Pomozte vývoji webu a sdílení článku s přáteli!

Světlana MarkováKrása je jako drahý kámen: čím jednodušší, tím vzácnější!23. listopadu 2014

Taková je dívčí povaha - neustále hledat sama sebe, experimentovat se vzhledem, měnit to, co je dáno přírodou. Změny ovlivňují i naše vlasy: brunetka chce mít sněhově bílé vlasy, blondýnka se snaží zrzavit nebo zčernat, hnědovlasá žena si chce obarvit vlasy na víno a tak dále do nekonečna. Ale mnoho žen sní o blond vlasech, dívá se na fotky blondýnek a přemýšlí, jak si vlasy odbarvit doma?

Jak efektivně a rychle zesvětlit vlasy - návod

Nejúčinnější metodou pro získání lehkého mopu je použití peroxidu nebo speciální zesvětlovací barvy. Ať už váš zrak padne na jakýkoli nástroj, potřebujete jasný a praktický návod k akci. Přece jen je důležité nejen dostat to, co chcete, ale také své vlasy maximálně chránit před negativními účinky přípravku.

Před odbarvováním si vlasy asi dva až tři dny nemyjte – to je důležitá podmínka. K čemu to je? Během tohoto období se vytváří přirozená vrstva tuku, která chrání každý vlas. Vybraný bělicí prostředek se nanáší štětcem se syntetickými štětinami nebo dřevěnou tyčinkou obalenou vatovým tamponem. Měli byste začít od zadní části hlavy, pramínek po pramínku vpřed. Další podmínkou je mazání čela u kořínků vlasů mastným krémem nebo vazelínou. To ochrání pokožku před chemickými popáleninami.

Aby rozjasňující kompozice nestříkala, nestékala z vlasů, přidejte do ní trochu tekutého mýdla, ale ne šamponu, jinak se proces zesvětlení zpomalí. Nejrychleji se zesvětlí kořínky vlasů díky teplu, které se uvolňuje z pokožky hlavy. Proto to vezměte v úvahu při nanášení a začněte od konečků a rozdělte produkt po délce. Po čekání, dokud nezískáte požadovanou barvu, prameny znovu navlhčete a na kořeny naneste čistící prostředek. Tímto způsobem můžete dosáhnout rovnoměrné barvy.

Když pramínky najdou požadovanou barvu, pečlivě je opláchněte vodou, jejíž teplota je příjemná pro vaši hlavu. Při mytí si konečky prstů jemně masírujte hlavu. Je lepší nepoužívat šampon a nahradit ho mýdlem bez alkálií. Když jsou vlasy umyté, udělejte si oplach z vody s citronovou šťávou nebo octem a naneste na vlasy. To mírně obnoví kadeře a také neutralizuje peroxid vodíku.

Jak zesvětlit tmavé, blond a melírované vlasy

Jak si odbarvit vlasy doma, co na to použít? Tradičně se používají tyto prostředky:

  • Bílá henna nebo supra;
  • Lidové prostředky;
  • Obchod s barvami;
  • Hydroperit;
  • Peroxid vodíku.

Hydroperit

Základní metoda pro odbarvení vlasů o několik tónů, která nevyžaduje zvláštní náklady.

  • Způsob přípravy: je potřeba rozdrtit dvě tablety hydroperitu lžičkou. Výsledný prášek nařeďte v keramické nebo skleněné nádobě se dvěma ampulkami čpavku, lžící šamponu.
  • Použití: výsledný produkt naneste na vlasy, nechte pět minut působit.Po uplynutí stanovené doby důkladně opláchněte hlavu teplou vodou. Pamatujte, že nebudete schopni okamžitě dosáhnout sněhově bílých pramenů. Zpočátku vlasy zežloutnou, takže musíte postup opakovat.

Peroxid

Použití peroxidu je účinná metoda bělení. Zde je důležité dodržovat některá pravidla:

Pro tvrdé a silné prameny se používá 8-12% peroxid, pro tenké - 5% a pro kadeře střední tloušťky - 6% složení;

Pro zvýšení reakce, pokud je koncentrace nízká, se přidá amoniak nebo hydrogenuhličitan amonný. Tím se otevírají vlasové šupiny a aktivuje se uvolňování peroxidu vodíku.

Samotná kompozice se musí naředit v sm altované, porcelánové nebo plastové misce a nanášet syntetickým štětcem nebo plastovým hřebenem. Před samotnou procedurou je vhodné si vlasy nemýt, aby přírodní tuk chránil vlasy před spálením.Roztok se připravuje z 60 g peroxidu, 50 g vody, 40 g šamponu, tří lžiček čpavku nebo hydrogenuhličitanu amonného.

Než začnete, namažte si čelo tukovým krémem, chraňte si ruce rukavicemi a otestujte na kůži za uchem, abyste se ujistili, že nedochází k alergické reakci. Aplikujte kompozici na celou délku vlasů: majitelkám blond vlasů stačí jednou a hnědovlasým ženám je třeba postup po chvíli (2-3 týdny) opakovat. Po umytí hlavy pečujícím přípravkem opláchněte okyselenou vodou, aby se zastavilo zesvětlování a vyhladily se šupiny.

Supra

Supra neboli bílá henna je chemický odbarvovací prostředek na vlasy. Obsahuje peroxid hořčíku, amonnou sůl, oxid hořečnatý.

Způsob přípravy: pro postup se supra nalije do nádoby vyrobené z nekovu a naplní se aktivátorem, který se obvykle prodává v sadě.Výsledkem by měla být kompozice s konzistencí zakysané smetany. Pokud není k dispozici žádný aktivátor, použijte k ředění 3% nebo 6% peroxid. Nádoba by měla být zahřátá nad svíčkou.

Aplikace: kompozice se nanáší na vlasy, vydrží půl hodiny a smyje se bez použití šamponu. Dále je třeba vlasy vysušit a opláchnout okyselenou vodou.

Lidové prostředky na odbarvování vlasů

Všechny chemické metody bělení poškozují strukturu vlasů a vysušují kadeře. Barvicí pigment proniká do hloubky tím, že vymývá přírodní tuky a uvolňuje kutikulu. Aby se minimalizovalo poškození, přijdou na pomoc domácí prostředky na bělení.

Citron

Citrónová šťáva má rozjasňující účinek díky neúplnému zničení pigmentu kyselinou, která je součástí ovoce. Zvyšte účinek přímého slunečního záření. Čistá citronová šťáva odbarví pouze jednotlivé prameny, a ne všechny vlasy.Protože se kyselina citronová vyznačuje výraznými keratolytickými vlastnostmi, může se po použití citrusů objevit loupání a lupy.

Způsob vaření: šťávu z půlky citronu zředíme vodou v poměru jedna ku třem, přidáme heřmánkový odvar v poměru půl balení na sklenici vroucí vody a dvě polévkové lžíce ricinového nebo olivového oleje. Takový recept pomůže nejen zesvětlit kadeře, ale také změkčit účinek kyseliny, zabránit přesušení.

Použití: maska vydrží na hlavě dvě hodiny.

Zlato

Med funguje jako čistič díky přírodnímu peroxidu vodíku, který se nachází ve sladkém nektaru. A peroxid, jak už víme, dokáže odbarvit kadeře. K uvolňování této látky dochází díky železu v medu. Ale konečný výsledek závisí na pórovitosti vlasů a na tom, jak moc nasají med.

Způsob přípravy: smíchejte med a olivový nebo kokosový olej v poměru dvě ku jedné. Do směsi přidejte půlku banánu a rozmixujte mixérem tak, aby nebyly hrudky.

Aplikace: hmota se louhuje po dobu patnácti minut, aby se uvolnil přirozený vodík a aplikuje se na vlasy po dobu čtyřiceti minut.

Skořice

Dalším přírodním prostředkem na bělení je skořice. Pro použití tohoto koření připravte směs podle níže uvedeného receptu.

Způsob vaření: 3 lžíce skořice, smíchejte se třemi lžícemi medu zředěného destilovanou vodou v poměru dvě ku jedné, 100 ml kondicionéru, 2 lžíce citronové šťávy, 100 ml olivového oleje. Směs nechte hodinu působit.

Použití: Vlhké vlasy rozčesejte a směs naneste bohatě. Sešpendlete si vlasy, nasaďte si plastovou čepici. Nechte směs na hlavě tři až osm hodin, opláchněte šamponem.

Heřmánek

Heřmánek je běžný a snadný způsob, jak získat světle zlaté vlasy.

Způsob vaření: k tomu je třeba dvě polévkové lžíce sušených květin zalít sklenicí vroucí vody. Směs dáme na parní lázeň, držíme patnáct minut.

Použití: odvar zchlaďte, přefiltrujte a po umytí šamponem opláchněte vlasy. Pro zlepšení efektu přidejte stejné množství čerstvé nebo suché kopřivy do květů heřmánku.

Kefír

Můžete zkusit vlasy trochu zesvětlit kefírovými maskami. Tento fermentovaný mléčný výrobek proniká do vlasových šupin, vyplavuje pigment. Barva se díky tomu částečně smyje, případně se mírně změní přirozená barva.

Způsob přípravy: je potřeba rozmíchat vajíčko, půl sklenice kefíru, dvě lžíce vodky nebo koňaku, trochu šamponu, šťávu z půlky citronu.

Aplikace: Výsledná hmota se nanese na vlasy, zabalí se do polyethylenu a ručníku a nechá se dvě hodiny nebo déle, až osm hodin. Po umytí vlasů šamponem a kondicionérem.

Kolik stojí procedura v salonech?

Ceny bělení vlasů

Salón krásy

Náklady na odbarvování vlasů v moskevských kosmetických salonech v rublech

Krátké vlasy

Střední vlasy

Dlouhé vlasy

Holič

1500

1750

2000

Přes zrcadlo

2050

2750

3150

Paul Mitchell

2200

2800

3800

Střih a barva

2500

3250

4000

Suzanne

900

1000

1250

Chantal Estetika

1300

1800

2300

Poznámka: Informace nejsou propagační ani oficiální. Ceny nemusí být aktuální v době prohlížení. Data byla získána na základě analýzy ceníků šesti kosmetických salonů v Moskvě s cílem poskytnout obecné informace o ceně služby.

Video: domácí odbarvování vlasů

Zesvětlení vlasů skořicí doma

Pomozte vývoji webu a sdílení článku s přáteli!

Kategorie: