Vyšívání může být jiné: někteří rádi šijí, jiní pletou. Co dáváte přednost? Pokud ten druhý, pak se ujistěte, naučit se vázat šátek. Tento prvek šatníku by měl být v každém člověku, protože se nemůže jen zahřát v chladné zimě, ale také doplnit obraz elegantní dámy nebo impozantního gentlemana. Podle níže uvedených pokynů budete schopni realizovat jeden nebo více originálních šátků.

Pletení vzory módní šátky s popisem a vzory práce

Dnes, jednoduché dlouhé šátky, vyrobené v pletení obličeje, jsou už minulostí. Všechny nové druhy tohoto šatníku se dostanou do módy, ale páření se stává obtížnějším. Krok za krokem podle pokynů na to, jak plést šátek s pletací jehlice, budete moci doplnit sbírku vašich věcí s těmito modely:

 • šátek;
 • límec šátek;
 • ženský palatin;
 • šátek;
 • šátek;
 • mužská verze.

Prolamované šátek-lic na kruhové jehly

Pro teplejší období jsou vhodné modely prolamované šátky z bavlny nebo hedvábí, a aby nedošlo k zamrznutí, je lepší zvolit přízi s angorou, akrylem, vlnou nebo mohérem ve složení. Variace šálu je snoot s některými zvláštními rysy:

 1. Neobvyklý vzor ve formě vzduchu nakid s prodlouženými smyčkami dává obrazu originalitu.
 2. Pletení s pleteným šátkem-LIC je vynikající náhradou za sadu individuálních šátků a klobouků, protože vypadá jako pevný kroužek nebo páska se sponou na zadní straně.
 3. Šátek na obrázku je pleten v kruhu s prolamovaným vzorem s jemným růžovým mohérem, který dělá příslušenství více ženským.

Jak plést šátek s pletací jehlice a háčkování pytel pro to

Šátek-límec, jinak, postava osm nebo kapota, získává jeho popularitu spolu s vracet šály a dlouhé ručně pletené dlouhé šátky. Je ideální pro bundu nebo kabát, dokonce i pro večerní šaty, pokud používáte tenký mohair. Ve středověku takový prvek nebyl součástí šatníku, ale sloužil k tomu, aby dával nádherný účes, ale nyní je to sada límce a čepice.

Pokud chcete přidat šátek s ručně pletenou kabelku, obraz bude stručnější a kompletní. Kromě toho, tento model šátek pletené úplety, se kterým i nováček v pletení může snadno vyrovnat. Pokud chcete doplnit svůj šatní skříň o nový obraz, nemrznou, ale zároveň vypadat neodolatelně - začněte s pletením límec šátek a kabelku k němu pomocí vzorku.

Krásné ženské palatine pletací jehlice hromadné pletení

Pletená kradla je skvělou volbou pro jakýkoliv vzhled. To může být hedvábný šátek na šaty nebo zimní šátek při použití vlny, jako v tomto případě. Pokud jste začátečník, pak pletení ukradené bude dobrou praxí pro vypracování techniky vytváření zajímavých vzorů, protože rovné plátno je snazší plést, a když po vzoru, je to ještě jednodušší dělat.

Jak plést šátek trubice s jehlami

Trubka na šátek, jako transformátor, je schopna vykonávat funkci šálu s čepičkou - to se poněkud liší od obvyklého snudu. To pletené speciálně pro nahrazení 2 šatníkové položky najednou. Kravatu takového šálu budete potřebovat:

 • 480 g příze Fauna (70% ovčí vlny šetrné k životnímu prostředí, 30% jehněčí vlny z alpaky, 60 m / 50 g);
 • jehly, kruhové číslo 7;
 • háček číslo 6;
 • 2 jehly pro pomocné účely.

Technika pletení šátkové trubice je následující:

 1. Šátek na šátek podle standardního principu - 1 kruhová řada (dále jen kruh. P.) Obvodů smyčky, 1 kruh. r. obruba.
 2. Vzorek copánků má šířku 33 řádků, které musí být pleteny podle schématu, kde jsou označeny pouze liché řádky. Rovnoměrně zapadají do opačného směru. Pro plnohodnotný vzor je třeba provést 1 až 58 cyklů 1, kruhy od 3 do 58 - 1 a skončit 1-6 kruhy.
 3. Níže je uveden postup pletení trubek.
 4. Vezměte kruhové jehly, vytočte 126 smyček.
 5. Kravatu smyčky do kruhu, distribuovat 9 na šátek, a 33 na vzor copánky.
 6. Knit pod schématem, pletení 2 smyčky spolu s obruba ve 14. řádku. Vezměte je do středu každé části podvazku. Mělo by být 124 smyček.
 7. Stejný postup opakujte v kruzích 108, 112, 116 a 118. Zůstane 116 smyček. Zavřete je do 120 kol. r. od začátku páření.
 8. Chcete-li výrobek smontovat, spojte oba okraje 1 sloupcem bez háčkování a pak 1 kruhovou řadu „kroku krokování“.

Přečtěte si také další způsoby, jak plést snoot potrubí.

Popis pletení pánské šály a čepice s klopou

Klobouk pro muže by měl být jednoduchý, ale zároveň maximálně zdůrazňovat odvahu a sílu. To by mohl být klasický model s manžetou, vhodný jak pro mladé lidi, tak pro dospělé. Víčko se zahřeje, zabírá málo místa. Je ideální pro ty, kteří nemají rádi kožešinu. Pokud váš zvolený, manžel nebo syn patří do kategorie těchto mužů - svázat je s modelem čelenky, ale nezapomeňte na šátek, protože bude skrýt krk před větrem a vytvořit plnohodnotný obraz.

Popis původních vzorů pletení šálu na jehlách

Šátek může vyniknout nejen svou barvou a tvarem, ale také vzorem, ve kterém je spojen. Nejjednodušší možností je podvazkový steh. Je to typ bilaterálních vzorů, které vypadají na obou stranách atraktivně. Existují i ​​jiné techniky pletení šátků, kde je obecně obtížné určit, který z 2 povrchů dopadne krásněji. Podle následujících pokynů můžete propojit libovolný vzor.

Dvoustranné vzory

Vzor "šál". Nejoblíbenější a nejjednodušší oboustranný vzor. Chcete-li provést, stačí, aby plést všechny smyčky tvář. Aby se zabránilo šátek z nudné, zkuste, aby to pruhované, pletení několik řádků v jedné barvě a pak další. Tato možnost je ideální pro dítě, a pokud je chlapec nebo dívka blázen o Harrym Potterovi, vezměte si jako základ žlutý a karmínový tón - s jejich pomocí můžete plést dvoubarevnou šálu, stejně jako žáci nebelvírského oddělení. Představte si, jak bude vaše dítě potěšeno.

Dalším jednoduchým řešením je vzor "Šachy":

 1. Pokud uděláte 3x3 šachové čtverce, pak se počet smyček vezme jako násobek 3, ale nezapomeňte přidat další 2 okraje smyček.
 2. Řádek 1 - 1 smyčka, * 3 osoby., 3 ven. * 1 hrana. Knit komplex mezi hvězdičkami, dokud poslední smyčka je vlevo.
 3. Řádek 2 a 3 - pletený jako první.
 4. Řádek 4 - kde se tváře smyčky, musíte plést obruba a naopak.

Vzor "Oboustranné kosočtverce":

 1. Vytočte požadovaný počet smyček, ale ujistěte se, že číslo je násobkem 9.
 2. Řádek 1 - * 2 osoby., 5 od., 4 osoby. * Plette až 7 smyček zůstane na jehlách. Plette je jako 5 kn. a 2 osoby.
 3. Řádek 2 - * 1 out., 7 osob., 2 out. * Pletit až do zbývajících 8 smyček, které se pletou jako 7 osob. a 1 ven.
 4. Řádek 3 - všechny obálky.
 5. Řádek 4 je podobný řádku 2.
 6. Řádek 5 je pleten jako řádek 1.
 7. Řádek 6 - * 3 out., 3 osoby., 6 out * Knit až 6 smyček na jehlách. Připevněte je jako 3 osoby. a 3 ex.
 8. Řádek 7 - * 4 osoby., 1 ven., 8 osob. * - Opakujte komplex až do posledních 5 smyček, které jste plést jako 1 ven. a 4 osoby.
 9. Pak opakujte všechny řádky znovu.

Následující vzor je pojmenován kvůli podobnosti se zrnem rýžové cereálie - "rýže":

 1. Vytočte sudý počet smyček. Kravata 1 řada, střídající obličej a obruba.
 2. Řádek 2 - přepíná typy smyček, tj. střídání bude mořské / obličejové. Smyčky, které jsou nad sebou, by se neměly lišit v pletení.

Prolamované vzory

S pomocí těchto vzorů můžete plést květiny s lístky nebo jiné krásné vzory. Zde je jedna z nejjednodušších možností - vzor „Jednoduchý vzor pletení“, který se skládá z opakování celkem 6 smyček. Mořská strana je pletená pouze obruba.

Takový vzor může být měněn čelními smyčkami, které musí být přidány mezi dvojitým háčkem a 3 smyčkami, které jsou pleteny dohromady. Na tomto obrázku to bude ještě jedna řada a bude vypadat trochu větší.

Prolamované vzory jsou vynikající volbou pro lehké a vzduchové šátky, včetně svorek. Další možností pro openwork je následující obrázek - „Openwork track“:

 1. Diagram ukazuje řádky obličeje i obruba.
 2. Počet přijatých smyček by měl být dělen 10 přidáním dalších 7 a 2 okrajových smyček.
 3. Kravata smyčky a smyčky před zprávou.
 4. Opakování požadovaného počtu sestav, dokončení smyček za ním a hrany.
 5. Na výšku opakujte komplex 16 řádků.

Anglické pletení a jiné gumičky

Obvyklý elastický pás pro pletení šátků nebo jiných výrobků může být vyráběn různými způsoby. Může být vázána nejen podél šálu, ale napříč. Chcete-li to provést, jednoduše opakujte komplex z řad obličeje, obruba, a znovu obličejové páření. Další populární možností je anglická guma, která se hodí takto:

 1. Číselníky, jejichž počet bude násobkem 2.
 2. Řádek 1 - pletený podél okrajů jedné okrajové smyčky a zbytek se mění jako přední / zadní.
 3. Řádek 2 - podél hran okrajových smyček a mezi nimi * 1 nahý, 1 ven. bez vázání *.
 4. Pak vše opakujte s 1 řádkem.

Vzor "polská guma". Je to velmi podobné anglické verzi. Knit následovně:

 1. Proveďte první dva řádky ve formě pravidelného 2x2 elastického materiálu.
 2. Tlačítko 3 - 1, které dále nachází střed první sestavy - je to přední smyčka, vlevo vedle obruba. Bude muset vždy plést tvář. Další peněženku jí utratí taky. Pak 2 smyčky obruba. Pokračujte střídavě až do konce řádku.
 3. Řádek 4 - po definování středové smyčky opakujte pokyny pro řádek 3. Pletení několik pruhů, uvidíte prominentní centrální smyčky.

Video lekce na pletení šátek s pletací jehlice pro začátečníky

Často se stává, že je obtížné vybrat jednu nebo jinou část skříně. Totéž platí pro šátek s kloboukem. Nelíbí se mu barva nebo model, ne délka nebo materiál. Nenechte se spěchat, abyste se rozčílili, protože si můžete vytvořit svůj vysněný doplněk vlastníma rukama. Kromě toho pletené předměty vyzařují zvláštní energii spojenou s domácím teplem a komfortem, zejména pokud je věc určena jako dárek pro milovaného člověka.

Neztrácejte čas na prázdném nákupním hledání šátkového modelu, alespoň trochu takového, jaký si představujete. Lepší jít do příze shop, koupit nějaké příze a sedět. Jak se naučit plést šátek? Nejprve určete styl a vzor. Zbytek vám pomůže se schématem a popisem pletení šálu s pletacími jehlicemi. Pokud jste fanouškem více vizuální doporučení, pak se podívejte na užitečné videa níže a pletené šátek, jako je tento, o kterém jste snili.

Další informace o tom, jak se smyčky na kruhové jehly.

Jak rychle a snadno uvázat šátek stuhy příze

Mistr třídy se schématem pletení s anglickou gumičkou

Snud-kapuce na hlavě kruhové pletací jehlice

Lekce pletení oboustranný dětský šátek s pompoms

Podívejte se na několik způsobů, jak udělat pom-pom pro klobouk nebo šátek.

Módní novinky pletené šály v roce 2022-2023

V roce 2022-2023 již šály obsadily výklenek mezi světlými detaily oblečení, které doplňují a zdůrazňují styl. Tento oděv je často nosen k vytvoření jasného akcentu obrazu, což dělá každodenní oblečení módnější. Pro kombinaci bundy a džíny vyberte model s více barvami a pro svetr - jednobarevný. Hlavní věc je kombinovat barvy šálu a oblečení tak, aby jemně vyrazil z obrazu, spíše než příliš přitahovat pozornost. Ačkoli pro ty, kteří mají rádi experimentování, je možné hrát na rozdíl od výhody kombinací černé a bílé šály a zářivě červeného kabátu.

Kategorie: