Pomozte vývoji webu a sdílení článku s přáteli!

Každá hostitelka, která se snaží použít recept, je konfrontována s tím, že dávka produktů je uvedena v gramech. Musíte znát množství soli, sody, cukru, skořice nebo jiných látek v jedné sklenici, lžičce nebo lžíci, s nebo bez sklíčka. Hmotnost závisí na konkrétním typu výrobku a značně se liší.

Kolik mg v lžičce

Špatné proporce mohou změnit chuť pokrmu na horší, takže otázka počtu výrobků je vždy relevantní. Látky, jako je sůl, koření, soda nebo prášek do pečiva v příliš velkém množství, mohou způsobit, že potraviny nebudou vhodné pro konzumaci. Speciální váhy, které mohou určit objem lžičky v gramech nebo odměrky, nejsou v každé kuchyni. Kromě toho, mnoho receptů obsahuje pokyny se seznamem složek v gramech, protože se jedná o standardní opatření.

Zjistěte počet různých látek z tabulky:

Název látky

Kolik gramů v jedné čajové lžičce

Ságové krupice

6

Kondenzované mléko

11

Ovesné vločky

5

Fazole

11

Soda

12

Tekutý med

10

Pohanka

8

Želatinový prášek

5

Hercules

6

Extra sůl

8

Loupaný hrášek

10

Drobeček

6

Ječmen krupice

6

Obr

8

Macku

5

Kukuřičné krupice

6

Matice

10

Pšeničná krupice

6

Čočka

7

Krupice

7

Perlovka

8

Moučkový cukr

10

Mouka žito / pšenice

8

Cukr

8

Pasta na rajčata

10

Voda

5

Velká sůl

10

Jam / jam

5

Kukuřičné vločky

2

Oloupané arašídy

8

Suché droždí

5

Kyselina citrónová

8

Mletá káva

8

Surové kvasinky

15

Máslo

6

Sušené houby

4

Zakysanou smetanou

6

Vaječný prášek

6

Bramborový škrob

6

Kreatin

5

Mletý pepř

6

Ocet

6

Mletá skořice

8

Kakao

9

Sušené mléko

5

Margarín

5

Rostlinný olej

6

Rozinky

7

Suchý protein

5

Hořčičný prášek

4

Tvaroh

10

Kaviár

7

Olivový olej

5

Kolik soli v lžičce

Tento výrobek se častěji používá při vaření. Nepřehánějte to se solí je velmi důležité: přebytek vede misku do havarijního stavu. Výše uvedená tabulka ukazuje, že sůl v lžičce je 7 gramů. Pokud vážíte svazek pomocí sklíčka, dostanete 10 gramů. Jemná sůl „Extra“ je lehčí než velká sůl, takže jedna lžička pojme až 8 g (se sklíčkem). Je velmi důležité vzít tuto skutečnost v úvahu, když budete něco vařit, protože bez nejjednodušší konzervační látky můžete pouze zavařovat nebo uvíznout.

Sahara

Další populární složkou různých pokrmů je granulovaný cukr. Stojí za zmínku, že se používá nejen pro nápoje a dezerty, ale také pro neobvyklé přílohy, ryby, maso, omáčky, mléčné kaše. Cukr v čajové lžičce v gramech je pouze 5 gramů, pokud se vezme bez sklíčka, a 7 gramů, pokud vážíme objem sklíčkem. Je důležité, aby tato látka byla používána s mírou, aby jídlo nebylo klonováno, nebo naopak.

Zlato

Úžasný produkt včelařství je známý nejen svou výbornou chutí, ale i jeho blahodárnými vlastnostmi. Aby nedocházelo ke zkažení medového dezertu, omáčky, nápoje nebo marinády, je důležité vědět o proporcích této látky. Med v lžičce se umístí 9 g za předpokladu, že je čerstvý a tekutý. Poměr krystalizovaného produktu se bude lišit: musíte upravit recept. Můžete zjistit, kolik gramů je v lžičce produktu určitého typu, ze speciálních stolů, ale je lepší vážit kandovanou sladkost.

Suché droždí

Zřídkakdy se můžete setkat s hosteskou, která by jí nedala dopřát pečivo. Tajemství lahodných dortů je správné těsto, které obsahuje kvasinky. Většina moderních žen používá rychlou verzi tohoto produktu - suchý prášek. Kvasinky v lžičce obsahují 3-5 g, pokud je vážíme na speciálních stupnicích. Specifické množství závisí na tom, zda se látka měří sklíčkem.

Kyselina citrónová

Mnozí nevědí, jak široce se tato látka používá. K dezertům, nápojům, pěnám, okurkám na maso, omáčkám, polévkám se přidává kyselina citrónová. Malé množství dává pokrmu svěží originální chuť, ale pokud přidáte příliš mnoho této látky, můžete všechno natrvalo zničit. Stojí za to připomenout poměr a striktně jej dodržovat: kyselina citrónová v lžičce pojme 5 g. Požadované množství této látky je tajemstvím úspěšné konzervace a přípravy lahodných pokrmů.

Káva

Aby byl váš oblíbený nápoj aromatický a chutný, potřebujete znát přesné množství kávy. Vypočítejte ho pro rozpustnou a přírodní zeminu. Hmotnost lžičky látky závisí na typu výrobku. Přírodní mletá káva v lžičce v gramech je 8. Podle profesionálních receptů je obtížné připravit nápoj bez přesných proporcí, takže si je musíte zapamatovat. Pokud vážíme instantní kávu stejného objemu, nedostanete více než 6 gramů, protože je mnohem lehčí než mletá káva.

Soda

Tato látka je široce používána pro vaření palačinek, palačinek, koláčů a dalších věcí. Soda s kapkou octa nahrazuje průmyslový prášek do pečiva, což pomáhá těstu vstávat, být svěží a vzdušné. Pokud budete mít příliš mnoho sody, hotový pokrm bude mít nepříjemnou chuť této látky, což z ní učiní bez chuti. Kromě vaření, tento produkt se používá pro přípravu domácí prostředky, takže je důležité přesně vědět, kolik gramů sodovky v čajové lžičce. Pokud to změříte bez skluzavek, uvolní se 7 g as kopcem asi 12.

Oleje

Moderní hypermarkety nabízejí zákazníkům olivy, slunečnice, kukuřice a mnoho dalších druhů ropy. Každý jednotlivý druh má své vlastní vlastnosti a chemické složení. Používejte olej pro vaření prvních jídel, dezertů, masa, pečiva. Nepřidávejte tuto látku více než normou, je důležité respektovat proporce pro získání ne příliš mastných, zdravých potravin. Kolik oleje v lžičce závisí na konkrétním typu. Průměr - 6 g.

Zakysanou smetanou

Nejoblíbenějším produktem fermentovaného mléka je zakysaná smetana. To je široce používáno, když slouží palačinky, boršč, přidané do pečiva krémy, omáčky. Kyselá smetana v lžičce může pojmout 9 g, pokud kompozice obsahuje 30% tuku. Tento podíl se nevztahuje na četné kyselé smetany a jiné náhražky přírodního produktu. Měla by si pečlivě vybrat před zakoupením přírodní lahodné zakysané smetany.

Kolik gramů mouky v lžičce

Někteří se mylně domnívají, že mouka je potřebná pouze pro pečení. Nicméně, bez ní, většina omáček, krémů na dorty, pečivo, a mnoho masných jídel nedělá. Je také důležité znát jeho proporce, například, aby se těsto neobjevilo příliš tlusté. Kolik mouky v lžičce? Pokud ho vezmete skluzavkou, dostanete 5 g, 4 g - bez kopce. Stojí za zmínku, že pohanka, kukuřice, pšeničná mouka mají stejnou specifickou hmotnost.

Video

Pomozte vývoji webu a sdílení článku s přáteli!

Kategorie: