Pomozte vývoji webu a sdílení článku s přáteli!

Jeden z módních trendů ve světě nehtového designu - matný lak. Škála barev v paletě této kosmetiky je velmi široká. Oblíbené jsou červené, černé, šedé, fialové, průhledné barvy. S pomocí různých odstínů můžete vytvořit zajímavá stylová řešení. Příslušné použití těchto kosmetických přípravků při vytváření francouzské manikúry.

Co je matný lak

Na konci minulého století, v devadesátých letech, se na policích obchodů objevil matný lak, který se však stal pevně v módě až v roce 2009. Dnes tento typ povlaku posílil svou pozici ve vztahu k lesklému. Matný povlak na nehty se také nazývá samet. Hřebíky se získají působením postřiku. Barevná škála těchto kosmetických prostředků je velmi velká: producenti mohou najít lehké, pastelové barvy, bohaté bobule, tmavé.

Matná a lesklá manikúra má řadu rozdílů. Nezáleží na tom, je to bezbarvé nebo barevné, vypadá stejně drahé, elegantní, elegantní. Velvety struktura nemůže selhat přilákat pozornost ostatních. Takový povrch, na rozdíl od lesklého, nemá žádnou brilanci, neodráží světlo, ale dává příjemný saténový efekt. Použití nátěrů bez lesku je ideální pro ženy jakéhokoliv věku.

Výhody a nevýhody

Lakování nehtů bez lesku má své výhody a nevýhody. Výhody:

 1. Vynikající odolnost - vrstva je odstraněna vzhledem k tomu, že neht vyrostl, a ne proto, že je vymazán.
 2. Extravagance. Paleta nabízí výběr z mnoha originálních odstínů matného laku.
 3. Tmavé odstíny budou vypadat stylově, ale ne vulgárně.
 4. Originální design. Kombinace sametové a lesklé, neobvyklé struktury nátěru umožňuje vytvářet neobvyklé obrazy.
 5. Neobsahuje škodlivé látky.
 6. Můžete snadno udělat matnou manikúru doma.

Matné laky mají několik nevýhod. Například:

 1. Vysoké náklady
 2. Při změně konzistence nebude zahušťování, ředění speciálním nástrojem fungovat, protože se změní jeho struktura.
 3. Proces manikúry trvá hodně času a vyžaduje zvláštní péči.
 4. Světlé odstíny se rychle zašpiní, takže všechny domácí úkoly by se měly provádět s rukavicemi.

Značky

Moderní trh nabízí velký výběr laků na nehty bez lesku od mnoha známých výrobců, takže profesionální manikúra není obtížná. Mezi nejoblíbenější značky patří Kodi Professional, El Corazon, Divage Just Matt, Avon, Golden Rose, MAC, ORLY, OPI, Silvana, Zoya. Všechny se liší svou charakteristikou, kvalitou a cenou.

Matný lak společnosti "Avon" jsou prezentovány v různých barvách. "Tupý efekt" Avon je aplikován v jedné vrstvě, nevyžaduje použití základní základny, rychle schne. Pro prodloužení života krásné manikúry pomůže speciální top se sametovým efektem. Prostředky společnosti Avon pomáhají získat nejen hladký, ale i hustý, vysoce kvalitní povlak.

Divage (Divage Just Matt) má jemnou texturu, která vám umožní dosáhnout neobvyklého efektu a získat dokonalé umění nail v barevném barevném schématu použitím jediné vrstvy. Divage Just Matt dokonale zakrývá nerovnoměrnou nehtovou desku, je rychleschnoucí. Kolekce je neustále aktualizována, jsou zde nové zajímavé odstíny.

El Corazon (El Corazon), mnoho žen to považuje za superfund. Jeho popularita vedla k tomu, že společnost neustále rozšiřuje svůj sortiment a zvyšuje počet módních a neobvyklých odstínů. Kolekce obsahuje potahy na nehty se zajímavou sametovou strukturou. Povrch můžete ozdobit kamínky, samolepkami. Nástroj bude vypadat skvěle na nehty jakékoliv délky.

Gel Kodi (Kodi Professional) se liší od super odolného složení. To je vysvětleno tím, že se vyrábí na bázi pryže, což činí výrobky jedinečnými. Tato kompozice je elastická, má dobrou hustotu, která chrání před odlupováním a odlupováním. Neobvyklý design manikúry potěší více než jeden týden. S Kodi Professional Gelem si můžete nechat matné nehty doma.

Zoya kosmetika na nehty patří do kategorie profesionálů. Povlaková kompozice zcela eliminuje přítomnost látek škodlivých pro nehtovou destičku, například toluenu nebo formaldehydu. Tento vzorec je vhodný pro trvalé opotřebení, použijte nátěr bez přerušení. Zoya se pohodlně aplikuje, pro rychlé schnutí můžete použít speciální nástroje.

Jeden z možností rozpočtu je považován za nástroj Silvana. S ním můžete dosáhnout ohromujícího účinku, odolné manikúry. Bohatá barevná paleta představuje neomezený výběr jakéhokoliv tónu. Zdobení nehtové desky zahrnuje použití jakýchkoli materiálů: drahokamu, šablony pro rafinovanější a elegantní design, můžete použít třpytky.

OPI nabízí velmi širokou škálu produktů, prezentovaných v kreativních a neobvyklých odstínech. Kromě velkého výběru kvalitní bude i plus Výhodou lakování MAC lakem je rychlost sušení, optimální stabilita. Stejné vlastnosti má rozpočet Golden Rose. Konzistence a stabilita média je průměrná, ale rychlost sušení je téměř okamžitá. Druhou vrstvu je možno aplikovat okamžitě, není tedy zapotřebí konečný nátěr.

Nejlepší pokrytí

Pravítka většiny výrobců jsou reprezentována následujícími odstíny: transparentní, vínová, modrá, černá, bílá, červená, zelená. Prodej je možný libovolnou volbou. Neobvykle vypadá barevné kreslení na bezbarvý substrát. Při použití nálepek s vodou je nejlepší zvolit nátěr v pastelových barvách. Manikúrní matný lak tmavých barev nepotřebuje světlé dekorace, ale celá věc je otázkou chuti.

Nakupujte běžný nebo matný akrylový lak ve specializovaných prodejnách, objednaný prostřednictvím internetového obchodu. Pokud je propagace platná nebo prodej probíhá, nákup bude levný. Sleva je poskytována stálým zákazníkům. Dodávky podle regionu Moskva, Petrohrad závisí na celkové výši, organizované poštou, kurýrem nebo vyzvednutím. Cena matného laku se může pohybovat od 100 do 800 rublů.

Černá

Takové barvy se nacházejí mezi značkami Divage, El Corazon, Cody, Avon, ORLY atd. Vhodné pro různé designy, kombinované s jakýmkoliv oblečením. Divize na vyžádání:

 • název modelu: vrchní nátěr "Uv gel lux matt";
 • cena: 220 str.;
 • vlastnosti: vysoce kvalitní nátěr bez lesku, ochrana před třískami, trvanlivost a bohaté barvy, nevyžaduje použití UV lampy, konvenční nástroj je vhodný pro odstranění;
 • Pros: rychle schne, v kombinaci s jakýmkoliv stínem;
 • nevýhody: ne

Červená

Vedoucí postavení zaujímá mezi rudou sbírkou EL Corazon. Vypadá to dobře s večerním make-upem. Popis:

 • název modelu: "Matte Effect el corazon";
 • cena: 160 rublů;
 • vlastnosti: vysoce kvalitní nátěr, husté odstíny, jsou odstraněny obvyklými prostředky, pro zdobení jsou vhodné všechny druhy samolepek a štrasů;
 • Pros: rychle schne, vypadá dobře na nehtech jakékoliv délky;
 • nevýhody: ne

Bílá

Laky firmy Avon prezentuje široká paleta. Bílé barvy jsou ideální pro projekční práce, často používané pro svatební manikúru. Například:

 • název modelu: "Matte efekt" (Bílá mlha);
 • cena: 265-290 str.;
 • charakteristika: pro hustý povlak stačí jedna vrstva, lehká textura, ideální pro návrh nehtů;
 • plusy: rychle schne, trvá dlouho;
 • nevýhody: ne

Gel lesk

Vlastnosti mnoha lešticích gelů spočívají v tom, že nevyžadují sušení pod speciálními lampami. To je skvělý způsob, jak diverzifikovat možnosti návrhu nehtů. Odstíny v tmavém rozsahu vypadají výhodně, matná textura okamžitě zaujme. Například:

 • název modelu: gel-paint Kodi Professional №1, bílý smalt, 4 ml,
 • cena: 250 str.;
 • vlastnosti: nezanechává lepkavou vrstvu, textura je hustá, při aplikaci netéká;
 • Plusy: vynikající materiál při provádění manikúry různé složitosti;
 • nevýhody: ne

Jak si vybrat matný lak

Nápis na lahvi často nemusí uvádět žádné informace o kvalitě výrobku. Je velmi obtížné odlišit značkový výrobek od falešných, takže je třeba vědět, na co se při výběru rozhodnout. Externí kritéria:

 1. Lahvička. Kromě toho by měl být štítek na něm nalepen přesně, úhledně, samotný obal bez poškrábání, třísek.
 2. Doba použitelnosti ne delší než 3 roky.

Kvalita obsahu lahve je určena jinými vlastnostmi. Je třeba věnovat pozornost:

 1. Štětec Její klky jsou dokonce rozřezané v půlkruhu, nevyčnívající, měkké, ale elastické, dlouhé.
 2. Nedostatek štiplavého zápachu.
 3. Konzistence Ideální je zvažovat, když během několika vteřin obsah lahvičky odkapává, ale nevypouští vlákno. No, pokud je uvnitř míchací koule pro míchání.
 4. Žádné skvrny, nesrovnalosti po aplikaci. Zkontrolujte hladkým povrchem.

Volba manikúry bez lesku je žádoucí zaměřit se nejen na osobní preference, ale také na to, aby se zohlednily externí údaje: oblečení, barva pleti, věk. Je důležité, aby:

 1. Oblečení kombinované s barvou nátěru. Odstín by měl být co nejblíže tónu šatů.
 2. Mladé dívky si vybírají lehké odstíny. Růžové barvy budou vypadat dobře. Dámy ve věku těchto odstínů se nedoporučují, protože zdůrazní věkově podmíněné kožní změny na rukou, je lepší použít tmavě vínové, modré odstíny.

Barva kůže také ovlivňuje výběr laku. Kritéria výběru jsou následující:

 1. Zástupci zlatých skořicových odstínů by měli preferovat oranžové, fialové, měděné, černé barvy.
 2. Jasné, šedé, béžové a černé tóny budou vyhovovat jasnému obličeji. Dokonale je kombinuje s vínem. Béžové, pastelové barvy jsou považovány za univerzální.
 3. Majitelé bledé tváře by si měli vybrat okrové nátěry.
 4. Dívky s kůží broskví si mohou vybrat červené, stříbrné, modré, fialové barvy.

Jak udělat sametovou manikúru

Aby bylo možné manikúru s matným lakem, je důležité dodržet postup v práci:

 1. Proveďte klasický řez manikúru, střih kutikuly, připravte hřebík pro nátěr, ujistěte se, že leštění nehtové desky.
 2. Hřeb nechejte ošetřit odmašťovacím prostředkem.
 3. Při výběru nátěru bez lesku není nutné použít podklad.
 4. Můžete použít fixer.
 5. Po aplikaci nechte zaschnout.

Když používáte horní nemusíte kupovat samostatnou barvu, můžete použít barevný gel. Šelak je vyroben takto:

 1. Ošetřené nehty ošetřujte 1-2krát, ujistěte se, že chodíte s kartáčkem na konci nehtu.
 2. Po každé aplikaci se vrstva vysuší.
 3. Dále přikryjte nahoře sateen top.
 4. Všechno suché ve speciální lampě.
 5. Odstraňte lepicí vrstvu.
 6. Nehty ošetřete zvláčňujícím olejem.

Můžete udělat další design s třpytky, měsíční manikúru, použít krajky, lesk, lesk, grafitový lak. Nejdůležitější věcí je důsledně dodržovat posloupnost. Mnoho mistrů doporučuje lakování lakem bez lesklého nebo krátkého nehtu střední délky, i když v každém případě záleží na individuálních preferencích a preferencích chuti.

Jak udělat obyčejný lak matný

Můžete si udělat matný lak doma. Při aplikaci je nutné, aby nehtová destička byla čistá, není třeba aplikovat krém na ruce, aby nedošlo ke zkažení vrstvy, pokud je znečištěna. Bude vyžadováno:

 • nádrž, ve které může být ohřívána voda;
 • jeden nebo více běžných nátěrů na nehty, pokud máte v plánu kreslit;
 • aceton nebo jemnější tekutina;
 • bavlněné tampony nebo houby.

Celý postup trvá asi 30 minut. Postup je následující:

 1. Voda se vaří, dokud se nevytvoří hustá pára.
 2. Připravené nehty tvoří lesklý nástroj. Naneste 2-3 nátěry, aby se barva vyrovnala.
 3. Bez vyschnutí nátěru nahraďte hřebíky parou ve vzdálenosti 10-15 cm od nádoby vodou.
 4. Držte po dobu 1, 5 minuty.
 5. Nechte uschnout přirozeně. V cíli budou nehty nudné.
 6. Po úplném vysušení můžete vytvořit dekor.

Snadnější způsob, jak udělat manikúru bez lesku, je použít horní. Nevýhodou je, že se jedná o dodatečné náklady, ale výsledek bude docela dobrý. Jakýkoli lesklý výrobek je potažen nákupním topem se sametovým efektem. Gel má podobný účinek. Hřebíky jsou natřeny nejen monochromatickým lakem. Dříve můžete provádět libovolný výkres, který je pak zakryt horní.

Žádný složitější způsob, jak změnit lesklý povlak na módní matný materiál, je přidat škrob. Látka musí být velmi rychle smíchána s lakovým povlakem, naneseným na nehet. Je důležité rozdělit vše rovnoměrně, obvyklým způsobem ho sušit. Bude to trvat:

 • běžný lak;
 • přírodní škrob (kukuřice nebo brambor);
 • párátko;
 • fólie nebo pergamenu, aby se smísily všechny složky.

Video

Recenze

Natalia, 37 let

Matná manikúra vypadá neobvykle, krásně, stylově. Pro začátek jsem se rozhodla, že nebudu experimentovat a kupovat hotové výrobky. V Avonu se angažuje přítel, takže využila této společnosti. Co chytí jednu vrstvu, je pravda, ale neuschne tak rychle. Ale to drží po dlouhou dobu, to nepraská. Dostačující téměř týden a půl.

Svetlana, 40 let

Obecně jsem jen zřídka maloval nehty, a pak jsem se podíval na obrázky na internetu, líbila se mi verze manikúry bez lesku. Byl doma nějaký lak, rozhodl jsem se udělat všechno sám. Použitý škrob. Textura opravdu dopadla sametově, vypadala efektivně. Nezůstal dlouho - pár dní, ale to mi stačilo.

Irina, 31 let

Jsem milovník experimentů. Maloval jsem si vzory na nehtech. Rozhodli jsme se vyzkoušet matnou manikúru pomocí páry. Jediný problém, který byl - musel držet každý hřebík přes páru odděleně, protože kresba mohla sušit, dokud jsem aplikoval další. V době - trvalo to asi 40 minut, ale výsledek se mi opravdu líbil.

Pomozte vývoji webu a sdílení článku s přáteli!

Kategorie: