Pomozte vývoji webu a sdílení článku s přáteli!

Bojíte se o své vnitřní květiny a staráte se o svou dovolenou, váš dlouhý pobyt mimo dům? Pokud nechcete opustit byt v péči o příbuzné nebo sousedy, automatické zalévání pokojových rostlin pomůže vyřešit problém. Zjistěte, co to je a jak můžete uspořádat sprinkler na vlastní pěst.

Jak si vybrat automatické zavlažování pokojových rostlin

Pokud víte předem, že musíte být na nějakou dobu pryč, udělejte několik kroků, abyste maximalizovali vlhkost rostlin. Za několik týdnů stojí za to zrušit všechny obvazy, můžete snížit pupeny a květiny. Je důležité snížit osvětlení: odstraňte rostliny z parapetu nebo zavřete okna. Zároveň vyberte automatickou metodu zavlažování vhodnou pro vaše podmínky.

Květináče s automatickým zavlažováním

Prodává se v obchodech, určených pro automatické podpovrchové zavlažování. Pracují na principu kapilární tekutiny ke kořenům. Oni jsou voláni inteligentní hrnce, automatické hrnce a tak dále. Ve skutečnosti se jedná o dvojitou nádobu, vybavenou rezervoárem, bariérovým oddělovačem a speciálním indikátorem hladiny kapaliny. Rostlina je zasazena v jednom hrnci a květina se nalije do jiného. Voda zasychá pomalu, rovnoměrně, proniká do půdy, jakmile schne.

Díky takovému systému spotřebovává rostlina tolik tekutiny, kolik potřebuje pro plný růst a vývoj. Nadměrná vlhkost, okyselení půdy, vliv vnějších faktorů jsou vyloučeny. Nedostatek samozavlažovacího hrnce - je účinný pouze v případě, že rostlina je dospělý, má dobře vyvinutý kořenový systém. V opačném případě květina nebude moci vytáhnout vlhkost. Pokud je rostlina vysazena v květináčích s automatickým zavlažovacím systémem, v prvních měsících bude muset být napojena klasickým způsobem.

Automatické zavlažování květin s keramickými kužely

Pěstitelé květin často používají tyto jednoduché návrhy, které zahrnují kužel a plastové trubky. "Mrkev" uvízla v hliněné místnosti a volná část je umístěna v nádrži s vodou. Není třeba kontrolovat proces dodávání kapaliny - přichází po sušení půdy pod tlakem z nádoby. Podobné systémy autowatering pro pokojové rostliny vyrábí Archimedes, Weninger, Brigadier Werkzeuge atd.

Keramické kužely jsou spolehlivé, vysoce kvalitní, ale mají některé drobné nedostatky. V některých případech se nevytváří požadovaný tlak, květy nepřijímají vodu a musíte hledat vhodné místo pro nádobu s vodou. Pokud nastavíte nádrž je velmi vysoká, můžete nalít rostlinu a zničit, je-li nízká - existuje riziko, že nadměrné zem v hrnci.

Mikrodropletový systém automatického zavlažování pokojových rostlin

Je vhodný pro použití, pokud má pěstitel velkou sbírku rostlin umístěných ve stejné místnosti (balkon, lodžie), skleník. Mikrodroplet je připojen k centrálnímu přívodu vody, je aktivován ve specifickém čase díky speciálnímu časovači. Pro místnosti malých velikostí, středně velké skleníky, můžete využít možnosti s nádrží.

Mezi floristy je velmi populární systém odkapávání AquaPod 5 (cena je cca 2000 rublů). Jeho hlavní složkou je soudek, ze kterého na koncích vychází 5 tenkých trubek s kapátkem. Systém je připojen k přívodu vody hadicí o průměru 4 mm. Pokud zvolíte takové automatické zavlažování pro pokojové rostliny, mějte na paměti, že není vhodný pro květiny s jemným kořenovým systémem, například orchideje.

Autowatering pro květiny s balóny klystýru

Vícebarevné kuželové kuličky jsou vynalezeny domácími výrobci speciálně tak, aby lidé mohli jít na dovolenou s klidným srdcem. Jsou praktické, pohodlné, krásné a slouží jako další výzdoba interiéru. Pro spuštění kuliček musí být naplněna vodou, vložena do země tenkou nohou. Když se země začne sušit, voda se uvolňuje z kyslíku vstupujícího do trubky. Tato zařízení jsou cenově dostupná, ale mají nižší spolehlivost než jiné systémy: mohou špatně vydávat kapalinu.

Ceny za autowatering pro pokojové rostliny

Chcete-li si vybrat nejlepší možnost pro sebe, podívejte se na přehled automatických zavlažovacích systémů známých výrobců a vzorové ceny:

 1. Blumat. Výrobce vyrábí kapátka pro automatické zavlažování rostlin, které pracují bez baterií a elektřiny. Náklady na jednu kapku pijáka je asi 300-340 rublů.
 2. Idris. Jednoduchá výroba kapek Claber s jasným principem provozu. Ideální pro zalévání velkých rostlin. Cena zařízení je 800-900 rublů.
 3. Gardena. Firma vyrábí několik sad pro automatické zavlažování rostlin. Ceny se pohybují od 7900 do 11300 rublů.
 4. Oáza. Známý autonomní systém, který nevyžaduje spojení s vodovodem a elektřinou. Ceny začínají na 8000 rublů.

Jak udělat automatické zavlažování pokojových rostlin vlastníma rukama

Aby se předešlo ztrátě domácích květin během dovolené nebo dlouhé cesty, není nutné kupovat drahé pijáky automobilů. Můžete si vzpomenout na staré „staromódní“ způsoby, například umístit hrnce do nádoby s vodou nebo umístit sklenice vody vedle rostlin, aby se zvlhčil vzduch. Dalším známým způsobem autowatering pro pokojové rostliny je otočení kusu látky, gázy do slámy, ponoření jednoho konce do země, druhé do vody. Podívejte se na další estetické metody.

Závody s knoty

Chcete-li vybudovat takové samonabíjecí zařízení během výsadby nebo přesazování rostlin, potřebujete:

 1. Udělejte knot: vezměte tlusté lano, kus obvazu, otočte, nechte jeden konec na drenážní vrstvě, druhý konec do nádrže s vodou. Pokud je to nutné, vlhkost stoupá ke kořenům a vyživuje je, vyživuje je.
 2. Pro knot, můžete použít bavlněné tkaniny, vlněné vlákno.

Jak provést automatické zalévání plastové láhve

Velmi jednoduchý způsob je použít běžnou plastovou láhev. Na jeden hrnec průměrné velikosti bude stačit 1 nádobí, na velkých vaničkách jsou potřeba některé kusy. Cesta je jednoduchá, bezproblémová, pokud je zajištěna stabilita láhve. Musíte provést následující:

 • vzít holistickou láhev;
 • otvor víčka;
 • střih dna;
 • naplňte nádobu vodou;
 • Vsuňte lahvičku do země s víčkem dolů tak, aby byla co nejvíce plochá.

Odkapávací závlahové květiny

Vlastní zavlažování vlastními rukama může být provedeno pomocí lékařských kapátků. Jejich počet by se měl rovnat počtu hrnců. Technologie:

 1. Je nutné odstranit jehly, společně připevnit kapátka, aby se vážily konce.
 2. Poté, co musíte vzít vodu z vody, naplnit ji, dát tam kapátko.
 3. Druhý konec kapátka by měl být umístěn v zemi, mírně otevřete regulátor.
 4. Autotrinker by měl být testován před jízdou, aby bylo zajištěno, že pokojová rostlina je vybavena normálním množstvím vody.

Video: vášnivý stroj do-it-yourself

Recenze

Julia, 34 let: Když jsem se oženil, bylo hodně práce. Pokojové rostliny se přesunuly do třetího plánu, takže jsem začal používat květináče s automatickým zavlažováním. Koupil jsem v internetovém obchodě 10 kusů, transplantoval všechny vegetace v nich a netrpěl. Můžeme jít s manželem na týden do mé matky a neboj se, že všechno zemře bez majitelů, to znamená nás. Avtopoilka nikdy neuspěla.

Natalia, 24 let: Nedávno si objednala Zahradnický systém pro automatické zavlažování pro rodiče, který obdržel předběžný souhlas. Radují se jako děti. Použijte jej pro svou zimní zahradu, chlubit se svými sousedy. Plánují jít na dovolenou a nebojí se o své domácí mazlíčky. Pokud se rozhodnu udělat pokojové rostliny, určitě dostanu levný auto-pijan.

Lydia, 35 let: Péče o pokojové rostliny je zvláštní dar, který ne každý má. Na rozdíl od jiných milenců často zapomínám na vodu, takže jsem se nikdy nedostal s balzamy a jinými druhy, které milují vlhkost. Jednou jsem viděl v katalogu kuželové kuličky a koupil jsem je. Líbil se mi nedostatek baterií a jiné rušivé věci. Vypadají velmi stylově.

Pomozte vývoji webu a sdílení článku s přáteli!

Kategorie: