Existují případy, kdy je nutné rychle snížit množství místa na pevném disku počítače, který je obsazen fotografií JPG. Je žádoucí, aby postup probíhal bez výrazné ztráty kvality obrazu. Existuje několik jednoduchých způsobů, jak udělat fotografii "zhubnout".

Je možné zmenšit velikost JPG online

Pod váhou obrazu se vezme jeho objem v megabajtech, což je někdy nutné provést méně. Tento postup je nezbytně nutný pro ty, kteří často pracují s fotografiemi, protože moderní přístroje pořizují snímky značných rozměrů. Nebude možné ukládat značné množství „těžkých“ výkresů - je k tomu zapotřebí další pevný disk a často je cena dalšího úložiště dat vysoká. Byly však již vytvořeny speciální programy, které snižují objem obrázků. Kromě toho můžete před instalací zkusit komprimovat fotografie online.

Na World Wide Web můžete najít mnoho služeb, s nimiž můžete zjistit, jak komprimovat fotografie ve formátu JPG na menší počet megabajtů. Všichni pracují na stejném principu - uživatel nahraje potřebný obrázek na stránku, stiskne pouze jedno tlačítko a po chvíli vás systém požádá o uložení obrázku se sníženou hlasitostí do počítače. Internetové služby jsou zcela zdarma, takže tento způsob komprese fotografií bez ztráty kvality je považován za jeden z nejlepších a nejrychlejších.

Standardně mají tyto portály mnoho dalších funkcí a funkcí - ořezávání obrázků, otáčení správným směrem, zrcadlení nebo dokonce přidávání krásných snímků / efektů. Zdroje jsou volně dostupné, takže pro jejich nalezení stačí zadat dotaz do libovolného vyhledávače a za sekundu získat celý seznam stránek pro kompresi fotografií.

Jak komprimovat soubor jpg

Stává se také, že rychlost internetu nebo technické údaje počítače / prohlížeče neumožňují nahrávání fotografií do sítě. Pak přijde na pomoc speciální služby, které mohou komprimovat fotografie bez ztráty kvality. Můžete použít nástroje třetích stran nebo standardní (základní sada Windows). Před tím, než snížíte soubor JPG, musíte zjistit, jaký princip tyto programy vykonávají.

Jak komprimovat fotografii na požadovanou velikost v programu Malování

Malování je standardní program Windows pro zpracování jakýchkoliv obrázků, takže není třeba jej instalovat. S ním můžete snadno komprimovat fotografie do požadovaného formátu. Nemusíte jej stahovat, je již obsažen v základní sadě operačního systému. Program je snadno ovladatelný - stačí jen několik kliknutí myší, abyste vytvořili obrázek požadované velikosti. Jak zmenšit velikost souboru JPG pomocí programu Skicář:

 1. Otevřete obrázek v programu Skicář (klepněte pravým tlačítkem myši na fotografii, vyberte možnost „otevřít pomocí“, vyberte položku Skicář).
 2. Na horním panelu nástrojů vyberte nástroj pro změnu velikosti.
 3. Zvolte "vodorovně", změňte nastavenou hodnotu dolů.
 4. Zadejte stejnou hodnotu do "vertikální".
 5. Klikněte na tlačítko OK.
 6. Upravený výkres uložte.

Jak snížit hmotnost souboru JPG ve Photoshopu

Velmi populární služba, která vám pomůže zjistit, jak snížit velikost souboru JPG bez degradující kvality je Photoshop. Grafický editor s velkou sadou funkcí může vyděsit nezkušené uživatele s množstvím nesrozumitelných tlačítek. Nicméně, pokud znáte pořadí akcí, pak snížení počtu megabajtů fotografií bude snadné. Před komprimací JPG s Photoshopem jej musíte nainstalovat. Co dělat po tomto:

 1. Otevřete obrázek pomocí Photoshopu (klikněte pravým tlačítkem myši na fotografii, otevřete okno, vyberte Adobe Photoshop).
 2. Alternativně lze obrázek otevřít přímo z obslužného programu - záložka „Soubor“ - položka „Otevřít“.
 3. V horní pracovní oblasti menu „Image“ vyberte „Image Size“.
 4. Otevřené okno vám umožní vybrat všechny potřebné proporce fotografie (velikost centimetrů / pixelů, šířka).
 5. V dolní části okna nezapomeňte zaškrtnout políčko „Udržovat proporce“ (při změně parametrů budou upravovány rovnoměrně).
 6. V nabídce Soubor vyberte možnost Uložit jako.
 7. Vyberte formát jipeg, který zachová původní kvalitu.
 8. Po výběru formátu klikněte na tlačítko "Uložit".

Jiné způsoby komprese JPG bez ztráty kvality

Chcete-li zpracovat obrázek a snížit jeho váhu, můžete použít nástroje třetích stran, online webové služby - z nichž některé jsou zdarma a za práci s ostatními musíte zaplatit. Poskytují různá procenta komprese obrazu, což je důležité - bez ovlivnění kvality. Pokud nevíte, jak zmenšit velikost souboru JPG, pak v níže uvedené tabulce naleznete potřebné programy, které vám pomohou s tímto jednoduchým úkolem:

Služba / webová služba

Platforma

Komprese, procenta

FILEminimizer

Vyhrajte

-39, 3

Fileoptimizer

Vyhrajte

-17, 7

ImageOptim

Mac

-18, 3

JPEGmini Lite

Mac

-8, 2

jStrip

Vyhrajte

-16, 2

Punypng

Web

-28

Vzpoura

Vyhrajte

-40

Video tutoriály: jak komprimovat obrázek JPG

Pokud nevíte, jak snížit velikost souboru JPG tak, aby kvalita netrpěla, pak níže uvedené užitečné video je pro vás. Jaký nástroj si vybrat, jak jej používat a kam kliknout, abyste obrázek rychle zkomprimovali? Odpovědi na tyto a další otázky naleznete ve videu, kde zkušení odborníci sdílejí tajemství zpracování obrazu. Naučte se, jak zmenšit velikost souboru JPG, aniž byste na tento proces trávili mnoho času a času.

Jak změnit velikost souboru JPG

Jak zmenšit velikost fotografie bez ztráty kvality

Kategorie: