějších metod antikoncepce u nehormonálních kontraceptiv. K hnojení nedochází kvůli skutečnosti, že chemická látka obsažená v léčivu ničí membránu spermií. S nechráněným pohlavním stykem pro nouzovou antikoncepci jsou však svíčky neúčinné a neposkytují záruku ochrany před nechtěným těhotenstvím.

Pěnové čípky

Dobré antikoncepční vlastnosti mají pěnící svíčky. Jedná se o méně běžnou formu místní ochrany před pojetím. Při vložení do pochvy svíčka tvoří pěnu, která zcela obklopuje vnitřní genitálie ženy a má tak dobré antikoncepční vlastnosti. Po pohlavním styku po dobu 6-7 hodin by mělo být používání mýdla pro vaginální hygienu omezeno, protože to může snížit ochranu proti oplodnění. Moderní výrobci porovnávají antikoncepční vlastnosti svíček s antikoncepčním účinkem kondomu.

Vybledlé svíčky pro antikoncepci

Mezi moderní antikoncepční čípky existují druhy tání, které se rozpouštějí za působení tělesné teploty po zavedení do vagíny. Čípky po rozpuštění tvoří film, který hraje roli dodatečného lubrikantu, a účinná látka má antikoncepční účinek. Aby nedošlo k předčasnému rozpuštění, měli byste dodržovat pravidla skladování léků. Varianty formy léků neovlivňují kvalitu ochrany před nežádoucím těhotenstvím.

Jak se svíčky pro ochranu těhotenství

Po rozpuštění čípku začnou aktivní složky působit na žlázy, které produkují cervikální hlen a vaginální sliznici. Hlen se stává viskózní, vyčnívá ve velkém množství a uzavírá otvor cervikálního kanálu. Poté, co spermie vstoupí do pochvy, působí činidlo přímo na spermie, ničí jejich membránu, membrány, zbavuje je jejich pohyblivosti a schopnosti proniknout dělohou a oplodnit vajíčko.

Na bázi benzalkoniumchloridu

Nehormonální vaginální antikoncepční čípky patří do skupiny lokálních chemických antikoncepčních prostředků, mají silný destruktivní účinek. Součástí léčiv je skupina, která obsahuje benzalkóniumchlorid. Tato chemická látka má škodlivý vliv na spermie, ničí membrány bičíků a membránu spermií, po které spermie ztrácí schopnost pohybu a pronikají do děložní dutiny. Účinek těchto léků začíná již během prvních 4-5 sekund po vstupu spermatu do pochvy.

Další vlastností benzalkoniumchloridu je ztluštění hlenu děložního čípku (cervikálního), zabraňující pronikání spermií do dělohy skrze cervikální kanál. Molekuly chemické látky způsobují hypersekreci žláz děložního čípku, v důsledku čehož vzniká bariéra. Kombinace těchto vlastností léčiv může podle odborníků poskytnout vysokou ochranu proti oplodnění.

S nonoxynolem

Zbývající skupina spermicidních čípků v hlavní kompozici obsahuje nonoxylon-9. Je to neiontová aktivní látka, která poškozuje membránu spermií a narušuje jejich pohyblivost. Akční čípky začínají do 3-4 sekund po kontaktu se spermiemi. Účinnost těchto antikoncepčních léků je v průměru 80%, což není dostatečně vysoký stupeň ochrany, proto se doporučuje kombinovat spermicidní prostředky s jinými antikoncepčními prostředky, například kondomy.

Indikace pro použití

Pro antikoncepční svíčky existují následující indikace pro použití:

 • předcházet těhotenství v přítomnosti kontraindikací užívání perorálních hormonálních, bariérových prostředků antikoncepce;
 • pro antikoncepci v období po porodu a během kojení;
 • zabránit koncepci v případě porušení režimu perorální antikoncepce.

Jak používat svíčky na kontrolu narození

Aby čípky dosáhly největšího antikoncepčního účinku, musíte dodržovat pravidla pro užívání léků. Měli byste vstoupit do čípku do pochvy co nejpodrobněji 10-15 minut před začátkem pohlavního styku. Účinek antikoncepce trvá přibližně 40-50 minut. Pro každý pohlavní styk musíte použít novou antikoncepční svíčku.

Po použití antikoncepce byste měli navštívit obě strany pro sprchu, protože kyselina obsažená ve svíčce může po delším kontaktu s pokožkou genitálií způsobit podráždění nebo vyrážku. K neutralizaci kyseliny použijte při loužení mýdlo. Kromě toho se během menstruace nedoporučuje používat antikoncepční čípek, protože výtok může významně snížit antikoncepční účinek složek vaginálního čípku.

Mohu používat svíčky po pohlavním styku

Podle instrukcí, svíčky z nechtěného těhotenství a další antikoncepce pro místní použití by měly být používány striktně před začátkem intimní intimity. Zavedete-li uprostřed pohlavního styku vaginální antikoncepci, sníží se účinnost této metody ochrany. Použití čípku po pohlavním styku nechrání před otěhotněním.

Antikoncepce Svíčky - jak si vybrat

Vybraná antikoncepce by měla být v souladu s doporučeními ošetřujícího lékaře. Pro výběr antikoncepce existují následující kritéria:

 • hlavní aktivní složka;
 • náklady;
 • čípkový typ: pěnění nebo tání.

Nejúčinnější antikoncepční svíčky

Nejlepší antikoncepční čípky podávané na farmakologickém poranění:

 1. Pharmatex.
 2. Erotex.
 3. Benatex.
 4. Patenteks ovál.
 5. Nonoxynol.
 6. Gynecotex.
 7. Sterilin.
 8. Paní
 9. Laktinet.

Svíčky pro antikoncepci Pharmatex

Benzalkoniya chlorid (Pharmatex) má škodlivý účinek na membrány mužských zárodečných buněk - spermie. Škodlivý vliv na sperma, když dojde k nárazu po 20-25 sekundách. Jedna dávka látky ve svíčce Pharmatex je určena k ničení spermií obsažených v jednom ejakulátu. Kromě antikoncepčních účinků lék vykazuje antimikrobiální aktivitu proti bakterii kapavce, herpes viru. Průměrná cena drogy v Moskvě a Petrohradu je 350 rublů.

Antikoncepční čípky Erotex

Erotex je lokální antikoncepce. Aktivní složka léčiva - benzalkóniumchlorid - je kationtová chemická látka, která má spermicidní účinek. Antikoncepčního účinku je dosaženo díky schopnosti činidla zničit buněčnou membránu membrány spermií. Benzalkóniumchlorid je schopen imobilizovat spermie. Výrobce antikoncepce také uvádí, že látka má antimikrobiální účinek. Můžete si koupit antikoncepci v průměru za 120 rublů.

Svíčky pro ochranu těhotenství Benatex

Aktivní chemickou látkou svíčky Benatex je kationtový detergent. Poskytuje další baktericidní, protiplísňové účinky. Má vysokou účinnost proti viru herpes, gram-negativním bakteriím. Účinek Benatexu na samčí zárodečné buňky je založen na chemické reakci hlavní látky s membránovými lipoproteiny nebo patogenními mikroorganismy, které porušují integritu buňky. Cena léku na prodej v lékárnách se pohybuje od 200 do 300 rublů.

Patenteks ovál

Složky, které jsou součástí léčiva, po zavedení léku pod vlivem tělesné teploty po dobu několika minut, jsou rozloženy na sliznici pochvy a děložního hrdla. Látka Nonoxynol-9 snižuje povrchové napětí membrány membrány spermií a nevratně neutralizuje jejich schopnost pohybu. Průměrná cena antikoncepce je 320 rublů.

Svíčky proti koncepci nonoxynol

Antikoncepce obsahuje látku benzalkoniumchlorid. Čípky Nonoxynol mají destruktivní účinek na spermie: fragmentují hlavu a inhibují motilitu bičíka. Lék Nonoxynol má antibakteriální, fungicidní účinky, existuje zde antivirová aktivita hlavní účinné látky. Můžete si objednat svíčky z internetového obchodu v průměru 150 rublů.

Svíčky Ginecotex

Gynecotex je antikoncepční lék pro lokální intravaginální použití. Aktivní látkou léčiva je benzalkóniumchlorid. Tato složka je zahrnuta v kvartérní amoniové skupině. Působí jako látka snižující zárodek a antimikrobiální činidlo. Molekula benzalkoniya vyvolává destrukci membrány membrán spermií. Tyto změny v zárodečných buňkách vyvolávají jejich smrt. Náklady na antikoncepci se pohybují od 160 do 460 rublů.

Sterilin

Sterilinové čípky jsou léky s lokální antikoncepcí. Látka Nonoxynol-9 má výrazný katastrofální účinek na samčí zárodečné buňky. Nonoxynol-9 je povrchově aktivní látka podle chemického složení. Ničí membránu děložního čípku a ocas spermií, což vede ke zničení a ztrátě pohyblivosti buněk. Účinek sterilinu trvá 10 až 15 minut po podání a trvá až 2 hodiny. Cena drogy v průměru 120 rublů.

Výhody a nevýhody vaginálních antikoncepčních čípků

Výhody použití vaginálních tablet nebo čípků pro lokální dočasnou antikoncepci jsou následující vlastnosti:

 • spermicidní svíčky jsou vhodné pro ženy s nepravidelným pohlavím;
 • možné použití během kojení;
 • přispívá k uvolnění dalšího mazání, když je vaginální sliznice suchá;
 • vhodné pro použití pro další způsob ochrany, například při použití hormonálních pilulek nebo spirál;
 • složky léčiva mají antiseptický účinek;
 • čípky neovlivňují hormonální cyklus ženy, její menstruační funkci, dozrávání vajec;
 • antikoncepce pomáhá obnovit správnou mikroflóru pochvy.

Před použitím byste však měli zvážit nevýhody těchto léků:

 • složky léku s prodlouženým a častým užíváním mohou způsobit alergickou reakci;
 • lék nelze použít v zánětlivých procesech děložního hrdla, epitelu vaginálních stěn;
 • Antikoncepce nechrání před pohlavně přenosnými chorobami, infekcemi pohlavních orgánů, proto se doporučuje používat kondom s častými změnami sexuálních partnerů.

Vedlejší účinky a kontraindikace

Při dlouhodobém používání antikoncepčních svíček pro antikoncepci jsou možné následující nežádoucí účinky:

 • alergická reakce;
 • mírné chemické popáleniny sliznice;
 • podráždění sliznic;
 • kožní vyrážka;
 • pocit pálení;
 • drozd;
 • vaginální dysbakterióza;
 • cervikální eroze.

U antikoncepčních čípků, stejně jako u jiných farmaceutických činidel, existuje celá řada kontraindikací pro použití:

 • individuální nesnášenlivost složek léčiva;
 • zánět děložního hrdla;
 • maligní a benigní novotvary v děloze.

Je možné antikoncepční čípky během kojení

Antikoncepční čípky pro ženy během laktace jsou jedním z nejlepších způsobů, jak si vybrat ochranu před nechtěným těhotenstvím. Vaginální čípky se aplikují topicky, intravaginálně, aktivní složky, které jsou obsaženy v antikoncepčních čípcích, nepronikají mateřským krevním oběhem přes vaginální membránu, proto jsou vaginální čípky antikoncepční a nemohou mít negativní vliv na dítě.

Video

Recenze

Alina, 24 let

Už dva roky používám antikoncepční čípky. Velmi pohodlná antikoncepce nemá žádný vliv na tělo ani na cyklus. Potěší malý počet vedlejších účinků při aplikaci, na rozdíl od tablet. Objednal jsem si několik balíčků najednou v online lékárně s doručením a vyšlo to velmi levné.

Margarita, 35 let

Dlouhodobé kojení mě vedlo k nákupu Erotexu. Do druhého těhotenství jsem nebyl připraven, takže vyvstala otázka použití antikoncepce, která byla pro dítě neškodná. Na radu gynekologa koupil levné populární svíčky. Stále ji používám již po ukončení kojení.

Alexandra, 40 let

Po nástupu časné menopauzy byl objeven problém malého množství maziva. Varianty umělých maziv mi nevyhovovaly, začaly alergie. Přítel doporučil používat čípky jako mazivo a ochranu před možným pojetím. Evitex antikoncepční čípky se mi perfektně hodily a pomohly mi vyrovnat se s drozdem.

Pomozte vývoji webu a sdílení článku s přáteli!

Kategorie: