Pomozte vývoji webu a sdílení článku s přáteli!

Touha po alkoholu je závislost na organismu, který je velmi obtížné překonat. V současné době seznam nevyléčitelných nemocí a chronického alkoholismu, který se vyznačuje systematickým užíváním alkoholu. Tisíce narkologů a psychiatrů po celém světě hledají způsoby, jak tuto strašnou nemoc vyléčit. Vysoké procento remise onemocnění může dosáhnout procedury kódování z alkoholismu.

Kódování je způsob, jak zcela zastavit pití na dlouhou dobu. Hlavní výhodou procedury kódování alkoholismu je způsob, jakým se provádí. Nevyžaduje hospitalizaci, lékařský dohled, kódování nemění obvyklý rytmus života. Vzhledem k několika výhodám kódování bylo vyvinuto několik různých způsobů kódování.

Způsoby kódování alkoholu

Dovzhenkoova metoda

Tento způsob léčby závislosti na alkoholu byl používán od osmdesátých let. Oficiálně uznává a schvaluje Ministerstvo zdravotnictví. Podstatou této techniky je hypnotický účinek na závislou osobu, během níž je eliminována touha po alkoholu a instalace na určitou dobu střízlivosti.

Během sezení se v pacientovi vytvoří přístroj pro averzi k vůni, chuti, typu alkoholu, pochopení jeho poškození. Výsledek je stanoven vstupem do programu možných následků porušení zákazu.

Hluboká hypnóza se nepoužívá ve všech fázích: některé instalace jsou instilovány v čisté mysli. Doba trvání relace kódování je 1 až 2 hodiny.

To je to, co Anna, 45, říká v rozhovoru pro 7 days.ru časopis: "Alkoholismus je vyléčen! Z opilého opilce se můj manžel nakonec změnil na zlatého muže! Čtenáři doporučují účinný lék na závislost na alkoholu.

Ve světové praxi léčby závislosti je tato metoda považována za jednu z nejúčinnějších. Nemá žádné vedlejší účinky.

Metoda Dovzhenko má řadu kontraindikací:

 • těžké abstinence nebo intoxikace
 • poruchy vědomí
 • závažné kardiovaskulární selhání
 • hypertenzní krize
 • řadu nouzových podmínek

Přečtěte si více o metodě - kódování Dovzhenko.

Technika "ukotvení" hypnózy

Tato metoda zahrnuje přeprogramování a rozvoj podmíněného reflexu. K tomu použijte psychologické techniky a techniky neuro-lingvistického programování. Kód je fixován pomocí „kotvy“ - podnětu, který spouští mechanismus propracovaného podmíněného reflexu.

„Anchor“ v psychoterapii je druh štítku, který přetrvává v podvědomí. Je-li etiketa reprodukována, pacient začne pociťovat vzrušení, které může být pozitivní i negativní. „Kotvou“ mohou být gesta, zvuky, pachy, jména, fotografie a další signály.

Erickson hypnóza

Tato metoda zahrnuje ponoření pacienta do stavu lehkého transu, během kterého lékař vytvoří programové nastavení pro střízlivost. Erickson hypnóza je měkká, šetrná k životnímu prostředí, nezahrnuje normativní formy nebo přísné zákazy. Technika začíná program střízlivosti a program obnovy celého organismu závislé osoby.

Hypnosugativní terapie

Vychází z účinků na psychiku pacienta tím, že naznačuje averzi k alkoholu a negativní reakce na pití. Mysl narkomana je naprogramována tak, aby ukončila alkohol a vytvořilo se prostředí pro střízlivost.

Metoda je bezpečná, má výsledek v plném souladu s doporučeními. Vhodné pro pacienty, kteří chtějí být léčeni bez použití léků. Před použitím metody je nutné zdržet se alkoholu nejméně sedm dní. Tato metoda se nedoporučuje neúspěšně kódovat pacienty a narkomany s výraznými změnami v psychice.

Na rozdíl od metody Dovzhenko je hypnosugační terapie prováděna striktně individuálně, vliv na pacienta se může lišit v závislosti na charakteristice jeho osobnosti a obrazu onemocnění.

Hypnotický návrh

Kódování pomocí hypnoterapie je podmínkou pro reflexi užívání alkoholu. Negativní reakce se vyskytuje v podvědomí kvůli návrhu averze na alkohol ve stavu hypnózy. Člověk už nepotřebuje alkohol, a když voní, má nedobrovolnou averzi.

Návrh hypnózy je podporován fyzickou manipulací. Hypnotické účinky se provádějí individuálně.

Metoda je bezbolestná a bezpečná. Nepoužívá se u osob s duševním onemocněním.

Kódování léků z alkoholismu

Tento typ kódování se provádí zavedením léčivé látky neslučitelné s alkoholem. V důsledku toho pacient zcela přestane pít alkohol. Účinek kódu trvá několik měsíců až několik let.

Kombinované

Předpokládá současné užívání léčiv a psychoterapeutických účinků. Tato symbióza se používá k potlačení akutní neodolatelné touhy po alkoholu.

Metoda je určena pro pacienty s vysokou mírou motivace, kteří se rozhodli, že budou léčeni bez nátlaku příbuzných, na osoby se zachovanou inteligencí.

Způsob kombinovaného kódování zahrnuje zavedení léku, který je platný několik týdnů. Tento lék potlačuje náhlou silnou touhu po alkoholu, čímž šetří pacienta před zhroucením v rané době odmítání alkoholu.

Abychom vyloučili užívání alkoholu v pozdějších termínech, je nutné naprogramovat pacientovo vědomí do střízlivého způsobu života a odmítnout užívat alkohol. K tomu použijte návrh ve stavu trance a NLP (neuro-lingvistické programování).

Tato metoda ovlivňuje psychiku závislé osoby s léky, potlačuje jeho touhu po alkoholu v prvních týdnech, a stanovení výsledku na dlouhou dobu. Je založen na programování psychiky pro úplné odmítnutí užívat alkohol. Při použití této léčby je opakování nepravděpodobné.

Podmínky kódování

Kódování se provádí za následujících podmínek:

 • Abstinence od alkoholu před zasedáním. Léčba se provádí v případě, že pacient nepil alkohol nejméně tři dny.
 • Souhlas pacienta. Vystavení se závislosti je možné pouze s plným souhlasem pacienta k léčbě. Účinnost výsledku je zvýšena, pokud pacient cítí potřebu zbavit se nemoci.
 • Absence nemocí doprovázených křečemi.
 • Absence progresivních onemocnění kardiovaskulárního a nervového systému, poškození ledvin a jater.
 • Žádná výrazná demence nebo psychóza.

Jak postup začíná

Jakýkoliv typ kódování začíná konverzací mezi lékařem a pacientem, během které lékař zjistí důvody, které vedly jeho klienta k provedení zákroku. Kromě toho během rozhovoru lékař zkoumá anamnézu pacienta, identifikuje kontraindikace kódování. Pacient dostane povolení k zákroku poté, co je lékař přesvědčen, že je pro pacienta bezpečný a že neexistují žádné kontraindikace.

Individuální rozhovor s pacientem

Před léčbou provádí kódovací specialista individuální konverzaci, během které hovoří o úkolech zasedání a nastavuje klienta, aby se úspěšně zbavil škodlivé přitažlivosti. Zaznamenává osobní vlastnosti pacienta, které budou brát v úvahu při kódování. Během konzultace se lékař ptá nejen na zdravotní stav klienta, ale i na jeho osobní a profesní život.

Diagnostika zdraví

Příprava na kódování zahrnuje diagnózu celkového zdravotního stavu pacienta. Během zasedání lékař zkoumá a určuje úroveň celkového zdravotního stavu osoby. Lékař pak provádí průzkum o úrazech a chronických onemocněních, zjišťuje příčiny užívání alkoholu, délku užívání alkoholu a to, zda v minulosti existovala nějaká zkušenost s kódováním.

Během vyšetření si lékař změří krevní tlak a naslouchá plicím a tepu.

Předepisování léků

Pro kódování léčiv používejte řadu léků neslučitelných s alkoholem:

 • Prodetokson
 • Vivitrol
 • Přípravky skupiny "Torpedo" - disulfiram a esperal
 • Algominal
 • MST, SIT, NIT

Volba konkrétního typu léků závisí na zkušenosti s alkoholismem klienta, jeho zdravotním stavu, zkušenostech s kódováním, podnětnosti a stupni překonání touhy pít alkohol. Každá metoda má své výhody a nevýhody, samoléčba může způsobit otravu.

Přečtěte si o jiných metodách léčení alkoholismu.

Intravenózní injekce léků

Intravenózní injekce se injikují do žíly intravenózní infuzí nebo injekční stříkačkou, aby se potlačila touha po alkoholu. Mají antidepresivní účinek, zlepšují náladu, zvyšují efektivitu. Mají uklidňující účinek, potlačují strach a úzkosti. Nicméně, oni dělají život ohrožující pití alkoholu.

O možných způsobech léčby alkoholismu se můžete dozvědět při sledování videokazety programu, který odhaluje všechna tajemství léčebných postupů:

Sledování pacienta

Po kódování lékař sleduje pacienta po dobu prvních 3-5 hodin. Během této doby se pacientovi doporučuje odpočinek na lůžku. Lékař sleduje hemodynamické změny - rychlost průtoku krve, tlak. V případě potřeby se provádí udržovací léčba.

Vedení kódování relace o alkoholismu doma

Za určitých okolností se kódování provádí doma. Vzhledem k možným komplikacím a nedostatku zdravotnického vybavení, ne všichni narkologové postupují. Vzhledem k tomu, že poptávka vytváří nabídku, někteří zkušení odborníci jdou domů k pacientům.

Domácí kódování má několik důležitých výhod:

 • Anonymita (eliminuje strach ze setkání s přáteli)
 • Obvyklé, pohodlné podmínky
 • Tato služba je k dispozici po celý den.

Typická relace domácího kódování trvá přibližně dvě hodiny. Sledování pacienta zde nekončí. Lékaři narkologové nadále pozorují klienta, pokud to jeho zdravotní indikátory vyžadují.

V nemocnici

Vedení kódování v nemocnici má mnohem více příležitostí než domácí léčba. V nemocnici je léčba prováděna různými metodami - pomocí psychoterapie nebo podávání léků s dlouhodobým účinkem. Před provedením kódování v nemocnici lze v případě potřeby provést komplexní vyšetření zdravotního stavu pacienta, očistný a detoxikační postup, který snižuje možné riziko komplikací.

Kromě toho jsou podmínky kliniky určeny pro pacienty, kteří si chtějí zlepšit své zdraví a podstoupit celou léčbu závislosti.

Důsledky kódování alkoholu

Kódování z alkoholismu má určité důsledky. Některé z nich jsou znepokojivé. Většina důsledků kódování je spojena s výskytem duševních poruch, které se projevují nedostatkem iniciativy, letargií nebo naopak agresivitou. Pacient může být podrážděný typem alkoholu. Má akutní pocit nepřátelství vůči těm, kteří pijí alkohol. Úzkost se zvyšuje.

Tyto stavy mohou vést ke zdravotním problémům a vyvolat onemocnění kardiovaskulárního a nervového systému, ovlivnit pokles účinnosti. V takových případech lékař, který kódování prováděl, předepisuje sedativa.

V případě poruchy může dojít k závažnému porušení pravidel, které často způsobí, že osoba zemře.

Vyhlídka, jak se zbavit opilosti, však nutí člověka riskovat. Výsledkem aplikace metod, jak se zbavit opilosti, do značné míry závisí na prostředí pacienta, na jeho ochotě změnit svůj život. Pouze společné úsilí pacienta a jeho rodiny může vést k pozitivnímu výsledku a zachránit ho před problémy s alkoholem.

Kromě těchto metod léčby existují i další. Podělte se o svůj příběh, jak se zbavit tohoto onemocnění v komentářích v dolní části stránky, nebo řekněte někomu z vašich přátel (známých) o léku na alkoholismus.

Pomozte vývoji webu a sdílení článku s přáteli!

Kategorie: