Pomozte vývoji webu a sdílení článku s přáteli!

Evgenia SmirnováPosílat světlo do hlubin lidského srdce – to je záměr umělce28. října 2015

Pompony vyrobené z příze jsou již mnoho let originální ozdobou pletených předmětů: čepice, šály, dupačky nebo svetry. V moderním kreativním světě je výzdoba zdobena těmito nadýchanými prvky, jehličky je používají na přikrývky, otomany a dětské hračky. Při vytváření takových věcí se stávají relevantní otázky: jaký druh příze, způsob výroby je lepší zvolit, aby se prvek ukázal jako krásný, čistý.Níže jsou užitečné tipy a pár návodů krok za krokem pro výrobu nadýchaných kuliček.

Tipy na výrobu pomů z příze

Abyste vytvořili tyto krásné originální balónky, musíte znát tajemství jejich výroby. To vám pomůže vytvořit úhledné nafouklé produkty se správným tvarem:

 • Je lepší zvolit hustou, porézní přízi, pomůže to učinit prvek velkolepějším, krásnějším. Barva může být v tónu s dekorovaným výrobkem, nebo v kontrastním odstínu.
 • V závislosti na zvoleném způsobu výroby budete potřebovat vzory pro výrobu koule ve tvaru kruhu, čtverce nebo podkovy.
 • Nepostradatelným nástrojem pro tvůrčí proces jsou nůžky, které by měly být co nejostřejší. To pomůže dát produktu dokonalý tvar.
 • Každý prvek musí být zajištěn nitěmi, aby držel svůj tvar a výrobek si po dlouhou dobu zachoval svůj původní vzhled.
 • Chcete-li vytvořit produkt se vzorem nebo vícebarevný, musíte si vytisknout obrázek vzoru a zaměřit se na něj při navíjení příze.

Pokyny a vzory krok za krokem na výrobu pomlázek z příze

Proces vytváření takového dekoru je jednoduchý a nekomplikovaný, ale jehličkám, které si tuto otázku jako první položily, se to tak zdát nebude. Chcete-li, aby byla vaše DIY nadýchaná klubka příze rychlejší a jednodušší, postupujte podle podrobných pokynů krok za krokem níže. Různé metody, použití různých nástrojů a další nuance vám umožní vybrat si nejpohodlnější způsob, jak vytvořit krásnou pomlázku a vyrobit takové věci pro zdobení jakéhokoli předmětu.

Někdy k ozdobení věcí potřebujete udělat nadýchané koule, mohou být vícebarevné nebo s určitým vzorem. K jejich vytvoření budete potřebovat výkres (který by měl být výsledkem tvůrčího procesu), polotovary pro práci ve formě podkovy (dva kusy), příze v jasných barvách.Podívejme se, jak vytvořit jasnou bambulku se vzorem krok za krokem:

 • Připravte všechny nástroje, atributy pro práci. Vizuálně rozdělte kresbu na dvě části.
 • Namotejte nitě barvy, která je ve středu vzoru, na dvojitou podkovu, postupně se pohybujte směrem k okrajům. Chcete-li vytvořit vzor, musíte použít odstíny, které odpovídají schématu.
 • Když je jedna polovina hotová, vyplatí se začít s druhou částí, udělat ji stejným způsobem, dodržet hustotu nitě, hustotu napětí a pořadí střídání barev.
 • Spojte dva polotovary kancelářskými sponkami nebo sešívačkou, ustřihněte nitě, narovnejte je.
 • Pro fixaci výrobku je nutné přířezy svázat nití a uvázat pevný uzel.
 • V dalším kroku rozprostřete nadýchanou pestrobarevnou kouli, dejte jí požadovaný tvar pomocí nůžek, zastřihněte okraje.
 • Originální koule se zajímavým světlým vzorem je připravena a může se stát jedinečným dekorem jakéhokoli pleteného výrobku pro děti i dospělé. S ním můžete ozdobit domácí potřeby nebo interiér.

Klasický způsob navíjení příze na kartonové kroužky

Mnoho jehliček zná na vlastní kůži klasický způsob výroby pomlázek, na který se používají kartonové kroužky. K práci budete potřebovat následující příslušenství, nářadí:

 • K vyříznutí dvou kruhů je potřeba lepenka (silná).
 • Příze odpovídající hlavnímu produktu nebo v kontrastní barvě.
 • Ostré nůžky na práci, aby byly střihy co nejrovnoměrnější.

Jak rychle vyrobit pomlázku z příze na kartonovém kroužku:

 1. Když máme připravená kartonová kolečka, je nutné v každém z nich vyříznout střed, aby vznikl jakýsi donut. Čím větší je rozdíl v průměrech, tím velkolepější bude dekorativní prvek.
 2. Spojte dva kruhy dohromady a jemně naviňte nit kolem kroužků, pro pohodlí lze použít jehlu. Čím více příze použijete, tím bude předmět nadýchanější.
 3. Ostré nůžky je třeba zasunout mezi kartonové kroužky a odstřihnout přízi, ale to by mělo být provedeno co nejpečlivěji, aby se smyčky neposunuly z kartonu.
 4. Mezi kartonovými kolečky provlékněte nit a uvažte pevný uzel, aby výrobek dobře držel a nerozpadal se.
 5. Vystřihněte kartonová kolečka, odstraňte je.
 6. Zastřihněte doplněk nůžkami a dejte mu rovnoměrný kulatý tvar.

Vytváření pom poms z lepenkových čtverců

Takové krásné maličkosti lze snadno vyrobit vlastníma rukama, což dává každému hotovému výrobku nový život, bez ohledu na to, zda se jedná o prvek dětského oblečení, šatník pro dospělé, interiérový předmět, jako je pom-pom deka nebo výsledek kreativity. I přes jednoduchost procesu vás hotová koule překvapí svými rovnoměrnými tvary a proporcemi.Chcete-li vytvořit bambulku tímto způsobem, musíte si připravit nástroj a příslušenství:

 • Příze požadovaného odstínu.
 • Karton (silný), ze kterého budete potřebovat vystřihnout čtverečky. Průměr hotové nadýchané koule závisí na její velikosti.
 • Nůžky s nabroušenými čepelemi.

Pojďme zvážit krok za krokem, jak rychle vyrobit bambulku na čtvercové polotovary:

 1. Kartonový čtverec na jedné straně uprostřed mírně nařízněte a protáhněte nit tak, aby její konce volně visely a jejich délka stačila na zafixování pomlázky uzlem.
 2. Omotávejte nitě kolem obrobku, dokud nedosáhnete požadovaného objemu a velikosti (například středně velká kulička bude vyžadovat asi sto otáček a téměř 300-500 centimetrů příze).
 3. Odstřihněte nit a dejte kuličku stranou. Opravte budoucí bambuli zavázáním pevného uzlu, aby se míč nerozpadl.
 4. Odstřihněte všechna poutka po stranách, pomocí nůžek zastřihněte okraje a dejte výrobku požadovaný tvar.

Jak udělat pom poms na vidličku

Na výrobu bambulí není nutné používat speciální nástroje ani vymýšlet sofistikované postupy, na práci se docela hodí obyčejná vidlička, která je v každé kuchyni. Tato možnost vyžaduje velmi málo času, protože není třeba řezat polotovary a díky jednoduchosti procesu se s prací dokáže vyrovnat i začínající jehla. Malé bambulky, které jsou výsledkem tohoto řemesla, jsou ideální pro zdobení dětských dupaček nebo jiných DIY dětských pletenin.

Proces:

 • Připravte si potřebné nástroje: vidličku, nůžky, přízi požadované barvy.
 • Naviňte vlákna kolem vidlice (zuby) obvyklým způsobem.
 • Když je navinuté dostatečné množství příze k vytvoření požadované nádhery, natáhněte nit uprostřed mezi zuby a uvažte pevný uzel.
 • Vyjměte vzniklou mašli, ustřihněte boční smyčky.
 • Rozetřete výrobek, v případě potřeby ořízněte okraje.

Návod na pomlázku na prstech

Řada jehelek, navzdory mnoha moderním nástrojům a inovativním způsobům vytváření bambulí, dává přednost obvyklé možnosti výroby nadýchaných kuliček - na prstech. Je to způsobeno několika faktory:

 • Není třeba shánět potřebné materiály pro práci (karton, vidličky - pokud jehličkářka pracuje venku, nebo jiná zařízení).
 • Nastavit průměr je velmi snadné a k tomu není třeba polotovary předělávat, stačí použít určitý počet prstů (např. velká bambulka vyjde na čtyři a na malou budou potřeba jen dvě).
 • Nádhera a hustota není omezena průměrem prstenu ani jinými faktory a závisí na osobních preferencích jehličky.
 • Metoda je velmi jednoduchá, nevyžaduje speciální dovednosti. Bez problémů to zvládnou i začátečnice jehlice.
 • K práci budete potřebovat minimum atributů - příze, nůžky a prsty.

Jak rychle vyrobit pomlázky prsty:

 1. Omotejte si přízi kolem prstů. Průměr bambule závisí na počtu zapojených prstů, vzdálenosti mezi nimi a nádhera závisí na typu příze, vrstvách návinu nitě.
 2. Když získáte přadeno správné velikosti, měli byste ho svázat nití, uzel dobře utáhnout, aby se výsledná struktura nerozpadla a neztratila svůj tvar.
 3. Pletená mašle by se měla mírně narovnat a ostrými nůžkami nastříhat smyčky po stranách, aby vznikly jednotlivé nitě.
 4. Rozložte výsledný doplněk, zastřihněte okraje nůžkami, aby produkt získal rovnoměrný, krásný tvar úhledného půlkruhu.

Videonávody: jak rychle vyrobit pomlázky z příze

Jehličky znají mnoho způsobů, jak rychle vytvořit krásné bambulky pro zdobení výrobků z příze nebo jiných věcí, které jim dodají originalitu a originalitu. Díky jednoduchosti procesu a schopnosti používat improvizované, cenově dostupné nástroje může dokonce i teenager vyrobit nadýchaný míč. Pokud je to žádoucí, můžete snadno vytvořit jasnou vícebarevnou bambulku, která dodá věcem sofistikovanost.

Jak si vlastníma rukama vyrobit bambulku na šálu nebo čepici

POMPON VLASTNÍ RUCE

Velmi rychlý způsob, jak si vyrobit vlastní pomlázku

Jak vyrobit pomlázku Sněhulák z pomlázky z příze vlastníma rukama Videonávod Sněhulák

Mini bambulka z nití dvou barev na dupačky

Jak vyrobit bambulový balabon na čepici, dupačky atd.

Originální ovocné pomlázky

Jak vyrobit jahodové pompony

Pomozte vývoji webu a sdílení článku s přáteli!

Kategorie: