Pomozte vývoji webu a sdílení článku s přáteli!

V současné době je málo lidí zvyklých na vaření domácích alkoholických nápojů, ale stále existují zvláštní znalci, kteří rádi své přátele s něčím neobvyklým zacházejí. Braga z džemu, v závislosti na způsobu, jakým bude připravena, může působit jako silný nápoj, stejně jako lehké dezertní ovocné víno.

Jak udělat domácí džemy z domácího džemu

Pro přípravu alkoholických nápojů uděláte i nejstarší džem, který jste již dlouho odhodili. Koneckonců, hlavní věc k dosažení tohoto efektu je cukr, který nezmizí nikde, i když konzervované potraviny stojí ve sklepě několik let. Pokud váš džem není příliš sladký, přidejte více cukru. Kvasinky jsou také nutné. Chcete-li zjistit, jak uvíznout uvíznutý papír, postupujte takto:

 1. Přečištěná voda se zahřeje na 30 stupňů, pak se v ní rozmíchá jam (udržujte poměr 5: 1).
 2. Přidejte kvasinky. Počkejte, až se čepice zvedne, a vypněte oheň.
 3. Vypusťte kapalinu v plechovkách nebo lahvích. Doporučuje se používat gumovou rukavici na krku, předpichnuté prsty jehlou. Kondomy se pro tento účel nedoporučují, protože latex v těchto výrobcích je příliš tenký.
 4. Kaša se ustálí 7-10 dní. Musíte počkat, až se rukavice poprvé zvednou ve svislém směru a pak znovu vyfouknout: to znamená, že veškerý oxid uhličitý zmizel. Potom lze nápoj nalít do jiného pokrmu.

Pro měsíční svit

Výsledná Braga může být použita pro následnou destilaci a pití. Máte-li doma varný stroj na výrobu měsíčního svitu, udělejte silný nápoj rychle a snadno. Odstraňte z kapaliny všechny kousky ovoce a bobulí (musíte je vypustit). Poté nalijte rmut do varné krychle a počkejte, až se objeví první kapky destilátu. Z pěti litrů piva můžete získat asi 1 litr silného měsíčního svitu.

Pro pití

Pokud chcete pít ne moc silný, ale vonný ovocný nápoj, použijte výše popsaný algoritmus přípravy. Braga na džem bude chutnější, pokud přidáte kousky čerstvých plodů nebo ovoce. Během kvašení není nutné nalévat další dávku cukru, protože se nevyžaduje vysoká pevnost. Tento druh alkoholu můžete pít v létě ve formě koktejlu, zředěného ledem a minerální vodou.

Odborníci poznamenávají, že džem, který obsahoval semena nebo semena (např. Třešeň), je vhodný pro fermentaci, ale může být použit pouze po destilaci. V opačném případě bude mít nápoj zvláštní hořkou chuť. Pokud chcete použít mladinu pro výrobu domácího likéru nebo tinktury, doporučuje se předběhnout ještě dvakrát.

Co kvasnice je lepší použít pro rmut

Zkušení výrobci měsíčního svitu tvrdí, že pro přípravu vysoce kvalitního nápoje vhodné pouze živé kvasnice, lisované. Pokud je uchováváte zmrazené, vytáhněte je z chladničky předem. Vhodné jsou speciální vinné kvasnice (3%). Nicméně, mnoho ženy v domácnosti doporučují omezené na suché droždí, přizpůsobené pro pečení. Mějte na paměti, že pro přípravu pivovarských kvasnic bude potřeba hodně. Výpočet je následující: tři litry džemu - asi 25 gramů suchých kvasinek.

Jednoduchý recept na džem z droždí

Pokud chcete hosty překvapit neobvyklým nápojem, zkuste nejjednodušší recept na základní mladinu. Budete potřebovat:

 • starý džem - 3 litry;
 • suché droždí - 25 g;
 • voda - 15 litrů.

Pokud nechcete pít kaši, ale destilovat ji na měsíční svit, přidejte další půl kilogramu cukru. Když použijete sladkou jahodovou nebo malinovou marmeládu, objeví se chutný nápoj. Nicméně, gurmáni doporučují kombinovat několik typů základny v jednom nápoji, aby nedošlo k jasnému multi-tváří ovocnou příchuť. Musíte takto vařit:

 1. Zahřát vodu na 30 stupňů, rozpustit jam v něm. Míchej.
 2. Rozpustit kvasinky. Přidejte extra cukr, pokud chcete.
 3. Vezměte pokrmy na tmavé teplé místo, pokrývající krk gumovou rukavicí. Nechte působit po dobu 4-7 dnů (rukavice by se měly zvednout a pak opět vypadnout). Naplněný produkt může být destilován nebo pít.

Žádné kvasinky

Řemeslníci si poradí se speciálním receptem, který nezahrnuje přidávání kvasinek. Budete potřebovat:

 • džem nebo džem - 2 litry;
 • rozinky nebo žitné chlébové krusty - 200 g;
 • voda - 4 litry.

V tomto receptu budou role přírodních kvasnic podávány rozinkami nebo žitným chlebem (můžete si vybrat, co vám vyhovuje). Tyto produkty poskytují přirozené kvašení, takže výsledek určitě potěší. Proveďte toto:

 1. Rozpustit džem teplou vodou.
 2. Přidejte malé rozinky. Nelze prát! Jinak jsou prvky, které jsou užitečné pro přirozenou fermentaci, zničeny.
 3. Přineste pokrmy na teplé tmavé místo.
 4. Po 10 dnech se napije a přefiltruje. Před použitím ochlaďte.

Braga ze starého džemu

Původní receptura pro přípravu alkoholického nápoje zahrnuje přidání piva. Taková domácí vařička pro domácí marmeládu se získává přirozeně díky mladině. Budete potřebovat:

 • džem - 2 litry;
 • světlé pivo - 500 ml;
 • cukr - 1, 5 kg;
 • voda - 10 litrů.

Pití je připraveno rychleji než směs, do které přidáte droždí nebo rozinky. Pivo vám umožní fermentovat kapalinu za stejných podmínek za kratší dobu, nakonec je třeba filtrovat pouze před použitím. Proveďte toto:

 1. Smíchejte všechny ingredience.
 2. Zředí se studenou nebo mírně zahřátou vodou.
 3. Nechte týden na teplém místě.

Jak dát domů vařit na měsíční svit jam s kvasnicemi

Pokud nevíte, jak udělat jam z jam, takže výsledek potěší hosty a doma, zpočátku zkuste jednoduché recepty s droždí a cukrem. Úspěch je zaručen, pokud si vyberete ty správné ingredience. Vezměte osvědčené kvasinky, čistou pitnou vodu a džemy bez plísní. Poslední bod je velmi důležitý, protože pokud je základna poškozena, celý proces selže. Kapacita s fermentem by měla být připsána teplému místu. Obecní řemeslníci doporučují používat koupel, kde dřevěné stěny po dlouhou dobu udržují požadovanou teplotu.

Recept na měsíční svit

Příprava bude snazší, pokud máte speciální nástroje. Tyto nápoje budou úspěšnější. Braga jam vyžaduje následující položky:

 • dřevěná hůl;
 • pryžová hadice;
 • jemné síto nebo váček;
 • kapacity;
 • gumové rukavice;
 • vinné kvasinky;
 • starý džem;
 • vody

Profesionálové doporučují, aby marmeláda byla vynikající.

 1. Když připravíte mladinu podle výše popsaných receptů, míchejte ji denně dřevěnou tyčí.
 2. Po 7 až 10 dnech přestane být oxid uhličitý uvolňován a rukavice vypadnou. Kapalinu odstraňte bez dotyku sedimentu gumovou hadicí. Pokud takový inventář není k dispozici, lze pro stejný účel použít běžnou naběračku.
 3. Kmen. Doporučuje se použít gázu složenou ve třech až čtyřech vrstvách nebo velmi jemné síto. Poté můžete pít kaši.

Video

Pomozte vývoji webu a sdílení článku s přáteli!

Kategorie: