Chcete-li zhubnout, někteří sedí na tvrdé diety, zvážit kalorií, jiní se vyčerpávají fyzickou námahou. Často se ztrácí s takovými obtížemi kilogramy rychle vrátí. Pro vyřešení problému použijte 20 jednoduchých pravidel. Použití tipy na hubnutí, dostanete výsledky bez finančních nákladů, velkých omezení a hladu.

Jděte na low-carb jídla

Základem mnoha metod hubnutí je princip omezení kalorií. Tyto diety se obtížně udržují kvůli neustálému pocitu hladu. Existuje účinný způsob, jak rychle snížit váhu - přechod na dietu s nízkým obsahem sacharidů. První pravidlo: zhubnout, musíte odstranit hlavní produkty se škrobem a cukrem: brambory, těstoviny, chléb.

Pokud budete dodržovat dietu, ve které je množství sacharidů omezené, chcete jíst méně, neměli byste počítat kalorií. Nemáte hlad, ale váha se snižuje. Low-carb výživa má ještě jeden rys: bez cvičení, v klidu, až 300 kcal je navíc spálen.

Jíst správné jídlo

Důležitým pravidlem pro rychlé hubnutí - pít hodně tekutin. Může to být voda, bylinné čaje, vývar. Omezte alkohol. Ačkoli nápoje obsahující alkohol mají nízký obsah sacharidů, mají vysoký obsah kalorií. Kromě toho, po pití vína nebo vodky, máte chuť k jídlu, budete jíst příliš mnoho nechtěného jídla.

Chcete-li se zbavit kilo navíc, zahrnout do stravy potraviny s vlákny. Rychle dodají pocit sytosti při zachování správné hladiny cukru v krvi. Každý den byste měli mít na stole celozrnný chléb, ovoce a zeleninu.

Při nákupu hotových výrobků v obchodech věnujte pozornost jejich složení. Seznam složek by neměl být dlouhý. Je dobré, pokud v takových výrobcích není cukr a jeho náhražky, škrob. Je lepší koupit přírodní potraviny bez konzervačních látek - maso, ořechy a zelenina, olivový a slunečnicový olej.

Pokud chcete rychle zhubnout, nejezte potraviny, které obsahují cukr a škrob - rychle se promění v glukózu, způsobí zvýšení akumulace inzulínu a tuku. Sušenky a zmrzlina, nahrazují sušené ovoce a ořechy, vylučují použití bílého chleba, těstovin a rýže.

Ti, kteří se chtějí zbavit kil, jsou často doporučováni k odstranění tukových potravin ze stravy. To je špatné. Pokud tělo nedostane tuk, hlad a únava přicházejí rychleji. Nízkosacharidové diety snižují hladinu inzulínu. Všechny tuky, které jste jedli, budou spáleny spolu s nahromaděnými rezervami. Je důležité používat přírodní produkty: máslo a rostlinný olej, olejovité ryby, sádlo, avokádo.

Jezte, když hlad

Některé diety pro hubnutí doporučují mít snídani, svačinu mezi hlavními jídly. Důležité pravidlo: nejezte, dokud nebudete mít pocit hladu. Nebojte se vynechat snídani nebo oběd. I když nemáte hlad, vaše tělo spaluje uložené tukové zásoby. Konzumace velkého množství zbytečné potraviny bude bránit hubnutí.

Pokud chcete rychle zhubnout, pozorně naslouchejte svému tělu a jděte tolikrát, kolikrát potřebujete. Nebojte se, pokud jste neměli snídani ráno - to neznamená, že budete jíst více na oběd. Eliminovat občerstvení - přidávají extra kalorií a tuk.

Máte nějaký protein

Podle pravidel rychlé hubnutí je důležité jíst proteinové potraviny. Trvá více energie na trávení než sacharidy nebo tuky. Proteiny snižují hladinu hladových hormonů a zvyšují množství hormonů sytosti, zatímco jsou méně hladové. Pokud je použijete k snídani, účinek bude trvat několik hodin. Dietní bílkovina je součástí mléčných výrobků, kuřecích prsou a bílých ryb. Zahrnout sýr, tvaroh nebo vejce v snídani.

Večeře

Lidské tělo je navrženo tak, aby bylo připraveno zpracovat více kalorií během dne. Tam jsou situace, kdy musíte přeskočit oběd, a přesunout hlavní jídlo k večeři. U některých lidí se vše, co snědli během dne, rychle vstřebává a před spaním je pocit hladu. V tomto případě využijte pravidla: v den, kdy přijde velká večeře, by měl být lehký oběd a snídaně.

Existují diety, které nedoporučují jíst ve večerních hodinách. Nebojte se, pokud jste měli večeři později. Druhý den ráno se probudíte, aniž byste se cítili hladoví, hladina cukru v krvi se stabilizuje, vaše chuť k jídlu se snižuje. Zároveň můžete vynechat snídani.

Vzpomeňte si na výhody vegetariánství

Pro rychlé hubnutí je důležité jíst zeleninové jídlo. Je žádoucí, aby to bylo 75% diety. Lidé, kteří praktikují vegetariánství, zhubnou rychleji než ti, kteří jedí živočišné produkty. K tomu přispívají následující faktory:

 • Rostlinné potraviny obsahují komplexní sacharidy, které se vstřebávají pomaleji.
 • Vegetariánské potraviny zlepšují účinek dobrých bakterií, které pomáhají trávit jídlo.
 • Vlákna v zrnech, semenech, zelenině a ovoci způsobují rychlejší pocit plnosti.

Nenechte se unést ovoce

Předpokládá se, že tyto produkty jsou ideální pro rychlé hubnutí. Ovoce jsou výživné, nízkokalorické, ale obsahují téměř 10% cukru. I když je obsažena ve formě glukózy a fruktózy, tyto látky mohou zpomalit spalování tuků a ztrátu extra liber. Pamatujte si pravidlo: ovoce jsou přírodní sladkosti, pokud chcete zhubnout, nenechte se unést s nimi.

Méně mléka a ořechů

Low-carb dieta pro rychlé hubnutí vám umožní jíst mléčné výrobky. Pouze odborníci je nedoporučují používat ve velkém množství. Krém, jogurt, sýry obsahují laktózu, která zpomaluje hubnutí. Protein v mléce, zejména sbírané, zvyšuje hladinu inzulínu, což vede ke zvýšení tělesné hmotnosti.

Velmi nebezpečné produkty pro ty, kteří chtějí zhubnout - ořechy. Můžete klidně jíst velké množství, zejména pokud jsou slané. Nezapomeňte, že ořechy obsahují mnoho sacharidů:

 • kešu - 20%;
 • arašídy - 15%;
 • vlašské ořechy - 10%;
 • Brazilský - 4%.

Aby nedošlo k pokušení, neuchovávejte velké množství ořechů na prominentním místě.

Vzdejte se škody

Důležitým pravidlem pro rychlé hubnutí je vyhnout se výrobkům, které narušují hubnutí. Například sladká soda stimuluje produkci hormonu hladu a dělá vám více. Vzdejte se piva. Tento nápoj obsahuje rychlé sacharidy, které zastaví spalování přebytečného tuku, což vede k vzhledu "pivní břicho".

Mnoho lidí, kteří sní o hubnutí rychle nemůže dělat bez sladkostí. Nahrazují cukr umělými sladidly a doufají, že vám to pomůže rychleji zhubnout. Studie ukazují, že tomu tak není. Při použití sladidel se zvyšuje produkce inzulínu, dochází k pocitu hladu, nárůstu sladké chutě a hmotnosti se nesnižuje.

Sledujte své výsledky moudře

Ztráta hmotnosti lidé často dělají chybu - kontrolují svou hmotnost denně. To je špatné, protože tělesná hmotnost se mění v průběhu dne, v závislosti na množství tekutiny v těle, hladinách hormonů a obsahu střev. Při absenci denních výsledků může být ztráta motivace ke snížení hmotnosti.

Pokud budete sledovat pouze váhu, je snadné vynechat ztrátu tuku. Snížení objemu lze pozorovat ve změně obvodu pásu. Ideální indikátory pro ženy - 80 cm (špatné - více než 88 cm). Vynikající výsledky pro muže - 94 cm (je nežádoucí mít obvod pasu větší než 102 cm).

Než začnete hubnout, musíte udělat krevní test na cukr a cholesterol. Důležitá pravidla pro sledování výsledků hubnutí:

 • Nesledujte krátkodobé změny.
 • Zkontrolujte hmotnost a obvod pasu jednou týdně nebo měsíc.
 • Kromě toho změřte objem kyčlí, nohou nebo paží.
 • Nezapomeňte zaznamenat výsledky.

Nepřestávej

Pokud jste si váhu po mnoho let, nesnažte se ho zbavit v krátké době. Nalaďte na postupné hubnutí. S dietou s nízkým obsahem sacharidů můžete ztratit až tři kilogramy v prvním týdnu, pak budou výsledky skromnější - až 0, 5 kg. Rychlý pokles je často pozorován u lidí s velkou nadváhou a těch, kteří striktně dodržují dietu.

Nezoufejte, pokud při dodržení všech pravidel hmotnost náhle přestane klesat. Nezastavujte, buďte trpěliví, řiďte se pokyny. Brzy bude vše normální a hubnutí bude pokračovat. Je důležité nevrátit se k těm zvyklostem, které vedly k přibývání na váze.

Dost spát

Studie ukázaly, že lidé, kteří spí méně než 5 hodin, trpí větší pravděpodobností obezity. Nedostatek spánku zpomaluje metabolické procesy, zvyšuje produkci inzulínu a hormonu kortizolu, což přispívá k hromadění tuku. Dostatečný spánek, pokud chcete být štíhlejší. Pokud máte problémy se spaním, postupujte podle jednoduchých pravidel:

 • Nepijte kávu odpoledne.
 • 4 hodiny před spaním, zastavit fyzickou aktivitu, a pro tři - odstranit použití alkoholu.
 • Současně usnul.
 • Naučte se, jak se probudit bez budíku, pro to, jít do postele brzy večer.
 • Udržujte v ložnici pohodlnou teplotu.

Správa stresu

Lidé, kteří mají problémy doma nebo v práci, je často využívají a získávají další libry. Je důležité pochopit, co vás nutí jíst, není hlad, ale stres. Negativní emoce zvyšují produkci kortizolu. Hormonální stres zvyšuje chuť k jídlu, vyžaduje doplnění sacharidů. To vede ke zvýšení tělesné hmotnosti a zásob tuků. Řídit stresové situace, cvičit jógu, meditaci, používat dechová cvičení, relaxační techniky, chodit a poslouchat hudbu.

Vezměte vitamíny

Pokud tělo postrádá živiny, vyžaduje to další jídlo. Pro rychlé hubnutí musíte užívat léky, které obsahují stopové prvky a vitamíny. To pomůže snížit množství jedených potravin, snížit hlad a rychleji zhubnout. Pro urychlení metabolických procesů užívejte denně multivitaminový komplex.

Bohužel ne všechny tyto léky obsahují vitamín D, který hraje důležitou roli při snižování tělesné hmotnosti. V produktech je v minimálním množství, většina jeho těla dostává za působení slunečního světla. S jejich nedostatkem v zimě nebo na podzim je třeba brát extra vitamín D.

Rychlý režim

Pokud se budete řídit všemi pravidly hubnutí, ale váha zůstane nezměněna (plateau efekt), zkuste metodu přerušovaného půstu. Populární volba je 16: 8. To zahrnuje půst po dobu 16 hodin a jídlo ve zbytku času. Metoda je snadno snášena, protože období bez jídla zahrnuje spánek. Naposledy, když jste měli večeři ve 20 hodin, ráno můžete pít čaj nebo kávu, ve 12 hodin - oběd. Tuto metodu můžete aplikovat nepřetržitě, 2x týdně nebo pouze ve všední dny.

Existují i ​​další možnosti přerušovaného půstu. S nimi můžete rychle zhubnout, ale bude vyžadovat dlouhodobé omezení ve stravě:

 • Denní půst od večeře k večeři. Je to snadné, pokud jste na dietě s nízkým obsahem sacharidů. Půst se může provádět jednou nebo dvakrát týdně.
 • Dieta 5: 2 . Můžete jíst bez omezení po dobu 5 dnů, a v následujících dvou můžete snížit kalorický obsah na 500 kalorií. Ne každý má rád tento post - je třeba naplánovat si jídlo na chvíli.

Pokud se rozhodnete zkusit přerušovaný příspěvek, postupujte podle pravidel:

 • Během rychlého občerstvení pijte vodu, kávu nebo čaj. Můžete k nim přidat mléko.
 • Tuto metodu neprovádějte během těhotenství, při kojení.
 • Nezapomeňte, že musíte jíst jen tehdy, když máte hlad.

Vlak

Cvičení pomáhá zhubnout, ale zhubnout znatelně, musíte cvičit tvrdě nejméně hodinu denně. Pamatujte, že rychle se zbavit kil s pomocí cvičení je nemožné. Účinek tréninku lze pozorovat až po několika měsících tréninku.

Na druhou stranu, pokud se budete řídit pravidly hubnutí, zvýšená tělesná aktivita pomáhá rychle spalovat tuk. Proto, pokud chcete zhubnout, tančit, chodit, hrát sport, který vám dává radost. Kromě toho se zbavíte stresu, zlepšíte své zdraví, vypadáte dobře.

Zrychlete metabolismus

Pro dosažení rychlého hubnutí je důležité zvýšit rychlost spalování tuků. To pomůže dietě s nízkým obsahem sacharidů. Snižuje hladinu inzulínu, snižuje ukládání tuku a uvolňuje uloženou energii. Poznámka: je důležité nejen omezit množství sacharidů. Pokud budete jíst hodně bílkovin, může se proměnit v glukózu. To zvýší hladiny inzulínu a inhibuje metabolické procesy.

Pro urychlení metabolismu je důležité jíst tuk. Nebojte se, že při získávání nadváhy. Jíte jen méně sacharidů a bílkovin. To povede ke snížení inzulínu, zvýšení aktivity metabolických procesů a urychlení spalování tuků. Do jídel přidejte rostlinný olej. Zkuste ráno ráno vypít "tlustou kávu". Do šálku dejte lžíci másla a důkladně promíchejte.

Dodržujte principy ketogenní diety.

Základem této metody hubnutí je snížení množství sacharidů a přidání tuku do stravy. Toto jídlo urychluje metabolismus. Chcete-li zhubnout na dietě ketogenic, musíte ji sledovat po dlouhou dobu. Nebojte se, pokud se v prvních dnech cítíte hlad, únava, máte narušený spánek. Tělo se rychle přizpůsobí novým podmínkám. Důležitá pravidla pro ketogenní dietu:

 • Nezapomeňte pít vodu, nápoje bez cukru, bylinné čaje.
 • Jezte 4 g soli denně.
 • Vezměte vitamínové komplexy s minerály. Za den se požaduje 1 g draslíku a 0, 3 g hořčíku.

Produkty zakázané podle keto-diet:

 • šťávy, bonbóny, zmrzlina, muffiny a pečivo;
 • těstoviny, obiloviny (rýže, pšenice);
 • všechny plody a bobule (můžete jíst některé jahody);
 • brambory a mrkev, luštěniny;
 • majonéza, omáčky a zpracované rostlinné oleje;
 • nízkotučné mléčné výrobky;
 • alkoholické nápoje.

Pokud chcete zhubnout, měla by být přítomna dieta:

 • hovězí, kuřecí a krůtí, klobásy a slanina;
 • tučné ryby - makrela, tuňák, losos;
 • avokádo, rajčata, paprika, cibule, zelená zelenina;
 • vejce a sýry;
 • smetana a máslo;
 • ořechy, dýňová semínka a len;
 • olivový olej;
 • koření: bylinky, koření, pepř.

Sledujte hormony

Pokud se budete řídit všemi pravidly a zároveň nemůže zhubnout, možná důvodem pro porušení hormonální rovnováhy. Snížení metabolických procesů v těle způsobuje nedostatek hormonů štítné žlázy. V tomto případě se pro prevenci nadváhy doporučuje používat přípravky obsahující jód (ryby, krevety, mořské kale). Po testování mohou lékaři předepsat léky, které upraví hladiny hormonů.

Ženy často získávají na váze během menopauzy. To je způsobeno poklesem produkce estrogenů. U mužů způsobuje výskyt tuku v břiše porušení hladiny testosteronu. Ztrácet váhu, lékaři mohou předepsat hormonální drogy, ale to často vede k rozvoji rakoviny prsu a prostaty. Je lepší vést zdravý životní styl a dodržovat pravidla rychlé hubnutí.

Příčinou nadváhy může být stresový hormon. Kortizol způsobuje pocit hladu a přejídání vede k souboru kil. Vzhledem k tomu, že častými faktory zvyšování hladiny hormonů jsou stres a nedostatek spánku, je důležité tyto problémy řešit.

Nespoléhejte se na prášky na hubnutí

Mnoho snů o hubnutí, aniž by na to vynaložilo jakékoli úsilí. Velmi pohodlné - polkl pilulku a stal se štíhlým. Doplňky stravy a léky na hubnutí málokdy dávají dobré výsledky. Zároveň mají mnoho vedlejších účinků.

Léky na hubnutí se liší ve svých účincích:

 • Tablety, které zabraňují vstupu sacharidů z potravin do těla . Jejich použití dává mírný výsledek hubnutí.
 • Léky na potlačení chuti k jídlu . Doporučuje se používat po velmi krátkou dobu - při dlouhodobém užívání dochází k závislosti, zvyšuje se tlak, objevuje se nespavost.
 • Léky, které zastavují vstřebávání tuků a bez trávení se dostávají ze střeva. Snižuje se hmotnost, ale často dochází k spontánní defeci.
 • Prostředky kontroly chuti k jídlu, které působí na receptory mozku . Výsledky hubnutí jsou mírné, s vysokým rizikem vedlejších účinků.

Video

Kategorie: