Pomozte vývoji webu a sdílení článku s přáteli!

Fyzickou aktivitu, během které se používá speciální sportovní gumička pro cvičení, může provádět jak žena, tak muž. Tento sport je velmi populární mezi těmi, kteří chtějí zhubnout a upravit jejich postavu. Trénink s gumou by měl být prováděn pravidelně a pouze tehdy se projeví požadovaný účinek.

Jak dělat cvičení s elastickou páskou

Sportování pomůže urychlit hubnutí, pokud budou všechna cvičení s gumovou páskou prováděna správně a pravidelně. Soubor cvičení s gumičkou je zaměřen na zpřísnění lisu, čerpání hýždí, zlepšení protahování a efektivní zpracování téměř všech svalových partií. Žena a muž by měli dělat cvičení s gumičkou, podle jednoduchých pravidel:

 • v počáteční poloze by měla být pryžová páska lehce natažena;
 • všechny pohyby zůstávají tak hladké a měkké, jak je to jen možné;
 • při návratu do původní polohy je třeba cítit odpor.

Cvičení gumových svazků

Pro vypracování břišních svalů jsou vhodné následující třídy pro muže i ženy:

 1. Původní verze je následující - nohy jsou od sebe odděleny, pružina je v ruce a zvedá se nahoru. Je důležité držet ruce tak, aby gumička zůstala těsná. Jedna noha je zasunuta a tělo je otočeno opačným směrem. Musí zatlačit. To se děje pro druhou nohu. Provedeno 20-25 opakování.
 2. Domácí fitness může zahrnovat následující cvičení - musíte se posadit, provádět důraz zezadu, dlaně spočívající na podlaze. Smyčka je natažena v blízkosti kotníků, potom jsou zvednuty rovné nohy, musí být zachována natažená poloha gumičky. Provedeno 10-15 opakování.
 3. Chcete-li pracovat horní svaly břišní, musíte si sednout přesně. Používá se následující technika - jeden prstenec se položí na ponožky a jeden se vezme ručně. Pak musíte ležet, ale neměňte polohu nohou. Tlumič nárazů se začne natahovat, můžete ho otočit a pak se vrátit do výchozí polohy. 10 až 12 opakování.

Elastické cvičení pro boky

Pilates, fitness a jakýkoliv sport pomáhá vypracovat svaly boků. Pro tento účel lze použít simulátor, například gumičku.

 1. K normalizaci hmotnosti je nutný sport. Uvažuje se o efektivnosti - konce gumového svazku jsou spojeny, pak se kruh nosí na úrovni kolen. Je nutné postavit se na ponožky, nohy jsou umístěny na úrovni ramen, tlumič je mírně napnutý. Je nutné lehce posadit, zůstat v této poloze, postupovat vpřed a kroužek se neustále protahuje. Běží pár minut.
 2. Domácí fitness může zahrnovat takové cvičení - musíte ležet na břiše, na podlaze, ruce jsou umístěny pod bradou. Nohy jsou střídavě zobrazeny a tlumič nárazů se nutně protahuje. Chcete-li vypracovat hýždě, během 4. opakování se noha drží nahoře.
 3. Kroužek se nosí na úrovni kolen, nohy jsou od sebe vzdálené, takže sportovní elastický pás je napnutý. Pak se dřepy, ale nemůžete ohnout záda.

Pilates - co to je? Další informace o tomto druhu gymnastiky.

Cvičení s postrojem pro posílení zad

Pomohou posílit zádové svaly se speciálním tréninkem, který musí být prováděn pravidelně:

 1. Musíte ležet na zádech, brada jde dolů, ruce jsou umístěny podél těla a páska je držena. Pomalu se horní část těla zvedá, s loketním loketem tak, aby se objevilo napětí tlumiče. V této době by měly břišní svaly a hýždě zůstat uvolněné. Poté se tělo vrátí do původní polohy. 15-18 opakování se provádí, a svaly horní části zad jsou studovány.
 2. Nohy jsou umístěny na šířku stehen, kolena jsou měkká, paže jsou rozvedené, spouští dolů a je v nich stuha. Ramena se pomalu zvedají k úrovni uší. V tomto okamžiku jsou ruce vytaženy stranou, ale tisk musí zůstat těsný. Když jsou ramena na správné úrovni, držte se v této pozici několik vteřin a pak spadejte. Je provedeno 15-18 opakování.
 3. Gymnastická stuha je upevněna na kolenou, například ji můžete svázat s baterií. Pak musíte vstát rovně, kolena mírně ohnutá, napjaté břišní svaly. Ohnutí loktů, dva konce pružiny jsou nataženy a stlačeny co nejtěsněji k tělu. V tomto okamžiku jsou ramena stažena dozadu a zadní strana zůstává plochá. Provádí se 18 až 20 opakování.

Cvičení na bandáž mučeníků

Účinně vypracujte triceps a biceps pomůže pravidelným pravidelným tréninkům s použitím speciálních gumiček:

 1. Chcete-li studovat oblast rukou, musíte být nohy na tlumiči, pak jeho konce jsou v ruce. Je nutné zvednout, rovné paže rozvedené do stran, pak střídavě stoupat a klesat. Během cvičení je důležité cítit, jak fungují svaly. 18-24 opakování se provádí.
 2. Jedna noha by měla být umístěna uprostřed Martensova obvazu a její konce by měly být drženy v dlaních. Druhá noha je zatažená, ohnutá v koleni. Kolena jsou zvednuta, zatažena, zatímco je tlumič nárazů natažen, po kterém jsou ramena vyrovnána. Tento trénink pomáhá utáhnout ruce, s hlavním bicepsem. Všechny pohyby jsou prováděny co nejpomaleji. Provedeno 20-26 opakování.
 3. Ruce berou poutače Martens, začínají za jeho zády tak, že je na úrovni hrudníku. Na šířku ramen jsou umístěny nohy, ramena rozvedená po stranách. Pak se spojí na úrovni hrudních ramen a pak se vrátí do výchozí pozice. Trénink pomáhá účinně vypracovat triceps.

Video: soubor cvičení s gumičkou

Pomozte vývoji webu a sdílení článku s přáteli!

Kategorie: