Rychlý způsob, jak získat nové oblečení - udělej si to sám. Chcete-li pochopit, jak plést snood s jehlami pro začátečníky, vyberte vzor mezi nejnovější kopie tohoto trendu: cop, gumička, nebo šátek-límec. Stylový homologní šátek plní funkce teplého límce, který může být komplikován tlačítky, prýmky nebo dokonce přezkami. Chcete vyhodnotit, jak bude výrobek vypadat z boku - zkuste jej zkusit. Ti, kteří nemají zkušenosti s výrobou šátků, mistrů řemeslníků, by měli začít jednoduchou metodou skladování.

Pletací jehlice

Na vrcholu módy - produkty, které nejsou zakoupeny v obchodě, ale ručně připojené. Technologie se liší v přítomnosti nebo nepřítomnosti sjednocujícího švu, jak je obvykle označováno uvnitř na víčkách. Díky vyšívání se můžete vyjádřit sami: přidat šátek, kombinovat odstíny, přidat originální dekor. Ti, kteří ocení pohodlí, vybírají pod svým stylem načechrané jho vyrobené z pletených nití. Je schopen vyměnit kapotu za špatného počasí, což je velmi praktické. Vnějšek se výrobek podobá objektu, jako je například kapuce. Krátká snood bude provádět dekorativní funkci.

Modely

Klasický Loose - dlouhý prstencový šátek, který stačí na ovinutí kolem krku, na zakrytí hlavy. Populární modely jsou prováděny metodou pletení "elastická". Tyto výrobky mají různé názvy: „Rybí kost“, „Labyrint“, „anglická guma“ a vypadají jako vodorovné pruhy. Snažte se zkombinovat obrázky mezi sebou, například kombinovat trojrozměrné copánky s popruhy nebo diamanty. Šedé, zelené odstíny, trikolorně zbarvená příze s velkými sekcemi v sekcích - běžící modely švihu - prostorná kapuce, která zakrývá ramena.

Pletací technika

Schéma pletení jehlicemi se provádí na pevném kruhu nebo příčně. Základem šálu je vzácný způsob tkaní smyček. Lze je psát ve dvou hlavních typech: ve směru paprsků dopředu - čelem a zády - ve smyčkách švu. Snažte se aktualizovat zimní skříň pomocí této techniky vyšívání, kdy se otáčky závitů střídají v určitých směrech. Je však vhodnější pracovat s vnějšími (vnějšími) smyčkami, které se liší od zadního (opačného) vzoru na povrchu oděvu, husté struktury pletené.

Vzory

Udělejte si sen, který zdůrazní vaši individualitu s krásnými řemeslnými prvky. Přineste do života modely "Asterisk", "Fig", "Honeycomb", které mohou být pleteny s malými nebo velkými detaily. Kombinace dvojice vzorů na jednom výrobku je v módě: metoda elastického pásku plus lemování z copánků, velké copánky, pletence zdobené tkaničkami a ohraničením. Úzký šátek tkaný ze síťoviny nebo geometrických tvarů je ideální jako další dekorativní prvek oděvu. Je vhodnější ho nosit s lehkou přízí malé tloušťky.

Spánková vlákna

Po každé změně ročních období si nepopírejte radost z nošení pleteného šálu-LIC, ale pro jeho výrobu vyberte kvalitní materiál. Rozhodněte se předem, jaký druh nití je potřeba, tloušťka příze. Materiál se doporučuje zvolit přírodní: pro letní - bavlna, pro zimní - vlna. Vyzkoušejte kompozici, kde je vedle vlny součástí umělých nebo rostlinných nití. Materiál udržuje teplý a příjemný na dotek. Přítomnost akrylu v některých kompozicích umožňuje praní příze v psacím stroji.

Jak uvázat šátek LIC

Práce na výrobě exkluzivní obuvi vyžaduje kromě velkého obětavosti znalost některých jemností:

 • Dávejte pozor na vytvoření jednotné výšky, hustoty smyček.
 • Pokud používáte materiál malé tloušťky, výrobek nebude svěží.
 • Pomocí tlustých nití získáte sypký výrobek.
 • Tloušťka pracovního nástroje musí odpovídat tloušťce nitě.
 • Snudy se nenosí pevně na krk, držet se střední velikosti (asi 70 cm).
 • Chcete-li vázat šátek pro začátečníky, vyberte jednoduchý model s popisem nebo instrukcí.
 • Po dokončení práce jemně umyjte šátek rukama, osušte jej bez použití parních zařízení, aby produkt neztratil svou pompézu a úlevu.

S copánky

Tento roztomilý model šálu je vhodný pro dívku, vypadá skvěle ve všech odstínech růžové. Po dokončení práce, pokud přesně následujete popis, bude výrobek mít podobu příčných opletení opletených na povrchu:

 1. Volně zadejte smyčky na paprsky.
 2. Pro první řádek vytočte čtyři tváře, pak dvě peněženky. Opakujte stejný počet smyček obličeje a obruba, pokračujte v pořadí až do konce řádku.
 3. Knit druhý pruh zpět první: dvě obličeje, čtyři obruba smyčky.
 4. Ve třetí řadě po čtyřech pletených frontách a dvou obrubach odstraňte dvě smyčky samostatnou jehlou.
 5. Vytočte dvě lícní smyčky, vyrovnejte se se dvěma nevyřízenými v práci.
 6. Kompletní smyčku řetězu na dvou obruba, čtyři tváře.
 7. Proveďte další proužek pomocí čtyř obruba, dvě obličeje, podobně jako popis druhého odstavce.
 8. Duplikujte akce postupně, od prvního do sedmého bodu, abyste získali horizontální vzor.

Podvazek Stitch

Jednoduchý LIC s pletacími jehlicemi pro začátečníky je pleten kruhovým pletacím nástrojem o průměru 8 mm. Výrobek lze otočit, nosit jako dvojitý, kombinovat s jinými předměty oblečení. Znalci pohodlného oblečení preferují tento stylový klobouk. Knit to následujícím způsobem:

 1. Vyrobte sadu smyček příze na 80 kusů.
 2. Proveďte první smyčky čelního řetězu.
 3. Všechny další řetězce smyček vypracují metodu purl.
 4. Kombinujte tyto dvě metody v řádcích, dokud nedosáhnou délky 40 cm.
 5. Spojte okraje postele dohromady.

Perlový vzor

Zajímavé jsou elegantní dámské doplňky nebo okouzlující dětský šátek. Popis stejného šálu lze nalézt pod názvem "Rice Pattern", "Putanka". Zvláštnost jeho výroby je konvexní vzor střídavými smyčkami. Snažte se bloudit v jejich logické poloze:

 1. Vytočit smyčky.
 2. Začněte plést obličeje smyčky, pak provést obruba, pak střídavě, dokud řádek je hotový (poslední - obruba). Můžete střídavě měnit jednu, ale dvě nebo tři smyčky.
 3. Pokračujte ve střídání, ale opak je ten případ - nejprve na nesprávné straně, na přední straně bude následovat.
 4. Navlékněte další, třetí řádek v pořadí, ve kterém byl proveden první.
 5. Čtvrtý je podobný popisu druhého.

Anglická gumička

Móda diktuje tendenci používat snood pro dámské a pánské šatní skříně, zabalit dítě v zimě. Snood s gumičkou naznačuje lichý počet smyček, celková délka takového šálu je asi 120 cm, začněte první řadu zvednutím předních smyček. Postupujte podle popisu:

 1. Jedna smyčka je vyrobena s cívkou nitě hozenou na jehlu pohybem „k sobě“.
 2. Střídavě ho volnou nití.
 3. Druhá řada: nahá nit, nasměrovaná "na sebe", jedna volná smyčka, která sousedí s předchozím pásem.
 4. Pro třetí řádek připravte smyčku s rovným zábalem, provádějícím „nadměrný“ pohyb a zároveň plette s vnější smyčkou předchozí řady.
 5. Práce končí externími smyčkami.
 6. Konečným dotekem je krásné spojení obou stran.

Prolamované

Použijte kruhové pletací jehlice a dopřejte si neobvyklé příslušenství. Směr práce na proužku jde vodorovně, uzavírací smyčky na obou stranách bez zavírání švů. Popis:

 1. Náčrt s obručemi smyčky první řady, druhá - přední řady.
 2. Pokračujte střídavě, dokud nedosáhnete požadované výšky.
 3. Kravatu jeden nahý, pak odstranit jednu smyčku jako přední smyčku přes další tři.
 4. Vyjměte jednu smyčku dopředu a poté dvě vnější.
 5. Vyhoďte smyčku na úpletu.
 6. Výše uvedené činnosti pokračují až na konec pleteného řetězce.

Prostor

Práce s použitím tlusté příze odpovídající velikosti pracovního nástroje. Skutečný model pro zimní období, kdy chcete vypadat módní, nebojte se zmrazit a zkazit vlasy. Tato metoda pletení má zvláštnost - pro výrobek z masivní příze musíte vybrat jednoduché vzory. Naučte se, jak plést snood s jehlami pro začátečníky krok za krokem:

 1. Zadejte stejné pro všechny parametry smyčky.
 2. Začněte kombinovat smyčky obličeje s obruba.
 3. Po konci řádku musíte otočit pracovní plátno.
 4. Pokračujte ve vytváření smyček a otáčejte práci.
 5. Zavřete řádky vaznicemi.
 6. Pečlivě ušijte strany produktu.

Na kruhové jehly

Výhodou kruhových pletacích jehlic je, že hotový výrobek je bezšvový, není třeba se k němu připojovat. Nástroj je pletací jehlice s plastem, lehký drát. Pro uvázání šálu s pletacími jehlicemi pro začátečníky vám pomůže popis práce:

 1. Vytočte smyčky až 128 kusů.
 2. První řada přežije gumičku (2 smyčky, dvě obruba).
 3. Po dokončení první řady jej zamkněte do kroužku, pak jej zalomte a pokračujte ve vzoru "elastické".
 4. Aby nedošlo k záměně, označte místo začátku a konce řádků pinem nebo nití kontrastní barvy.
 5. Když vaše potrubí dosáhne délky 10-15 cm, změňte techniku: jděte do podvazkového pásu, tj. střídat přední řady s obruba. Délka šálu je dle Vašeho uvážení.
 6. Zavěste posledních 10 řádků gumičkou.
 7. Zavřete smyčku.

Oboustranně

Takový oboustranný model znamená, že můžete nosit a zatahovat věc po obou stranách. Vyberte si přízi béžová, káva, terakotové barvy, v souladu s oblečením, které chcete nosit. Začněte plést snood s popisem pro začátečníky:

 1. Kravatu první řadu tří předních, pohyb smyčky na stranu, další nepletou.
 2. Odstraňte nit, vytvořte tři vnější smyčky.
 3. Za druhé: jeden přední, jeden ofset, ne úplet smyčky.
 4. Závit je odstraněn, je následován jedním vnějším, jedna smyčka není vázána, vlákno je odstraněno, jedno je obličeje.
 5. Akce se opakují podobně jako začátek popisu.

Dvě barvy

Pokud zkombinujete několik barev příze, získáte zajímavou a zajímavou věc. Barevný produkt vyrobený touto technologií je oboustranný. Široce rozšířená LUD, vyrobená s plynulým přechodem několika harmonických odstínů, získala širokou popularitu. Jeden výrobek kombinuje až tři "související" barvy. Popis tohoto vzorku se skládá z klasické, černobílé kombinace akrylové příze. Snažte se plést snood s popisem pro začátečníky:

 1. Vyhoďte černou nit a vytvořte vnější smyčku.
 2. Bílá nit je řetězem některých obličejových smyček.
 3. Udělej si nahý a jeden obruba smyčku.
 4. Vezměte vlákno do práce.
 5. Třetí řada bílých nití je vyrobena z nakidy a dvou smyček, které odstraníme, s jedním obruba.
 6. Vezměte vlákno do práce.
 7. Ve čtvrté řadě splétáme černou nit s jednou vnější, třemi smyčkami spolu s obruba.
 8. Pátý řádek černého vlákna se provádí podobně jako první.

Velký úplet

Existují modely tak silného materiálu, že se v něm nebudete bát žádných mrazů. Popis příkladu velkého úpletu pomocí této zajímavé technologie pomůže navázat šátek-límec s pletacími jehlami pro začátečníky:

 1. Začněte házet smyčky až tři sta kusů.
 2. Připojte obrobek s kroužkem, ne otáčením.
 3. Knit kulaté smyčky, stejný pro první tři řádky, používat čtyři obruba, tři vnější, sedm obruba a tři vnější smyčky.
 4. Opakujte popsanou metodu, dokud nejsou tři nepletené smyčky, které jsou pleteny s technologií obruba.
 5. Na čtvrtém řádku navažte výrobek externími smyčkami.
 6. Pro další tři řádky potřebujeme dva vnější, sedm inverzních, tři vnější a sedm zpětných smyček.
 7. Opakujte vzorec na poslední smyčku, která označuje přední stranu.
 8. Pro osmý řádek pletení půjde zcela technologie obličeje.
 9. Neměňte metodu pletení, dokud se část blíží 30 cm.
 10. Otevřete panty volně.

Z bavlny

Lehký šátek s nádhernými vzory pro mimosezónu. Budete potřebovat nástroje s tenkým průměrem a kvalitní bavlněné nitě:

 1. Zadejte smyčku, jejíž počet odpovídá požadované šířce šálu.
 2. Střídání s externími smyčkami pokračuje v práci.
 3. Po dokončení pletení, zavřete smyčku, spojující konce zad s elegantní šev.
 4. Ozdobte krásnými ozdobnými knoflíky, brož s květinovým motivem.

Snud trapéz

Výběr kruhových pletacích jehel jako hlavního nástroje, práce v kruhu, vytváření smyček obličeje. Pokud dáváte přednost běžné pletací jehlice, budete muset kombinovat přední a obruba linky. Lichoběžníkový model se zužuje na krku, zasahuje až k ramenům. Podívejte se, jak svázat takový ocas s jehlami pro začátečníky:

 1. Pletené asi dvacet centimetrů prádla
 2. Spojte sedmý s osmou smyčkou dohromady vpředu.
 3. Během příštích pětadvaceti centimetrů spojte šestou a sedmou smyčku dohromady.
 4. Určete optimální výšku modelu, zavřete zbývající závěsy.
 5. Hotový vzor šálu-LIC musí být spojen do potrubí s nenápadným švem.

Video

Kategorie: