Pomozte vývoji webu a sdílení článku s přáteli!

Většina invazí helminthic provokuje rohovky a pinworms, který může být detekován v konzistenci výkalů. Pro potvrzení diagnózy lékaři doporučují provést analýzu stolice pro enterobiosis provedenou laboratorními metodami. Výsledky studie jsou potřebné pro správný výběr konzervativního léčebného režimu.

Co je to škrábání na enterobiosis?

To je jedna z metod helmintismu, která diagnostikuje výlučně vajíčka pinworm. To je také nazýváno vajíčkovým testem, to by nemělo být zaměňováno s koproovoscopy (výkaly). Vzhledem k tomu, pinworms položit své vejce ne ve střevech, ale přímo během perianální záhyby, mohou být detekovány provedením stěr na enterobiosis. Udělej to docela realistické doma nebo při návštěvě laboratoře. Studie se provádí pomocí lepicí pásky nebo bavlněného tampónu.

Co ukazuje škrábání na enterobióze

Pokud navštívíte laboratoř, samotná diagnóza trvá jen pár minut. Poté, co si materiál vezme, lékař jej prozkoumá, aby detekoval vajíčka pinworm pod mikroskopem. Při správném namazání je přesnost výsledku vyšší než 95%. Škrábání pro enterobiosis ukazuje infekci specifickým typem červů - červovitých. U lidí se toto onemocnění nazývá nemocí nemytých rukou, často postupuje v dětství. Jaká je analýza enterobiosis, rodiče zjistí při přípravě dítěte na mateřskou školu.

Kde se dostanou kousky pro enterobiosis

Směr pro absolvování analýzy poskytuje okresní pediatr nebo zdravotní sestra předškolní vzdělávací instituce. Škrábání pro enterobiasis přijaté ve sterilních rukavicích z řiti pomocí speciálního bavlněného tampónu, můžete také použít lepící pásku. Poté se biologický materiál odešle do skla a zkoumá se pod mikroskopem. Vizuální detekce pinworms ve výkalech je otázkou několika minut, protože vejce jsou jasně viditelná při použití zvětšovacího zařízení. Je-li pozitivní, je třeba se informovat o infekční chorobě, která je určena pro nadcházející léčbu.

Kolik se provádí analýza enterobiosis na klinice

To je další aktuální otázka, o kterou se většina pacientů zajímá. Analýza enterobiosy na klinice trvá několik minut. Výsledkem je, že pacient obdrží potvrzení o stanovené formě s kladnou nebo zápornou odpovědí. V budoucnu je výsledek odeslán na místo určení. Taková mikroskopická studie připraví ne více než minutu, a pacient je v ordinaci lékaře po dobu nejvýše 3-5 minut.

Platnost analýzy enterobiosy

Škrábání červíků je platné po dobu tří dnů od převzetí vzorku. Je důležité nezapomenout na trvanlivost analýzy enterobiosy. V opačném případě nebude opožděná odpověď považována za platnou a pacient bude muset znovu požádat do laboratoře o další vyšetření obsahu řiti. Nevhodné škrábání se nemůže podílet na detailní diagnóze těla, stává se překážkou pro klinická vyšetření, účinnou léčbou.

Jak se analýza enterobiosis u dětí

Pro děti jakéhokoli věku je taková laboratorní studie vždy psychologickým traumatem a vnitřním strachem z neznáma. Dospělí by však měli jasně pochopit, jak je důležité provést analýzu správně, ne aby získali falešně pozitivní výsledek. Proto je nutné předem nastavit morálního pacienta, aby se nebojí, uvolněně.

Pokud se tedy provede analýza enterobiózy u dětí, první věc, kterou dítě potřebuje, je snížit oblečení a spodní prádlo, aby uvolnila hýždě. Pro usnadnění takové nepříjemné chvíle může lékař použít glycerin. Poté zbývá pouze sbírat materiál z povrchu řiti, definovat jej ve speciální nádobě s nálepkou pro další vyšetření pod mikroskopem. Před provedením analýzy dětí na enterobiasis se lékař zeptá rodičů, zda existují nějaké stížnosti na přítomnost seznamů vajec v řiti.

Jak předat analýzu na enterobiosis dítě

Pokud má pacient svrbělé rozkroky, musí se provést nával pro enterobiasis, objeví se alergické reakce, pozoruje se střevní dysfunkce s ostrým oslabením stolice. Vzhledem k tomu, že vaječníci nevstupují do fekální hmoty, je třeba konečník vyšetřit. Je-li nutné předložit dětem analýzu enterobiosy, je sled činností následující:

 1. Uvolněte hýždě, protože škrábání se neublíží.
 2. Navlhčete vatový tampon fyziologickým roztokem, glycerinem.
 3. Jádro zpracovává řiti, záhyby řiti.
 4. Chcete-li ji snížit do speciální nádoby, zavřete hermeticky pro další výzkum.

Jak si vzít škrábání od dítěte doma

Doma se tyto manipulace provádějí na stejném principu. Aby bylo možné laboratorní studium enterobiasis provádět správně, je nutné předem připravit sterilní nádobu, lepicí pásku a sklo. Pro další testy in vitro je nutný následující sled činností dospělých rodičů:

 1. Než začnete škrábání od dítěte, nepromývejte, neprovádějte postup ráno - ihned po probuzení.
 2. Vezměte si škrábání, jak je popsáno výše, pak spusťte bavlněný tampon do sterilní nádoby a pevně jej uzavřete.
 3. Biologický materiál uchovávejte po seškrábání v chladničce, ale pro správné určení výsledku byste neměli váhat navštívit laboratoř.

Jak provést analýzu enterobiosis u dospělých

Pokud vezmete materiál pro škrábání na enterobiosis starší generace, lékař působí na stejném principu. To je prostě místo lepicí pásky je určitě bavlněný tampon nebo tampon. Chcete-li získat stěr pro enterobiasis u dospělých, lékař předepíše doporučení, po kterém vysvětlí všechny složitosti charakteristického laboratorního testu. Kromě toho uvádí, kolik analýz je k dispozici pro enterobiasis, takže nemusí znovu navštěvovat laboratoř. Sled činností in vitro je následující: \ t

 1. Pacient je ve vodorovné poloze a sestra si obléká sterilní rukavice.
 2. Pomocí vatového tamponu se provede seškrábání, zkoumají se záhyby řiti.
 3. Uzavře sterilní nádobu s víčkem, poté ji odešle do laboratoře pro další diagnostiku.

Jak brát škrábání na enterobiosis

Jaká je již známá platná analýza, zbývá jen zjistit, jak se na ni předem připravit. Některé aktivity neexistují, žádné omezení v denní stravě v předvečer také není nutné. Škrábání pro enterobiasis u dospělých a dětí se provádí výhradně ráno - po probuzení a pacient by neměl:

 • jíst jídlo;
 • praní;
 • vykonávat čin defekace.

Jak dělat doma škrábance na enterobiasis

Lékaři častěji trvají na tom, že se škrábání provádí v laboratoři pro větší jistotu výsledku. Nicméně, tam jsou ty klinické snímky, když musíte jít přes tuto studii doma, a pak si pospíšit projít škrábání studovat pod mikroskopem. Nic není těžké, ale rodiče by měli pomoci dítěti. Před škrábáním domácí enterobiasis, je důležité získat doporučení od okresního pediatra, praktického lékaře. Kromě toho je důležité vypočítat dobu, po kterou bude analýza platná, když bude prezentována pro zamýšlený účel.

Další postup přípravy analýzy enterobiózy je následující:

 1. Uvolněte hýždě a nalepte lepící pásku na řiť. Dospělí by měli používat vatový tampon.
 2. Výsledný materiál se umístí do sterilní nádoby, která by měla být překryta víčkem a odeslána do laboratoře.
 3. Pro větší pohodlí, relaxaci a necítí bolest, může být bavlněný tampon navlhčen fyziologickým roztokem nebo glycerinem.

Kde projít analýzou enterobiosy

Škrabání může být provedeno na okresní klinice, ale nejprve se ujistěte, že na jeho území je laboratoř. Pokud tam není, je čas jít do nemocnice v místě registrace, kde budou určitě tento materiál k dalšímu vyšetřování. Je možné, že se škrábání bude konat na místě, a pacient stráví několik minut svého času.

Chcete-li podstoupit škrábání pro enterobiosis, můžete kontaktovat soukromou kliniku nebo zdravotnické středisko. Procedura je levná, dostupná každému, a není vyžadováno lékařské doporučení ošetřujícího lékaře. Po obdržení výsledku musí být poskytnut k určenému účelu, například při vstupu do mateřské, školní nebo ústavní péče. Taková analýza vyžaduje jednotlivé typy zdatnosti a nejenom.

Video: jak provést analýzu enterobiosis pro bazén

Pomozte vývoji webu a sdílení článku s přáteli!

Kategorie: