Pomozte vývoji webu a sdílení článku s přáteli!

Nyní se stalo módní vytvořit krásné šperky vlastníma rukama, protože klenotnické doplňky jakékoliv složitosti jsou k dispozici řemeslníkům. S jeho pomocí je možné vytvářet různé projekty: od jednoduchých historických náušnic až po luxusní řetězy s nejsložitějším ornamentem. Vytvářejí převážně stříbrné kování nebo jsou pokryty zlacením, smaltem a naprašováním. Přívěsky na šperky, zámky a přívěsky jsou navíc navíc zdobeny skleněnými kamínky, zirkony nebo polodrahokamy.

Seznam příslušenství k vytvoření šperků

Díky klenotnickým kováním lze nejobvyklejší čínské šperky přeměnit za uznání, což z něj činí mistrovské dílo. Kromě toho je snadné koupit materiály pro šperky v každém specializovaném internetovém obchodě. K vytvoření šperků by měl seznam potřebných materiálů obsahovat:

 1. Sada nástrojů pro výrobu různých dekorací: kleště, kleště, kulaté kleště.
 2. Kroužky, špendlíky, čepy pro spojení korálků mezi sebou.
 3. Příchytka pro závit (callottes), která se používá pro upevnění zámků.
 4. Klipy pro šňůry a pásky k upevnění několika základen (pásky, šňůry, nitě).
 5. Chránič pro kabel, který jej chrání před otěrem v místě kontaktu se zámkem.
 6. Přívěsek držák.
 7. Distanční vložky, rozpěrky různých typů.
 8. Šálky (objetí) pro korálky.
 9. Základy náušnic.
 10. Různé zámky.
 11. Korálky.

Korálky pro výrobu náušnic a náramků

Korálky jsou nejzákladnější kování ve výrobě šperků. Dodávají se v různých tvarech (ploché, sudy, kapky, bicony, rondely, kulaté) z různých materiálů (kov, dřevo, keramika, sklo, křišťál, přírodní kámen). Klenotníci vytvářejí bižuterii s polodrahokamy, krystalem nebo plastovými korálky. Náhrdelníky, náušnice nebo náramky jsou vyrobeny z vysoce kvalitních mořských nebo říčních perel, které se formují do mušlí.

Pokud si nemůžete dovolit přírodní perly, pak použijte levný umělý protějšek, který se neliší od lesku než přírodní, ale stojí mnohem méně. Nejoblíbenější typy korálků jsou sklo. Mezi jehličnany jsou oceňovány vysoce kvalitní válcové indické korálky, které mají jasné mods a vzájemně se prolínají se složitými vzory. České sklo je také oceňováno, protože skleněné korálky mají nepřekonatelnou kvalitu a úžasnou rozmanitost.

Držáky na šperky

Položky, které drží šperky jsou kauce - speciální návrhy, které pomáhají připojit další příslušenství k základní šperky. V podstatě jsou vyrobeny ze stříbra nebo jiného kovu, ale v obchodech jsou kauce vyrobené pomocí polymerové hlíny nebo akrylu, jehož barevná škála je velmi různorodá. Nejoblíbenější formy upevňovacích kování na příslušenství:

 • držák se dvěma kolíky, které jsou upnuty na kování;
 • kroužek, sloučený spolu s úchytem pro základnu;
 • upevňovací prvky s lepidly;
 • upevňovací háčky.

Ozdobné přívěsky

Nejjednodušší způsob, jak diverzifikovat šperky, je připojit přívěsek k produktu. Může to být jedna složka celé kompozice a může být použita jako samostatný dekorativní prvek. Obzvláště populární jsou náramky s přívěsky. Kreativní stříbrné nebo pozlacené prvky mohou učinit i nejlevnější unikátní náramky. Přívěsky jsou snadno připevněny k výložníkům, které jsou vybrány v závislosti na zvoleném stylu kování.

Děliče na bižuterii

Pro výrobu přepážek používejte hlavně mosaz. Tyto prvky jsou určeny k výrobě víceřadých šperků se silnou fixací dílů. Separátory spojují několik řad korálků, vytvářejí jedinou kompozici a bezpečně upevňují každý závit. Internetové obchody nabízejí velký výběr děliček, lišících se velikostí, barvou, tvarem a počtem řad.

Šperky spony a klipy

Nejběžnější šperky příslušenství pro náušnice - spony a spony. To je důležitý detail, protože náušnice by měly být pohodlné, jednoduché, pohodlné a co je nejdůležitější - bezpečné - spona by neměla zranit ušní lalůček. Šperky a spony na náušnice jsou z následujících typů: \ t

 1. Svorka. Používá se pro cvočky (cvoky, samokolky). Spona je připevněna k ušnímu lalu bez viditelných částí: náušnice se vklouzne do díry a upevní se na zadní stranu sponou. V drahých šperky šperky na čepu je závit, na kterém je šroub našroubován, což umožňuje lepší fixaci šperků.
 2. Anglický (evropský) hrad. Takový prvek se zpravidla používá ve složitých konstrukcích vyložených velkými kameny. Úzký kovový proužek (zip) „obejme“ ušní lalůček a upevní se na malém zářezu v čepu.
 3. Clip. Zámková pružina, která sevře ušní lalůček na obou stranách. Tato volba nevyžaduje děrovaný ušní lalůček, ale je méně spolehlivá než všechny ostatní zámky a svorky.
 4. Italský hrad. Moderní kování s nastavitelnou upínací silou. Na rozdíl od klipu má závitovou tyč, takže je spolehlivá.
 5. Francouzský hrad (háček, smyčka). Tato možnost je velmi běžná, praktická a pohodlná. Smyčka nebo háček je upevněn speciální sponou. Zpravidla se takové šperky doplňky používají v visící náušnice.
 6. Cikánský hrad (závorka). Je navlečen do ušního lalůčku, připevněn k ušnímu prstenu. Jedná se o nejspolehlivější typ hradu, který prošel zkouškou času. Držák se snadno používá a vydrží nejtěžší a největší náušnice.
 7. Kongo (prsten). Tenký kolík se skrývá ve sponu, který bezpečně drží dvě části náušnice.
 8. Kolík. Tato možnost příslušenství představuje pohodlné a spolehlivé upevnění. Kolík je vložen do drážky z obou stran, což je spolehlivé při provozu. Ztráta takového designu je velmi obtížná.
 9. Řetěz. Je vložena do ušního lalůčku a fixační prostředek je hlavní částí náušnice.

Příslušenství pro náušnice

Aby byly náušnice samy o sobě, bude švadlena potřebovat zipy. Jedná se o zakřivenou drátovou základnu, která je dodávána se sponou nebo bez ní, s nebo bez smyčky pro zavěšení. Spojovací materiál lze kombinovat se silikonovými zátkami a vyrobit z nich měď, stříbro, zlato. Rhodiové doplňky pro náušnice jsou velmi oblíbené, protože tento materiál chrání šperky před jakýmkoliv mechanickým poškozením. Kromě toho, rhodium je brilantní platinové skupiny kovů, takže šperky vypadá jasné a krásné.

Spojovací kroužky

Spojovací kroužky jsou důležitými prvky v bižuterii. Jsou vyrobeny ze dvou typů: kroucený kroucený kroužek nebo dělený kroužek v jedné zatáčce. Takové kovové kování se používá, když potřebujete spojit dva prvky, například karabinu s řetízkem nebo korálky. Prsteny dodávají lehkost a vzdušnost náhrdelníku, korálků, náramků.

Který výrobce šperkových doplňků lépe

Nejznámější značkou dnes je dánská společnost Pandora. Přívrženci luxusní šperky často objednávat originální Pandora doplňky online, vytvářet šperky sám. Ale produkty této společnosti nejsou jiné levné, takže si to každý nemůže dovolit. Japonsko také vyrábí vysoce kvalitní šperky, zvláště ceněné japonské korálky, které mají pozoruhodnou kalibraci a jsou vhodné pro všechny typy vyšívání.

Jižní Korea vyrábí vysoce kvalitní zboží pro luxusní šperky. Korejští řemeslníci vyrábějí díly pro šperky, vyrobené z vysoce kvalitní mosazi se stříbrným nebo pozlaceným povrchem. Americké a izraelské doplňky jsou vysoce kvalitní a rozumné ceny. Výrobky z těchto zemí jsou v poptávce mezi malířkami, které se zabývají výrobou šperků na zakázku. Nejlevnější je turecké šperky kování, se kterým si můžete udělat sami neobvykle krásné malé věci, které vás bude stát malou částku.

Podívejte se, co je stříbrné doplňky pro šperky.

Video

Výroba šperků je fascinujícím procesem, ale kvalita provedené práce bude záviset na správném materiálu. Moderní výběr šperkových kování je velmi široký, takže je snadné vybrat si ty správné prvky tak, aby se nejen harmonicky spojily, ale také vynikající kvality. Každý, kdo právě začíná svou kariéru ve vytváření exkluzivních šperků, je užitečné vědět, jaký materiál je potřebný pro šperky a jak se používá. Podívejte se na recenzi populárního příslušenství:

Foto příslušenství zlacení a stříbra pro šperky

Nejoblíbenější jsou doplňky pro šperky, vytvořené ze stříbra nebo zlacení. Je spolehlivá, krásná a má dlouhou životnost. Čisté stříbro se používá velmi zřídka, většinou klenotníci ho používají ve slitině s jinými kovy (nikl, měď), aby se prodloužila životnost držáků. Módní vintage stříbrné kování připojené k metodě oxidace, kdy jsou spojovací prvky ošetřeny nejprve kyselinou, pak oxidem siřičitým. Díky této metodě se konvexní části výrobku lesknou a konkávní - zůstanou tmavé.

Pomozte vývoji webu a sdílení článku s přáteli!

Kategorie: