Pomozte vývoji webu a sdílení článku s přáteli!

Jistě doma mnoho žen v domácnosti najde sklad starých novin, které jsou zřídkakdy, kde se jim podaří připojit, ale je škoda, že ho odhodíme. Ti, kteří se zabývají kreativitou, mohou mít rádi představu o vytváření malých věcí pomocí tisku na papír. Užitečný a neobvyklý produkt, který je užitečný v každodenním životě - koš novinových trubek. Tato věc bude vynikajícím detailem interiéru, bude sloužit jako šperkovnice nebo váza na umělé květiny. Kromě toho, self-made koš může být nádherný dárek prezentován na jakékoli oslavě.

Mistr třídy na tkaní čtvercový koš na prádlo s fotografií

Koš novinových trubek může být kulatý, oválný, obdélníkový a čtvercový. V závislosti na objemu materiálu se velikost změní: švadlena vytvoří jak roztomilé košíčky pro ukládání memorabilií, hraček a velkých proutí, které se stanou nepostradatelnými doma. Níže je dílna na tkaní čtvercového prádelního koše, kde bude vhodné skladovat věci před praním nebo sušením. Tento produkt, doplněný víkem a funkčními držadly, pomůže efektivněji využít prostor bytu.

Jak udělat noviny trubky

První věc, kterou musíte vařit před tkáním košíků - novinových trubek, které jsou analogem klasického révy. K tomu budete potřebovat: správné množství dvojitých listů novin, pletací jehlice požadované velikosti, nůžky a lepidlo. Jak vyrobit noviny "révy" pro tkaní košů:

 • Chcete-li vytvořit čtyři zkumavky, vezměte si dvojitý list novin, vodorovně jej rozdělte na čtyři stejné části (řezané nůžkami nebo trhlinou).

 • Na spodní pravý okraj pod úhlem 20 stupňů umístěte pletací jehlu. S hrotem papírového proužku zacházejte zlehka lepidlem a poté začněte kroucení novinový list pevně na jehlu.

 • Když povrch paprsků končí, pokračujte otáčením novin prsty. Naneste trochu lepidla na volný hrot, zatlačte jej prsty na slámu.

 • Stejný postup opakujte se zbytkem novinových proužků.

Užitečné rady: praxe při výrobě novinových trubek předem. Zpravidla poprvé nemusí být suroviny pro tkaní velmi čisté a rovnoměrné, ale jejich krása přijde se zkušenostmi. Po nějakém tréninku budete mít možnost intuitivně cítit, jak silně dotáhnout noviny a otočit jehlou, všechno se projeví samo o sobě.

Jak splétat dno koše

 • Naneste lepidlo na okraj prvku, připevněte ho k další novinové trubce (25 cm na obrázku). Pro lepší upevnění je zajištěno kolíkem na prádlo. Připojte dvě další rohové trubky lepidlem.

 • Proveďte požadovaný počet proužků se čtyřmi trubkami: tolik, kolik potřebujete pro dno koše.

 • Přilepte dvě větší trubky dohromady (51 centimetrů na fotografii). Získejte více novinových proužků (75 cm na fotografii).

 • Umístěte párované pruhy podle obrázku.

 • Vezměte si jednu novinovou zkumavku, začněte s ní pár pásků: jděte kolem spodního pásku zespodu, horního z vnějšku. Další prvek rozdělte na délku 25 cm a proveďte stejný postup, dokud nebudou všechny pásy se čtyřmi zkumavkami na místě.

 • Když je dno hotové, odřízněte hrany proužků se čtyřmi prvky tak, aby dno bylo rovnoměrné. V bočních částech koše pro tkaní stěn je třeba použít vyčnívající volné hrany zbývajících trubek.

Tkaní košů

 • Chcete-li, aby stěny koše, vezměte čtvereček box, který se vejde do velikosti. Připravte si lepidlo s novinami, kolíčky na prádlo. Po stranách kartonu přilepte dvě trubky vedle sebe ve vzdálenosti asi 5-7 centimetrů. Obvod také označuje noviny.

 • Začněte tkaní: vezměte pár papírových zkumavek, přilepte jejich konce, jak je vidět na druhé fotografii, měly by být umístěny kolmo k páru prvků novin. Za prvé, držet pár trubek z novin pod postranní materiály, pak je nahoře, pak je posuňte dolů. Skryjte konce předchozí řady, upevněte lepidlem.

 • Další pár trubek bude namontován na zrcadlo: nejprve se aplikuje nahoře, pak prochází zespodu a tak dále.

 • Po opletení krabice ze všech stran a dosažení požadované výšky výrobku je třeba odříznout konec jednoho prvku v páru, který byl původně připevněn k bočním dílům. Vložte trubku s novinkami s dlouhým okrajem pod každou z nich tak, aby se skrýval „sekaný“ hrot.

 • Když jsou všechny volné konce postranních prvků prodlouženy, pokračujte v opletení s okrajem koše. Skryjte krátké, volné hrany zkumavek novin pod předchozí řadou a upevněte je malým množstvím lepidla. Zajistěte výsledek lepením kolíků na prádlo. Když jsou hrany koše připraveny, připevněte dno, udělejte kryt, rukojeti.

Výroba per

 • Ze dvou stran na horním okraji koše ve stejné vzdálenosti od stran niťte dvě zkumavky. Ty, které zůstanou uvnitř, se převrátí stěnou k vnějšímu konci prvků a překryjí pruhy shora. Opakujte to is druhou dvojicí trubek.
 • Hrany zkroucených materiálů masivně promažte lepidlem, upevněte je spolu s kolíkem na prádlo. Počkejte, až lepidlo zaschne.
 • Chcete-li skrýt nedbalý kloub, naneste čerstvou vrstvu lepidla a zabalte ji dalším proužkem papíru. Držadla jsou připravena!

Děláme kryt

 • Vezměte plochý karton požadované velikosti, pomocí papírového nože nebo jiného nástroje, udělejte na boku malé otvory, jak je znázorněno na fotografii. Vložte do otvorů trubky ze všech stran.

 • Začněte lemovat okraj víka, skládejte jeden konec papírového kusu za druhým, jak vidíte na fotografii: takto chcete splétat požadovaný počet řádků. Na konci volných okrajů trubek se skrývá pod krytem.

 • Na přání ozdobte hotový obal: se zbytky novin lemovanými francouzskými šikmými, stuhami, decoupage nebo jinými dekorativními prvky.

Vázy z novinových zkumavek můžete také vytvořit pomocí podrobných pokynů s fotografiemi a videy.

Co a jak malovat hotový výrobek

Je nutné dokončit výrobu provazu, i když někteří dávají přednost zpracování novinových proužků předem. Pokud nevíte, jak malovat koše novinových trubek - přemýšlejte o tom, jakou barvu chcete dosáhnout. V případě, že chcete přírodní dřevěný stín, musíte použít skvrnu nebo skvrnu. Akrylové barvy jsou vhodné pro jasnější barvy, kromě krásného lesku. Je přípustné používat kvaš nebo akvarel, ale ten na hotové hrudi bude vypadat vybledlý.

Video lekce na tkaní kazet z novinových trubek

Takový krásný produkt jako koš novinových trubek je těžké dělat poprvé. Chcete-li lépe porozumět této technologii, měli byste se podívat na několik video tutoriálů, které krok za krokem říkají, jak vyrábět různé typy copánků. Dobré válce s jasnými diagramy vám pomohou pochopit, kolik novinových zkumavek potřebujete pro koš o určité velikosti, jak splétat výrobek ve fázích. Prohlédněte si naše mistrovská díla pro tkaní z novinových trubek pro začátečníky.

Jak udělat velký obdélníkový koš

Velký obdélníkový prýmek může být užitečný na mnoha místech: jako nádoba na ložní prádlo nebo krabička na dětské hračky. Instrukce krok za krokem pomohou jehličkám snadno zopakovat výrobu koše, aby si na první pohled všimly jemnosti tkaní novin. Vedoucí hotový výrobek pokrývá rychleschnoucí nátěr a dává doporučení, jak vyrobit opletení silné a jak krásně ozdobí výsledný detail interiéru. Podívejte se na technologii výroby funkčního koše pomocí papírových zkumavek, lepenky a lepidla:

Tkaní malý kulatý koš

Malý kulatý koš s rukojetí je jemnou výzdobou pro domácí interiér. Kromě toho bude tento ruční cop bude skvělý dárek pro svatbu, narozeniny nebo jiné události. Naplňte ji umělými květinami, bonbóny a dalšími prvky. Hlavní třída ukazuje, jak se splétá papírový koš s použitím běžné skleněné nádoby, a jak pro to udělat krásnou rukojeť. Švadlena nabízí vlastní verzi pletení: vložila pěnový materiál dovnitř, který sloužil jako držák dárkové bonbóny.

Novinový koš pro začátečníky

Pro ty, kteří poprvé vyrobí koš papíru, je obtížné okamžitě začít s obtížnými možnostmi tkaní. Aby byla první zkušenost úspěšná, zkuste vytvořit krásný kontejner vyrobený v další magisterské třídě. Vše, co je v něm podrobně popsáno, je zobrazen proces vytváření lepenkového rámečku pro budoucí produkt, kde jsou prezentovány instrukce krok za krokem a výsledný koš je natřen bílou barvou. Zdobené pletené krajky, barevné cop. Podívejte se, jak snadné je udělat a jak dokončit tkaní novinových trubek, aby se ozdobil byt:

Pomozte vývoji webu a sdílení článku s přáteli!

Kategorie: