Chcete-li zvýšit aerobní cvičení během cvičení pro nejlepší výsledky, můžete se uchýlit ke všem druhům zařízení. Jednou z nich je Maska pro běh, Tréninková maska, která je široce používána v moderních sportech. Jinak se také nazývá kyslíková maska. Takové zařízení je samo o sobě simulátorem, který zlepšuje fungování kardio systému, dýchání. Zvyšuje vytrvalost, zlepšuje stav těla.

Co je to běžící maska?

Kyslíková maska ​​pro trénink - zařízení, které přispívá k revitalizaci vitální energie, má dobrý vliv na celkovou odolnost. Používá se, pokud obvyklá fyzická aktivita nepřináší požadovaný výsledek nebo neplní úkol v plném rozsahu. Tento typ zařízení je vhodný nejen pro běh, ale i pro silová cvičení, box, cyklistiku a chůzi. S ním můžete dosáhnout skvělých výsledků.

Co je potřeba

Sportovní respirátor se používá k napodobování podmínek nadmořské výšky a stresu systémů při vypouštění vzduchu. Tělo s nedostatkem kyslíku začne fungovat dvakrát silněji. Dochází ke zvýšení pulsu, dýchání, zlepšení ventilace, zrychlení krevního oběhu, saturaci krve erytrocyty. Je třeba mít na paměti, že silný nedostatek kyslíku negativně ovlivní stav těla, zejména s ohledem na centrální nervový systém (centrální nervový systém). Mírná hypoxie není zároveň nebezpečná.

Běh v masce pomáhá zlepšit stav kardiovaskulárního systému, zvýšit celkový objem plic. Dokáže zkrátit obvyklé časové třídy. Pravidelné hodinové cvičení může být například zkráceno na 20 minut. Můžete si zakoupit univerzální i specializovaný model v souladu s tréninkem, jejich intenzitou, délkou trvání. Hlavní věc je, že zvolená maska ​​vám vyhovuje a pomáhá dosáhnout cíle, který byl původně nastaven v závodě.

Jak to funguje a z čeho se skládá

Vysoce kvalitní model je schopen provádět napodobeniny výškových podmínek v různých výškách a cvičení vyžadují velký vytrvalostní sportovec. Kyslíková maska ​​pro trénink je upevněna na hlavu uživatele pomocí upevňovacích gumiček, které jsou upevněny suchým zipem. Včetně jednoho výstupního ventilu a vstupních ventilů membrány (šest kusů). Výrobek vypadá jako respirátor a plynová maska: oči zůstávají otevřené, ale spodní a horní část obličeje jsou zavřené. Je snadné se starat o příslušenství: může být zpracován sprejem, omytý ručně.

Jak jsou aplikovány kyslíkové masky

Pokud máte zájem o masku pro trénink dýchání, přečtěte si pravidla pro její použití. Během sezení omezují uzavírací ventily tok kyslíku, sportovec může snadno měnit parametr tlaku kyslíku, čímž se nastavuje úroveň podmíněné simulace v rozsahu 1-5, 5 km. Nastavení zařízení se provádí pomocí systému speciálních ventilů, membrán:

 • Imitace výšky 1 km: membrána se otevírá, jsou to pevné ventily ve 4 otvorech.
 • Simulace 2 km: pro tuto podmíněnou výšku jsou odebrány ventily se 2 otvory.
 • Imitace 3 km: je odebrána pouze jedna díra.
 • Imitace 3, 5 km: používají se 4-ventilové ventily, plus jedna z membrán.
 • Imitace 4, 5 km: ventily pro 2 otvory, jedna z membrán je uzavřena.
 • Imitace 5 km: potřebujete ventil v 1 díře, jedna z membrán zůstane zavřená.

Školení

Před objednáním hypoxické masky, která může simulovat podmínky nadmořské výšky pro dechová cvičení, si přečtěte doporučení. Pomocí omezovače vzduchu můžete provádět celou řadu kreativních cvičení. Některé modely se používají pro běh, crossfit atd. Uveďte hlavní důležitost rozcvičení, jehož úkolem je připravit tělo pro použití v masce a poskytnout pohodlné pocity. Mělo by trvat 15-20 minut. Pokud ignorujete rozcvičku, pak mohou být negativní důsledky až do ztráty vědomí.

Co je třeba udělat pro přípravu:

 1. Noste sportovní respirátor, nastavte optimální úroveň odporu. Začátečníci se doporučuje začít od nejnižší.
 2. V první minutě se snažte zhluboka nadechnout nosem a vydechnout ústy.
 3. Udržujte dech i při chůzi po dobu 3 minut.
 4. Začněte postupně zvyšovat rychlost. Můžete odrazit, houpat ruce.
 5. Opakujte pohyb po dobu 2 minut. Snažte se udržet jedno tempo.
 6. Pak vezměte výchozí pozici - odložte nohy od sebe, začněte intenzivně pracovat s rukama. Pro každou nohu, provést swing ruce - 30 sekund.
 7. Dokončete rozcvičku pomalým výkonem postranních výpadů. Neodtrhávejte paty od podlahy. Držte záda rovně. Všechny tyto úkony trvají asi 1 minutu.

Přehled nejlepších běžících masek

Ve sportovních obchodech Moskvy, Petrohradu a dalších městech v zemi najdete velký výběr masek s odporovým systémem pro trénink dýchacích svalů. Přístroje, které zakrývají nos, ale nechávají oči otevřené, mohou mít jiný vzhled. Masky pro běh v zimě za studena a zimy mohou být vyrobeny ve formě obvazu, který připomíná pletený šátek - snadno se promění ve stylový sen.

Tam je dokonce kukla pro běh, obsahovat pár otvorů pro oči. Přípravek pokrývá čelo, krk, ústa a nos. Takové příslušenství může chránit před větrem. Další možnost pokrývá čelo, krk a uši, ale má velký otvor pro nos, ústa, oči - jako forma pro potápěče. Modely pro profesionální atlety mají celý systém ventilů, otvory, které mohou při běhu zajistit deprivaci kyslíku. Slavné modely:

 • Výšková tréninková maska ​​1.0;
 • Výšková tréninková maska ​​2.0;
 • Bass Rutten O2 Trainer.

Výšková tréninková maska ​​1.0

Pokud máte zájem o efektivní masku pro sport, podívejte se na masku tréninku Elevation 1.0. Výrobek pozoruhodně kontroluje množství vzduchu vstupujícího do těla sportovce, což v různých stupních ztěžuje dýchání. Najednou byla mezi profesionály populární, ale pak byla nahrazena modelem pro trénink masky Elevation 2.0.

Součástí příslušenství jsou 3 ventily se třemi úrovněmi odporu. Tréninková maska ​​1.0 má velký dodatečný dechový objem, ale model není příliš pohodlný, když cvičí crossfit, vypadá to velmi vzdorně (podobně jako plynová maska) a může být obtížné ho vidět. V tomto ohledu postupně ustupoval k pokročilejšímu analogu.

Výšková tréninková maska ​​2.0

Tento model tréninkového zařízení je ve svých parametrech lepší než jeho předchůdce. Plní všechny své funkce, má méně vzdorný vzhled, je snadno ovladatelný a relativně levný. Zařízení je konfigurováno individuálně pro každého sportovce a tréninkové úsilí, které rychle zlepšuje pohodu a vytrvalost osoby. V internetových obchodech je běžné, náklady se velmi liší.

V neoprenové tréninkové masce 2.0 je zátěž dýchacího systému během běhu regulována pomocí 3 odnímatelných ventilů. Má malou velikost, nízkou hmotnost. Všechny komponenty se snadno čistí, takže zařízení může být provozováno po mnoho let. Povlak neoprenu je odstraněn bez problémů, je vymazán ručně. Pokud jde o negativní vlastnosti, někteří odborníci se domnívají, že verze 1.0 proudění vzduchu je lépe regulována.

Bass Rutten O2 Trainer

Tento dýchací přístroj vypadá jako silikonová trubka s otvorem o průměru 15 mm. Do soupravy navíc vstupují trysky, které mají menší průměr. Příslušenství účinně působí na plíce s postupně rostoucí zátěží. Podstatou práce je poskytnout tvrdý dech, ale bez obstrukce. Mínus modelu není velmi výhodná aplikace, protože sportovec před tréninkem musí držet trubku rukama. Možná ztráta přístroje z úst. Masku si můžete zakoupit ve specializovaném internetovém obchodě s doručením poštou.

Kontraindikace

Respirační sportovní příslušenství se správným použitím zvyšuje vytrvalost a poskytuje zdokonalený trénink, který vám umožní získat obvyklou zátěž za kratší dobu. Při nesprávném použití může přístroj poškodit tělo sportovce. Je třeba zvážit několik preventivních opatření a pravidel, zejména pro začátečníky. Než si koupíte respirátor k provozu, přečtěte si jeho kontraindikace:

 • hypertenzní krize;
 • přítomnost nádorů;
 • respirační selhání;
 • somatické, infekční onemocnění;
 • chronické respirační onemocnění.

Jaký druh běžecké masky si vybrat

V prodeji existuje mnoho speciálních zařízení pro vytváření vysokých horských podmínek. Náklady na některé z nich se zdají vysoké, zatímco jiné naopak nejsou drahé. V každém případě, s cílem ušetřit peníze, hledejte nákup v obchodech, kde jsou propagace častější a nabízejí dobré slevy. Při výběru vhodného příslušenství pro sportovní aktivity zvažte vlastnosti masky a takových tipů:

 • Jednou z nejoblíbenějších možností je Bas Rutten O2 Trainer, který vytvořil známý sportovec Bas Rutten. Je pravda, že silikonové trubky, které je tento model vybaven, mohou neustále vypadávat z úst.
 • Model Elevation Training Mask 2.0, prezentovaný v bílé a černé barvě, získal ve srovnání s jeho protějšky velkou popularitu. Přístroj je vhodný k použití, má malou hmotnost, kompaktní velikost, je vybaven třemi odnímatelnými ventily.
 • Bez ohledu na to, jaký model si vyberete, vezměte v úvahu svou váhu a určete optimální velikost: S - méně než 68 kg, M - s hmotností 69-100 kg, L - od 101 kg.

Kolik

Najít a koupit vhodný model může být v obchodě, který se specializuje na prodej sportovního zboží. Pokud není velká touha hledat prodejny, pak je ideální cestou ven specializované internetové stránky. Cena několika běžných modelů uvádí v tabulce:

Jméno

Cena v rublech nebo dolarech

Phantom tréninková maska

2279 s.

Maska výškového tréninku 2.0

1290 r.

Maska výškového tréninku 2.0 Original

6499 r.

Phantom replika

3890 r.

Běžecká maska

990 r.

Trainer Bas Rutten O2

50 dolarů

Výšková tréninková maska ​​1.0

60 dolarů

Video

Recenze

Oleg, 27 let

Po krátkém výběru upřednostňoval masku napodobující podmínky horského terénu Phantom Training Mask. Zdůrazním pohodlný systém nastavení úrovně odporu vzduchu, imitace nadmořské výšky až do 3600 m, snadnost použití, cenově dostupné náklady (asi 2, 3 tisíce rublů). Tělo výrobku je vyrobeno ze silikonu. Negativní vlastnosti nejsou nalezeny.

Anton, 29 let

Na radu známých zkušených sportovců získala maska ​​Elevation Training Mask 2.0 Original. Zatížení při běhu se zvýšilo, bylo obtížnější se zapojit, takže chci zdůraznit dobrou efektivitu - výsledky se objevily za pár týdnů. Produkt je praktický, má elegantní moderní vzhled. Pravda, zdálo se, že cenovka byla trochu předražená.

Elena, 28 let

Abych běžel ještě lépe, aby se zvýšila moje vytrvalost, rozhodla jsem se použít speciální sportovní zařízení - masku, která napodobuje vysoké hory. Maska zakoupeného výškového tréninku 2.0. Příslušenství se ukázalo jako praktické, vhodné v tréninkovém procesu, efektivní. Nevšiml jsem si jakýchkoli nevýhod, ale bylo těžké si na to nejprve zvyknout.

Kategorie: