Pomozte vývoji webu a sdílení článku s přáteli!

Výhody použití obkladových panelů pro venkovní dekoraci jsou zřejmé: materiál je levný, dodává budově estetický vzhled. Další výhodou tohoto provedení je možnost instalace tepelné izolace. Vlečka s izolací přispívá k úspoře energie, zvyšuje životnost budovy.

Potřebuji izolaci pro vlečky

Při obložení panelů je rozumné použít ohřívač pro stěny domu venku pod vlečkou. Jakákoliv stavba cihel, betonu nebo pórobetonových tvárnic může být provozována celoročně pouze za podmínek zateplení. Neustálé provozování ohřívačů, které zvyšují náklady na energii, není v této situaci spasením.

Dřevěné stavby také nevyžadují žádnou další izolační vrstvu. Standardní tloušťka kruhových tyčí nebo polen používaných při stavbě srubů nestačí pro úspornou spotřebu paliva v procesu ohřevu. Plátno, umístěné mezi obkladovými panely a stěnou, snižuje ztráty energie a pomáhá udržet teplo v místnosti.

Typy izolací pro obklady a jejich vlastnosti

Tepelná izolace budovy se provádí pomocí:

 • Minerální vlna s vysokou absorpcí vlhkosti a nehořlavostí.
 • Ecowool, podobné vlastnostem jako předchozí materiál, obsahující méně škodlivých látek.
 • Skleněná vata - nehořlavý materiál s vysokou absorpcí vody, rozumná cena.
 • Pěna má tepelnou odolnost, nízkou propustnost pro páry a schopnost absorbovat vodu
 • Polystyrenová pěna s nízkou propustností pro vlhkost. Odolný materiál se používá pro izolaci suterénu, má hořlavost.

Jaký druh izolace je lepší

Při výběru izolace pro stěny domu venku pod vlečkou je důležité zvážit jeho výhody a nevýhody. Minerální vlna má lepší zvukově izolační vlastnosti ve srovnání s pěnou a extrudovanou polystyrenovou pěnou. Při jeho použití je nutné dodatečnou izolaci. Na druhé straně izolace stěn z vnějšku s pěnovým obložením činí budovu vodotěsnou. Minvat naopak ztrácí vlastnosti při sebemenším smáčení, vyžaduje použití speciální membrány pro parotěsné zábrany a čelního skla během instalace.

Při výběru plátna, kromě nákladů a vlastností, byste měli vzít v úvahu trvanlivost tepelné izolace. Pěnoplast je snadno zpracovatelný, ale po 10 letech provozu ztrácí svou pevnost. Vlákna z minerálních vláken jsou odolnější. Při nákupu izolace na stěny domu mimo vlečku je třeba vzít v úvahu:

 • vlastnosti materiálu, ze kterého je budova vyrobena;
 • geografická poloha (nadmořská výška, možnost zaplavení atd.);
 • klimatické podmínky (vlhkost, srážky a vítr, změny teploty).

Cena izolace pod vlečkou pro stěny domu

Tepelnou izolaci lze zakoupit v internetovém obchodě nebo objednat u jakékoliv firmy, která prodává stavební materiály. Ceny jsou závislé na složení izolace, technologických vlastnostech, značce, množství zakoupeného zboží:

Izolace (m3)

Rozdíl cen (rublů)

Minwat

1480-4510

Skleněná vata

1078-6423

Ecowool

1000 - 3150

Pěnový plast

2300 - 3700

Extrudovaná polystyrenová pěna

4000-4700

Technologie izolace domu venku pod vlečkou

Proces montáže vnější tepelné izolační vrstvy je jednoduchý. Existují dva způsoby, jak upevnit plátno. V prvním provedení jsou řezané listy nalepeny na stěnu, poté dodatečně fixovány. Druhou metodou je výroba dřevěných beden, které jsou přibity k fasádě pozinkovanými hřebíky. Tepelná izolace je vložena do článků. Cena práce se zvyšuje. Nejnovější technologie je však spolehlivější.

Před zateplením budovy je nutné provést technický výpočet s přihlédnutím k místním klimatickým podmínkám, způsobu provozu domu, stupni elektrické vodivosti sítě. Tloušťka izolace pro stěny závisí na tepelné stabilitě budovy. Míra energie budovy je dána materiálem, ze kterého je vyrobena, a místními povětrnostními podmínkami. Čím větší je hustota izolace pro stěny, tím je efektivnější. Také cena vlákniny se zvyšuje.

Instalace izolace pro vlečky

Instalace tepelné izolační vrstvy vyžaduje přípravu. Vaše akce:

 1. Vyčistěte budovu od nečistot, vyčnívajících částí.
 2. Stěny zakryjte vrstvou speciálního základního nátěru.
 3. Zapněte bednu. To lze provést v libovolném směru - horizontálním nebo vertikálním. Pro opláštění jsou vhodné dřevěné tyče o rozměru 4x5 cm nebo 5x5 cm, které jsou připevněny ke stěně hmoždinkami nebo běžnými hřebíky. Vzdálenost mezi tyčemi není menší než 60 cm.
 4. Řezané plátno, pokud velikost izolace pro stěny vyžaduje úpravu. Doporučuje se přidat 5 cm na šířku buňky.

Instalace izolace je následující:

 1. Nainstalujte listy přesně mezi tyče, čímž se odstraní všechny mezery, pokud je to možné vyrovnávání plátna. Mezery, praskliny, nesrovnalosti ve velikosti nejsou povoleny.
 2. Namontujte rám pro montáž obkladových desek. Rozteč latí závisí na typu obkladových panelů. Pro vinylové desky potřebujete 40 cm, plechy mají šířku 60 až 100 cm.

Video: domácí izolace pod vlečkou

Poté, co jste strávili čas sledováním videa, budete vědět, proč potřebujete vrstvu tepelné izolace pod kůží, uvidíte technologii jeho instalace v jednotlivých fázích. Seznámení s materiálem dává jasnou představu o tom, jak přesně potřebujete upevnit izolaci na stěny domů mimo vlečku. Při pohledu přes video o tepelné izolaci srubu zjistíte, jaké jsou typické chyby, které vedou k tomu, že teplo uvnitř bytového domu není udržováno v teple. Poslední lekce jasně ukazuje, jak připravit fasádu cihlového domu pro pokovování pomocí expandovaného polystyrenu.

Jak izolovat a pochovat dům s vlečkou

Oteplování domu mimo minerální vlnu pod vlečkou

Oteplování dřevěného domu venku pod vlečkou

Zahřívání cihlového domu mimo polystyrenovou pěnu pod vlečkou

Pomozte vývoji webu a sdílení článku s přáteli!

Kategorie: