Alergická reakce podle typu angioedému se vyznačuje rychlým vývojem. První příznaky onemocnění se projevují již několik minut po kontaktu lidských buněk s antigenem. Pozdní léčba syndromu může mít vážné následky, aby se zabránilo tomu, že se stojí za to se seznámit s následujícím materiálem.

Co je angioedém

Účinek určitých chemických a biologických faktorů na organismus může vyvolat rozvoj alergií. V tomto případě je angioedém nebo angioedém považován za nejnebezpečnější projev imunitní reakce. Důvodem je vysoké riziko poškození mozku, hrtanu. Odborníci, odpověděli na otázku, angioedém - že se to zpravidla snaží poskytnout vyčerpávající odpověď. Výsledkem je, že pacient dostává velmi objemné informace s velkým množstvím komplexních lékařských termínů. Mezitím, s jednodušším vysvětlením tohoto jevu, může čtenář číst dále.

Quinckeův syndrom se tedy vyskytuje v důsledku kontaktu senzibilizovaného (citlivého) organismu s alergenem. Současně se vyvíjí edém v důsledku zvýšené vaskulární permeability, která je doprovázena uvolňováním velkého množství tekutiny do mezibuněčného prostoru. Ve skutečnosti je to důvodem zvýšení počtu různých částí těla pacienta.

První příznaky angioedému

Otok epitelu sliznic, brnění v jakékoli části těla je považováno za známky časné alergie. Současně s odkazem na téma „Quinckův edém - symptomy“ odborníci stanoví, že pro každý typ tohoto onemocnění jsou charakteristické některé specifické rysy. Vzhledem k této skutečnosti lékaři kromě alergické povahy onemocnění také vylučují dědičnou a získanou reakci na biologické nebo chemické faktory. V závislosti na tom, zda má člověk určitý typ onemocnění, mohou mít známky angioedému následující charakter:

Klinický obraz

(diagnostické parametry)

Typ otoku

Alergické

Dědičné / nabyté

Nástup reakce a její trvání

Vyvíjí se za 5-20 minut. Vyjde za pár dní.

Vyskytuje se do 2-3 hodin. Za pár dní zmizí.

Lokalizace

Z větší části postihuje edém krk, obličej, končetiny a genitálie.

Rozvíjí se v jakékoliv části těla.

Charakteristický otok

Bledý nebo mírně červeně těsný otok, který se netvoří po stlačení fossy.

Bledý intenzivní edém po stisknutí, na kterém nezůstává fossa.

Speciální funkce

V doprovodu urtikárie, svědění.

Není doprovázena kopřivkou.

Symptomy a léčba u dětí

Dosud počet mladých pacientů hospitalizovaných v důsledku těžké alergické reakce výrazně převyšuje počet dospělých pacientů. Tato skutečnost je způsobena špatnými environmentálními podmínkami a moderními pohledy rodičů, kteří obhajují brzké odstavení dítěte, použití různých prostředků pro hygienu dětí na chemickém základě.

Quinckův edém u dětí se zpravidla projevuje otokem obličeje, rtů, genitálií, nohou a není doprovázen kopřivkou. Nejnebezpečnějším důsledkem alergie je šíření syndromu do oblasti hrtanu. V tomto případě je dítě obtížné řeči, bolest v krku. Následná rychlá progrese edému může znamenat nejzávažnější stavy vyžadující pohotovostní lékařskou péči. Méně závažné projevy onemocnění jsou eliminovány doma pomocí antihistaminik ve formě injekcí nebo tablet.

U dospělých

Povaha klinických projevů onemocnění nezávisí na věku osoby trpící alergiemi. U dospělých pacientů jsou příznaky naprosto identické s příznaky onemocnění u dětí. Mezitím je třeba poznamenat, že v každé specifické anamnéze se syndrom vyvíjí z různých důvodů, které jsou identifikovány laboratorním výzkumem. Kromě toho je důležité, aby se při rozvoji tématu „Alergický angioedém - symptomy u dospělých“ zdůraznilo, že zdatná část populace často zažívá symptomy abdominálního syndromu:

 • nezvratné zvracení;
 • ostrá bolest v břiše;
 • průjem

Léčba angioedému u dospělých se poněkud liší od léčebných opatření používaných při rozvoji onemocnění u dětí. Rozdíl spočívá v použití léků s vyšší frekvencí a dávkou. V situaci, kdy otok postupuje, je třeba zavolat sanitku. Před příchodem specialistů je nutné injekčně podat injekci přípravku Prednisolon nebo Dexamethasone, pod jeho jazyk podat antihistaminikum.

Jak léčit angioedém

Z hlediska medicíny je poněkud absurdní věřit, že je možné se s tímto onemocněním vyrovnat bez zásahu odborníků. Opak frekvence vyhledávacího dotazu „Healing, Quincke's edema“ však dokazuje opak. Obyvatelstvo se více spoléhá na vlastní mozek než na lékařské. V důsledku toho je třeba říci, že v závažných případech alergie (při otoku hrdla) je nezbytné, aby člověk včas obdržel lékařskou pomoc. Ignorování této skutečnosti je spojeno s vážnými důsledky. Obecně může být léčba angioedému doprovázena:

 1. Použití léků ve formě antihistaminik, hormonálních léků, diuretik, vitamínů.
 2. Použití lidových prostředků;
 3. Chirurgická intervence - tracheostomie.

První pomoc pro angioedém

Zpravidla mají pacienti trpící alergiemi jasnou představu, jak tento syndrom zastavit. Vlastní nebo vzájemná pomoc pro angioedém spočívá v užívání antihistaminik. Pokud dojde k pokroku v patologii, musí být pacient dopraven do zdravotnického zařízení nejblíže domu. Kromě toho jsou v lékařských příručkách k dispozici celé oddíly na téma „Angioedém - pohotovostní péče“. Takový komplexní algoritmus akcí však může provádět pouze sanitka nebo nemocniční personál. Můžete zjistit, co jiného byste měli podniknout před příjezdem lékařů, níže:

 1. Přerušení kontaktu s alergenem.
 2. Uvolněte hrudník a krk pacienta před dotahováním oblečení a šperků.
 3. V nepřítomnosti antihistaminik, nalijte 2-3 kapky naftyzinu do dospělého nebo dětského ústa.
 4. Proveďte umělé dýchání k pacientovi, pokud ztratil vědomí.

Domácí léčba

V situaci, kdy alergie ovlivnily malou část těla, která je vzdálená od hlavy, můžete se pokusit tento syndrom zatknout ve vlastních zdech. Odborníci, kteří odpověděli na otázku, jak odstranit Quinckeho edém doma, doporučují pacientům, aby si při prvních projevech onemocnění vzali teplou koupel s infuzí řasy. Na pozadí příznivých účinků této řasy na kožní receptory, edém prochází během několika hodin. Současně, aby se zabránilo exacerbaci patologie, se pacientům doporučuje dodržovat speciální dietu, která vylučuje hlavní alergeny ze stravy.

Lidové léky

Zkušenosti starší generace opakovaně pomohly vyrovnat se s nejzávažnějšími nemocemi. Lidoví léčitelé v sekci "angioedema, help" obsahují velké množství receptů, s nimiž můžete tento syndrom rychle zastavit. Před použitím jakéhokoliv přípravku je však nezbytné zkontrolovat jeho složky z hlediska alergenicity. Mezi nejúčinnější lidové metody eliminace angioedému patří:

 1. Mléko se sodou. Známý lék na bolest v krku lze také použít ke zmírnění příznaků alergie. Ve sklenici teplého mléka musíte přidat sp tsp. soda Po celý den se doporučuje pití zdravého nápoje. Pokračujte v léčbě, dokud otok nezmizí a pacient nevypadá lépe.
 2. Infuze kopřivy. 100 g suché trávy by se mělo nalít sklenicí vařící vody a nechat pod víčkem na tmavém místě po dobu 2 hodin. Hotový nástroj musí být vypuštěn. Použijte infuzi ½ šálku třikrát denně až do úplného vymizení edému.

Video

Kategorie: