Pomozte vývoji webu a sdílení článku s přáteli!

Aby bylo možné účinně bojovat se změnami obličeje souvisejícími s věkem, jeho omlazení, je nutné aplikovat budování obličeje - speciální soubor cvičení. Gymnastika pomůže, aby se kůže elastická, zlepšit její tón, snížit jemné vrásky. Pokud se příznaky stárnutí obličeje ještě neobjevily, proveďte cvičení pro preventivní účely.

Tělová gymnastika z vrásek

Existuje velké množství různých technik zaměřených na snížení změn kůže na čele, na rtech, na tvářích, kolem očí. Existují následující účinná cvičení pro tvář vrásek:

 • Benita Kantieni tváří v tvář;
 • Technika Camilla Voler;
 • obličejová jóga;
 • Maria Runge facelift;
 • Komplex Carol Madgio;
 • Tibetská japonská masáž;
 • ohyb obličeje;
 • tvarování;
 • Facebook je Fraser;
 • gymnastika Reinhold Benz.

Podle tvůrců autorských technik, pravidelné cvičení pomáhá trénovat svaly obličeje, udržuje jejich tón, pomáhá napodobovat nebo hlubší vrásky. Chcete-li gymnastiku dát požadovaný efekt, musíte provést několik podmínek:

 1. Zahájení pravidelného školení je doporučeno od 25 let. Po dosažení tohoto věku začne pokožka slábnout. Od 35 let by mělo být zaměstnáno minimálně 5krát týdně.
 2. Účinnost ranních cvičení je vyšší než večerní cvičení, takže po zvedání byste měli mít několik minut na gymnastiku. Kromě toho mohou být v libovolném volném čase prováděny některé jednoduché manipulace zaměřené na opravu problémových oblastí.
 3. Před tréninkem se doporučuje odstranit make-up, zaujmout kontrastní sprchu, provést vlastní masáž obličeje a krku.
 4. Chcete-li ovládat techniky cvičení, provádějte je před zrcadlem. Hřbet musí být rovný - to pomůže zlepšit krevní oběh.
 5. Po gymnastice si udělejte masáž a zaměřte se na problémové oblasti. Na obličej, krk a dekolt by měl aplikovat hydratační krém nebo mléko.

Kolem očí

Časem se mimické vrásky objevují na kůži v oblasti očí. Jak se vyvíjejí věkové změny, mohou se objevit pytle, vynechání rohů, ochabnutí horního víčka. Pro zabránění nebo odstranění těchto závad je nutný následující komplex:

 1. Kůže v blízkosti vnějšího koutku oka připevňuje ukazováček, v blízkosti vnitřního středu. Zatlačte na horní víčko na dně. Současně se snažte nezhasnout. Držte oči v této poloze po dobu 2-3 sekund a pak je otevřete. Do 15–20 opakování. Praxe stráví 3-5 krát za 7 dní.
 2. Nechte prsty v rozích očí. Přeložte pohled ke stropu a zvedněte spodní víčko. Připevněte polohu na 5 sekund, relaxujte. Proveďte 20 opakování. Cvičte 3-5krát týdně.
 3. Nasměrujte svůj pohled přímo dopředu. Otevřete oči co nejširší a snažte se mírně zatlačit oční bulvu. Proveďte pauzu 2 sekundy. Zavřete oči dalším krokem. Opakujte cvičení 15 krát. Gymnastika 3-5 krát za 7 dní.

Na čele

Tvář fitness pomáhá vyrovnat se s vrásky na čele bez použití léků, které paralyzují nervový systém. Pro dosažení požadovaného účinku byste měli pravidelně provádět následující cvičení pro svaly obličeje:

 1. Umístěte dlaně tak, aby malé prsty fixovaly kůži nad obočím. Se zbytkem prstů se snažte zabránit vráskám na čele. Zvedněte obočí, překonejte odpor rukou a pak uvolněte svaly. Proveďte 20 opakování (na poslední pozici fixace po dobu 8-10 sekund). Cvičení provádějte každé 2 dny.
 2. Umístěte malé prsty na vnitřní okraj obočí. Prsty by se měly sbíhat ve středu čela. Snažte se spojit obočí a zároveň zabraňovat posunutí kůže obličeje. Opakujte cvičení 15–20 krát. Frekvence provedení - každý druhý den.

Kolem rtů

Oblast v blízkosti rtů se dobře hodí k tréninku. Výsledek bude viditelný po několika sezeních. Chcete-li se zbavit změn souvisejících s věkem, doporučuje se následující komplex:

 1. Položte dlaně vzpřímeně na rty. Malé prsty by měly být v blízkosti křídel nosu. Vytáhněte rty dopředu, dokud se nebudete cítit unaveni ve spodní části obličeje. Postupně zvyšujte počet opakování až 30 krát. Proveďte cvičení 3-5 krát týdně.
 2. Vytáhnutím rtů do správného oválu vyslovte zvuk „o“. Kůže v oblasti nasolabiálního trojúhelníku by měla být natažena. Použijte prostřední a ukazováček k zatlačení rohů úst. Snažte se sevřít zuby rty. Opakujte až do únavy (až 30krát). Periodicita - 3-4 p. / Týden.

Cvičení pro konturu obličeje

S věkem ztrácí ovál obličeje jasný obrys, může se tvořit druhá brada. Kůže na krku ztrácí svou pružnost a stává se ochablou. Cvičení pro facelift pomůže těmto problémům předcházet:

 1. Posaďte se, uvolněte si obličej, zavřete ústa. Zatlačte na horní oblohu jazyk, s vynaložením úsilí. Při prvním přiblížení udělejte 10–15 rychlých pohybů, ve druhém opakování, držte zátěž po dobu 8 sekund. Cvičení provádějte denně.
 2. Proveďte pěst a umístěte ji mezi bradu a krk. Pokuste se otevřít ústa stisknutím končetiny. Udělej to rychlým tempem 10 krát. Ve druhém přístupu držte zátěž po dobu 8 sekund. Frekvence - každý den.
 3. Vytáhněte rty dopředu a vyslovte zvuk "y", zatímco utahujete krk. Pak rychle natáhněte rty se zvukem "a". Podržte po dobu 10 sekund. Proveďte 10-15 opakování. Periodicita - denně.
 4. Dostaňte horní ret na dno. Při pomalém tempu otáčejte obličejem doprava a nahoru, počítajte do 8. Opakujte v opačném směru. Cvičte 10krát. Dělejte gymnastiku každý den.
 5. Spojte si dlaně do zámku a sevřete jejich záda hlavami. Snažíte se odklonit hlavu dozadu, stiskněte na 10 sekund ruce. Dělat 6 opakování denně.

Cvičení s lícem

Nabíjení k posílení svalů obličeje na tvářích přispívá ke zpřísnění pokožky a zachovává její pružnost. Doporučuje se provádět komplex, i když v této oblasti nejsou žádné vrásky:

 1. Položte dlaně na tváře. Snažte se je nafouknout s maximálním úsilím. Držte pozici po dobu 5 sekund, opakujte 15 krát. Cvičení každý druhý den.
 2. Nechte stejnou výchozí pozici. Střídavě nafoukněte tváře. Udělejte 15 opakování na každé straně. Frekvence provedení - každé 2 dny.
 3. Umístěte ukazováčky mezi spodní řadu zubů a vnitřek tváří. Nakreslete tyto oblasti obličeje. Líce by měly být mezi zuby. Současně je nutné stisknout prsty. Do 15 opakování. Frekvence provedení - každý druhý den.
 4. Zde je další cvičení s dezertní lžící. Do 15 opakování - každé 2 dny.

Video

[videa] [youtube id = "kpW6FIoOhwc"] [youtube id = "8u_SPBnW_5I"] [youtube id = "Ng4xzYmvMEo"] [/ videos]

Pomozte vývoji webu a sdílení článku s přáteli!

Kategorie: